RAT U LIBIJI

Da li podržavate Gadafija?


  • Ukupno glasova
    458
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
188750_172238049495552_100001280754434_430283_6136651_n.jpg
 
*BILJA*,
Ana Bachen,
ArnoldLayne,
Ataru Moroboshi,
azizor,
baraba,
Baron Ungern,
bjdarko,
blesawi,
Blues Brothers,
Boris SC,
budadudaiovajcetvrti,
čedina_zebra,
Crni Bugarin,
Diksa,
dr.mr,
Droid,
duska.vodolija,
Ekiman,
Eric Draven,
Fiamma,
fighter vs 9/11,
fraBrne,
GogiNS,
gossca,
goxy,
Gunfighter,
HannibalNemo,
HELIX 14,
jevta.bg,
joey1,
kami83,
Klick,
Kraški lovac,
kyo.,
ljubota,
MikiEgzekutor,
Milance Skot,
Mingo,
minos,
Mitternachtsträumer,
Moračanin,
Mrdaywalker,
Narodni Tribun,
nexxx011,
Paganko,
piciginx,
Ramax,
rastamann,
Ridjobrada,
RoccoS,
rokavec,
Sea_Jewel,
SPAVAC1,
Srba..,
SSJ4,
StariDeda,
stawwross,
Stimpson J. Cat,
strani placenik bre,
Stronghold,
svarozic,
Tantor.,
Thriller,
tu tu tu,
ubootfahrer,
Urvan Hroboatos,
Uysal,
vazdusasta,
vecavestica,
Voobo80,
waterpolista,
zeljko612,
Zokinho,
~Petar~

presela vam večera :lol:
 
Inace nisam mogao spavati i nesto sam se vrpoljio tako da sam ustao i ukljucio sam kompjuter da vidim sta se djesava na krstarici.Mislim da je krstarica odlicno javno glasilo i da se mogu cuti razne informacije.Inace ne znam trenutno sta se djesava u Libiji da li se odvijaju sukobi jer NATO alijansa je rijesila da zavrsi sa Gadhafijem i da Libiju poda narodu koji zarko zeli demokraciju.Mislim da ce se Libijskom narodu ispuniti zelja i da ce imati svoju Libiju koja ce biti demokratska zemlja i koja ce biti zemlja muslimana koji idu rado da klanjaju.
 
Gadafi je od 2003. poceo da saradjuje sa Zapadom, odustao od nukleranog naoruzanja, unistio sve svoje balisticke rakete dugog dometa, odustao od modernizacije naoruzanja, E PA ETO MU SAD SARADNJE SA ZAPADOM!!!!!!!

Ako nista drugo rat u Libiji moze da posluzi kao opomena svim liderima slobodnog sveta da ne odustaju od naoruzavanja, da se ubrzano naoruzavaju, da kupe S-300 ili S-400, Belorusija sto pre da kupi S-400 i Iskander i Venecuela da kupi jos Suhoja Su-30MK, malo je 24 komada, Venecuela treba da ima bar 50 do 100 najmodernijih aviona Suhoj.
 
Mislim da je Gadhafi morao da odmah istupi od vlasti kad se skupilo dovoljno demonstranata u Libiji.On je morao dati ostavku i prepustiti srtvari vojsci koja bi ili uvela vojni puc i poslije raspisala izbore i priomijenu Ustava ili odmah prepustiti stvari narodu sto bi bilo jos losije.Inace gadhafi je izabrao najgoru opciju i on je pozelio da ratuje protiv svog naroda i evo sada dobio je vojnu intervenciju.tesjko je da se gadhafi izvuce iz ove nevolje jer NATIO nece stati sve dok Gadhafi ne da ostavku i dok se ne privede pravdi u medjunarodnom sudu.
 
Interesantno mi je da i pored bombardovanja gadafijeve trupe rasturaju pobunjenike, ne zarezuju protivnicku vazdusnu avijaciju ni najmanje HAHAHAHAHA!!!! :super: :super: :super:

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/Svet/862464/Gadafi+uzvraća+udarac.html

Gadafi uzvraća udarac

Uprkos novim vazdušnim udarima koalicionih snaga po Tripoliju i još nekoliko gradova, Gadafijeva vojska porazila pobunjenike u Misurati. "Borićemo se do kraja, uskoro ćete imati šest miliona naoružanih ljudi", kaže portparol libijske vlade.

