Da li ljoticevci podrzavaju SRS?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze se opushteno reci da SRS nastavlja njihovu politiku, jer je to jedina prosrpski orjentisana stranka ostale su sve zapadnoevropske u cilju zadovoljavanja tudjih teznji i, a ne njihovog sopstevenog naroda! Uostalom dokazalo se na izborima da je 99,9% glasacha SRS-a Srpske nacionalnosti, a ostalih naravno nesrpske!
 
Sa sajta webparlament u vezi ove teme:

radical
Ministar
Registrovan: Feb 2003
Lokacija: NS, Velika Srbija
Poruka: 181

Збор без немачких окупатора и Хитлера никада не би имао апсолутно никакав утицај у Србији (вероватно бисмо до данас увекилико заборавили да је икада постојао). Наметати свој утицај и мрачну идеологију уз помоћ силе окупатора и агресора, који врши и омогућава вршење стравичног геноцида над твојим сопственим народом, је нешто што ми се у најмању руку гади. Колаборационизам и сарадња са окупатором је нешто што је у супротности са самим српским бићем, убедљиво најомраженија ствар у српском народу и нешто што је апсолутно неприхватљиво сваком искреном српском националисти и патриоти. Не дај Боже да Србија опет буде окупирана и да опет неки љотићеви комесари потказују, хапсе и воде на стрељање нас који би се недвосмислео определили за борбу за слободу, да из идеолошких побуда врше терор над сопственим народом (и овде уопште не мислим на комунисте, исти однос су љотићевци имали и према четницима, а вероватно и према свима осталима који нису мислили исто као они).
____________________________________________________________

Kshatriya
Vestopisac
Registrovan: Aug 2001
Lokacija: Catena Mundi
Poruka: 551

Е па Србине, пошто очигледно знаш само историју коју су писали паризански очеви твојих демократа и једину коју зна твој шеф (бивши марксиста), онда брзо у прву клупу на допунске часове. Слушај пажљиво:

“Шеф комесарске управе Милан Аћимовић обавештава да је управо поднео оставку ради немогућности да обезбеди ред и мир у земљи. Многи српски интелектуалци су одмах увидели да је у овом тренутку ослабљеној држави и измученом народу много већи непријатељ анархија и комунистичка револуција него окупатор. Аћимовић предлаже да се формира једно ауторитативно управно и политичко тело чији би задатак био даље спасавање Срба од биолошког уништења. Предложен је Димитрије Љотић, који се захвалио наводећи као разлог да је за такву одговорну функцију потребна личност од угледа, која ужива поверење народа и која није страначки опредељена. Љотић предлаже бившег министра војске и морнарице, комаданта групе армија и армијског ђенерала Милана Недића. “

Изјава др Турнера, цивилног управника Београда на суђењу после рата: “…Уколико Ви (обраћа се Недићу) одбијете да нам помогнете да смиримо Србију, Фирер је одлучио да Београд и Мачву окупирају усташке трупе. Северну Србију предаће на управу Маџарима, а остатак Србије биће подиељен на бугарску окупациону зону и на албанске трупе које ће добити цели Санџак и управу до Краљева, где ће бити граница са бугарском окупационом зоном”.

Мислим да ти је јасно да би ово значило потпуни биолошки нестанак Срба. А ако су то спречили Љотић и Недић и тиме постали издајице, онда и ја радо прихватам да сам издајица.

Љотићев добровољачки корпус је растурио комунистичке банде и отерао их преко Дрине, тако да је у Србији био остварен преко потребан мир. Број избеглица у Србији је био: 600.000 Срба из западних делова Југославије, 86.000 деце са тог подручја, 150.000 Срба са Косова и Метохије, десетине хиљада Срба из Срема и Бачке, између 20 и 30.000 Словенаца. За све њих Недићева влада је обезбедила храну, кров над главом, обућу и одећу, пружила им лекарску помоћ а децу школовала.

