Mandrake 10

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
K'o bi prob'o Linux, definitivno bi trebalo da instalira ovu distribuciju. Mandrake koristim od 8.x verzije i uvek je bilo povuci potegni te oko ovoga, te oko onoga...u 9.x se stvar donekle sredila, ali sad ej stvarno super...Instalacija traje nekih 30 min, Mandrake sve uredjaje sam prepozna....ma milina, skoro da nikakva extra podesavanja nisam morao da pravim...u stvari jeedina stvar koju sam rucno uradio je da sam mu oznacio koji drajver za mrezu da mi koristi...I sve radi...i zvuk, i grafika, i 3d akceleracija (inace za 3d akc sam na prethodnoj verziji morao da kompajliram 300cuda da proradi (radeon 9200 je u pitanju))...
Dakle ko bi hteo da se upozna sa LInuxom, tj da odjednom dobije sistem koji radi pa da ga cacka definitbno ova distr....
 
Khm... Ne bi bash da flejmujem sa distroima, ali ce isti taj komi proba Mdk10 osetiti i sledece:
- nestabilnost kernela. Kuca se. Shto nisam video ni na jednom distrou do mdk20
- 'pojedeni' resursi. Morah mnogo procesa da iskljucish da bi bio normalno brz.
- Katastrofalni rpm-ovi u smislu toga shto se gubi na brzini programa u odnosu na instaliranje iz .deb-a ili source-a. Mnoge aplikacije sa onih 5 diskova jednostavno nece da rade.
Mnogo sporiji u odnosu i na SuSE, a kamo li u odnosu na Debijan/Slack. O Gentoo-u i da ne govorim :D

Ako hocesh lak i dobar linux izaberi izmedju Xandros-a i SuSE-a.

POzz
 
RiSK:
Khm... Ne bi bash da flejmujem sa distroima, ali ce isti taj komi proba Mdk10 osetiti i sledece:
- nestabilnost kernela. Kuca se. Shto nisam video ni na jednom distrou do mdk20
- 'pojedeni' resursi. Morah mnogo procesa da iskljucish da bi bio normalno brz.
- Katastrofalni rpm-ovi u smislu toga shto se gubi na brzini programa u odnosu na instaliranje iz .deb-a ili source-a. Mnoge aplikacije sa onih 5 diskova jednostavno nece da rade.
Mnogo sporiji u odnosu i na SuSE, a kamo li u odnosu na Debijan/Slack. O Gentoo-u i da ne govorim :D

Ako hocesh lak i dobar linux izaberi izmedju Xandros-a i SuSE-a.

POzz

Ne bih bas rekao da je kernel nestabilan, bar do sada to nisam primetio. Sto se tice resursa u pravu su, milion nepotrebnih servisa je ukljuceno, i treba dosta doga iskljuciti...A sto se tice softvera, nisam primetio da nesto ne radi...Ni ranije, a ni sada. Inace, Suse nikad nisam imao kod sebe tako da necu da pricam svasta.
Moja poenta je bila lako instaliranje i koriscenje, lik koji nikad nije video linux u zivotu i koji zna relativno malo o racunarima ga je instalirao bez problema i evo koristi ga vec nekoliko dana :) Videcemo da li ce i da nastavi...Ali za neku ozbiljniju primenu definitvno ne-Mandrak.
 
Obersturmfuehrer:
Moja poenta je bila lako instaliranje i koriscenje, lik koji nikad nije video linux u zivotu i koji zna relativno malo o racunarima ga je instalirao bez problema i evo koristi ga vec nekoliko dana :) Videcemo da li ce i da nastavi...Ali za neku ozbiljniju primenu definitvno ne-Mandrak.

OK, to je ono shto je falilo Lindzi duzhe vreme. Sad mu vishe nishta ne fali :D Ne, ozbiljno, meni je odrzhavanje mdk-a dok sam ga svojevremeno imao na kompu bilo lakshe nego odrzhavanje Windowsa. Ko ne veruje nek' proba :D

btw: Probaj Evolution i wine, mislim da te dve stvari nisu radile kod mene iz Mandrake 10.
 
RiSK:
btw: Probaj Evolution i wine, mislim da te dve stvari nisu radile kod mene iz Mandrake 10.

Evolution kao mail klijent? Koristim isklkjucivo web mail, tako da ga nisam ni instalirao...a wine za divno cudo radi...dobro sad, ne radi bas sve, ali dosta programa oce da krene, cak i neke OpenGL igre rade sasvim dobro...A sto se te emulacije tice postoji i CrossoverOffice koji cini mi se moze vecinu programa da potera bez problema...Mislim ni jedan od ovih emulatora nisam koristio puno...jer sta ce mi windows programi na linuxu :)
 
Ma nisam mislio da u wine-tu nece da se emuliraju programi, nego da nije hteo da se pokrene. Kao ni Evolution, bash kao mail klijent.
Mozhda je, dodushe, bilo i do onih mojih diskova. Losh narez or something. :?
 
MDK 10 is a very good distribution, I am using MDK too. And i have only made good experience with it. SuSE is originally a german product and too expensensive! WHO wants to pay 80 € for an OPEN-SOURCE product! Now the american (i think) firm NOVELL bought the License for SuSE Linux from SuSE! SuSE only wants to earn money and is a commercial product! But a total free Distribution is DEBIAN 3.0 based on the .deb-package manager! The most other distrib. are based on RedHats .rpm-package manager! (rpm = redhat package manager!). You can buy MDK 10 on the kisok on the street but a Suse dist. cots 80 EURO!!!!!!!! So you have to decide if you want to pay for the "same" products, which is programmed by the OPEN-SOURCE world. You you want to download this! or buy a extended downloadversion of MDK10 with 4+3 CDS!?

so I ONLY CAN SAY THAT MDK IS THE B E S T DISTRIBUTION THAT I HAVE EVER SEEN!
 
Ovaj... najbolji<>najjeftiniji.
Onda, zashto Debi ili Slack nisu najbolji? Pa za dz. su i daleko bolji od mdk-a.... Ali distro-war nema kraja, pa neka bude svakom svoj :wink:
 

Back
Top