Perfect game

Poruka
6.130
Posto smo savremenici igara koje traze graficku u vrednosti prosecnog racunara, a kod vecine kvalitet nije ravan onima sa igrackih konzola 94-95, pa cak i ranije, zeleo bih da pustite mozak na pasu i masti na volju.
Bas bih voleo da cujem kako ljudi zamisljju svoju verziju savrsene igre..Ja cu napisati kad budem imao vremena, prvo vi (hehe, ucena :? )
 
:idea:

Moja ideal igra je pre 3 god bila neka kombinacija delta force-a, panzer elita, miga 29, itd. Ta zelja mi se ispunila kada je izashao Battlefield 1942. Naime, pre njega nije bilo igre u kojoj moze da se bira da li cesh da budesh peshadinac, da vozish tenk, avion, brod, dzip, pa chak i podmornicu ! Eh, kad bi mi se sve igrachke zelje ispunjivale, ne bih okretao glavu od monitora :shock: :lol:


Sad se primam na neku simulaciju gradske voznje, ali 100% realnu, sa apsolutno realnom fizikom, ostecenjima, saobracajem, pandurima, peshacima, itd, pa makar i grafika bila malo lohsija. Dosadile su mi arkade. Ako vec postoji neshto takvo, recite :!:
 
@SU - koja ti je to voznja?

Najbolja igra bi bila kada bi uzeli Max Payna i ubacili ga u kola i tako on ide i zovne ga boss da ide na misiju u ceceniju i tamo ga uhvate i isperu mu mozak(nesta u stilu Borna :wink: ). I onda ga ceceni teraju na svakakve misije po celom svetu.I on se sve pomalo priseca onoga od pre. Igrica bi morala da radi na slabijim kompjuterima ali i da bude extra na jacim!
! morala bi da ima makar 158 misija od po 4-5 chaptera.I da se koristi mozak, a ne kao u svim danasnjim igrama UZMI - PUCAJ - pa kad pogines ajde ispocetka :?


Ovu igru sam sad lupio to je sto mi u ovom trenutku palo na pamet :D Ali uglavnom nesto slicno.
 
Ja sam svoju (skoro) savrsenu igru nasao odavno ali vreedelo bi kada bi se igraci ponasali blize pravim ljudima,kada bi imala malo grafike i sl.Rec je o CM4...
 
Prva igra koja je za mene bila savrsena( a idanas mi je dobra) je Metal Gear, posle toga je izasao operation Flashpoint, 2001 i to mi je ostala najbolja igra iako je vise ne igram jer je ipak stara za danasnje. Pa onda Battlefield, a danas(bukvalno) Call of Duty!
 
Ljudi, ovde se pita kako vi zamišljate savršenu igru, a ne koja je po vama savršena.

Što se tiče mene, to bi bila neka akcija sa puno vožnje i pucanja. Neko reče, GTA + Need for speed. Znači da je igraču na raspolaganju ceo grad, koji kombinuje različite urbane oblike, recimo u centru da su neboderi, a dalje ređe stambene zone. Tako da to liči na pravi grad, i da se spreči monotonija.
Igrač bi sam birao šta će da igra, tj. koje misije da prelazi (poput GTA, samo dosta veći izbor). U svakom slučaju, da to bude nelinerano igranje. Na raspolaganju bi bili svi mogući tipovi vozila, od automobila, motora, traktora do helikoptera, aviona, brodova i podmornica.
Sama akcija da je u stila Maxa Payna, znači neka brza i dinamična pucnjava sa mnogo 'filmskih ekekata' poput bullet moda i sl.
Zatim da ponašanje likova bude zavisno od onoga što igrač u igri radi. Tako da možete da steknete prijatelje, a isto tako i neprijatelje. Da postoje 'klase' u igri, npr. kao neke bande, pa birate kome ćete se prilključiti, tj. za koga ćete raditi.

