22:22

Kao da si pričao o onome što se meni dešava poslednjih 10 godina i više. Verovao ili ne i ja viđam 22:22 ali češće mnogo 23:23 i generalno 23 minuta ili 22 minuta bez obzira koliko je sati. Iza svake reči napisane ovde stojim i uopšte se ne zezam i mrtav sam ozbiljan. Voleo bi da popričamo i razmenimo iskustva. Takođe do dan danas nemam predstavu šta znači to što vidim brojeve. Samo sam uspeo sa jednom osobom da povežem ali se ispostavilo da nije striktno vezano za istu. Sad mi je lakše pošto vidim da ipak nisam poludeo :)



Jel jos neko cesto vidja ovaj broj kad pogleda na sat, ili u bilo kojoj drugoj varijanti?

Poslednjih 10 i vise godina, non-stop vidjam ovaj broj kada pogledam na sat, a gledam na sat mozda dva puta dnevno.

Slucajnost definitivno nije, niti je podsvest koja je programirala samu sebe bez ikakvog razloga...
Najpre je neka vrsta podsetnika za nesto sto se nekom desava u zivotu, mozda vrsta upozorenja da se na nesto obrati paznja ili podsetnik da vreme za nesto istice..
Kada pogledate na sat kad je 22:22, kazaljke su poravnate, u pravoj liniji...mozda ima neke veze sa kosmickim poravnanjem koje ce se desiti u decembru 2012..pa se broj prikazuje kao podsetnik na taj dogadjaj.

Ljudi vidjaju i ostale brojeve tipa 11:11 i slicno, ali meni se desava iskljucivo 22:22..
 
Evo da ti dam moj zivotni primer. Pa ti vidi dali je to masta .

Moram malo detaljno.

U 1989 godine u jednom stanu sam ziveo sa dvoje cimera. Ja sam se od 16e godine upisao u jednu duhovnu skolu. Necu da kazem sekta jer nema nikakve veze sa ikakvim kultom.
Interesovalo me samo misticizam i istina realnosti.
Inace nisam dugo ostao...lepo bilo ali sam trazio nesto 'jace'.

U tom stanu svo troje smo bili vezani u nekoj mistickoj skoli...ja i jedan cimer u istoj skoli dok treci je vise pratio neku verziju Hriscanskog Misticizma(Gnosticizam).

Jedan moj cimer...ajd zovemo ga Pera, jedno vece odlucio da uradi jedan ritual invokacije nekog duha. To je naucio u jednoj knjizi koja nema nikakve veze sa nasom 'skolom'.
Jednostavno je bio radoznao i nije nam rekao sta ce da uradi.

Sledece jutro...Moja smena pocinje u 1 popodne..gde cimeri se bude rano. Kad sam se lako probudio oko 9 ujutru ...i lezao misleci na kojesta..(nisam bio sanljiv).
Kad ono cujem neki kasalj. Mislio da je jedan od cimera ostao kuci...bolestan ...ko zna....Nista....
Ja nastavim da lezim i da mastam.
Opet cujem kasalj...definitivno u stanu i ne negde vani.
Zovnem cimere....Pero!!!!...niko nista.
Proverim ceo stan..cak sam i otvarao ormane....Znam sta sam cuo!!!..Al nikoga nisam nasao.

Krenem na posao i kolegama kazem da mislim da imam nekog duha u stanu.
Vratim se kuci i steknem 'Peru'...pocnem da mu pricam sta mi se desilo...Nisam ni zavrsio pricu jer sam primetio da je imao facu kao da je znao nesto i kao da se osecao kriv..pa ga pitam..."Jel ti znas nesto o ovome?"

On mi onda isprica o ritualu.
Kaze "Napravio sam krug..i po instrukciji ...izgovorio sta je trebalo..itd...seo u krug, izpraznio misli i cim je zatvorio oci , osetio je (kundalini) ..sila koja ide od ozgore na dole i od dole na gore kroz kicmu...
Kad je zatvorio oci...kaze da je mogao da vidi kroz zidove,kroz plafon i pod..video je stanare gore i dole..I primetio je da to nije njegova masta nego on bas to vidi.
Otvori oci i sve normalno...opet ih zatvori i opet vidi kroz zidove....
Pera se uplasi i izadje iz kruga a nije formalno zatvorio ritual. Ugasi svetlo i sav uplasen ode da spava.

