posao u austriji

ena1111

Početnik
Poruka
2
Cao svima!!Imam jedno pitanje za sve.Studiram u Becu i pitam se kada zavrsim da li cu ikako moci da izmuvam da ostanem ovde.Pa me zanima ima li nekoga kome je to uspelo samo na osnovu zavrsenog faksa( da nade posao i dobije radnu dozvolu)?Jer sve osobe koje poznajem ostale su ili preko zenidbe ili preko usvajanja (sto vise ne moze) ili su bile izbeglice.Unapred hvala!!!
 
...sanse su male....ali mozda mozez....sve zavisi sta studiras.....ako je bas ta tvoja struka trazena,a da se desi da takvih nema na birou rada...postoji mogucnost da dobijes radnu dozvolu....mada ima i drugih mogucnosti...treba samo da nadjes posao....odnosno firmu kojoj treba takav radnik radnik...a sve ostalo moze da se skocka na ovaj ili onaj nacin....
Najlakse je da uplatis sama sebi socijalno osiguranje...i prijavis firmu....u toj firmi si sama radnik,koji iznajmljuje svoje radne sposobnosti drugoj firmi....kojoj je to potrebno...(treba ti ugovor sklopljen sa tom firmom....znaci koliko dugo ´te trebaju i placaju...)..i na osnovu toga dobijas boravak i sve sto uz to ide....
 
begunac:
Najlakse je da uplatis sama sebi socijalno osiguranje...i prijavis firmu....u toj firmi si sama radnik,koji iznajmljuje svoje radne sposobnosti drugoj firmi....kojoj je to potrebno...(treba ti ugovor sklopljen sa tom firmom....znaci koliko dugo ´te trebaju i placaju...)..i na osnovu toga dobijas boravak i sve sto uz to ide....

nazalost, to sa osiguranjem i sa firmom ne funkcionise kod studentskih viza! ja sam to pokusala pre nekoliko meseci, isla od privredne komore do privredne komore, od advokata do advokata po bechu i smorila se jako. i nista. jednostavno, nasi studenti nemaju pravo na to da imaju deo firme (nebitno je koliko procenata firme i koliki kapital se unosi).
inace, sto se tice zaposlenja nakon studija, u pravu si, sve zavisi od toga sta se studira...
zayebana je ova ovde birokratija... :?


ena, a sta studiras u bechu? i koliko dugo si ovde?
 

Back
Top