Kako su Srbi srušili stari Dubrovnik

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
iuc-war.jpg


[ATTAC
Pavo-Urban.jpg
H]172603[/ATTACH]


pavo_urban_strahcovjek_spsom.jpg



.....
 

Prilozi

  • kuca-war.jpg
    kuca-war.jpg
    29,7 KB · Pregleda: 10
ma to su ustase palili gume da bi iznudili medunarodno priznanje...:bljak::bljak:
ali bitno je da je zapisano za sva vremena na velikim plocama na ulazu i izlazu iz grada kao i zracnoj luci gdje svi posjetioci mogu da vide koji varvari su rusili Grad...
ali, nije uopce strasno jer su rekli da ce sagraditi stariji i lijepsi...:dash:




To je bila izjava stoljeca.:rotf:
 
Iz prve ruke:

Razgovarao sam sa Hrvatom, covekom koji je odlikovan za odbranu Dubrovnika.

Dubrovnik JESTE bio bombardovan, ali stete nisu ni IZBLIZA TAKVE kakve su prikazane nakon toga.

Hrvatski otpor je bio SLOMLJEN.

Nisu vise imali municije.....

Mladen, covek sa kojim sam razgovarao prica: "Znali smo da smo izgubljeni.....Sedeli smo i cekali da "cetnici" dodju i pobiju nas....Vecina se molila Bogu i trazila oprost....

Medjutim, oni nisu dolazili....Vreme je proticalo...

Tada smo shvatili da su se povukli i nastala je neopisiva radost medju braniteljima...."

E, TO je istina!


Napokon da i ti neku istinu napišeš na forumu.

Ima još nešto. Ti takozvani "branitelji" u stvari obični pobunjenici, nisu ni imalu nameru da brane grad jer nisu u stvari znali od koga .... sami od sebe, sve je to bio deo jednog velikog scenarija u kom su glavni glumci bili daleko odatle.

Iskonstruisani napad na pobunjene ustaše koji je u stvari trebao samo malo da alarmira svetsku javnost. Nadam se samo da će se uskoro otkriti sve igre koje su tada vođene iza kulisa jer sav ustaški šljam koji se tada okupio u takozvanoj hrvatskoj mogao je biti sasvim zbrisan za sva vremena najviše za 2-4 meseca. A taman su se bili okupili na gomilu. Sa njihovim nestankom zauvek bi nestale separatističke tenzije u bivšoj SFRJ.

A nisu ..... i baš me intersuje iz kog razloga.
 
zato sto je NATO zaprijetio da nece dozvoliti drugi Vukovar i to nad dubrovnikom svjetskom spomeniku kulture

najveci pajaci Europe...tandem Josipovic - Tadic

ПОТПИС И ПОРЕД УРЕДНЕ ПРИЈАВЕ И ДАЉЕ СТОЈИ,
ШТО ЗНАЧИ ДА МОДЕРАЦИЈА ДЕЛИ ЊЕНО МИШЉЕЊЕ ДА ЈЕ ТАДИЋ ПАЈАЦ!
ОК!
СВАКО ИМА ПРАВО НА МИШЉЕЊЕ!

САМО СЕ ПИТАМ ДА ЛИ ТО ЗНАЧИ
ДА И ОСТАЛИ КОРИСНИЦИ ФОРУМА
ПРЕДСЕДНИКА СРБИЈЕ МОГУ И СМЕЈУ ДА НАЗИВАЈУ ПАЈАЦЕМ!?
:think::think::think:

A01.jpg
:bye::bye::bye:
 
Ovdě ostavljajte slike koje svědoče o srpskom varvarskom rušenju Dubrovnika.

pavo_urban_kamena_prasina-posljednjisnimak.jpg


8231.dubrovnik_5F00_1.jpg


5543.dubrovnik_5F00_91_2D00_v.gif


2728.rat04.jpg


0284.untitled.bmp


6786.rat.jpg


1586.pavo_5F00_urban_5F00_ispod_5F00_mincete.jpg

Чек, чек...па то су радили милови "црногорци"

чак су прошле госдине и званично вратили опрему коју су сконили са аеродрома у ћилипима.


а овако је својевремнео говорио "црногорац" мило

"Наметнути рат ћемо добити, баш као што смо све такве противнике побјеђивали током цијеле наше историје. Овог пута ћемо завршити заједнички живот с њима и раскинути све контакте, надам се за сва времена. Надам се да ће се у тој диоби формирати нове државне заједнице у којима ћемо живјети, границе са Хрватском повући праведније и логичније, него што су то урадили приучени бољшевички картографи, чији је изгледа једини циљ био да над Црном Гором, у дијелу Боке буде хрватско старатељство. Још ћу вам само ово рећи: Црном Гором тече Зета, ускоро ће и Неретва."
"Поход на Дубровник је сврсисходан и свако супротно становиште је издајничко." (Побједа, 22. октобар 1991.)
"Не може се махати гранчицама мира дотле докле се српски народ у Хрватској коље, масакрира, силује, док им се пале куће и уништавају имања само зато што су Срби. Рат се не добија дезертерством већ мобилизацијом."
"Хрватска власт је по сваку цијену жељела рат - и има га."

”Hrvatska vlast je po svaku cijenu željela rat, i ima ga.”

(Milo Đukanović ,,temeljno” pojašnjava početnu etapu evroatlantskih integracija, nekako s proljeća 1991)

”Šah sam omrznuo od njih i njihovog podaništva šahovnici i mladoj demokratiji, tipa kalašnjikov.”

(Milo Đukanović, Zimski Dubrovački Festival, 1991)



Дакле,
ГДЕ ТИ ТУ ВИДИШ СРБЕ?