Ja zino..i reko mu 'pa glupak'...ko zna sta je uslo....Zvali naseg ucitelja i on nas smirio ...Rekao je ignorise te bilo sta je uslo , i ponasaj te se kao da nije ni tu....onda ako se neke paranormalne stvari desavaju (u negativnom smislu) onda ce nam dati drugu instrukciju.

Nista se nije desilo sve do sledeceg jutra.

Sanjam takav snazan i cist san....mislio sam da sam budan.

Nastavljeno.......
 
Evo sta se meni desilo jednom prilikom:

Radio sam tada u jednoj firmi vrlo dosadan posao. Rad za kompjuterom, obrada podataka i sl. Nije bio lose placen ali me smarao i jedva sam cekao da odem gajbi i da se zakucam ispred kompa i slusam muziku ili igram neku onlajn igru. Realno sam bio usamljen ali imao sam drustvo na netu. Svo to smaranje i jednolicna svakodnevnica su me nagnali da se pozabavim pitanjima koja se ticu svrhe zivota i funkcionisanja sveta. Mnogo puta mi se desilo da zaspim za stolom, jer sam znao tako da blejim do kasno u noc. Tako je bilo i te veceri. Ni sam ne znam koliko sam spavao, niti sta me je probudilo, ali nesto jeste. Podigao sam glavu sa stola i shvatio da sam umocio ruku u pikslu i tek sto sam poceo u sebi da psujem primetim nesto cudno. Pomislio sam da mi je kompjuter opet zakucao kao sto se redovno desava kada glavom ispritiskam svakakve dugmice na tastaturi, medjutim ovog puta nesto cudno je pisalo na ekranu. Protrljao sam oci da bih bolje video. Pisalo je : Follow the white rabbit...
 
U snu...se budim od neke galame. Soba mi izlazi na balkon. Vidim da na balkonu je jedan veliki sokol...i sve skace na staklena vrata , hoce da udje.
Ja mu otvorim...'udji vec jednom ako si navalio, povredices se".
Sokol mirno udje...ja sednem ..i on otvori krila i napravi pun krug polako..kao da zeli da se pokaze...Sijao je sav srebrnast.
Onda se pretvori u golog indijanca..oko moje godiste.. I dodje i sedne pored mene na krevet i gleda ispred sebe i nesto ceka.
Ja i u snu sam znao da je ovo nesto vazno ...Imao sam pitanja al nisam bio u stanju da ga ista pitam....pa sam odlucio da mu pokazem moje crteze.
On ,jos uvek gleda ispred, i okrece stranice moje sveske i nista negovori.
Onda se budim.

Imao sam osecaj da se to bas sada desilo.....kao da nisam ni sanjao.

Sledeci dan......:

Neko zvoni sa donja prednja vrata u 7:00 ujutru. Cimer se tusira..ja ustajem sav kilav i sanljiv....Zivimo na 24 om spratu....Ja dodjem do one spravke gde ima tri dugmeta.'Pricaj' "Slusaj" 'Otvori Vrata".
Ja sav sanljiv pritisnem pogresno dugme...pritisnuo 'slusaj' da bi pricao a 'vrata' da bi slusao..kad sam ukapirao sta sam uradio ..cujem da je neko vec usao dole na prednja.

Cekam ali niko nije dosao.
Otisao da spavam, misleci da sam pustio nekog kriminala ili siledziju...ili neko pogresio.

Sledeci dan......


Neko opet zvoni tacno u 7:00 ujutru....Ovog puta moj cimer ode da odgovori ...i ja mu kazem...nemoj ih pustiti ako neodgovore....jer je neko juce zvonio u 7:00 isto...On kaze vazi....
Cimer:'ko je?"....

