Percepcija drugih stvarnosti

@kosta1703

Neću da te citiram jer tvoj odgovor zapravo ovako glasi "Ma ova skrivena priča priče, ali me njena priča podseća na astronome, a to mogu da razumem, a u njena lupetanja i ovih drugih svakako ne verujem, ali ne znam šta me tera da čitam ove teme :dash: ..." itd, tako nekako, podsvesno naravno :mrgreen:

Kada je Val postavila ovu temu, nije tražila nikakve dokaze, naročito ne naučne. Ove teme se oslanjaju na veru (ne religiju, da se ogradim), dakle da li veruješ ili ne veruješ.
Da, u pravu si Kosta, astronomi su otkrili, ali pitanje je šta? pa druge svetove i reci ti meni, da li im veruješ na reč, ili im veruješ zato što si gledao neki dokumentarac, čitao knjigu, ili časopis u kom su bile sličice pokojnog Habla?
E o tome je ovde reč ... Nekim ljudima je dovoljno da čuju pa da poveruju, nekima da vide, nekima da dožive, ali nekima ni sličica sa Habla ne može da pomogne da poveruju.
Tema je percepcija drugih stvarnosti i mislim da veoma dobro znaš koje su to stvarnosti i iste mogu da se vide "astronomskim" krajičkom oka. Skini veo koji ti zaklanja pogled, ili ga zadrži, izbor je tvoj :)
 
Tehnika koju ću u nastavku teksta izložiti je nepotpuna i neispitana, tako da ne garantuje ni uspeh, ni BEZBEDNOST! Stoga je nikome NE PREPORUČUJEM, već samo iznosim način na koji se izvodi, kao i iskustva u radu sa istom. Svaki dobronamerni komentar je dobrodošao.

TEHNIKA PX3

Ova tehnika, kao u ostalom i mnoge druge, ima za cilj buđenje percepcije, odnosno njeno dovođenje na viši nivo, daleko od onog prosečnog. Kako bi to Valeria rekla, "ostvarenje potencijala za sagledavanje drugih realnosti."
Pošao sam upravo od pretpostavke da smo svi sa tim potencijalom rođeni, pa otuda i ideja za tehniku, koju sam nazvao PX3.

PX3 se izvodi na sledeći način:

Prvi deo:

Najpre je potrebno udobno se smestiti- zauzeti asanu.
Ja obično biram ležeći položaj, mada on ima manu, koja se ogleda u opasnosti od utonuća u san. Važno je da ruke i noge nisu prekrštene kako bi se obezbedio nesmetan tok energije kroz čitavo telo.
Kada se zauzme asana, otpočinje se sa regulacijom disanja. Treba disati smireno- ne plitko, ali ni suviše duboko. Zatim na red dolazi opuštanje. Opuštaju se mišići, počevši od onih na stopalima, pa sve do facijalnih. Misli se samo na disanje i opuštanje, sve druge misli se u samom začetku odbacuju. Kada se ovo završi uključuje se imaginacija...

Drugi deo:

Potrebno je zamisliti da se nalazimo na mestu gde je vreme nepoznanica. Toplo je i mračno, a pored toga, prisutan je osećaj plutanja u tečnosti. Noge su savijene u kolenima, a glava pognuta ka njima, ruke prate telo. Prostor je skučen, ali i prijatan, oseća se sigurnost. Ne treba pokušavati da se vizualizuje okolina, a pogotovo ne fizičko telo, samo ga treba osećati. Tada se koncentracija treba usmeriti ka mislima, odnosno ka njihovom toku. Treba ih pustiti da plutaju zajedno sa vama.