Жали се бившем премијеру у Подгорици па нек ти он ставља слике.
 
Poslednja izmena:
zato sto je NATO zaprijetio da nece dozvoliti drugi Vukovar i to nad dubrovnikom svjetskom spomeniku kulture

Nije zato Slavonijo.....Budimo objektivni...

I Milosevic i Tudjman su odmah na pocetku sukoba likvidirali najvece "patriote" : Sloba Grisku i Belog, a Tudjman Paradzika, coveka sa kojim sam ja par puta rucao sluzbeno, ali nikad nisam pricao o politici sa njim.

SVE je bilo namesteno.

Do detalja.
 
Da li znaš kada je JNA započela oslobađanje Dubrovnika a kada Vukovara ?

Razlika je više od 3 meseca. Dubrovnik u proleće a Vukovar u duboku jesen.

Oslobađati od koga i čega???

Od svoji stanovnika???

Poslije Dubrovnika je svima bilo kristalno jasno o kakvom se ratu radi.

O čistom osvajačkom ratu za nove granice Velike Srbije..

Svijet je donekle mogao progutati tezu o ugroženim Srbima ali nakon agresije na Dubrovnik sve to je palo u vodu..
 
ПОТПИС И ПОРЕД УРЕДНЕ ПРИЈАВЕ И ДАЉЕ СТОЈИ,
ШТО ЗНАЧИ ДА МОДЕРАЦИЈА ДЕЛИ ЊЕНО МИШЉЕЊЕ ДА ЈЕ ТАДИЋ ПАЈАЦ!
ОК!
СВАКО ИМА ПРАВО НА МИШЉЕЊЕ!

САМО СЕ ПИТАМ ДА ЛИ ТО ЗНАЧИ
ДА И ОСТАЛИ КОРИСНИЦИ ФОРУМА
ПРЕДСЕДНИКА СРБИЈЕ МОГУ И СМЕЈУ ДА НАЗИВАЈУ ПАЈАЦЕМ!?
:think::think::think:

A01.jpg
:bye::bye::bye:

normalno s tuzibabama ne komuniciram, ali kakav potpis mislis covjece...sto mi to podvaljujes...a da su pajaci jesu jer obojica plesu kako EU svira
 
Oslobađati od koga i čega???

Od svoji stanovnika???

Poslije Dubrovnika je svima bilo kristalno jasno o kakvom se ratu radi.

O čistom osvajačkom ratu za nove granice Velike Srbije..

Svijet je donekle mogao progutati tezu o ugroženim Srbima ali nakon agresije na Dubrovnik sve to je palo u vodu..


"Благо оном ко рано полуди - јер му живот прође у весељу" (народна)
 
Nije zato Slavonijo.....Budimo objektivni...

I Milosevic i Tudjman su odmah na pocetku sukoba likvidirali najvece "patriote" : Sloba Grisku i Belog, a Tudjman Paradzika, coveka sa kojim sam ja par puta rucao sluzbeno, ali nikad nisam pricao o politici sa njim.

SVE je bilo namesteno.

Do detalja.

za moju tvrdnju postoje pisani dokazi...za tvoju ne postoji nijedan osim rekla kazala...inace ta famozna tvrdnja o dogovoru njih dvojice zasluzuje posebnu temu jer je to najobicnija nebuloza i izmisljotina s ciljem izjednacavanja krivnje...a dokaza nigdje...
 
Oslobađati od koga i čega???

Od svoji stanovnika???

Poslije Dubrovnika je svima bilo kristalno jasno o kakvom se ratu radi.

O čistom osvajačkom ratu za nove granice Velike Srbije..

Svijet je donekle mogao progutati tezu o ugroženim Srbima ali nakon agresije na Dubrovnik sve to je palo u vodu..

Велике Србије?
Па дубровник су рокали милови црногорци


"Наметнути рат ћемо добити, баш као што смо све такве противнике побјеђивали током цијеле наше историје. Овог пута ћемо завршити заједнички живот с њима и раскинути све контакте, надам се за сва времена. Надам се да ће се у тој диоби формирати нове државне заједнице у којима ћемо живјети, границе са Хрватском повући праведније и логичније, него што су то урадили приучени бољшевички картографи, чији је изгледа једини циљ био да над Црном Гором, у дијелу Боке буде хрватско старатељство. Још ћу вам само ово рећи: Црном Гором тече Зета, ускоро ће и Неретва."
"Поход на Дубровник је сврсисходан и свако супротно становиште је издајничко." (Побједа, 22. октобар 1991.)
"Не може се махати гранчицама мира дотле докле се српски народ у Хрватској коље, масакрира, силује, док им се пале куће и уништавају имања само зато што су Срби. Рат се не добија дезертерством већ мобилизацијом."
"Хрватска власт је по сваку цијену жељела рат - и има га."

”Hrvatska vlast je po svaku cijenu željela rat, i ima ga.”

(Milo Đukanović ,,temeljno” pojašnjava početnu etapu evroatlantskih integracija, nekako s proljeća 1991)

”Šah sam omrznuo od njih i njihovog podaništva šahovnici i mladoj demokratiji, tipa kalašnjikov.”

(Milo Đukanović, Zimski Dubrovački Festival, 1991)
 
normalno s tuzibabama ne komuniciram, ali kakav potpis mislis covjece...sto mi to podvaljujes...a da su pajaci jesu jer obojica plesu kako EU svira

ПРВО............ ВРЕЂАЊЕ,
ДРУГО.................ДА ЈЕ ТИХИ НАПИСАО ОВАКАВ ПОСТ О ПРЕДСЕДНИКУ СРБИЈЕ ДА ЛИ БИСТЕ ГА КАЗНИЛИ!?


A01.jpg
:bye::bye::bye:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top