novogodisnja trpeza

RECIMO OVAKO NESTO.:snesko2:

jako lepa trpeza..kod nas će biti slično,neke rolatice,spremiću Spanać rolat,pa faširano meso sa celim jajem u sredini(to jako lepo izgleda kada se iseče,veoma dekorativno),a kupiću i one korpice od testa i filovati Mimoza salatom,biće turšije,to će dodati još šarenila,i mislim da ćemo imati veoma dekorativnu i ukusnu trpezu za NG:grudvanje:
 
kod nas neće biti baš tako dekorativno.Biće slane palačinke, ćureće belo meso u sosu od tri vrste sira, švarcvald torta (samo za menez:)) , a za ostatak neka brzinska torta sa voćem i piškotama koja se ni ne peče.
Moraću da smislim neku lepu dekoraciju stola.
 
poz svima predlozi za novogodisnju noc su vam ok a mene zanima dali neko zna kako se pravi salata sa kikirikijem?unapred veliko hvala.

pa ja znam jednu koju pravim,ali ne verujem da si na tu mislila
to je salata sa Kikirikijem i celerom
za 4 osobe
oljuštiš jedan veći celer,opereš isečeš na kolutove,i 1o minuta kuvaš u 500ml vode posoljene sa jednim iceđenim limunom..kada je gotovo iscediš celer,i ostaviš da se ohladi...otvoriš konzervu ananasa,ocediš,i ostaviš taj sok,trebaće...ako je ananas već sečen na kockice super,ako je na kolutove treba iseckati na kockice....treba ti 150gr kuvanog žita,isto ohlađenog,150gr Gauda sira isečeš na kockice,kikiriki po želji,ali min. 2 pune sk isečeš na sitne komade,
sve nabrojano se ubaci u veću činiju
tada se promeša da se dobije sos 125gr jogurta sa 2 sk soka od ananasa i 1 sk balsamico ocata,soli,1 sk curry-ja,i 1 sk šećera...kada su ovi sastojci skroz izmešani kao sos,tada se nalije u činiji na sve ostalo i dobro promeša...prijatnoz:bv:
 
Salata sa kikirikijem i piletinom


Potreban materijal:

2 pileca bela mesa

4-5 kisela krastavca

3 jaja

100gr.pecenog kikirikija

ulje,so,biber

100gr. majoneza

50gr kackavalja

Priprema:

Pilece belo meso obariti i iseckati na tanke rezance.Kisele krastavce iseci na kolutice i izmesati sa mesom.
Dodati iseckana kuvana jaja,peceni kikiriki,ulje,so i biber.
Sve lagano izmesati.
Na kraju dodati majonez(malo ostaviti za premazivanje) i jos jednom lagano izmesati.
Preko premazati majonezom i posuti kackavaljem.
poz svima predlozi za novogodisnju noc su vam ok a mene zanima dali neko zna kako se pravi salata sa kikirikijem?unapred veliko hvala.

JA ZNAM OVU AKO CE TI POSLUZITIz:dm5:
 
Mm ne pika novogodišnju trpezu bez čuvene ruske salate,mogu biti i još neke salate ali bez ruske ništa. Meze i neko pecivo je obavezno. U suštini sam došla do zaključka da nam se novogod. trpeza maltene ponavlja svake god.
 
Svim drugim praznicima nešto spremam ali za N.G. sve kupujem gotovo, od salata preko mesa do kolača i torte! Par dana ranije sednemo i napravimo spisak šta bi želeli da imamo na stolu (i u tibi,naravno) i onda "sve po spisku" ! Kad već nigde ne idem na doček (a i ne želim da ostavljam dete nikome na čuvanje već da ga prva poljubim i poželim mu sve najlepše u ponoć), bar da gospodski dočekam N.G.
 
Nisam uslikala bas celu ponudu vec samo najzanimljiviji detalj : jelku od slanih palacinki - obicne palacinke filovane mesom i kackavaljem pa poredjane kao jelka (doduse treba dosta maste da se to vidi). Pa sve to posuto persunom i ukraseno kecapom, senfom, pavlakom, majonezom. Na zalost, nisam imala vise senfa jer nam je kasno palo na pamet da ovo napravimo pa nismo razmisljali unapred i nismo imali materijala
 
Kakva divna česnica z:dm5: i jelkica.

Evo i naše trpeze.


Da se pohvalim , u životu pijanija nisam bila. 15 komaTa ljudi i pijana gazdarica- par vermuta i litar čistog belog pa vi vidite.

A sad da vidite i šta se jelo kod nas.