Znači da se mnogo toga pusti da igrač sam odlučuje, kako će da igra i šta će da igra. Jednom rečju - potpuno nelinearna igra. Sve ostalo su detalji...
 
Po mojem mislenju, ovako bi igra trebala da izgleda:

Imas ceo grad na raspolaganju.Mozes voziti sta hoces.
Na kola da mozes dodati Nitro,Turbo,Gume...
Da bude realna kao Mafia.Znaci da te panduri gone ako prebrzo vozis,ubijes nekoga,pucas na ulici...
Da ne bude policajci te sa pistoljem trebaju pogoditi 40-50 puta da bi umro.Prica da bude zanimljiva,a ne evo oruzje,ubij sve sto vidis.
Da ima negde gde treba da koristis mozak.Prica na primer da bude rat izmedju jedna mafija,druga mafija i policajci.Ako je glavni lik gangster,onda da mozes i opljackati neku profavnicu i sl.Da ne mozes nositi po 60 oruzja odjednom.Igra da bude u sadasnjem vremenu.U igri da nema marsovce,monstrume,zombije,vampire...Da u sve mozes da udjes,pa i u neku kucu.Kad obavis neku misiju,da dobijes novac.Pa bi tada mogao da kad imas novac,kupis oruzje,kupis nova kola...
 
ShadowRider:
Po mojem mislenju, ovako bi igra trebala da izgleda:

Imas ceo grad na raspolaganju.Mozes voziti sta hoces.
Na kola da mozes dodati Nitro,Turbo,Gume...
Da bude realna kao Mafia.Znaci da te panduri gone ako prebrzo vozis,ubijes nekoga,pucas na ulici...
Da ne bude policajci te sa pistoljem trebaju pogoditi 40-50 puta da bi umro.Prica da bude zanimljiva,a ne evo oruzje,ubij sve sto vidis.
Da ima negde gde treba da koristis mozak.Prica na primer da bude rat izmedju jedna mafija,druga mafija i policajci.Ako je glavni lik gangster,onda da mozes i opljackati neku profavnicu i sl.Da ne mozes nositi po 60 oruzja odjednom.Igra da bude u sadasnjem vremenu.U igri da nema marsovce,monstrume,zombije,vampire...Da u sve mozes da udjes,pa i u neku kucu.Kad obavis neku misiju,da dobijes novac.Pa bi tada mogao da kad imas novac,kupis oruzje,kupis nova kola...

...a mogao bi i dvosoban stan da kupiš, svako jutro da ideš po hleb, da plaćaš račune za struju i telefon, obavljaš nuždu redovno, da ozebeš kad padne kiša, da vreme realno teče (sekund za sekund) itd... Welcome to the Matrix :)
 
DabaMAN:
Ljudi, ovde se pita kako vi zamišljate savršenu igru, a ne koja je po vama savršena.

Pa sta da radim kad su ljudi vec napravili ono sto sam zamisljao.

DabaMAN:
Zatim da ponašanje likova bude zavisno od onoga što igrač u igri radi. Tako da možete da steknete prijatelje, a isto tako i neprijatelje. Da postoje 'klase' u igri, npr. kao neke bande, pa birate kome ćete se prilključiti, tj. za koga ćete raditi.

Znači da se mnogo toga pusti da igrač sam odlučuje, kako će da igra i šta će da igra. Jednom rečju - potpuno nelinearna igra. Sve ostalo su detalji...

Ako se izuzme akcija u stilu Max Payna rekao bih da je Fallout igra za tebe.
 
