CPU fan

skazi

Obećava
Poruka
52
Imam jedan problem, CPU fan ima negde oko 600 obrtaja kada se napaja sa ploče, kao da ne dobija dovoljno napona.
Zna li neko u čemu je broblem???
 
1. Možda taj fan i ne može da postigne veći broj obrtaja, što mi izgleda prilično neverovatno.

2. Možda ti ploča podržava automatsku kontrolu broja obrtaja fana, što znači da povećava broj obrtaja kad je procesor opterećen i kad se više zagreva, a smanjuje kad je procesor idle, tj. skoro ništa ne radi. Tako kontroliše nivo buke, koju fan više stvara pri većem broju obrtaja.

To je sve što mi trenutno pada na pamet ... :?
 
Eh zaboravio sam da vam kažem kada je problem tačno nastao-(moja greška).
Priča ide ovako:Pre par meseci sam kupio novo napajanje 360W ,sa starog sam skinuo ventilator, stavio ga na kućište i pokušao da ga prikačim na "chassis fan connector" na ploči i tada nastade problem, "CPU fan" uspori na onih 600 obrtaja i od tada ni makac više.
Sada koristim običan ventilator za kućište(onaj od 200 din) koji koji sam priključio direktno na napajanje preko "molexa". Tempreatura procesora je 48-55°C Athlon 2000+ OC/2GHz(10*200Fsb).Kao što vidite i nije neki problem sada,samo me stašno iritira kad ne znam šta sam to tačno zaje**???
 
Pazi sad...Ventilator iz napajana NAJVEROVATNIJE ima dve zice + i- ,crvena i crna,mozda si greskom na ploci spojio plus(ili minus) i pin za signal broja obrtaja.E sad u principu ne bi trebalo nista strasno da se desi ali nikad se nezna...
 
Ajd' najbolje ti probaj metod eliminacije, uzmes cooler i ubodes na neki drugi komp, cisto da vidis kako radi. Probas onda i napajanje na drugom kompu. Mada ovo kako kazes mi sad najvise deluje da ipak ploca nesto zayebava. Zato ti i kazem da probas ove dve stvari na drugom racunaru. E sad, ako rade, mogao bi jos da probash da updatujes BIOS, mozda se ima neki bug u HARDWARE MONITORU zbog koga ne goni cooler kako bi trebalo :wink:
 
Problem je definitivno u ploči,pošto sam probao i sa raznim "kulerima" i ventilatorima i ni jedan ne može da se zavrti onako kako treba....(već sam i zaboravio na ovaj problem ali svejedno hvala što se trudie)
 

Back
Top