Zasto Drustva za zastitu zivotinja ne zele saradnju?

crnamrlja

Početnik
Poruka
2
Pre nedelju dana smo moja saradnica i ja pozvali sve relevantne ljude iz drustava za zastitu zivotinja da se jave i stupe u medjusobni kontakt preko foruma web magazina www.zivotinjsko-carstvo.com

Nismo to ucinili sa zeljom da sebe na bilo kakav nacin stavljamo u prvi plan, nasuprot. Smatramo da je previse kukanja u javnosti a da konkretnih zajednickih akcija nema.

Ima sa druge strane desetina Drustava koja nemaju realnu snagu. Naravno da bi zajedno mogla mnogo vise da postignu.

Nazalost, nekima ocigledno ovakvo stanje odgovara.
Sta mislite zasto?

http://www.zivotinjsko-carstvo.com/...f=12&t=213&s=0240a121fe7f40c0f1e26cc180a2043e

Goran Catic
urednik web magazina Zivotinjsko carstvo
 
Verovatno nisu imali vremena...
Valjda jure lovokradice.:?
Ljubav prema zivotinjama se pokazuje kroz konkretno delovanje a ne preko WEB-a.
WEB moze da posluzi samo za kupo-prodaju zivotinja (komercijalno) i tek informativno za neka deshavanja.
Dugo sam razmisljao sta je prikladno za stan, i uprkos chinjenici da su kuce i mace lepe zivotinjke, nisu za stanove iz vishe razloga. Akvarijum je zgodno reshenje pa mi opet zao sto je to ipak skuchen prostor, mada se ribice ne bune...
:wink:
 
Badza Poshtenjachina:
Verovatno nisu imali vremena...
Valjda jure lovokradice.:?
Ljubav prema zivotinjama se pokazuje kroz konkretno delovanje a ne preko WEB-a.
WEB moze da posluzi samo za kupo-prodaju zivotinja (komercijalno) i tek informativno za neka deshavanja.
Dugo sam razmisljao sta je prikladno za stan, i uprkos chinjenici da su kuce i mace lepe zivotinjke, nisu za stanove iz vishe razloga. Akvarijum je zgodno reshenje pa mi opet zao sto je to ipak skuchen prostor, mada se ribice ne bune...
:wink:

Aha! I onda naredis deci da umesto u televizor gledaju u akvarijum! Pametno, pametno, a i odmara oci...
 
Drago mi je da se neko zainteresuje za tu temu . :lol:
Ja sam clan drustva za odgoj sitnih zivotinja , cak sta vise i sekretar kunicarske sekcije . :oops:
Problem je u ljudima . Previse su preokupirani problemima licne prirode tako da zapostavljaju sve oko sebe a najvise jadne zivotinje . Mora mnogo toga da se promeni da bi se promenila svest ljudi .
Dok ne dodje do toga moramo da se snalazimo kako znamo i umemo . :? :?
Sto se tice zdruzivanja , problem je da mnoga drustva nemaju strucnu pomoc oko rada na kompjuteru tako da mnogi nisu ni svesni da ste dali predlog .
Samo nastavite :P :)
Pozdrav od Martina iz Nis-a !!!!!!!!!
 
nešto razmiljam ljudi su to...setila sam se akcija koje smo imali u muzeju,nije vezano za životinje ali poredim, dakle danima smo pozivali ljude da nam se pridruže ali odziv je bio slab tek poslednjeg dana kada su oni koji su se prijavili(ručni radovi su bili u pitanu) počeli da donose radove i kada smo počeli to da kačimo na zidove tj. kada su drugi videli kako to izgleda...ehm počeli su masovno da donose svoje radove...

hoću da kažem kada se budu videli efekti vašeg delanja sigurno će vam se priključiti...
neko mora početi...
 
У великим поплавама у Банату прошле године, ловци су организовано спасавали дивљач и кажу да су у помоћ позвали неколико већих друштава за заштиту животиња и да им се нико није одазвао....
 
crnamrlja:
Pre nedelju dana smo moja saradnica i ja pozvali sve relevantne ljude iz drustava za zastitu zivotinja da se jave i stupe u medjusobni kontakt preko foruma web magazina www.zivotinjsko-carstvo.com

Nismo to ucinili sa zeljom da sebe na bilo kakav nacin stavljamo u prvi plan, nasuprot. Smatramo da je previse kukanja u javnosti a da konkretnih zajednickih akcija nema.

Ima sa druge strane desetina Drustava koja nemaju realnu snagu. Naravno da bi zajedno mogla mnogo vise da postignu.

Nazalost, nekima ocigledno ovakvo stanje odgovara.
Sta mislite zasto?

http://www.zivotinjsko-carstvo.com/forum/index.php?act=ST&f=12&t=213&

Goran Catic
urednik web magazina Zivotinjsko carstvo


Pa Gorane moje misljenje o tome vec znas (tj.mislim da znas) sa zivotinjskog carstva...
Ocito neke organizacije ne zele da priznaju da imaju probleme i da im je potrebna pomoc (necu da nabrajam koje, predpostavi sam) i misle da sve mogu sami...Vecina organizacija je u pocetku rada bila dobro (mislim na odrzavanje, hirijenske uslove, zdravlje zivotinja, dobro hranjenje itd) a danas uzas!
 

Back
Top