Snažne eksplozije i protivavionska paljba čuli su se u blizini sedišta libijskog lidera Moamera Gadafija u Tripoliju, Paljba se čula oko kasarne Bab el-Azizija na jugu Tripolija. Istovremeno, Gadafijeve snage, posle više dana opsade, zauzele grad Misurata na zapadu države.

Portparol libijske vlade Musa Ibrahim izjavio je da je mnogo ljudi poginulo u napadima zapadnih sila na nekoliko luka i aerodrom u Sirtu, dok je libijska državna televizija javila je da je nekoliko mesta u prestonici tokom dana bilo meta novih napada zapadnih snaga, naglasivši da ti napadi "neće uplašiti libijski narod".

Uz seriju napada na Tripoli, američki, francuski i britanski avioni napali su još jednom, položaje Gadafijevih snaga istočno od Bengazija, ali za razliku od prethodnih dana mete nisu bili tenkovi i oklopnaa vozila već radarske instalacije.

Kao što su vojni eksperti prethodnih dana upozoravali, naladi na avijaciju neće preteraano poremetiti Gadafijevu ofanzivu na pobunjenike, pa su njegove snage odmah promenile taktiku, sakrile tenkove u naseljenim mestima i promenili obrazac kretanja trupa.

Prva žrtva ovakve, nove taktike bili su ustanici u Misurati, koja je od ponedeljka uveče ponovo pod kontrolom Gadafijevih snaga,

Istovremeno, i grad Zintan, takođe na zapadu Libije večeras ke ponovo izložen intenzivnoj paljbi Gadafijevih snaga, dok pobunjenici beže iz grada.


Koalicione snage su saopštile da je administrativna zgrada u Gadafijevom kompleksu uništena u napadu krstarećim raketama.

Portparol libijske vlade rekao je da Libija želi mir i stabilnost, ali da će uzvratiti u slučaju da pobunjenici napreduju ka Tripoliju koristeći situaciju bombardovanja.

"U krajnjem slučaju moramo da se branimo, naoružaćemo ljude. Uskoro ćete imati šest miliona naoružanih ljudi spremnih da se bore", kaže Musa Ibrahim.

U Njujorku je, posle konsultacija iza zatvorenih vrata, prihvaćen zahtev Libije da se u četvrtak na sednici Saveta bezbednosti razmotri, kako ističu u Tripoliju, francusko-američko-britanska agresija na Libiju.

Američki predsednik Barak Obama izjavio je u Santjagu da će NATO igrati ulogu u novoj vojnoj fazi i dodao da će se ta faza desiti za nekoliko dana, a ne nekoliko nedelja.
 
Mislim da je Gadhafi morao da odmah istupi od vlasti kad se skupilo dovoljno demonstranata u Libiji.On je morao dati ostavku i prepustiti srtvari vojsci koja bi ili uvela vojni puc i poslije raspisala izbore i priomijenu Ustava ili odmah prepustiti stvari narodu sto bi bilo jos losije.Inace gadhafi je izabrao najgoru opciju i on je pozelio da ratuje protiv svog naroda i evo sada dobio je vojnu intervenciju.tesjko je da se gadhafi izvuce iz ove nevolje jer NATIO nece stati sve dok Gadhafi ne da ostavku i dok se ne privede pravdi u medjunarodnom sudu.
Уго, јеси ли данас прочачкао зубе дебелом, замашћеном, американском *****?
 
Gadafi i dalje cereci pobunjenike po svim gradovima, u Misurati i u svim ostalim gradovima!!! :klap:
Evo taktika koju koristi:

Kao što su vojni eksperti prethodnih dana upozoravali, naladi na avijaciju neće preteraano poremetiti Gadafijevu ofanzivu na pobunjenike, pa su njegove snage odmah promenile taktiku, sakrile tenkove u naseljenim mestima i promenili obrazac kretanja trupa.

