22:22

Ej ljudi , totalno smo skrenuli i idemo u krug .
Tension, izvinjavam se na frustraciju "nevredi objasnjavati....." nisam mislio na tebe.
Imao sam ovakvih slicnih diskusija na drugim forumima i sve mi se cini da se vise ide u krug umesto da se dodje do nekog razumevanja.

Vise me neinteresuje dali je intuicija izvor razuma ili obrnuto itd....znam sta je moja istina i znam da mi to nije masta ili izmisljotina.

Ispao sam frustriran jer kad sam napisao moj originalni primer u vezi 11:11 i brojeva,
Prvi 'skepticar' je nastavio sa 'razumom' da je ili mastaranje ili nesto drugo.
A samo je procitao jednu recenicu teksta pa je odmah osudio kao glupost.

Tako sada se raspravljamo o intuiciji i razumom. Pa predpostavljam da ni ti nisi procitao moj 'primer'. Necu da navedem paznju da je moj 'primer' vazan i da sam ja neki vazan tip/autoritet misticizma ili tako nesto...Nisam...postavio sam primer specificno za one koje vidjaju 11:11 mnogo..
Znao sam da ce tu biti onih koji ladno presude to kao glupost.
Epa...smatram da bi moj 'primer' bio interesantna zagonetka za one skepticare.

S'tim da nezelim da uvucem nikoga u neku veronauku ili tako nesto nego zelim da dovedem paznju na 11:11 fenomenon, koji se desava po celom svetu koliko moje istrazivanje pokazuje.

Posto ovakve diskusije idu u krug..Skepticari su obicno pametniji ljudi koji su davno naucili da ne gutaju religioznu glupost.
Nazalost kroz kondicije , nekako misticizam je upao u kategoriju religije, iako pravi misticizam vise lici ,i jeste kao nauka.
Tako dalje tako dalje.....misticna iskustva kroz , naprimer , meditaciju obicno se presude kao fantazija ili covek lud itd....
Ali kako dokazati misticno iskustvo nekome koji smatra da je to jednostavno mastaranje. Nemoze..jer ako skepticar ne zeli da proba onda nema nikakve diskusije...i tu ostajemo na 'dve strane'.
Kad je klinac u skoli i ucitelj predaje jednostavnu matematiku...Mozes da mu verujes ali dok ne isprobas sam neces imati nikakve rezultate..ostaces matematicki nepismen.
Tako isto sa 'misticizmom' ako ti ucitelj nauci neku metodu gde ti pomaze sirenje svesnosti i paznja u sadasnjosti' i ti mozes da mu verujes ,ali ako ne isprobas nneces znati nikakve rezultate.
Ali naravno neocekujem da ce skepticar da skoci da meditira..al nema veze.
Pointa je u tome da misticno iskustvo obicno nemoze da se 'dokaze' jer je subjektivno...tako da skepticari imaju dovoljno razloga da neveruju jer covecija svesnost moze smisliti kojesta. Ali to neznaci da je 'misticno iskustvo' uvek covecije mastaranje ili fantazija.

Nego...ajd da se vratimo temi 11:11....I pitam skepticare ili one koji smatraju Rezon vazniji od intuicije....
Sta vam REZON kaze za sledecu informaciju:

Da se 11:11 fenomenon ili (111,222,333,444,555,666,777,888,999) i neke druge kombinacije desavaju mnogima po svetu...specificno u zadnjim desetak godina sve vise i vise.

Da su vise od 30 zemalja otvorili svoje XDosije u vezi NLO i Vanzemaljaca..

Vatikan priznali da postoje vanzemaljci

Poznati prvi Astronauti koji su sada matori ljudi , neki i umrli ...ali Edgar Mitchell,Neil ARmstrong,Buzz Alrdin,William Cooper su svi otvoreno rekli da postoje vanzemaljci ali da su USA su krili tu informaciju i naredili astronautima da nikad nepricaju o tome.

Hopi Indijanci prorocanstvo.
-kad se otvore rupe na nebu(ozon rupe)..covecanstvo vise nece moci da izleci zemlju..od tog momenta zemlja ce poceti njen proces ciscenja.

-kad se rodi 'beli bizon', to je znak dolaska Zlatnog Doba i povratak 'zvezdanih nacija'. (izmedju 1990-2000 rodilo se pet belih bizona i svi po Americi.)

Ima jako mnogo ljudi kroz 'Disclosure Project' koji sada otvoreno govore o vanzemaljcima ljudi kao :bivsi oficiri army/navy/airforce,piloti,air traffic controllers,politicari itd itd.....

Sta vam rezon govori za ovo?

Koja je sansa , mogucnost da; posto mnogi vidjaju 11:11 po celom svetu(googlaj 11:11 pa ces videti)..da je to kolektivno mastaranje?