Niko se nejavlja..."ko je?" ...NIko....
I nje ga pustio....

Sad sam bio jos vise zabrinut da je to neko sto ne pripada u ovoj zgradi...

Sledeceg jutra niko nije zvonio...Ja sam imao slobodno. Imali smo plan da napravimo malu zurkicu to vece. Odoh ja u kupovinu knjiga.
Uz put..svratim kod jedne Indijanke koja ima radnju..(zivim u Kanadi).
S'njom ponekad se ispricam...inace imao sam 18 godina a ona 50.
Kad sam joj ispricao san o sokolu...ona zinula. Nije mogla da veruje.
Ja se zacudi...Ona mi kaze...jao Vlado, ti imas jako mnogo srece. Moji ljudi traze takvog 'duhovnog pomocnika' celog zivota a za tebe ti se on dobrovoljno daje.
Sve je to lepo....ali ja sam se malo uplasio od toga...nisam mislio nista strasno...nego eto..nisam nesto bio spreman da shvatim sta sve to znaci.

Nastavim ja da kupujem knjige..posto me interesovala Qabalah...Ja kupio jednu knjigu od Aleistera Crowley-a...zvana 777 i druga pisma o Qabali.
Ta knjiga je za daleko vestije qabaliste...Knjiga je kao leksikon ...i znao sam da je knjiga mnogo duboka za mene i totalno nepotrebna..cak mi je i danas nepotrebna.Znao sam da ce da mi stoji na polici godinama.
Eto kupio sam je zbog broja 777...Nekako mi je lepo izgledalo..al me bilo sramota da priznam ikome da sam kupio knjigu samo zbog lepog izgleda broja. Neznam ni zasto mi se svideo broj...al znam da taj broj mnogi vole...ne samo 777 ali i 7.

Nastavljeno......
 
Dodjem kuci....Zurkica.
Dodju nam drugovi. I svi drugovi su se bavili nekom vrstom misticizma..ili Qabalah,Hermeticizam, Budizam ...
Tu je bio jedan Robert koji me kasnije upoznao sa Qabalom...Znao je da me interesovalo...al se jos nisam upisao u Qabalistickoj skoli.

Pricamo mi...i pita me on ..Da vidim kakve si knjige kupio...Ja mu pokazem..I posto je vec bilo kasno da krijem 777 knjigu..jer sam znao sta ce da pomisli.
Dodje on do te knjige i lista je...pa me pita...Pa Vlado..jel ces ti stvarno da citas ovu knjigu.
A mene blam...nisam hteo da priznam da sam samo kupio knjigu zbog broja..nisam hteo da misli da sam hteo da je postavim na polici pa da vide ljudi sta citam....nisam takav..
Inace bilo mi je sramota pa sam skrenuo temu ...i ispricao mu kako je neko zvonio tacno u 7 ujutru dvaput. ...I on kao drzi knjigu sa 777 i mi se nasmejamo...
Mislim..to je bio stos...oboje nismo mislili da je sad to neki znak ...niti smo mislili da je neka sinkronizacija u pitanju.
Ja sam jednostavno se zezao stim da bi skrenu paznju 'zasto sam kupio knjigu'.

Kad neko zvoni....
Nismo nikog ocekivali....Ja odoh da odgovorim...I pomislim....'zamisli da je onaj sto je zvonio u 7"....pa mislim...'jbga...sad je oko sedam'.
Okrenem se i pitam Roberta ...Ej...Koliko je sati? On , znajuci sta mislim..kaze '7 sati je Vlado".......Ja ga pitam 'al kazi mi tacno'....'VLADO, 7 SATI JE!!"

Ja dodjem do one spravke i kazem 'ko je?'
niko se nejavi....
"Ko je?"
Opet niko....Pogledam u Roberta i pritisnem dugme da ih pustim...onda pritisnem dugme da 'cujem'..i cuje se jasno da je neko usao.
Cak sam otvorio gornja vrata...da znaju da su dobrodosli.
Smatrao sam da ako je usao neki duh...onda je ovaj duh pun svetlosti, humora i mudrosti.