Mesni

Picture052Small-1.jpg


Sirni

Picture054Small-1.jpg


A ovaj je moja ćerka Jeja sama ređala za svoje društvo

Picture053Small-1.jpg


TJ, sve na njihovom stolu je sama aranžirala

Picture071Small-1.jpg


Pa rolati

Picture055Small-1.jpg


Pa jaja

Picture060Small-1.jpg


Salate (slikana samo jedna a na stolu je bila i snikers (ona u tri boje- zlatno, zeleno, crveno) i od pečuraka. (kukuruz, kikiriki i piletina, i ona od pečuraka) i tunjevina sa trobojnim makaronama i maslinama

Picture009Small-2-1.jpg


Slana torta koju sam zaboravila da iznesem :lol:
Picture050Small-1.jpg


Astal iz uglova

Picture062Small-1.jpg

Picture062Small-1.jpg

Picture065Small-1.jpg

Picture070Small-1.jpg


Bilo je tu i dinstano meso u sosu od pavlake i vlašca samo nisam slikala.

A onda slatkiši

Torta sa ukrasima od marcipana koji sam smućkala od bele čokolade i viskija i ispao je fenomenalno a okolo su korpice sa višnjama sa kremom u obliku jelkica

Picture059Small-1.jpg


Picture004Small-1-1.jpg


Nešto od prošlogodišnjih sličica


IMG_0879-1.jpg


IMG_4027-1.jpg


IMG_4028-1.jpg


IMG_4022-1.jpg


IMG_4025-1.jpg
 
Ja samo da podignem ovu temu.Pregurali smo Sv.Nikolu i odma idemo dalje, DOK JE OBNOVA NEMA ODMORA.

Dajte neki lep predlog za Novogodisnju trpezu.Evo ja prva.Ovo sam videla kad sam slavila Novu godini u hotelu pored manastira Sv. Prohor Pcinjski, to je na granici izmedju Makedonije i Srbije, na srpskoj teritoriji.Sve je u starom narodnom stilu, divota jedna, vredi da se vidi.

U zemljanu tepsiju poredjan kiseli kupus iseckan na sitno i suva rebarca, a odozgo sarma, pa preko lentice suve slanine i sve kuvano zajedno u pecnicu.
Ja sam pravila kuci.Imam jajastu tepsiju, ustvari dve, jedna dublja, a plica je poklopac i sve se krcka sto duze to bolje na 150 stepeni.
 
Ja sam danas razmišljala na temu Nove godine vezano za nas...
Pošto pretpostavljam da biste svi da Novu godinu dočekate u krugu najbliže porodice, predlažem da nađemo neki datum krajam godine pa da se lepo prikupimo i napravimo "našu" Novu godinu?
Znam da su svi zauzeti i pretrpani poslom ovih dana, ali... ipak... malo pauze nikom neće škoditi.
 
Ja sam danas razmišljala na temu Nove godine vezano za nas...
Pošto pretpostavljam da biste svi da Novu godinu dočekate u krugu najbliže porodice, predlažem da nađemo neki datum krajam godine pa da se lepo prikupimo i napravimo "našu" Novu godinu?
Znam da su svi zauzeti i pretrpani poslom ovih dana, ali... ipak... malo pauze nikom neće škoditi.

Ovo je odlicna ideja. Mogli bi to organizovati recimo ove subote 26.12. u Beogradu. Odemo da navijamo za Jance pa se posle sve skupimo na starom mestu i ispricamo do besvesti.
 
Šta ću da spremam? Pa idem n doček u restoran pa šta bude biće. Mislim da mi je tako najednostavnije da pripremim svečanu večeru. A jede se i ostalim danima, nismo baš toliko gladni da još sada razmišljam šta ću jesti 31.12.
volela bih da se samo lepo družim, a za hranu...... ma koga briga:twisted::zgrudvanje::zimag::zimag::sanke:
 
Dobila sam pre neki dan sliku i uputstvo kako da npravim tortu jelka. U pitanju je slatka varijanta pa se naprave okrugle kore u tri velicine pa se slazu jedna na drugu... Ali ja sam mislila da mozda napravim takvu slanu tortu.
Da li neko mozda ima ideju za neke cvrste slane torte koje bi tako mogle da se redjaju jedna na drugu ili nekako da dobijem kupu pa sam mislila da obojim pavlaku u zeleno i time premazem tu kupu tj. jelku.. Da li ste to nekada radili?
Postavicu sutra verovatno tu sliku sto sam dobila sada nemam vremena.
Za druzenje ne mogu nista da obecam, ne samo sto je nova godina nego sto ja u zadnjih nedelju dana decmbrea imam jedno 5 rodjenana i proslava... Pa ako budem mogla, pridruzicu vam se
 

Back
Top