Kada je vreme da se čovek počne KUĆITI ?

Pa recimo da bi oko 25 trebalo da upoznas sebi srodnu dusu,pa godinu-dve-tri provedes sa istom u nekoj ozbiljnijoj vezi,radite oboje ili bar ti ( :D ) i pomalo ostavljate sa strane (ako je ovde kod nas to moguce,al' aj uzecemo kao da jeste), kako biste oko 27-8 poceli da zivite zajedno i mogli sebi da placate stan ili ako vam i roditelji pripomognu da isti kupite. A negde u to vreme mozes i da se ozenis a i ne moras,ali bi bilo kao lepo da imas decu do 30,tj bar jedno...Eto tako nesto iskombinujes,otkud znam...
 
Šta uopšte znači ovo "kućenje"?
Uvek sam imala kuću tj. nikada nisam živela na ulici. Ne vidim kako je to moje postignuće jer je zasluga moje porodice...
Sama sam "okućena" već više od 10 godina. Čovek bi rekao da sam prilično samostalna i zrela... kad ono...
Najveći davež na svetu, ništa ne može i ne ume sama...
I čak se plašim sama u mraku da spavam, ali fala bogu, imam one sijalice što troše malo struje...
 
ilona:
Pa recimo da bi oko 25 trebalo da upoznas sebi srodnu dusu,pa godinu-dve-tri provedes sa istom u nekoj ozbiljnijoj vezi,radite oboje ili bar ti ( :D ) i pomalo ostavljate sa strane (ako je ovde kod nas to moguce,al' aj uzecemo kao da jeste), kako biste oko 27-8 poceli da zivite zajedno i mogli sebi da placate stan ili ako vam i roditelji pripomognu da isti kupite. A negde u to vreme mozes i da se ozenis a i ne moras,ali bi bilo kao lepo da imas decu do 30,tj bar jedno...Eto tako nesto iskombinujes,otkud znam...

Evo upravo ovakvi, valjda usađeni stavovi, dovode do konfuzije, frustracije, panike kod devojaka koje su oko 30-te a još nisu upoznale sebi srodnu dušu !
 
Хммм...А они ставови уграђени већини мушкараца: нећу да се оженим док не завршим факултет, не добијем добро плаћен посао и не будем у стању да обезбедим породици имовинску сигурност, и док не обезбедим стан, јер нећу да живим са својима ни са њенима, а нећемо ваљда у подстанаре....
Е, то су разлози што је већина мојих вршњака ( усред тридестетих?!) још увек неожењена јер чекају идеалне околности!
То је разлог што пропадају везе после десет година забављања и што се онда те девојке брже-боље удају за првог који налети а вољан је да започне то ''свијње гнезда'' које се још зове и ''кућење'', а које је женама итекако потребно, по могућству пре тридесете!( тик-так, тик-так, тик-так...)
А има случаја кад се ненадано нађе бебирон на путу, е онда се сви ти проблеми реше за пар месеци и скућиш се док си реко кекс!
 
Kada je vreme? Pa verovatno zavisi samo od tebe i tvoje sposobnosti da se osamostalis!
Sta to znaci? Pa ako ne zaradjujes, mislim da je nemoguce da placas svoje racune (ukoliko bi ziveo sam), jer sigurno da te PTT, komunalije, elektro distribucija i sl. nece castiti za lepe oci 8), a samostalan zivot zahteva pored placanja mesecnih racuna i kupovinu namirnica za svakodnevni zivot i tako to... Jos ako je novi stan/kuca u pitanju bez namestaja, morao bi da razmislis i o namestaju, tj. enterijeru!
Dakle, ako si mamin i tatin sincic, koji nije navikao na realan zivot i sta znaci odricati se ponekad nekih izlazaka zarad placanja racuna (osim ako zaista nemas odlicnu platu, pa mozes sebi da priustis i jedno i drugo), onda zaista ne znam kada ces se osamostaliti!
Realno, najranije mislim da bi neko mogao u svojoj 16-toj godini, a druga granica je varijabilna i to veoma (mada, ako imas nameru da u mladosti postanes svoj covek, onda najkasnije do 30-te!!!)...
Eto :wink:
 
Hellen:
Хммм...А они ставови уграђени већини мушкараца: нећу да се оженим док не завршим факултет, не добијем добро плаћен посао и не будем у стању да обезбедим породици имовинску сигурност, и док не обезбедим стан, јер нећу да живим са својима ни са њенима, а нећемо ваљда у подстанаре....
Е, то су разлози што је већина мојих вршњака ( усред тридестетих?!) још увек неожењена јер чекају идеалне околности!
То је разлог што пропадају везе после десет година забављања и што се онда те девојке брже-боље удају за првог који налети а вољан је да започне то ''свијње гнезда'' које се још зове и ''кућење'', а које је женама итекако потребно, по могућству пре тридесете!( тик-так, тик-так, тик-так...)
А има случаја кад се ненадано нађе бебирон на путу, е онда се сви ти проблеми реше за пар месеци и скућиш се док си реко кекс!
Hellen, svaka ti cast! Potpuno se slazem sa tvojim postom.Pozdrav :wink:
 
Milojko Vasic:
ilona:
Pa recimo da bi oko 25 trebalo da upoznas sebi srodnu dusu,pa godinu-dve-tri provedes sa istom u nekoj ozbiljnijoj vezi,radite oboje ili bar ti ( :D ) i pomalo ostavljate sa strane (ako je ovde kod nas to moguce,al' aj uzecemo kao da jeste), kako biste oko 27-8 poceli da zivite zajedno i mogli sebi da placate stan ili ako vam i roditelji pripomognu da isti kupite. A negde u to vreme mozes i da se ozenis a i ne moras,ali bi bilo kao lepo da imas decu do 30,tj bar jedno...Eto tako nesto iskombinujes,otkud znam...

