trinaesta beogradska

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

pompa

Početnik
Poruka
2
ove godine sam osmi OS JOSIF PANCIC, uvek sam bila medju najboljima. Elem, nameravam da sledece godine upisem gimnaziju, pa razmisljam - trinaestu ili petnaestu... :?: :?: :?:
Za XIII sam cula da je jaka, ali da ima neke ocaj profesore.a, da, cujem u da je muzicarka horor... :shock: :evil: htela bih upisati drustveno-jezicki smer, pa me zanima kako je tamo.pretpostavljam da ce mi predavati oni koji su sad cetvrtoj godini.
nisam bas sigurna da cu podneti jos 4 godine mucenja.
sto se tice petnaeste poznato je da je skola za losije, i u principu mi se ne ide jer mi je dalje od kuce. ali, ipak, moram jos da razmislim.
anyway, ima li ovde neko ko ide u 13. ili 15.?
najvise me zanimaju vasa misljenja o nastavnicima, i ekipi. koliko uo :D :!: pste ima odeljenja na svakoj godini?
Pozzz :wink:
 
Volela bih da ti ovim sto ces procitati olaksam malo odluku...
Ja sam zavrsila trinaestu i nisam se pokajala ni u jednom jedinom trenutku. Najlepse cetiri godine!:)
Bila sam na prirodnom smeru i bilo je poprilicno da se uci, ali zato na fakultetu nemam nekih problema. Sto se profesora tice, mislim da se situacija prilicno promenila u odnosu na period kada sam ja bila, ali kao i u bilo kojoj skloli moras da se pripremis na sve!
Eto, nadam se da ti je ovo bilo od pomoci!
Pozdrav :)
 
ja ne idem u gimnaziju ali imam drugaricu koja sad zavrsava. ako stvarno zelis da upises XIII onda nemoj da odustajes...sve te price...tesko je,ovo mi se ne svidja i sl. su gluposti. Da li ces ti biti dobar djak ili odlican sve zavisi od tebe i od okoline u kojoj si... a u XIII ces biti bolji djak nego u XV iako ne verjes. Jer kada si u okolini u kojoj svi uce i ti ces... jer recices sebi:"pa sto bih ja bio najgori" a kada oko tebe niko ne uci i ti se onda raspustis i ne radis nista. Sto se tice drustva ja poznajem dosta osoba iz te skole i stvarno su ok. Za svakog se nadje friend pa i za tebe ce. Jedino sto je malo zzzzz... je prijemni jer sada uglavnom sve vukovci konkurisu i pre par godina su odpadali i oni sa 93 boda a mogu da zamislim sad. tako da jedino lose je : UUUUUCCCCIIIII i te kako!!!!!!! SRECNO!
 
Iako nisam isla u XIII gimnaziju, moja sestra ide i veoma dobro sam upoznata sa situacijom tamo. Ne mogu ti reći da umesto XIII odes u XV jer ne znam kako je tamo, ali moj iskren savet je - NE IDI U XIII AKO ZELIS DA SACUVAS ZDRAVLJE!!!Ako si uvek bila dobar djak, ako si odgovorna i spremna da radis, radices u kojoj god gimnaziji da si. Jer, ne postoji skola u kojoj se bas nista ne radi, kakve god bile price. Mislim da je mnogo logičnije da odes u skolu u kojoj ces za svoj rad dobijati adekvatne ocene, koje ce ti, na kraju krajeva, biti potrebne za upis na fakultet, nego da odes u skolu koja je "jaka" i da ti se desi da koliko god ucila dobijas veoma slabe ocene, da te ponasanje profesora i njihov odnos prema ucenicima potpuno demoralisu i da, na kraju, od silne "jacine" skole, kad je zavrsis, shvatis da pojma nemas i da zapravo nista nisi naucila. A to se desava, veruj mi! Mislim da je u XIII situacija poprilicno losa, sve to pocinje da mi deluje pomalo bolesno. Zato, dobro se raspitaj, ne samo o ove dve skole vec i o nekim drugim, npr. III gimnaziji, mislim da bi tamo moglo da bude OK. S jedne strane je prednost sto ti je skola blizu kuce, ali s druge... Pazljivo odvagaj, u svakom slucaju!
Good luck!
 
sad ste me o'ladili u mojoj odluci da upisem 13.
imam neko drustvo iz nje, oni su sa odlicnog spali na jedva vrlodobar uspeh. jos cu da razmislim...
a kolike su sanse da se iz trinaeste prebacim u neku drugu ako bude lose?
 
VictorySun:
obe su uzasne! najbolja je 3.
Ja sam 4. razred 13. i mogu da kazem da je porilicno teska.Prirodno-matematicki smer je rezi,ali drustvenjacima obicno zapadnu zajebaniji profesori.Dakle,za devojku koja je u dilemi-ako hoces da se hvalis kako si u jakoj skoli upisi 13. ali budi spremna da izgubis mnogo zivaca ako zelis da sacuvas odlican uspeh.Ja nisam uspeo.
Za Victory Suna-otkud ti ta glupost za 13. ?Kao neko ko je pri kraju mogu da kazem da nisi u pravu.Sto se tice trece tu mi idu kumovi,i znam da je upis tezak jer je crta visosko,valjda svi nagrnu jer je skola na glasu,ali kazu da srednja ovako.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top