Posle dva dana...nista se nije desilo oko toga...Odoh da posetim majku.
Ispricam joj sta se desilo i ona zinula...i kaze mi..."jao to je bas cudno , jer Vlado, ti si se prerano rodio u 7om mesecu u 7 sati ujutru....21 juna. (777=21)

Od tog dana sam poceo da vidjam taj broj (777)...onako slucajno. I desavalo se dosta cesto...naprimer 3 dana vidjam nekoliko puta..Onako okrenem glavu u jednom pravcu i primetim registraciju sa 777. Odem u banku izvadim pare i na nekoliko notama u serijalnoj sifri stoji 777.

Pocelo je da me nervira...neznam sta je to znacilo i cak sam mislio da postajem lud. Nekoliko godina sam pokusao da se udaljim od misticnog studiranja...al 777 nije prestalo.

Sada vidi...dali je to 'masta'? Ili nesto drugo?

I da dodam...od 2008e kad sam shvatio sta sve to znaci..da je to sve vezano sa vanzemaljcima i danasnjim vremenima na ovoj planeti...od Septembra 2008e do danas vidjam taj broj svaki dan..a da ga netrazim..pojavi se samo kada slucajno pogledam negde a da nemislim o tome. Majke mi , svaki dan...ima jedno 5% gde se nije pojavljivao ali u tim danima se pojavljivalo 11:11.

Sta je jos interesantno je da od kada mi se aktivirao D.N.Ka vidovitnost je malo jaca...vise osetljiv....I od tada sam nasao druge slicne kao ja..ne sa 777 ..neki sa 666 ili 111.

Znam da iako sam postavio moj primer oko fenomenona...ostaje ti da mi verujes da nelazem.
Ne zelim da sebe pokazem da sam neki specijalan..naprotiv...samo dajem moj primer da dokazem da nema nikakve veze o masti i da je to nesto sasvim drugo.

LVX
 
sasvim moguce da ne razumem 'sta se ovde desava'...

poredjenje nije jeftino niti neprikladno vec vrlo realno (iz moje perspektive).

8:00 - kada pocinju casovi u osnovnoj ili srednjoj skoli je vreme koje smo mnogo godina svakodnevno videli na skolskom satu - mnogo vise nego sto smo naletali na 22:22. :rtfm:

ja sam gledao crtace u 7:15 dokle god ih je bilo tako da je to drugo, meni upamceno, najcesce vreme koje sam vidjao na casovnicima.

dakle, ja sam ovde pisao o ukupnom broju vidjanja konkretnog vremena na casovnicima.

svako moze traziti i naci pojasnjenje koje mu se najvise svidja za svaku situaciju.

Poredjenje jeste jeftino i neprikladno, zato sto nekim cudom nisi pomislio da naravno da je neko vec ispitao i te najprostije razloge i sumnje koje si ti nabrojao.
Kao sto rekoh, da je tako prosto, ja bih prvi odavno znao.

Po tvojim primerima/razlozima se vidi da nemas blagog pojma o cemu se ovde radi, inace ih nikad ne bi spomenuo.
 
Poredjenje jeste jeftino i neprikladno, zato sto nekim cudom nisi pomislio da naravno da je neko vec ispitao i te najprostije razloge i sumnje koje si ti nabrojao.
Kao sto rekoh, da je tako prosto, ja bih prvi odavno znao.

ili ti zelis da postoji drugo objasnjenje ;)

Po tvojim primerima/razlozima se vidi da nemas blagog pojma o cemu se ovde radi, inace ih nikad ne bi spomenuo.

a ti imas blagog pojma?
jedino sto ti mozes da zakljucis je da ti licno imas zelju da postoji neko 'kosmicko pravilo' i zakonitost i da to sto ponekad vidis 22:22 ima neko bitno znacenje.