Evo upravo ovakvi, valjda usađeni stavovi, dovode do konfuzije, frustracije, panike kod devojaka koje su oko 30-te a još nisu upoznale sebi srodnu dušu !

Ovo je moj stav,koji predstavlja proizvod mog razmisljanja a ne necega sto mi je usadjeno! Mislim da je to vreme oko 25-e savrseno da udjes u neku pricu o braku i porodici; meni licno je sve pre toga prerano (kako bi covek mogao da se izivi i da prozivi neke stvari koje u braku nece moci) a sve posle toga mi je kasno jer zelim da imam decu dok sam mlada . A bar ja pod kucenjem podrazumevam gradjenje porodice...
 
Faco , mani ove mangupske amaterske savete.

Pravi savet je:
Nanjusis pravo parce tu oko 19,20 , odvojis ga, vezes , ozenis, i uzivas...
...Svadja ce biti sigurno , to ne mozes da izbegnes...
...Nauci da ih ne zalivas benzinom...
...U svadji uvek povladjuj maco cico....poneki put i izvinjenje uz paznju....

Ali to je idealno vreme da uz sebe imas svoje , angazovano , slatko i zdravo parce.....

Kasnije imas :
-manji izbor
-"pametnije pametnice sa jako zatvorenim usima"
-mnogo vishe problema sa iznoshenjem trudnoce
-mnogo manje sanse da ti ona bude saborac i pravi partner
-cesto ego-narcise

I ne brini za zrelost i nezrelost...
Mnogo je gadnija prezrelost....
 
a jel ovo važi i za žene :
ono , kao odvojiš PARČE od 19-20 godina ( od mame verovatno ).
a za sve ostalo si u pravu 100 % , za muškarce - IDEALNO !
ali , problem nastaje kada to žensko pile odraste , i postane žena , a ti i dalje uživaš i misliš da možeš da je obrlatiš sa cico - maco fazonima...
ideja ti je super , ali deca rastu ...
ko ne veruje , neka pita mog muža ... :wink:
 
Teki:
a jel ovo važi i za žene :
ono , kao odvojiš PARČE od 19-20 godina ( od mame verovatno ).
a za sve ostalo si u pravu 100 % , za muškarce - IDEALNO !
ali , problem nastaje kada to žensko pile odraste , i postane žena , a ti i dalje uživaš i misliš da možeš da je obrlatiš sa cico - maco fazonima...
ideja ti je super , ali deca rastu ...
ko ne veruje , neka pita mog muža ... :wink:

Veruj mi da ne nastaje problem...
Veci problem nastaje kada zena ima dovoljno slobodnog vremena pa pocne previshe da razmishlja nemajuci sta da radi....Tu tek nastaju problemi...
A tek kad pocne da premislja osvetu zbog povredjenosti....

-Zensko pile odraste, tacnije zajedno odrastaju i sazrevaju, ali se zajedno i trude i bore da reshe zajednicke probleme. Uz malu pomoc "zrelije okoline" , tj. rodbine koja im pomaze i savetima i podrskom kad je tesko, polako sticu i zrelost i svako svoj autoritet....Ali svako svoj autoritet...A opet to nije na racun gushenja autoriteta onog drugog.....

U povrshnim vezicama , koje se imaju u to vreme ako nisu u ozbiljnom braku i sa decom, ne postoji ni dovoljno zelje ni dovoljno truda da se obostrano reshe problemi , vec je uglavnom odnos, projekcija svakog od ucesnika u vezi, tj. svako ima svoju viziju i svoju stranu na koju vuche. A svaki neuspeh , bez obzira na uzroke koji su do njega doveli (trudom ili bez truda) ostavlja osecaj povredjenosti i izbegavanje da se dodje u istu situaciju. Tako se javlja tendencija izbegavanja ulazenja u iskrene i duboke odnose , vec "postmoderna" kuliraza.

P.S. Naravno, ovo je mishljenje jedne pticurine, i uteshno je sto to nije guska....vec patak.
 
Mislim da je najbolje resenje, "odvojiti neko parce" od 19-20 godina i dobro je obuciti za nekog drugog. Taman se lepo angazujes oko nje, a ona sa 25 shvati, kako je zivot pred njom i kako je glupo to sto nista nije prozivela, a treba da ostatak zivota provede "vezana". Nisam siguran da li ovo govorim iz vlastitog iskustva, ali mi se cini da bi to mogao biti jedan od rezultata teorije o "odvajanju parceta"...
 

Back
Top