Dali je to slucajnost da Hopi indijanci i Dogon pleme u Mali i Maya indijanci svi do dan danas govore da su im predci iz Sirius zvezde?
Dali je slucajnost da sve te nacije su po oralnoj istoriji znali da Sirius zvezda ima bliznakinju ..sto mi danas zovemo Sirius A , i Sirius B.
A znaj da 'Evropska nauka sa njihovim instrumentima nisu saznali da Sirius je blizanski sistem tek do zadnjeg veka.
I eto...mi Evropljani sa nasim rezonom i progresom i tehnologijom smo se smatrali superiorna rasa, a bas ti Evropski naucnici nisu mogli da objasne sta primitivni indijanci kao sto su Maya i zasto oni imaju tako velike matematicke brojeve...sta su oni merili?

Sta vam rezon kaze?
 
Rezon (a i intuicija) kaze da postoji mnogo (ali bas mnogo) stvari koje su ljudima nepoznate.

Koliko ja ne mogu nista od ovoga gore da sporim, toliko ni ti ne mozes nista od ovoga sa sigurnoscu da tvrdis. Sve ostaje samo na pretpostavkama i o tome mozemo polemisati "sutra do prekosutra", a to je i razlog zasto smo ovde. Da o takvim stvarima raspravljamo.

Ja ti sigurno necu reci da su gluposti ovo sa brojevima iz prostog razloga jer ne znam, ali o korelaciji razuma i intuicije ( sa cisto tehnickog stanovista, znaci nevezano za temu) ostajem pri svome. Mada upste ne vidim kakve veze rasprava o razumu i intuiciji ima sa temom.
 
Poslednja izmena:
Dali je to slucajnost da Hopi indijanci i Dogon pleme u Mali i Maya indijanci svi do dan danas govore da su im predci iz Sirius zvezde?
Dali je slucajnost da sve te nacije su po oralnoj istoriji znali da Sirius zvezda ima bliznakinju ..sto mi danas zovemo Sirius A , i Sirius B.
A znaj da 'Evropska nauka sa njihovim instrumentima nisu saznali da Sirius je blizanski sistem tek do zadnjeg veka.
I eto...mi Evropljani sa nasim rezonom i progresom i tehnologijom smo se smatrali superiorna rasa, a bas ti Evropski naucnici nisu mogli da objasne sta primitivni indijanci kao sto su Maya i zasto oni imaju tako velike matematicke brojeve...sta su oni merili?

Sta vam rezon kaze?

Cini mi se da poistovecujes rezon (razum) sa znanjem odn. naukom. Nauka je samo jedan mali segment razuma.
 
Pa nije mi jasno o cemu ti u stvari govoris. To o cemu ti pricas nije intuicija. To je neka teska apstrakcija koju si pokupio iz nekakve knjige koju si procitao i koja ti se svidela, pa sada mislis da sve o tome znas, iako ja ne videh na ovoj temi nista konkretno od tebe o stvarima o kojima govoris. Bez uvrede, podrazumeva se.

"Pokupio iz knjige" ? =)))

Sorry, ne citam knjige, sve sto govorim, govorim iz svog licnog iskustva. To sto ti intuicija nije poznata, niti si u stanju da je definises, i sto je ona za tebe "teska apstrakcija", iskljucivo je tvoj problem.
Da, ono sto si procitao je intuicija. Direktno, trenutno povezivanje sa izvorom sve svesti, samim tim i direktno, trenutno znanje, bez uplitanja razuma.

sto se tice moje intuicije, ja se na nju u velikoj meri oslanjam svakodnevno.

Pa ne znam kako ti mozes da se oslanjas na intuiciju, a kamoli "u velikoj meri svakodnevno", kad nemas ni osnovni osecaj u vezi s tim i imas totalno iskrivljenu sliku...bilo ko ko kaze da intuicija proizlazi iz razuma, sigurno nije mnogo puta bio u kontaktu sa istom, bez uvrede.

Mada upste ne vidim kakve veze rasprava o razumu i intuiciji ima sa temom.

Kakve veze rasprava o intuiciji ima sa ovom temom? :lol:

Toliko o tvojoj intuiciji i nivou svesti, sam sebe si sveo na pravu meru.
 
Poslednja izmena:
Sorry, ne citam knjige, sve sto govorim, govorim iz svog licnog iskustva.
Da, ono sto si procitao je intuicija. Direktno, trenutno povezivanje sa izvorom sve svesti, samim tim i direktno, trenutno znanje, bez uplitanja razuma.


A pa onda izvini druze, nisam znao da razgovaram sa Dalaj Lamom.
 
"Pokupio iz knjige" ? =)))

Sorry, ne citam knjige, sve sto govorim, govorim iz svog licnog iskustva.
Da, ono sto si procitao je intuicija. Direktno, trenutno povezivanje sa izvorom sve svesti, samim tim i direktno, trenutno znanje, bez uplitanja razuma.

