Kao prosečni SRBIN vidi svoje komšije sa Balkana

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
Ponekada se strane i strane natpisa utoše da bi se objasnila neka pojava, shvatanje, mišljenje...

Dobila sam mail u kojem je jednom slikom mnoga toga rečeno.
Meni se čini prilično tačno oslikano razmišljanje porsečnog Srbina



copy/paste

Ni manjeg prostora ni više istorije na njemu. Iliri, Stari Grci, Rimljani, Sloveni, Huni, Krstaši, Turci. ostavili su traga na istorijskoj mapi Balkana. Danas je Blkansko poluostrvo sastavljeno od 12 država, koje se malo vole, pa malo ne vole. pa opet malo vole i malo ne vole. i tako u krug.
Uglavnom, emocija nikada nije nedostajalo.
Ovo je grafički prikaz, kako prosečni SRBIN vidi svoje komšije sa Balkana
balkanw.jpg
[/URL][/IMG]
 
mozda vam prave zlo jel ste uzeli ono sta nije vase i uvek ste se izvukli na kukavicki nacin

Да се не заборави, у ова времена када нам децу уче да је сила исто што и правда, а моћ исто што и истина:

Буди тако хуман као што је била хумана Србија 1885.

За време рата против Бугарске у жестоким окршајима 1884./85. године свакодневно је страдало све више војника. Али, за разлику од Србије, која своје рањенике збрињава, Бугарска нема организован војни санитет, а њихови рањеници, препуштени самима себи, остајали су на месту рањавања. Због тога Европа прикупља помоћ и конвоји са санитетским материјалом спремни су да крену за Бугарску. Између европских конвоја и Бугарске испречио се фронт са српском војском.

Тада се догађа нешто што се у историји ратовања не бележи ни до тада, а ни касније: на захтев лекара аустријског Црвеног крста, Влада Србије је одобрила војној команди да за један дан прекине рат, отвори линију фронта и пропусти санитетски транспорт који је из Беча упућен у Софију. И не само то - Србија се придружује апелу из Европе, отвара своје војне магацине, додаје лекове, ћебад, кревете и све оно што је неопходно за отварање једне болнице у Бугарској. Тако Србија прилаже своју помоћ и залихе непријатељској земљи са којом је у ратном стању.



За овај преседан у светској историји ратовања, Међународни Црвени крст у Женеви доделио је специјално признање Црвеном крсту Србије, а у холу зграде Међународног Црвеног крста у Женеви стоји табла на којој пише „... Буди тако хуман као што је била хумана Србија 1885. године...“.
 
Ja sam cuo da ljudi mogu ziveti sa "pola" bubrega, ali nisam znao da ljudi mogu da zive sa pola mozga
Šta je, boli te istina ? Ipak se saznalo, iako ste ubijali svedoke. Među vaše junačke podvige spada i ubijanje dece na kupanju, postavljanje bombe pod
autobus, čupanje krstova sa crkava, rušenje nadgrobnih spomenika. Kako očekuješ posle toga da vas vidimo, da vam se smeškamo ? I malo vam i
Kosovo, sad bi i jug Srbije, da još širite teritoriju na naš račun.
 
Ponekada se strane i strane natpisa utoše da bi se objasnila neka pojava, shvatanje, mišljenje...

Dobila sam mail u kojem je jednom slikom mnoga toga rečeno.
Meni se čini prilično tačno oslikano razmišljanje porsečnog Srbina



copy/paste

Ni manjeg prostora ni više istorije na njemu. Iliri, Stari Grci, Rimljani, Sloveni, Huni, Krstaši, Turci. ostavili su traga na istorijskoj mapi Balkana. Danas je Blkansko poluostrvo sastavljeno od 12 država, koje se malo vole, pa malo ne vole. pa opet malo vole i malo ne vole. i tako u krug.
Uglavnom, emocija nikada nije nedostajalo.
Ovo je grafički prikaz, kako prosečni SRBIN vidi svoje komšije sa Balkana
balkanw.jpg
[/URL][/IMG]

