kako kopirati boot CD

neledr

Primećen član
Poruka
748
Imam jedan problem koji ce se vama uciniti mozda i smesan. Naime dobio sam od druga boot disk Win XP Professional, i interesuje me kako mogu sebi da ga narezem.Ja u kompu imam samo rezac,a probao sam da ga narezem tako sto sam ga kopirao u poseban folder i onda iz nera sam ga narezao na CD. Medjutim on je nekako izgubio butabilnost ili kako li se to vec kaze.Znaci tako narezan CD uopste vise nije boot.Pri startovanju komp trazi da boot-uje sa CD-a ali ga nevidi! Ima li neka fora, ili.........da uplatim nekog gurua da mi gasi ugljevlje ili sta li vec....:((
 
moj predlog je CloneCD - ne moze jednostavnije i brze!

http://www.slysoft.com/en/clonecd.html

clonecd.png
 
Agent Orange:
A cek...Nije mi jasno, zasto ne moze da se iskopira Cd->HDD->Cd....?

Prilikom prostog copy/paste kopiranja sa CD na hard disk, kopira se samo korisnički sadržaj, a ne i kompletna struktura fajlova i foldera na CD-u. To znači da svi tzv. "meta-podaci" (podaci o podacima) koji se nalaze na CD-u bivaju izgubljeni. Ako je CD bio još i butabilan, onda su izgubljeni i Boot sector podaci, jer su i oni deo meta-podataka na CD-u.

Inače, u Boot sector podatke spada i bootloader koji govori procesoru koje programe da kopira sa CD-a na hard drajv, a onda ti programi kopiraju ostatak sadržaja CD-a gradeći operativni sistem na HDD-u. Tako nešto... :?
 
Može i sa CD-a na HDD, ali samo kao ISO image fajl (tad se kopiraju i meta-podaci sa CD-a).

Ja sam kopirao Nerom kao CD Copy i radilo je.
Samo, ima tu jedna kvaka s Nerom... :? Nero strogo poštuje autorska prava, što znači da nikad ne kopira i zaštitu kako treba, ako je uopšte ima na CD-u.
To ti u praksi znači da Nerom možeš originalan zaštićen CD da kopiraš i ta će ti kopija raditi kao i originalan CD, jer se smatra backupom. Međutim, ako sad sa te kopije kopiraš na drugi CD, ta ti verzija neće raditi, jer je zaštita iskopirana sa originalne verzije na neki način oštećena, a s njom i podaci.
Tako se diskovi štite od piraterije.

Ako hoćeš da napraviš egzaktnu kopiju 1 na 1, sve zajedno sa zaštitom, onda uzmi Alcohol 120% ili Clone CD, oni su u stanju da i zaštitu sa CD-a iskopiraju kako treba (ne sve vrste zaštite, ali većinu). Mada mislim da WIn XP Pro CD nema nikakvu vrstu zaštite na sebi.
 
Lepo vam je covek rekao da pravite kopije sa Alkosom ili Cloneom. Nero postuje zastitu i sa njim se to nemoze odraditi kako treba.
Kad se kopira CD 1:1, tj. bit po bit tu ne pomaze nikakva zastita! Kakav je original takva ce biti i kopija. Zato se to i zove image.
 
pokusala sam sa BlindWrite-om da napravim image i nije uspelo a mrzi me da instaliram ostale kad CD Copy u Neru to lepo odradi. Bas bih volela da cujem sa kojim programom je to nekom uspelo ali ne napamet. Blokirao mi je komp i jedva sam uspela da otvorim CDrom tako da vise ne bih experimentisala
 
smorili ste nikad gore sa glupim butovanjem.
da ste samo malo trazili po forumu videli bi ste da se boot cd pravi pomoci img fajla koji u sebi sadrzi potrebne informacije o boot-u a veliki je ogromnih 2 kb.
( narezes XP + SP1 ( ?SP2? ) + drivere + osnovne programe ) i na kraju mu stavis putanju ka boot fajlu i eto mudrosti.
bude li neko jos jedanput pomenu boot sve cu da vas pob...
koga interesuje kako to izgleda nek ostavi mail ili nek mi posalje pm.
(PS. ako neko ima prostor na netu gde mogu da stavim info o glupom butu da se neponavlja 3000 puta ista tema nek mi javi )
 
u tom slucaju postoji milijardu programa ( jedino cini mi se da mora da se ukljuci citanje podkanala i ostalih gluposti - nemam ni jedan originalni disk tako da nisam probao ali mislim da bi i nero trebalo da odradi posao )
 
...

Daleko bilo.. majke mi. Stvrano ste me razocarali ljudi posebno ti Andreavk. Kakve si sve savete davala, a ne znas da kopiras jedne budjave butabilne diskove i da im sacuvas budjavi boot. :P A shta bi radila da si pirat? :lol: :lol: :lol: :lol: Shalim se naravno, evo, nekoliko mojih omiljenih programcica pa ti izaberi :

UltraISO 7.2.5
---------
MagicISO 4.7
---------
WinISO 7
---------
Alcohol 120% 1.9.2
-----------
CloneCD 5.0.2.x
------------
-------------------------------
Hocemo detaljno? Evo detaljno :

* Za eXperiment sam uzeo butabilan Windows Longhorn 4015 * :

Application : UltraISO
f0.JPG

====================================================
====================================================
f1.JPG

=====================================================
=====================================================
f2.JPG

=====================================================
=====================================================
f3.JPG

=====================================================
=====================================================
f4.JPG

=====================================================
=====================================================
f5.JPG

=====================================================
=====================================================
f6.JPG

=====================================================
=====================================================
=====================================================
=====================================================

Znaci bukvalno sam nacrtao. Ako sad nije jasno onda se povlacim sa foruma :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top