Serijski_Ubica:
Sad se primam na neku simulaciju gradske voznje, ali 100% realnu, sa apsolutno realnom fizikom, ostecenjima, saobracajem, pandurima, peshacima, itd, pa makar i grafika bila malo lohsija. Dosadile su mi arkade. Ako vec postoji neshto takvo, recite :!:
Skoro je izasao Flatout. Nije bas simulacija gradske voznje, ali se radi o onim Americkim autima i trkama u kojima je sve dozvoljeno (cilj opravdava sredstvo).
Auta kupujes na otpadu, mozes ih budziti, ostecenja su skoro 100% realna, kao i fizika.
 
kocicm:
ShadowRider:
Po mojem mislenju, ovako bi igra trebala da izgleda:

Imas ceo grad na raspolaganju.Mozes voziti sta hoces.
Na kola da mozes dodati Nitro,Turbo,Gume...
Da bude realna kao Mafia.Znaci da te panduri gone ako prebrzo vozis,ubijes nekoga,pucas na ulici...
Da ne bude policajci te sa pistoljem trebaju pogoditi 40-50 puta da bi umro.Prica da bude zanimljiva,a ne evo oruzje,ubij sve sto vidis.
Da ima negde gde treba da koristis mozak.Prica na primer da bude rat izmedju jedna mafija,druga mafija i policajci.Ako je glavni lik gangster,onda da mozes i opljackati neku profavnicu i sl.Da ne mozes nositi po 60 oruzja odjednom.Igra da bude u sadasnjem vremenu.U igri da nema marsovce,monstrume,zombije,vampire...Da u sve mozes da udjes,pa i u neku kucu.Kad obavis neku misiju,da dobijes novac.Pa bi tada mogao da kad imas novac,kupis oruzje,kupis nova kola...

...a mogao bi i dvosoban stan da kupiš, svako jutro da ideš po hleb, da plaćaš račune za struju i telefon, obavljaš nuždu redovno, da ozebeš kad padne kiša, da vreme realno teče (sekund za sekund) itd... Welcome to the Matrix :)

Ako tako volis,postoji The Sims.Samo je bez pucnjave... :twisted:
 
Prva savrsena igra je bila HALF LIFE 1(bez ijedne jedine mane osim grafika ali za to vreme to je bilo nesto perfektno). Druga bi bila Battlezone 2 koja je napravila spoj strategija, avanture i svih zanrova po malo. :o
 
Najpribližnije mom idealnom bi bilo kada bi recimo u MAFIJU(atmosfera,likovi,priča)dodali češanj RPG elemenata,jednu kafenu kašičicu FAR CRY-a(grafika,igrivost)i sve to prelili sa dosta SOUTH PARK humora i pekli na tihoj vatri dok ne porumeni sa obe strane.
 
Jednostavno, Fallout igra urađena u Source engine-u (HL2), sa podjednakom zastupljenošću akcije, avanture, istraživanja, logičkih delova i rešavanja zadataka. I svet da bude ogroman, kao u Morrowindu, da se igra mesecima.
 
Inspector:
Prva savrsena igra je bila HALF LIFE 1(bez ijedne jedine mane osim grafika ali za to vreme to je bilo nesto perfektno). Druga bi bila Battlezone 2 koja je napravila spoj strategija, avanture i svih zanrova po malo. :o
Brateee... kakav Battlezone 2!!! Jesi ti igrao keca? Pa oni su sa tom dvojkom da prostis zasrali uzudz i popreko!!! Pogledaj samo kako je prosla dvojka, a kako kec kod kritke.
 
Kad_LupimLupim:
Inspector:
Prva savrsena igra je bila HALF LIFE 1(bez ijedne jedine mane osim grafika ali za to vreme to je bilo nesto perfektno). Druga bi bila Battlezone 2 koja je napravila spoj strategija, avanture i svih zanrova po malo. :o
Brateee... kakav Battlezone 2!!! Jesi ti igrao keca? Pa oni su sa tom dvojkom da prostis zasrali uzudz i popreko!!! Pogledaj samo kako je prosla dvojka, a kako kec kod kritke.
Sličan slučaj kao i kod Deus Ex-a. :?
 
