Vodena kila i spustanje testisa

viktorijabg

Zainteresovan član
Poruka
205
Naime, moj decak od dve godine rodjen je sa hipospadijom.U junu smo bili na kontroli i dogovoreno je da dolazimo na kontrolu dok ne odlucimo kada ce da se radi operacija.Sledeca kontrola je zakazana za septembar,nismo otisli, mali se razboleo,posle toga dobio boginje.Pre par dana kada smo otisli dr je konstatovao vodenu kilu (koju sam primetila pre 10-ak dana) i nespusten testis.Ostalo je na tome da hipospadija moze da se operise i za nekoliko godina(bitno je da piski bez smetnji), a da odlucimo kad da se radi spustanje testisa,jer kad nije na svom mestu propada.Sto se tice kile dr je rekao da moze da se desi da vremenom nestane,a moze i nju da uradi kad bude radio spustanje testisa.Na kontrolu da dodjemo za 4-5 meseci,operacija se tek moze raditi kroz 6 meseci(zbog boginja).Sve me to iznerviralo jer sam otisla zbog jedne stvari,a dr pronasao jos dve.Citala sam po netu da je to rutinska operacija,dok je hipospadija slozenija.E sad da li imate vi iskustva sa ovim problemima?Molila bih ove sa iskustvom da mi do detalja napisu o operaciji i postoperativnom toku.
 

Back
Top