kako god - niko ti ne moze potvrditi to sto zelis da cujes.
dok se ne pokaze/dokaze suprotno i izmeri/postavi matematicki model - ja takve situacije stavljam u folder - SLUCAJNOST ;)
 
ili ti zelis da postoji drugo objasnjenje ;)



a ti imas blagog pojma?
jedino sto ti mozes da zakljucis je da ti licno imas zelju da postoji neko 'kosmicko pravilo' i zakonitost i da to sto ponekad vidis 22:22 ima neko bitno znacenje.

kako god - niko ti ne moze potvrditi to sto zelis da cujes.
dok se ne pokaze/dokaze suprotno i izmeri/postavi matematicki model - ja takve situacije stavljam u folder - SLUCAJNOST ;)

Covece, jel si ti uopste procitao moj primer? Nemoras mi verovati al ajde za par trenutka razmisli sta sam napisao. Jel ti je stvarno zakljucak 'slucajnost'?

Inace , promasio si...neces moci oladiti one koji te brojeve cesto vidjaju...Rezon ti je plitak..A oni koji vidjaju te brojeve..iako nemaju objasnjenje, znaju dovoljno da vise nije slucajnost .

Kad se pojave vasionski brodovi, drugacije ces misliti o ovome. Nemoj predpostavati da svi koji vidjaju te brojeve su naivne osobe.
Vredi diskutovati o ovome umesto doci brzo do zakljucka.
Takodje nema nikakve veze sa idejom 'odabranih'. Ako je do toga onda su SVI odabrani..SVI su pozvani.

Pozdrav Nikko *seed.
 
Covece, jel si ti uopste procitao moj primer?

stigao sam do:
'Jedan moj cimer...ajd zovemo ga Pera, jedno vece odlucio da uradi jedan ritual invokacije nekog duha. To je naucio u jednoj knjizi koja nema nikakve veze sa nasom 'skolom'.'

i tu sam prestao...'...invokacija nekog duha...' :roll:

...Rezon ti je plitak..

mozda je moj rezon plitak ali se ja bar ne bavim 'invokacijama nekih duhova' ;)


A oni koji vidjaju te brojeve..iako nemaju objasnjenje, znaju dovoljno da vise nije slucajnost .

ne znaju nego pretpostavljaju/nadaju se/veruju/mastaju...

Vredi diskutovati o ovome umesto doci brzo do zakljucka.

mozes da diskutujes i pravis statistiku do mile volje ali nikada neces doci do zakljucka - osim ako dovoljno puta ne ponovis ono u sta zelis da poverujes ;)
 
stigao sam do:
'Jedan moj cimer...ajd zovemo ga Pera, jedno vece odlucio da uradi jedan ritual invokacije nekog duha. To je naucio u jednoj knjizi koja nema nikakve veze sa nasom 'skolom'.'

i tu sam prestao...'...invokacija nekog duha...' :roll:

Nebavim se ni ja sa invokacijama duhova nego je moj cimer to uradio....al kad si me vec osudio i prestao da citas dalje , nema sanse komunikacije sa tobom..jer si vec dosao do zakljucka .
Nemogu ti dokazati postojanje duhova naprimer koliko ti nemozes da mi dokazes da ne postoje.

'Ono u sta zelim da poverujem'.....Ne poznajes me dovoljno da me kategorises kao budala. Vera me ne interesuje uopste.

"mozes da diskutujes i pravis statistiku do mile volje ali nikada neces doci do zakljucka - osim ako dovoljno puta ne ponovis ono u sta zelis da poverujes"

Ni nezelim da dodjem do zakljucka jer smatram da nema zakljucka. Sto vise naucis , sto veca je misterija zivota,kosmosa.
Al kroz istrage i iskustva sa zdravim skepticizmom i radoznalosti moze da se dodje do cistijeg vida.
Ima ovde vise osim toga sto ti oci vide,usi cuju.

Al reci mi , jel mislis da su ovo baloni,graficki efekti,ptice,sateliti ,venera,Ameri?