A sad mi odgovori na sledeca pitanja:

1. Sta je smisao zivota?

2. Sta se desava posle smrti?

3. Ko mi je otrovao psa?

4. Ko mi je pre neki dan u teretani maznuo kintu?

5. Koje su mi boje gace koje trenutno imam na sebi?

Evo ti prijatelju, sirok spektar pitanja, sada lepo stupi u kontakt sa izvorom sve svesti preko svoje intuicije
 
Poslednja izmena od moderatora:
A sad mi odgovori na sledeca pitanja:

1. Sta je smisao zivota?

2. Sta se desava posle smrti?

3. Ko mi je otrovao psa?

4. Ko mi je pre neki dan u teretani maznuo kintu?

5. Koje su mi boje gace koje trenutno imam na sebi?

Evo ti prijatelju, sirok spektar pitanja, sada lepo stupi u kontakt sa izvorom sve svesti preko svoje intuicije.

Pa ti si slabo sta shvatio ovde, cim si dosao na ovako idiotsku ideju.

Odgovoricu ti samo ono sto ima smisla...i sto me zanima, sigurno necu da trosim snagu na gluposti.

Smisao zivota? Tesko da ti to mozes da shvatis, kad ti ni stvar oko intuicije nije jasna. Ali svejedno cu ti reci....krajnji cilj je da ucinis sebe (svoju percepciju) fluidnim, tako da mozes da putujes kroz svetove sa svom svojom sveukupnoscu/svescu, i na kraju da sacuvas svesnost u trenutku smrti.

Sta se desava posle smrti? Sve zavisi od tebe. Da li si ziveo kao budala, pa ti ni zivot ni smrt nisu imali smisla, ili si ziveo kao pravi covek/ratnik, koji je uspeo da uveca svoju svest, kada ces mozda i imati sansu da nastavis. U prvom slucaju, nestajes.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa ti si slabo sta shvatio ovde, cim si dosao na ovako idiotsku ideju.

Odgovoricu ti samo ono sto ima smisla...i sto me zanima, sigurno necu da trosim snagu na gluposti.

Smisao zivota? Tesko da ti to mozes da shvatis, kad ti ni stvar oko intuicije nije jasna. Ali svejedno cu ti reci....krajnji cilj je da ucinis svoju percepciju fluidnom, tako da mozes da putujes kroz svetove sa svom svojom sveukupnoscu/svescu, tj. da sacuvas svesnost u trenutku smrti.

Sta se desava posle smrti? Sve zavisi od tebe. Da li si ziveo kao budala, pa ti ni zivot ni smrt nisu imali smisla, ili si ziveo kao pravi covek/ratnik, koji je uspeo da uveca svoju svest, kada ces mozda i imati sansu da nastavis. U prvom slucaju, nestajes.

Ne moras da me ljubis u dupe.

Prilicno tanko, ali nista vise nisam ni ocekivao. Intuicija?

Hajde uzmi bilo koji primer, bilo sta, i objasni, rastumaci, otkrij nam nesto sto ne znamo, primeni to sto zastupas. Mozes li to da uradis ili samo zastupas ko zna cije pretpostavke (tripove) kao cinjenice (fakte).
 
@Nikko

Sad procitah tvoj post na temi sukob u podzemnoj bazi i ipak povlacim ovo sto rekoh u svom poslednjem postu. Ne moras nista da mi objasnjavas jer mi je sve jasno.
 
Sorry, za tebe ce sve biti "tanko" dokle god si u tako bednom stanju....dzaba je i da cujes najvecu tajnu ili istinu koja postoji, jer za tebe to nece znaciti nista. Neki nivo je ipak potreban da bi se razgovaralo o odredjenim stvarima.
 
Sorry, za tebe ce sve biti "tanko" dokle god si u tako bednom stanju....dzaba je i da cujes najvecu tajnu ili istinu koja postoji, jer za tebe to nece znaciti nista. Neki nivo je ipak potreban da bi se razgovaralo o odredjenim stvarima.

Ja i ne tvrdim da sam nesto vise od onoga sto je Bog odredio da budem, niti zelim biti, pravo da ti kazem.

A tvoje ponasanje kad te neko suoci sa tvojim sopstvenim velikim recima mi govori da nisi ni blizu nivoa na kom tvrdis da se nalazis.
 
Ja i ne tvrdim da sam nesto vise od onoga sto je Bog odredio da budem, niti zelim biti, pravo da ti kazem.

A tvoje ponasanje kad te neko suoci sa tvojim sopstvenim velikim recima mi govori da nisi ni blizu nivoa na kom tvrdis da se nalazis.