Prva žrtva ovakve, nove taktike bili su ustanici u Misurati, koja je od ponedeljka uveče ponovo pod kontrolom Gadafijevih snaga,

Istovremeno, i grad Zintan, takođe na zapadu Libije večeras ke ponovo izložen intenzivnoj paljbi Gadafijevih snaga, dok pobunjenici beže iz grada.


Znaci ne smeju da gadjaju gadafijeve trupe u gradovima, genijalna taktika BRAVO, BRAVO, BRAVOOOO!!!! :bye:
 
Gadafijeve snage napale grad Zintan
Blic - Pre 2 sata i 50 minuta
TRIPOLI - Snage libijskog lidera Moamera Gadafija napale su danas grad Zintan na zapadu Libije, zbog čega su stanovnici morali da pobegnu u planinski region, a žrtava je bilo na obe strane, prema rečima očevidaca.

Jedan od stanovnika izjavio je agenciji Rojters da su poslate nove snage i da je sada u podnožju planina blizu grada najmanje 40 tenkova, a da je u napadima srušeno nekoliko kuća i džamija.

Prema njegovim rečima, antivladine snage su uspele da zadrže Gadafijeve snage da ne uđu u grad, koji se nalazi na oko 140 kilometara jugozapadno od Tripolija.
 
Талибани осудили војну агресију на Либију

Grad KANDAHAR–NEW YORK CITY -“Исламски Емират Авганистана најстрожије осуђује ову политички мотивисану и нетражену авантуру Западних земаља, и мијешање у унутрашњи сукоб народа Либије”,између осталог стоји у електронском писму(Е маилу) које су талибани послали на адресе неколико новинских агенција, Е маил је потписан од стране три гласноговорника Исламског Емирата.
Писмо је послато са Е маил адресе коју Талибани редовно користе за комуникацију са новинарима, и потписано је од стране Тарика Газнивала, Јусуфа Ахмедија и Зебихуллах Муџахида, ова тројица су портпароли Талибана за различите дијелове Авганистана.
У изјави стоји позив Либијцима да ријеше међусобни конфликт што је прије могуће и не дају никакав изговор Западним силама за интервенцију, и упозорење ''владарима муслиманских земаља да не буду неутрални у овом конфликту већ да буду на страни интереса ислама и муслимана''.

“Према ставу који има Исламски Емират, ситуација у Либији је веома тужна, тужно је то што се отворио пут анти-исламским снагама да интервенишу,” стоји у саопштењу.

“Ми вјерујемо да Западњачки колонијалисти не желе рјешење према аспирацијама људи у овој земљи(Либији) него они имају план да ослабе ову исламску земљу и након тога директно уђу и преузму нафту и богаства” -стоји у саопштењу Исламског Емирата
 
Amerikanci i NATO su ušli u rat sa najboljim namerama.
Njihovi vojnici su slatki i dobri ljudi.
Obožavaju muslimansku decu i ta deca mogu mirno da spavaju.
Evo samo za Mingove oči, slatke dece koja spavaju slatkim snom, a uspavali su ih preslatki američki vojnici.

korenga_valley_afghanistan_killed_by_us.jpg


children.jpg
 
Znam da je strasan rat ali ova djeca mora da su poginula od bombi na koje su greskom padale po njima tako da su oni mrtvi i izgleda kao da je Amerikanac namjerno njih ubio.Nikada nisam cuo da je Amerikanaca nozem ubio musdlimanksu djecu ili da je silovao neku muslimanku.Ne znam za taj podatak ali ne mogu uporediti Amerikance sa nekim zlocincima koji su silovali i klali.
 
Znam da je strasan rat ali ova djeca mora da su poginula od bombi na koje su greskom padale po njima tako da su oni mrtvi i izgleda kao da je Amerikanac namjerno njih ubio.Nikada nisam cuo da je Amerikanaca nozem ubio musdlimanksu djecu ili da je silovao neku muslimanku.Ne znam za taj podatak ali ne mogu uporediti Amerikance sa nekim zlocincima koji su silovali i klali.

Čini mi se da kada bi tebe lično silovali Ameri, ti bi sam sebi rekao "ovo mene greškom siluju i neću im zameriti". Tvoje pravo, samo nije ljudski.
 