Zasnovan na Star Trek Voyager seriji, sa gomilom RP elemenata (od budzenja glavnog broda i satlova sa vanzemaljskim tehnologijama, priblizavajuci ga gotovo upravljanju klasama u FRPu, tj. Stealth sa malim firepowerom i mocnim senzorima i slicnim, Warship poput nabudzenog fightera, diplomatski razvoj sa odgovarajucim tehnologijama, potraga i primena znanja kao neka vrsta 4te klase itd, do RPGovanja svakog operativca posebno), sa gomilama rasa u igri uz totalnu nelinearnost (u smislu da recimo rasa klingonaca ne bude po svakom startovanju igre militaristicka i agresivna, vec da postoji takvo ponasanje koje se dodeljuje slucajnim izborom nekoj rasi pri startovanju igre, zajedno sa promenljivim lokacijama maticne planete i stepenom razvijenosti iz koje bi AI vukao odredjene varijante skriptovanih desavanja...), avanturisticki elementi pri otkrivanju novih dogadjaja, borbe u nivoima timova, satlova i velikih brodova, mogucnost razlicitog nacinja igranja (da li zelis da naselis prvu planetu na koju naidjes i da sa te kolonije pokusas da uspostavis vezu sa Zemljom, ili krenes poput Voyagera lagano kuci ili nesto trece). Tehnicki, igra bi morala da bude modularna, sa mogucnoscu dopune svih lokacija downloadom sa sajta izdavaca (poput mogucnosti morrowinda da editujete bilo sta u njemu). Grafika i zvuk.... ma boli me uvo :)

a jos kada bi se na pravljenu udruzile snage Bioware-a, Bethesta Studio-a i Oblivion-a (bivseg Black Isle-a)...... mmmmmmmmmm.... uz posvecenost jednaku pravljenju Baldur's Gate-a 2 :)

no.... mozda 2482. godine.... :cry:
 
mslav:
@SU - koja ti je to voznja?

Najbolja igra bi bila kada bi uzeli Max Payna i ubacili ga u kola i tako on ide i zovne ga boss da ide na misiju u ceceniju i tamo ga uhvate i isperu mu mozak(nesta u stilu Borna :wink: ). I onda ga ceceni teraju na svakakve misije po celom svetu.I on se sve pomalo priseca onoga od pre. Igrica bi morala da radi na slabijim kompjuterima ali i da bude extra na jacim!
! morala bi da ima makar 158 misija od po 4-5 chaptera.I da se koristi mozak, a ne kao u svim danasnjim igrama UZMI - PUCAJ - pa kad pogines ajde ispocetka :?


Ovu igru sam sad lupio to je sto mi u ovom trenutku palo na pamet :D Ali uglavnom nesto slicno.

hitman 1 :wink:
 
moja idealna igrica bi bila nesto poput gta, samo sa manje pucanja. tip dolazi u neki grad (klasicni savremeni) i onda trazi nekog drugog tipa. onda ides po gradu, skupljas informacije od ljudi, i sto rece shaddow rider, ulazis u prodavnice, kafice, pa cak i stambene zgrade. sve da bude realno. pandura ima po ulicama, ali ne brdo kao u gta, i manje se puca, vise placas kazne za neki prekrsaj ili ides u zatvor, a ne cim slucajno gurnes pandura on pocne da puca u tebe ko manijak, a helikopteri i specijalci odjednom se tu stvore niodkuda.
takodje da mozes sam postavljas pitanja ljudima, imas mesto gde kucas reci, a ako su pogresno spelovane ili na bilo kom jeziku osim na engleskom, onda se ne vazi, a ono sto se vazi, lik sam izgovori ( :) dobro mozda sam malo preterao, ali sta znas, moze da uspe).
i onda imas lovu, pa zaradjujes, pa trosis. imas dve energije, prvu trosis konstantno jer lik ogladni pa onda ti treba hrana i pice, a druga energija je ako te neko povredi pa onda tek moze ono sto ima i u ostalim igricama, pakovanje prve pomoci itd.
i tako onda ides, za-je-bavas se, ulazis u kavice, potuces se po koji put sa nekim, kockas se, a moze i neka riba sa plocnika da prodje. a pored toga imas i do jaja pricu i misije.
 

Back
Top