S cime si me to "suocio", a da ti nisam odgovorio..ili sta vec..

Ako mislis na boju tvojih gaca, ko ti je ukrao pare ili otrovao psa, sorry, ali to moras nekog drugog, malo vise glupljeg da pitas.

Samim tim pitanjima si potvrdio da ti nije apsolutno nista jasno u vezi intuicije.

Svejedno cu da ti objasnim....Intuicija kako je poznaje 99% covecanstva se desava spontano, kada se covekova svest/sustina poveze sa izvorom svega i dobije odredjeno znanje, ali taj trenutak ne bira on, vec ta sila. Da bi se namerno povezalo sa tim izvorom i dobila bilo kakva vazna ili manje vazna informacija, potrebna je ogromna snaga....niko nije lud da se trosi na takve gluposti kakve si ti pitao.

Intuicija moze da se koristi na vise nacina....jedan od tih je da ljudi koji je imaju dovoljno, mogu da filtriraju informacije koje procitaju, i da bez svog licnog znanja o necemu prepoznaju tacnu informaciju.
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na boju tvojih gaca, ko ti je ukrao pare ili otrovao psa, sorry, ali to moras nekog drugog, malo vise glupljeg da pitas.

Dobro bre brate, pusti vise moje gace, to sam pitao iz sprdnje jer mi sve vreme zvucis kao vidovita zorka pa se nasalih na tvoj racun. A ako bi, kao sto ti sam tvrdis, neko gluplji od tebe mogao ovo sve da pogodi onda mora da si ti na uzasno visokom nivou svesti i intuicije. Ovo je, dakle, jos jedna hrpa tvojih velikih reci o kojima sam govorio a koja te jos vise obavezuje.
 
Poslednja izmena:
Svejedno cu da ti objasnim....Intuicija kako je poznaje 99% covecanstva se desava spontano, kada se covekova svest/sustina poveze sa izvorom svega i dobije odredjeno znanje, ali taj trenutak ne bira on, vec ta sila. Da bi se namerno povezalo sa tim izvorom i dobila bilo kakva vazna ili manje vazna informacija, potrebna je ogromna snaga....niko nije lud da se trosi na takve gluposti kakve si ti pitao.

Ok. U redu. Dakle, tako to ide. I ne zelis da trosis snagu na stvari koje si ti tako dobronamerno nazvao glupostima. Ok, fair enough, sta uostalom tebe briga za moje kuce.

Ajde da ti olaksam. Posto vidim da sve to zastupas kao cinjenicu onda mora da si to vec i iskusio. Deder, da cujem. Opisi nam to iskustvo. Izvoli.
 
meni je u par zadnjih dana rekordno

pre 4 dana 21:21, pre 3 21:22, 22:22, pre 2 11:11, juce, 12:12, 21:22, danas, 11:11, 12:12, 21:20, 22:20

a bas je ovih dana prosao 21.12. ccc
 
Ne znam zasto, ja ne verujem u nista, ali i meni se to dogadja vrlo cesto, da vidim BAS TAJ broj 22:22 na satu!

Razmisljao sam vec ranije o tome, ali sam nekako mislio da se to samo meni tako prikazuje.

Meedjutim, mnogo cesto da bi bila puka slucajnost.
ako ti nesto znaci, meni se desava par puta nedeljno... sigurno... ne znam sta je fora, nema veze da li je na telefonu, na rucnom satu, u kolima...
 
Iz Totovih tablica:
...
Čovek je u procesu menjanja
u oblike koji nisu sa ovoga sveta.
Raste on vremenom ka bezobličju,
ravni na ciklusima iznad.
Znaj ti, moraš biti bez oblika pre nego si jedno sa SVETLOŠĆU.
...
11:11 simbolizuje bas to - transformaciju!
 
Често виђам 22: 22.
Мада у последњих неколико месеци стално виђам број 29, невезано за време на сату.
29. октобра и новембра десиле су ми се неке рецимо значајније ствари, пошто и даље виђам тај број очекујем да се нешто деси и 29. децембра, тј. сутра!?!
 
Iz Totovih tablica:
...
Čovek je u procesu menjanja
u oblike koji nisu sa ovoga sveta.
Raste on vremenom ka bezobličju,
ravni na ciklusima iznad.
Znaj ti, moraš biti bez oblika pre nego si jedno sa SVETLOŠĆU.
...
11:11 simbolizuje bas to - transformaciju!

Da, to je tacno za oblik...i definitivno ce se desiti transformacija, nevezano da li neko imao ili nemao znake, tipa ovog ponavljanja brojeva i to..
 
dok sam bio tinejdzer, redovno sam vidjao ovaj slucaj, kad god pogledam u sat, i nista mi se nije dogodilo. sad to vidjam jako retko. da li to znaci da sam se vec transformisao?z:)
 

Back
Top