Nikada nisam cuo da je Amerikanaca nozem ubio musdlimanksu djecu

Novi film američkog režisera Brajana de Palme o silovanju i ubistvu četrnaestogodišnje iračke devojčice koje su počinili američki vojnici, koji su potom ubili celu njenu porodicu, izazvao je snažne emocije na Festivalu u Veneciji. „Redacted”, kako u originalu glasi naslov novog osvarenja De Palme, ostavio je, zbog potresnih scena, u šoku brojne gledaoce, a neki od njih nisu mogli da sakriju suze. Film je inspirisan istinitim događajem, jednim od najtežih zločina koji su počinili američki vojnici od invazije SAD na Irak 2003. godine.

„Film pokušava da prikaže američkom narodu stvarnost onoga što se događa u Iraku. Slike su te koje će zaustaviti rat. Možemo samo da se nadamo da će ovi prizori privući dovoljno pažnje javnosti i motivisati njihove kongresmene da glasaju protiv rata”, izjavio je posle prikazavinja filma u Veneciji De Palma.

"Redacted", inače osmi film u novijoj američkoj kinematografiji čija je tematika rat u Iraku, u Veneciji je prikazan u okviru zvanične konkurencije. Očekuje se da će se zvanično pojaviti u bioskopskim salama u svetu u narednih nekoliko meseci.

Brajan de Palma (66) je i ranije pravio filmove koji su se bavili zločinima američkih vojnika u svetu. U filmu „Žrtve rata” (Casualties of War) iz 1989. godine obradio je silovanja i ubistva koje su u Vijetnamu činili američki vojnici.

Za zločin po kojem je snimljen film suđeno je petorici američkih vojnika. Četvorica od njih osuđena su na kazne zatvora od pet do 110 godina. (Beta)
 
Poslednja izmena:
Znam da postoje nistarije medju Americkim vojnicima i oni trebaju dobiti propisnu kaznu jer ja kad podrzavam Ameriku onda ne podrzavam njene vojnike koji imaju mozda losu proslost kriminala i ludosti nego ja gledam Americku politiku kroz njenu dobrotu i namjeru da pomogne muslimanima koji trebaju da se razviju i koji trebaju imati u svojim drzavam demokracije.Znaci kad podrzavama Ameriku onda sigurno da ne podrzavam ubice medju njihovim redovima nego licno podrzavam predsjednika Amerike koji misli dobro muslimanima.Evo u ovom ratu protiv Libije Barack Obama pomaze Libijskom narodu da dostigne do demokracije i da Libija ubuduce bude demokratska drzava i da bude bliska sa Amerikom jer ce Amerika razviti Libiju kao ekonomsku silu.
 
Znam da je strasan rat ali ova djeca mora da su poginula od bombi na koje su greskom padale po njima tako da su oni mrtvi i izgleda kao da je Amerikanac namjerno njih ubio.Nikada nisam cuo da je Amerikanaca nozem ubio musdlimanksu djecu ili da je silovao neku muslimanku.Ne znam za taj podatak ali ne mogu uporediti Amerikance sa nekim zlocincima koji su silovali i klali.

Ako si iskren,onda bih te uputio da više pratiš
dešavanja u Iraku.
Saznaćeš za užasne zločine nad devojčicama od strane američkih životinja.
Nakon silovanja ubijaju žrtvu i celu njenu porodicu.
Prošle godine bilo je i nekih farsi od suđenja po toj osnovi.....!
Čitaj,Mingo,nemoj se samo diviti lepotama zemalja i veličati američke životinje,koje bi trebalo da prezireš.....!
 
Koliko sam ja shvatio jedini vojni uspeh koji su Amerikanci i Francuzi do sada ostvarili je to sto su delimicno unistili libijsku PVO i to pre svega radare i sto su unistili nekoliko tenkova, haubica i kamiona u predgradjima Bengazija i na putu Bengazi-Adzdabija, video sam slike i to je to, 99% libijske armije je sada u gradovima izmesano sa civilima i sa pobunjenicima i dalje nastavljaju da zeze po pobunjenicima punom snagom neometano. :ok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top