Ovde se PX3 ne završava, ali ja bih se za sada zadržao na ovom. O iskustvima ću pisati u nekom od narednih postova. :)

Svi smo mi posebni,dakle, zaboravimo na ono -niko nije savrsen... Ti je tvoje ,licno...
Ali i sam znas : Svaki prut ima dva kraja,mozda ;)
Kada smo ranije pricali gore u kafanici... Ako se secas :)
Ti si sebi to sam dozvolio...
Moja definicija-Mi smo cist papir koji treba tek biti ispisan- nasim rodjenjem-ucimo posmatrajuci okolinu,postupke drugih - tolike nelogicnosti se tesko prihvataju - od strane dece... Ali to je sve deo puta kojim "hodamo"
Ko vidi EGO u Jim-u a ne moze shvatiti da ga vidi jer se nalazi u "nama samima" -Nikada ne moze ni videti "pravo"lice coveka koji ima 1000 lica...
Dakle: Mi smo ono sto ostavi jak utisak "na nas"-ureze nam se "duboko" u nasa "secanja"... Dakle,Dobro paziti sta urezujemo u "nas" um-dusu-telo.Ne samo paziti vec kontrolisati. Ne biti "rob" straha , vec strah koristiti kao "roba"
"Istinu" necemo nikada naci u recima-mislima a ona je u svakoj reci i misli,hmm...
Mozda "stvarno"putujemo tek "onda"kada "sednemo" i pocenmo posmatati,hmm...

Kastaneda,hmm..
 
Bangg...
Sećam se, i slažem se sa tobom, pogotvo sa onim delom koji se odnosi na strah...
Dakle: Mi smo ono sto ostavi jak utisak "na nas"-ureze nam se "duboko" u nasa "secanja"... Dakle,Dobro paziti sta urezujemo u "nas" um-dusu-telo.Ne samo paziti vec kontrolisati.
PX3 sam osmislio tako da otvori vrata ka "izgubljenim" sećanjima, jer smatram da se njihovom evokacijom može prizvati i "zaboravljeni" ugao percepcije.
 
Ko primecuje znakove pored puta... Ivo,Ivo ;) Ko "ne" primecuje...
Ljubav-Ljubav-Ljubav.

Jesus_between_two_lions.jpg
 
Kad sam bila klinka stalno sam plašila decu ukrštanjem očiju :lol: .
Inače, unutrašnja tišina je dobra stvar. Samo da bi se postigla, mislim da je potreban..kompletan trening, da tako kažem. Fizički, psihički, emotivni... meni joga dosta pomaže.
Ako se ne varam, koristiš Kastanedinu terminologiju? Skoro sam počela da ga čitam (da, na moju sramotu, tek sada, i ne mogu da verujem koliko sam oduševljena...a tek sam na početku).
Snovi su super, jer se, po mom mišljenju, razbija onaj obrazac linearnog razmišljanja, ili neprekidni govor lažnog ja :), pa je lakše delati.

Da li sam pokušala da prođem kroz ogledalo?
Moram priznati - STRAŠNO me privlače ogledala. Na astralu obožavam da se ogledam, iako znam stvarno svašta da vidim... stravične slike... preobražaje lika koji nisu prijatni...a nekad su vizije sjajne.. opčinjavajuće. Jednom sam prošla (ali ne kroz realno, nego kroz...lucidno, formirano ko zna odakle), i to sam prošla sa drugaricom koja se takođe bavi projekcijama, i tamo smo svašta doživele..pa... recimo da priča liči na Gospodara Prstenova :zcepanje: . Čak su mi pokazivali i mapu tog sveta u koji sam ušla.
Da...Kastaneda se po meni najvise priblizio sustini, njegove knjige su smernice konkretnog rada i stvarno covek mora biti lud da bi se prakticno upustio u tako nesto hehe xD
Inace nemoj da te plase odrazi u ogledalu ili slicne stvari u snovima u 90% slucajeva to nije nista ;)
A u vezi ogledala...to cu te pustiti da sama otkrijes, samo naravno da ogledalo mora postojati i u realnom zivotu.
:PpPp
 
@kosta1703

Neću da te citiram jer tvoj odgovor zapravo ovako glasi "Ma ova skrivena priča priče, ali me njena priča podseća na astronome, a to mogu da razumem, a u njena lupetanja i ovih drugih svakako ne verujem, ali ne znam šta me tera da čitam ove teme :dash: ..." itd, tako nekako, podsvesno naravno :mrgreen:

