Kronova bolest

mzbrtel:
Sin moga prijatelja boluje od -Kronove bolesti-.Zna li neko efikasan lek protiv ove opake bolesti.Bogdan


Znam osobu koja je bolovala od te bolesti i bila je na ivici smrti ali su ga operisali i uspeli da ga spasu na vreme! Nisam sigurna mislim da su mu izvadili debelo crevo ili su ga samo skratili i napravili mu onaj privremeni anus na stomaku! Uglavnom dečko je sada dobro, uskoro bi trebao da ima još jednu operaciju vraćanja creva nazad! Ne znam za neko drugi lek sem za operaciju! Nadam se da sam bar malo pomogla!

Pozdrav i želim sve najbolje
 
moja kuma je imala taj problem, ali ne verujem da se kod dece i odraslih jednako tretira.
imali su sina od 14 god kad je opet zatrudnela.
nikom bas nije jasno sta se desilo ali zena se preporodila. ni bolova, sme da jede sve sto nije smela ranije...
 
mzbrtel:
Sin moga prijatelja boluje od -Kronove bolesti-.Zna li neko efikasan lek protiv ove opake bolesti.Bogdan
Kronova bolest je hronicna bolest i traje celog zivota sa periodima poboljsanja i pogorsanja, veliki broj ljudi je ima i uz pomoc lekova uspevaju da vode gotovo normalan zivot.
Operacija se koristi ne kao metoda lecenja nego metoda resavanja komplikacija koje nastanu u toku te bolesti, njih naravno ima u toku zivota ali redovnom terapijom i adekvatnom ishranom deca mogu imati normalan razvoj.
Nesto vise informacija o samoj bolesti.
http://www.medicina.hr/clanci/crohnova_bolest.htm
 

Back
Top