Slovenci - shkrtice, uvek kukaju, a uvek puni love, dinar im je veliki ko kuca...
Hrvati - kulturni, ali opasni
Makedonci - nevini i dobri
Bosanci -naivni i dobri
CG- lenji, sebicni, iskreni
Srbi - uvek stradaju zbog pravde i istine,u sustini veoma dobri,pametni i hrabri ljudi,preterano prijateljski nastrojeni prema svima
 
karta je karikatura
najblize istini (ako sam ja prosecan Srbin) je ovo vezano za Bugarsku i Albance, eventualno za BiH, ali prosecan Srbin ne postoji, jer svako od nas ima neko svoje poimanje komsiluka
najdalje od realnog je Hrvatska, mislim da nikome od nas nije asocijacija na Hrvatsku ta pesma

Да се не заборави, у ова времена када нам децу уче да је сила исто што и правда, а моћ исто што и истина:

Буди тако хуман као што је била хумана Србија 1885.

За време рата против Бугарске у жестоким окршајима 1884./85. године свакодневно је страдало све више војника. Али, за разлику од Србије, која своје рањенике збрињава, Бугарска нема организован војни санитет, а њихови рањеници, препуштени самима себи, остајали су на месту рањавања. Због тога Европа прикупља помоћ и конвоји са санитетским материјалом спремни су да крену за Бугарску. Између европских конвоја и Бугарске испречио се фронт са српском војском.

Тада се догађа нешто што се у историји ратовања не бележи ни до тада, а ни касније: на захтев лекара аустријског Црвеног крста, Влада Србије је одобрила војној команди да за један дан прекине рат, отвори линију фронта и пропусти санитетски транспорт који је из Беча упућен у Софију. И не само то - Србија се придружује апелу из Европе, отвара своје војне магацине, додаје лекове, ћебад, кревете и све оно што је неопходно за отварање једне болнице у Бугарској. Тако Србија прилаже своју помоћ и залихе непријатељској земљи са којом је у ратном стању.



За овај преседан у светској историји ратовања, Међународни Црвени крст у Женеви доделио је специјално признање Црвеном крсту Србије, а у холу зграде Међународног Црвеног крста у Женеви стоји табла на којој пише „... Буди тако хуман као што је била хумана Србија 1885. године...“.

moram da priznam da nisam znao za ovo
stvarno smo lud narod
 
A vaca onog predstavnika nebeskog naroda je bas... lepa mapa. Rumuni prodjose najbolje.

Napravio bih korekciju i kod
"gulaša,sataraša...." !
Nisu ni oni asocijacija samo za "gulaš,sataraš,čardu,
čardaš,vrele Mađarice,Segedinske konzerve...."
Žmirkaju jednim okom na severnu srpsku ravnicu....!!
Žmirkaju,žmirkaju......

:think::think::think:
 
Slovenci - shkrtice, uvek kukaju, a uvek puni love, dinar im je veliki ko kuca...
Hrvati - kulturni, ali opasni
Makedonci - nevini i dobri
Bosanci -naivni i dobri
CG- lenji, sebicni, iskreni
Srbi - uvek stradaju zbog pravde i istine,u sustini veoma dobri,pametni i hrabri ljudi,preterano prijateljski nastrojeni prema svima

"Srbi su zbog pravde u stanju da nacine i najgrozniji zlocin!" Konfucije
 
Slovenci - shkrtice, uvek kukaju, a uvek puni love, dinar im je veliki ko kuca...
Hrvati - kulturni, ali opasni
Makedonci - nevini i dobri
Bosanci -naivni i dobri
CG- lenji, sebicni, iskreni
Srbi - uvek stradaju zbog pravde i istine,u sustini veoma dobri,pametni i hrabri ljudi,preterano prijateljski nastrojeni prema svima

Makedonci nevini i dobri? Ubise nam kralja,kradu nam istoriju o boze...Po ovome mislio bih da glasas za LDP a ne za onog tunjavog Kostunicu
 

Back
Top