 
Nemogu ti dokazati postojanje duhova naprimer koliko ti nemozes da mi dokazes da ne postoje.

je i nemam nameru da dokazujem bilo sta. mozemo samo ostati na pretpostavkama jer, naravno, definitivnog zakljucka nema.
zato smatram knjige o 'kvaziinvokacijama duhova' smejurijom jer se ne moze pisati o necemu sto ni ne znas da postoji (vec pretpostavljas) a narocito pisati tutorijale za 'invokacije' istih...
ok, mozes ti pisati knjige o tome - ali je jasno da se u tom slucaju radi o domenu snezane i sedam patuljaka...


'Ono u sta zelim da poverujem'.....Ne poznajes me dovoljno da me kategorises kao budala. Vera me ne interesuje uopste.

ja nisam ni napisao da si budala vec da mi je nelogicno tvoje rezonovanje i da trazis 'pravila' bilo gde samo da bi nasao potvrdu za svoje pretpostavke.

"mozes da diskutujes i pravis statistiku do mile volje ali nikada neces doci do zakljucka - osim ako dovoljno puta ne ponovis ono u sta zelis da poverujes"

Ni nezelim da dodjem do zakljucka jer smatram da nema zakljucka. Sto vise naucis , sto veca je misterija zivota,kosmosa.
Al kroz istrage i iskustva sa zdravim skepticizmom i radoznalosti moze da se dodje do cistijeg vida.
Ima ovde vise osim toga sto ti oci vide,usi cuju.

naravno da nasim culima ne mozemo sve osetiti, videti, cuti, omiristi, okusiti...
zbog toga imamo razum, nauku i tehniku da nam nadomesti nedostatke.
razum nam sluzi da krecemo od 'zdravih' pretpostavki, od temelja i gradimo piramidu znanja uz dokaz za svaku postavljenu ciglu...
zamisao da se za tacno uzme ideja o postojanju duhova i bazirati teoriju na tome i izdati knjigu je smesno (osim ako se ne zaradi dobro na tome - onda je korisno za autora uprkos losem uticaju na pojedince).

Al reci mi , jel mislis da su ovo baloni,graficki efekti,ptice,sateliti ,venera,Ameri?

neko ce u tome videti vanzemaljce, vernici ce 'znati' da je to neka poruka od njihovog regionalnog boga, neki ce reci da je to fejk, neki ce ti reci da su bele tacke sateliti, neki da je u pitanju deda mraz koji proverava da li su deca dobra...dakle, ne mozemo sa sigurnoscu nista tvrditi na osnovu nekvalitetnih snimaka itd...
kako god. slazem se da jeste zdravorazumno pretpostaviti da ima oblika zivota jos negde, naravno, i inteligentnih.


konkretno klip 'LARGE UFO SANTIAGO CHILE' je nevidjeno smesan jer, zamisli, i u cileu ima tv stanica, koriste ljudi net itd...i toliki 'svemirski brod' bas niko da pomene u vestima i da podeli informaciju ostatku planete :mrgreen:
ali eto, nasao se jedan 'Armookie' (mrzi me da trazim originalog postavljaca) koji je uprkos 'zaveri i pokusaju prikrivanja' uspeo da postavi klip na youtube :roll:
 
Poslednja izmena:
Drizzt,
Jedno je to videti nesto na youtube-u a drugo je videti uzivo sa tvojim ocima.
Razlozi da je balon,graficki efekat,fake, itd....to je sve uredu ali ovih dana toliko mnogo privatnih snimka postoje da takav prethodni argument pocinje da zamara i postaje nelogican.
Nemogu sve biti 'baloni' itd....
A posto necitas moje prethodne poruke da ponovim , u zadnjih 3 godina vise od 30 zemalja su otvorile svoje dosier u vezi NLO u zadnjih 60 godina..Cak su i Vatikan javno priznali da postoje vanzemaljci. Kanada ,U.K....takve dosier mozez da nadjes na njihovom javnom sajtu(Government of Canada naprimer).
Kad su to uradili to su namerno uradili bez ikakve medije i televizije jer takva najava bi napravila paniku.