Па јел то издаја, српски патриото? Обезбеђивање мира у коме могу да се збрину и сместе избеглице? Ако јесте онда и ја радосно изјављујем да сам издајник.
 
Смернице Србског народног покрета „Збор“


1. Политичко-идеолошка платформа

СНП “Збор“ није стао са развојем мисли и остао на идентичним идеолошким позицијама на којима је стајао ЈНП “Збор“ Димитрија Љотића већ је извршио одређену ревизију своје идеологије.

Другим речима, СНП “Збор“ је одбацио идеју југословенства (политичког екуменизма и проституције) као заблуду а не средство за остваривање србског националног интереса.


СНП “Збор“ сматра да ово није била мала грешка те да је ова страшна заблуда стајала Србе много крви и узалудног страдања као и да је југословенство, било и остало, „кукавичје јаје” лукаво подметнуто Србима да не би остварили своје сопствене националне државнополитичке циљеве а то су, пре свега, србско име и србска држава. СНП “Збор“ сматра да је редитељ југословенске драме србства управо лукава јудео-масонска секта латина која је, слично пројектима Совјетије, Британије, Америке, Швајцарске, итд., вештачким замењивала природно и тако је несретне народе потпуно слуђивала и политички дезоријентисала поништавајући им стварни идентитет а све то да би их лакше контролисала и манипулисала њима.

Југо-словенство је увек служило само и једино за потирање србства и зато СНП “Збор“, у начелу, стоји на историјском становишту србске аутохтонистичке школе историје.

СНП “Збор“ још сматра да је југословенство узроковало лабав став по питању верског екуменизма а нарочито према јеретицима, који себе погрешно називају „католицима“ (Хрватима и Словенцима), што је недопустиво без обзира на нашу истокрвност са њима. Истина је да је такав дух провејавао у ЈНП “Збору“ а могао би се назвати компромисерством без расуђивања.

Ово се још никако не би могло подвести под јерес али је свакако грешка вође ЈНП “Збора“ Димитрија Љотића а тиче се његовог брака са „римо-католкињом“ Ивком која је, иако је истина у позним годинама прешла у Православље (Богу хвала), по Смедереву ишла на процесије „римо-католичке” „цркве” док је била у браку са једним православцем.

Затим пропуст и лош пример је и очито неразумевање континуитета Старог и Новог Завета код Љотића јер он Јевреје-фарисеје назива и држи за „староверце” а душепогубне латине за „римо-католике” а протестанте (иконоборце, ћуп свих заблуда и зала) назива и држи за хришћане.

Зато је СНП “Збор“ потпуно пречишћен од ових опасних (друштвених) замки лукавог и потпуно православно-утемељен (фундаменталан). Стена коју ни адске силе не могу разорити.

Дакле ни СНП “Збор“ није само непосредни настављач мисли и дела ЈНП “Збора“ (по аутоматизму) већ је у складу са садашњим околностима и сазнањима дао нову вредност напредној органској мисли и школи у Србији. Уз то, СНП “Збор“ је настављач србске светосавске традиције и свих других србских зборова одржаних кроз нашу славну историју.

Овим СНП “Збор“ никако не умањује непроцењиви и огроман значај ЈНП “Збора“ и његовог великог вође Димитрија Љотића за Србе и свет који ће увек бити наша инспирација и наш бесмртни вожд. Ми смо потпуно свесни колико ми Срби дугујемо том забораљеном генију пониклом из нашег народа и свим нашим друговима (пред чијом се херојском жртвом клањамо) који су храбро дали своје животе за Бога, краља и отаџбину. Дубоко смо уверени да би се и они, са ове временске дистанце, након свега што се десило, имали истоветан став нашем јер смо ми у јединству духа кроз Бога, у све векове, Амин. Иако другови из ЈНП “Збора“ нису били савршени, а то сигурно нисмо ни ми, ипак су били убедљиво најисправнији и једини поштени хришћански покрет који је у то време био творац и носилац најплеменитије идеје органске мисли – зборашке идеје.


Ево ти па сам закључи!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top