Imam malecni problem sa boot.ini-jem

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186
dobio sam hard na koji sam iz zezanja instalirao XP. I instalirao sam ga, a nisam vadio moj HDD. I tako meni sad pored moja dva OS-a pokazuje i treci, koji je bio na "onom" HDD koji sam u medjuvremenu vratio....
E sad, iz boot.ini sam uklonio taj treci os koga vishe nema, ali se umesto njega sada ispisuje opcija "Windows Default" . i naravno, ta je opcija prilikom dizanja izabrana kao default :shock: , i ako lodujem nju, dize se prvi XP... Zbunjen sam, a bash me zanima shta sam zayebao...


boot.ini:
[boot loader]
timeout=15
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional |---BASE---|" /fastdetect
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional |---BASE---|" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional <<INTERNET>>" /fastdetect

Toliko. helpnite mi ako vas ne mrzi ;)
 
U tome i jeste problem, boot.ini bi trebalo da je ok, ali mi se i dalje prilikom boota pojavljuje "Windows Default" opcija. Bash nemam pojma shta da mu uradim...

Gde josh mogu da budu smeshteni podaci o botu (makar samo i teoretski)... Mozda je ostao neki fajl na primarnoj particiji, u kome je ostao info o onom trecem Windowsu (koga sam "uklonio" vadjenjem HDD iz mog kucishta).....
 
Andreavk:
CONTROL PANEL > SYSTEM > ADVANCED > STARTUP and RECOVERY > SETINGS > EDIT
...udji u oba sistema i proveri boot.ini
...i imas tri - sta je ono Internet


Pa, "Base" i "Internet" su mi dva XP OS-a, s tim da je 3. linija koja definishe default os. mozda je greshka u toj liniji. Da li treba da pishe ovako
default=multi(0)disk..... itd.??
Ako i nekom od Vas default linija pochinje ovako, onda sam iscrpeo sve ideje, i ici cu verovatno na repair, kad budem imao vremena (ali cu i dalje da se mislim kako sam uspeo ovako lepo da zayebem stvarrrrr)

u svakom sluchaju poz & thx
 
trebalo bi da izgleda ovako:

[boot loader]
timeout=15
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows XP Professional Partition 1" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Microsoft Windows XP Professional Partition 2" /fastdetect

...da bi butovao potrebni su mu ntldr, ntdetect.com i boot.ini.
...a da proveris sta imas u Disk managmentu: Desni klik na My Computer > Manage > Disk Managment.
 

Back
Top