Uz tim, ima jos dosta mnogo tih Rothchilds,mracni masoni,illuminatus itd koji ne zele da priznaju niti da otkriju nista oko vanzemaljcima zato sto bi to srusilo svetsku iluziju i centralne sile kao sto su Vatikan,U.K.,Bilderberg,USA(tajna vlada).

Zbog toga isto nikakva televizijska stanica ne zeli da pipne tu temu ni iz daleka...jer niko nece da izgubi svoj posao.

Ocigledno nisi ista istrazivao oko ovoga jer nebi odgovorio tako.Neznam ako citas engleski ali ti mogu poslati silne linkove .
Jel si znao da bivsi Astronauti kao sto su Edgar Mitchel,Gordon Cooper,Buzz Aldrin,Neil Armstrong....Svi oni sada otvoreno pricaju sta su videli na mesecu i sta su videli u svemiru. Pre nisu smeli.
(Canada,U.K.,Australia,New Zealand,Urugay,ARgentina,Brazil,Belgium,France,Denmark,Russia,Norway,Sweden,Iceland,Mexico,Chile,Peru su jedne od nekih zemalja koji su polako otvorili ili polako otvaraju svoje dosier u vezu NLO)...Ja ovo neizmisljam..mozes sam da proveris...ili nastavi da negiras ovu realnost.

A ono o 11:11...s'tobom sam zavrsio , nemogu uopste da se raspravljam s'tobom jer kazes da si procitao samo jednu recenicu mog 'primera' i odmah si osudio da je budalastina i fantazija...a ostalo nisi ni procitao...A kazes meni da ja mastujem i izmisljam ono sto zelim da vidim....
Istrazuj malo sam pa ces i sam videti da pored laznih video-a,informacija itd...da postoje i fakati/istine o ovoj temi. Barem procitaj ostatak mog 'primera o 11:11" pa onda diskutuj samnom...jer onako ispadas arogantan iako to nisi hteo.
Zelim ti sve najbolje.
 
naravno da nasim culima ne mozemo sve osetiti, videti, cuti, omiristi, okusiti...
zbog toga imamo razum, nauku i tehniku da nam nadomesti nedostatke.

A zbog toga sto imamo razum, koji ima jako usko podrucje delovanja i ne moze da shvati bilo koje dublje istine - imamo intuiciju, koja je u tvom slucaju davno otisla na putovanje i ocigledno se jos nije vratila.
 
@Pidza21

ja nisam napisao da nema nekog oblika zivota van nase planete. napisao sam da je zdravorazumno pretpostaviti da ga ima.
imam vece prioritete u zivotu od razbijanja svetskih teorija zavera. kada se vanzemaljci pojave i objave svoje prisustvo i nama smrtnicima - pojavili su se. onda cu da otici do obliznjeg maxija/rodica/tempa, nakupovati konzerve tunjevine i mesnih narezaka i sacekati epilog posto sigurno mali zeleni ne bi trosili tolike resurse pri dolasku samo da bi nas pozdravili i vratili se svojoj gajbi sa domacim srpskim pihtijama i sarmama.

@Nikko
razum ima vrlo siroko podrucje delovanja. nemoj da ga odbacujes i umanjujes bitnost zbog svojih 'intuicija'...
 
Ako ti ovo sve nije prioritet...nemam sta da ti pisem jer nebi ni procitao. Sta ti je onda prioritet? Da se raspavljas s'nekim a nepoznajes temu nego samo pogadjas?
 
evo meni se u zadnje 3 nedelje desilo 2 puta 22:22 i jednom 21:21, vec sam rekao da mi se i pre to desavalo, desava mi se npr. i da se drugi brojevi "poklope", ali recimo da ova dva uzimaju 80% od svega i to min. 80%
 
@Nikko
razum ima vrlo siroko podrucje delovanja. nemoj da ga odbacujes i umanjujes bitnost zbog svojih 'intuicija'...

