(ZA)MISAO

chokolada:
iluzionista:
Joj. :oops: Ti mislis da ja smem da je postujem ovde... ;) Pred svim ovim ljudima... :oops:
Pa ja verujem da ces biti medju najboljima! :wink:
Nemoj da se stidis! :P

Istina, ima jedna skrivena misao... Najveca tajna mog srca... No, ponekad je takve tajne tesko prihvatiti. Zbog svojih ubedjenja i predrasuda cesto zanemarujemo ljubav... Ali ona je tu... Prikrada nam se polako i uvek nas, hteli to ili ne, osvoji... Razbije nam sve iluzije o svetu u kome zivimo... Bez obzira na sve sto znamo o njoj - u stvari ne znamo nista... Nismo nasli pravu ljubav? Da li smo je trazili na pravom mestu? Da li su svi nasi pokusaji, u stvari samo napori u vecitoj, teskoj, borbi da ne ostanemo sami? Niko od nas to ne zna... Ali, svi se potajno nadamo da ona postoji, da je tu... Zato i verujemo da ce ljubav koju poklanjamo drugoj osobi trajati zauvek... No, samo iz neznanja, to se ne desava... Ma, koliko iskusni, mi ne znamo nista o ljubavi... A kada to prihvatimo, lakse cemo moci citati srce... Na njemu je sve ispisano velikim, teskim, krvavim slovima... Tim tajnim slovima koja ne umemo da procitamo... Mada, ponekad njihova sustina izadje na videlo... Izadje u obliku skrivene misli koju ono ipak odluci da podeli sa nama... Ali, ovu misao je tesko definisati... Tesko ju je izreci... Tesko ju je zamisliti... Tesko ju je zaboraviti... To je misao koja spaja i rastavlja usamljena, ali i ona ne tako usamljena, ali emotivno prazna srca... To je misao zbog koje postoji svet... Zbog nje se radjamo i zbog nje umiremo... To je misao, najtajnija od svih, ona koja se retko, a cak i u tim prilikama nikome drugom nego samom sebi, govori naglas... To je misao o ljubavi...
 
Ufff... Izbacio sam sve iz srca... Sad je iscrpljeno i vise nema reci... Idem na kratko da izadjem na balkon... Moram da udahnem malo svezeg vazduha...
 

Back
Top