Kada je Val postavila ovu temu, nije tražila nikakve dokaze, naročito ne naučne. Ove teme se oslanjaju na veru (ne religiju, da se ogradim), dakle da li veruješ ili ne veruješ.
Da, u pravu si Kosta, astronomi su otkrili, ali pitanje je šta? pa druge svetove i reci ti meni, da li im veruješ na reč, ili im veruješ zato što si gledao neki dokumentarac, čitao knjigu, ili časopis u kom su bile sličice pokojnog Habla?
E o tome je ovde reč ... Nekim ljudima je dovoljno da čuju pa da poveruju, nekima da vide, nekima da dožive, ali nekima ni sličica sa Habla ne može da pomogne da poveruju.
Tema je percepcija drugih stvarnosti i mislim da veoma dobro znaš koje su to stvarnosti i iste mogu da se vide "astronomskim" krajičkom oka. Skini veo koji ti zaklanja pogled, ili ga zadrži, izbor je tvoj :)

Ja ne pricam o bilo cemu drugom, SEM o tome da NIJE druga percepcija to sto neki predmet vidis ako NE GLEDAS direktno u njega........To je samo stvar geometrije i anatomije oka, a nikako bilo cega drugog......
Ps: Dalje u raspravu ne zelim da ulazim, jer prema ovome sto pises, ti ni sam ne znas o cemu pricas, pa kako cu znati ja?
 
Klasika, čim kažem svoje mišljenje ili se, sačuvaj bože, ne slažem sa nečijim mišljenjem, to se automatski smatra raspravom ili u ovoj slučaju još bolje ... ne znam o čemu govorim :roll:
Ok, nećemo diskutovati, odnosno raspravljati, iliti spamovati.
 
Klasika, čim kažem svoje mišljenje ili se, sačuvaj bože, ne slažem sa nečijim mišljenjem, to se automatski smatra raspravom ili u ovoj slučaju još bolje ... ne znam o čemu govorim :roll:
Ok, nećemo diskutovati, odnosno raspravljati, iliti spamovati.

Ti izgleda uopste ne umes da citas?
Pricas o PERCEPCIJI DRUGIH STVARNOSTI pominjuci jednu "anomaliju " oka.......To NIJE druga percepcija, i onaj ko smatra da to jeste ima veliki problem u svojoj glavi......
I svakako ne zasluzuje da se polemise sa njim o tome
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja ne pricam o bilo cemu drugom, SEM o tome da NIJE druga percepcija to sto neki predmet vidis ako NE GLEDAS direktno u njega........To je samo stvar geometrije i anatomije oka, a nikako bilo cega drugog......
Ps: Dalje u raspravu ne zelim da ulazim, jer prema ovome sto pises, ti ni sam ne znas o cemu pricas, pa kako cu znati ja?

slazem se, skoro u celosti.

narocito se ovde olako odnosi prema drugom delu naslov - druga stvarnost
 
Hm, meni se desava jedna stvar, recimo par puta mesecno...

Pokusacu da objasnim al nisam siguran da cu biti 100% uspesan... Mnogima ce biti smesno al ebiga..

E ovako, pokusacu kroz primer da objasnim.

Setam kroz grad i prmetim neku scenu, npr devojka prica sa mobilnim, u tom tenutku ta scena mi se ucini poznatom, znaci isti ljudi oko nje, doba dana, miris u vazduhu, devojka je isto obucen... znaci sve je isto, tj kao da mi se vec dogodilo. Odjednom imam osecaj kao da nisam u gradu, tj kao da ponovo prozivljavam tu scenu, tih par sekundi, i da sve oko mene nepostoji, tj da sam bas trenutno u tom trenutku. Pokusavam tu scenu da povezem sa vremenom, mestom i dogadjam kada mi se to isto dogodilo. Siguran sam da vec jeste al ne uspevam. E sada, ako ne uspem da povezem, znaci da sa 100% sigurnoscu znam da mi se to vec desilo ranije osetim slabost, bude mi lose i pocne da me boli stomak ( da stomak ) a pored svega toga osecam neki cudam miris ( nema sanse da ga opisem )... Sve to zvuci glupo al ***... I to traje 20sec ( taj nazovi los osecaj ) al ako uspem da ukpairam i povezem, kao da se nista nije desilo. Odjednom sve kao da opet krece iz pocetka i kao da nije prosla ni sekunda...

Da glupo je i nema sanse bolje da opisem, al sta ces :)

Ima li neko nesto slicno?
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Hm, meni se desava jedna stvar, recimo par puta mesecno...