=)) Pa da ti intuicija nije otisla na dugo putovanje, znao bi koliko je razum mizeran u odnosu na nju...kao zrno peska u pustinji. Ili da ti prevedem posto ti izgleda nije jasno, mozes slobodno da kazes da razum ima "vrlo siroko podrucje delovanja", ali znaj da to podrucje delovanja nije vece od 10% u odnosu na sve sto postoji i sto moze da se oseti i shvati. Razum nema pristup u vise od 90% stvari koje ljudska bica mogu da opazaju i saznaju.
Ako se zadovoljavas sa tih manje od 10%, izvoli slobodno..
 
=)) Pa da ti intuicija nije otisla na dugo putovanje, znao bi koliko je razum mizeran u odnosu na nju...kao zrno peska u pustinji. Ili da ti prevedem posto ti izgleda nije jasno, mozes slobodno da kazes da razum ima "vrlo siroko podrucje delovanja", ali znaj da to podrucje delovanja nije vece od 10% u odnosu na sve sto postoji i sto moze da se oseti i shvati. Razum nema pristup u vise od 90% stvari koje ljudska bica mogu da opazaju i saznaju.
Ako se zadovoljavas sa tih manje od 10%, izvoli slobodno..

nema hleba bez motike...ne mozes da trcis ako nisi naucio da hodas...
ovladaj prvo razumom pa se onda baci na intuiciju..nekada je i tih, kako ti kazes, 10% tesko dostizno ;)
 
nema hleba bez motike...ne mozes da trcis ako nisi naucio da hodas...
ovladaj prvo razumom pa se onda baci na intuiciju..nekada je i tih, kako ti kazes, 10% tesko dostizno ;)

Pa "ovladavanje razumom" se podrazumeva ;)....a intuicija je uvek tu, samo zavisi sta si radio sa svojim zivotom, i dal si i dalje u kontaktu sa istom ili ne. Nazalost, 99% covecanstva nije.

Razum bez intuicije = nista...polumrtav covek.

I nije potrebno da se "prvo" ovladava razumom, tako nesto ne postoji kao uslov...mnogo vaznije od toga je da sacuvas intuiciju, ili ko nije, da je probudi...razum nije problem.
 
Poslednja izmena:
Pa "ovladavanje razumom" se podrazumeva ;)....

razum sluzi i za filtriranje i obradu podataka na osnovu stecenog znanja (kada kazem znanje - mislim bas na to - ZNANJE a ne pretpostavke i nagadjanja).

a intuicija je uvek tu, samo zavisi sta si radio sa svojim zivotom, i dal si i dalje u kontaktu sa istom ili ne. Nazalost, 99% covecanstva nije.

ja bih mogao reci da nemali procenat covecanstva ne koristi dobro razum. lose obradjuju podatke na koje nailaze a i kolicina znanja koju poseduju je vrlo mala nasuprot hrpi na slepo primljenih kvaziinformacija.

Razum bez intuicije = nista...polumrtav covek.

nerazuman covek = lutka na koncima koje drugi povlace.

I nije potrebno da se "prvo" ovladava razumom, tako nesto ne postoji kao uslov...

o da. postoji. ako se nema cime da rezonovati i donositi logicni zakljucci - malo toga preostaje...

mnogo vaznije od toga je da sacuvas intuiciju, ili ko nije, da je probudi...razum nije problem.

razum jeste problem.
 
To sto 99% covecanstva ne koristi dobro razum je druga i nevazna stvar...da imaju probudjenu intuiciju, mogli bi slobodno i da nastave isto da ga koriste, bili bi u mnogo vecem plusu nego sto su sad sa razumom, a bez intuicije.

Mnogo veci problem je uspavana intuicija nego nesavrseno baratanje razumom.

Kada ti se jednom ista bude vratila sa dugackog puta, mozda i shvatis da stvari mogu da se saznaju i shvate direktno, bez 100% usavrsenog razuma.

Naravno, ja bodrim sve da iskoriste razum u najvecoj meri koliko je moguce, ali zna se sta je mnogo vaznije..
 

Back
Top