Problemi sa temperaturom

prolaznik

Početnik
Poruka
36
Imam BARTON-a 2500+, MB ASUS A7N8X, 512MB RAM Infinion i probleme sa temperaturom. Naime, temperatura koju pokazuje BIOS je oko 76 stepeni, a iz WINDOWS-a ASUSOV programcic ocitava temperaturu oko 50 stepeni. Otkud ta razlika i kome da verujem?
 
To je neki trip sa Asusovim BIOSom. Ja imam nesto stariju plocu (A7V333 VIA KT333) i isti trip. BIOS cita jedno ASUS Probe drugo. Problem je nastao sa instalacijom Bartona, koji je zamneio starog Palomina. (citaj nema sanse da se Barton greje jace od Palomina) Problem je verovatno u verziji BIOSa, koji sam morao da flashujem da bi ploca radila sa Bartonom.
Ako si skiptican, lepo otvori kuciste i pipni hladnjak procesora, pa sam proceni da li je moguce da je T 70 C!
 
Pipkanje ti neće pomoći,temperatura se očitava iz diode koja se nalazi u samom procesoru.Znači hladnjak je daleko od te temperature jer je non stop pod udarom vazduha dok se procesor hladi samim kontaktom sa hladnom površinom.Problem ćeš verovatno rešiti odlaskom na ASUS-ov sajt i skidanjem poslednje verzije biosa.Pozdrav
 
Pazi sad...
Detaljnijim posmatranjem desavanja uocio sam da po izlasku iz BIOS-a temperatura lagano opada. Sinoc mi je BIOS pokazao 76, a po ulasku u WINDOWS 54 stepena, da bi se posle nekog vremena temperatura ustalila na oko 40 stepeni. Restartovao sam racunar i usao u BIOS i tada je temperatura bila 63, da bi zatim polako rasla do 76. Postupak sam ponovio par puta i uvek je bilo isto.
Da li je moguce da procesor pri radu sa BIOS-om radi na vecoj temperaturi?
 
Nema logike, jer kad u udjes u BIOS nema on sta da proceseira toliko da se usija za tako kratko vreme. Pa kad startujes najzahtevnije igre/testove procesor se ne usija tako brzo! Tako da je definitvno neki trip sa BIOS-om.
Istina nisam gledao dali na Asusovom sajtu ima nesto o tom problemu ili da su pustili neku sveziju ver. BIOSa koja je operisana od tog buga, ali sa druga strane procesor se ne pregreva, a ko ce da se zeza da izlazi do BIOSa da ocitava T kad ASUS Probe cita realnu temeraturu!
 

Back
Top