Pokusacu da objasnim al nisam siguran da cu biti 100% uspesan... Mnogima ce biti smesno al ebiga..

E ovako, pokusacu kroz primer da objasnim.

Setam kroz grad i prmetim neku scenu, npr devojka prica sa mobilnim, u tom tenutku ta scena mi se ucini poznatom, znaci isti ljudi oko nje, doba dana, miris u vazduhu, devojka je isto obucen... znaci sve je isto, tj kao da mi se vec dogodilo. Odjednom imam osecaj kao da nisam u gradu, tj kao da ponovo prozivljavam tu scenu, tih par sekundi, i da sve oko mene nepostoji, tj da sam bas trenutno u tom trenutku. Pokusavam tu scenu da povezem sa vremenom, mestom i dogadjam kada mi se to isto dogodilo. Siguran sam da vec jeste al ne uspevam. E sada, ako ne uspem da povezem, znaci da sa 100% sigurnoscu znam da mi se to vec desilo ranije osetim slabost, bude mi lose i pocne da me boli stomak ( da stomak ) a pored svega toga osecam neki cudam miris ( nema sanse da ga opisem )... Sve to zvuci glupo al ***... I to traje 20sec ( taj nazovi los osecaj ) al ako uspem da ukpairam i povezem, kao da se nista nije desilo. Odjednom sve kao da opet krece iz pocetka i kao da nije prosla ni sekunda...

Da glupo je i nema sanse bolje da opisem, al sta ces :)

Ima li neko nesto slicno?

Ne, ne, ne... Ma kakvi glupo, OVO JE SJAJNO!
I ja osećam taj čudan miris!!! Dolazi iz glave, zar ne?
 
Hm, meni se desava jedna stvar, recimo par puta mesecno...

Pokusacu da objasnim al nisam siguran da cu biti 100% uspesan... Mnogima ce biti smesno al ebiga..

E ovako, pokusacu kroz primer da objasnim.

Setam kroz grad i prmetim neku scenu, npr devojka prica sa mobilnim, u tom tenutku ta scena mi se ucini poznatom, znaci isti ljudi oko nje, doba dana, miris u vazduhu, devojka je isto obucen... znaci sve je isto, tj kao da mi se vec dogodilo. Odjednom imam osecaj kao da nisam u gradu, tj kao da ponovo prozivljavam tu scenu, tih par sekundi, i da sve oko mene nepostoji, tj da sam bas trenutno u tom trenutku. Pokusavam tu scenu da povezem sa vremenom, mestom i dogadjam kada mi se to isto dogodilo. Siguran sam da vec jeste al ne uspevam. E sada, ako ne uspem da povezem, znaci da sa 100% sigurnoscu znam da mi se to vec desilo ranije osetim slabost, bude mi lose i pocne da me boli stomak ( da stomak ) a pored svega toga osecam neki cudam miris ( nema sanse da ga opisem )... Sve to zvuci glupo al ***... I to traje 20sec ( taj nazovi los osecaj ) al ako uspem da ukpairam i povezem, kao da se nista nije desilo. Odjednom sve kao da opet krece iz pocetka i kao da nije prosla ni sekunda...

Da glupo je i nema sanse bolje da opisem, al sta ces :)

Ima li neko nesto slicno?

znam za slucaj da je u jednom duzem periodu covek imao iskustvo sa novinskim clancima.

nesto sto je procitao pre vise nedelja ili mesci ponovo je citao - isti doslovce tekst, naslov i slike, ali sa aktuelnim datumom

potrajalo je par godina, ali kako je subjekat bio nezainteresovan za samu pojavu...niti je zabelezio, niti sistematizovao, pa ni analizirao
 
znam za slucaj da je u jednom duzem periodu covek imao iskustvo sa novinskim clancima.

nesto sto je procitao pre vise nedelja ili mesci ponovo je citao - isti doslovce tekst, naslov i slike, ali sa aktuelnim datumom

potrajalo je par godina, ali kako je subjekat bio nezainteresovan za samu pojavu...niti je zabelezio, niti sistematizovao, pa ni analizirao

Meni nisu samo novinski clanci, kod mene sve moze to da izazove. Kafa sa bratom u gradu, gledanje tv-a, pravljenje rucka, citanje kljige, igranje igre...
 

Back
Top