sta se desava s kingsima

Divac nije bio najvazniji igrac (poeni,skokovi,blokade..)ali je bio njvazniji COVEK tamo. On u proseku da 10-ak poena, a vidis da gube i sa po 15p razlike. Mog do playoffa, ovo je verovatno navikavanje na novu kosarku i novu sredinu bez Vlada,kako je Peja rekao za Blic oseca da se ponovo upoznaju.
 
Zar se ne vidi i po reprezentaciji koliko znaci Vlade Divac, ali ne toliko u ekipi koliko u svlacionici i uopste za atmosferu!On je ziva legenda NBA lige i jedan od najboljih asistenata u istoriji NBA lige! Mislim da igraci poput Stojakovica, Bibija i Vebera nisu igraci za velika dela tj. nemaju taj pobednicki mentalitet koji se dobija na rodjenju, e to poseduje Divac!Moja prognoza je da oni na nikada jacem Zapadu, nemaju sanse za Play-Off!
 
Uvek su postojala neslaganja... Ali ono sto je kod Kingsa preovladavalo je timski duh. Jos od pocetka ovih "novih Kingsa". Od 1999te. Tada sam i poceo da ih pratim. Te godine u plejofu oni su namucili Lejkerse. Lejkersi su doduse dobili ali sa rezultatom 3:2. Ko se istakao: igraci sa klupe. Mnogi od njih su se razvili u dobre igrace koji su veoma vazni za svoje nove timove: John Barry, Corllis Wiliamson, Pedja Stojakovic. Prvi koji poceo sezonu odlazaka je Jason Williams (trade za Bibbija).. Uskoro je otisao i Scot Pollard. Ako se pogleda u imena onih koji su otisli... Pa, to su sve starteri ili vazni igraci svojih timova (Williams, Wiliamson, Barry, Turkoglu, Polard)... Nestrpljivost gazda Sakramenta u brusenju nebrusenog dijamanta zvanog Kingsi je mozda glavni uzrok neuspeha (+ ucestale povrede Chrisa Webera).

Odlazak Vlade Divca je zadnji udar na timski duh Sakramenta. Nesuglasice (pomenute na pocetku ovog posta) vise nisu mogle biti prevazidjene... Vlade je bio lepak. Kako na terenu, tak i van. Ko prati "Sacramento Bee" zna da je Adelman trazio od Webbera i Brada Millera da se vise angazuju u pasovima. Velika je to rupa za Sakramento i mnogo je teze. Van terena nesuglasice su postale jos vece, bez nekoga koji bi spojio sve. Ocigledno je da ne postoji ona hemija koja je pratila Kingse ovih godina... To najbolje pokazuje utakmica protiv Sijetla. Kingsi sutirali 33%. Pedja je sutirao 1/7 za tri poena... Weber i Bibby su sutirali zajedno u proseku 20%... Reputacija Kingsa i sansa za dobar plasman u plajofu polako biva dovedena u pitanje... Sta li se to desavalo u svlacionici i na treninzima, da mi je samo znati... Sta je to od jednog od najboljih timova napravilo gubitnike? Saznacemo uskoro. Ako se nista ne popravi, ja ipak ocekujem trejd Pedje Stojakovica u sledecoj godini. A, ako se to ne desi postoji opcija cak trejda Webbera za neku drugu NBA zvezdu (sta mislite o Vincu Carteru u Kingsima?!! I on je skoro trazio trade i nije ga dobio kao i Peja). Mada, braca Maloof o tome ne razmisljaju... Tesko ce biti ponovo postici uspeh...

Nista. Goodbye Sacramento. Nesposobnjakovici te vode. Ne racunam na vas ove sezone...

Ali zato su Utah (Kirilenko postaje glavna zvezda tima iz Solt Lejk Sitija), Phoenix(sa Stevom Nashom od ove sezone), Miami(Shaq je Shaq) i Seattle (tesko je izdvojiti nekoga, uglavnom timski efort, ali recimo Ray Allen) favoriti pocetka sezone. No, ima jos mnogo da se igra. Ni Brajantovi Lejkersi jos nisu potpuno spremni za novu sezonu. Ali, gde je Divac? Povredjen. Nigde nisam uspeo da dobijem informaciju koliko ce dugo odsustovati... Mozda bas on fali Lejkersima da predju u gornji deo tabele (trenutni skor 3:3)... Videcemo...
 
Pitam se kakav je stav adelmana bio oko odlaska divca. Znam da su gazde javno pricale da divcu nece dozvoliti da ode. A onda mu ponudili svega 2,5 miliona da ostane a znajuci da drugi klubovi nude divcu 5 miliona (finiks, lejkersi). Fakticki su namerno sutnuli divca iz kluba. A onda doveli ostertaga kojeg su platili 5 miliona po sezoni. Znaci, za ostertaga moze 5 miliona a za divca ne moze. Jasno je da su ga bukvalno shutnuli iz kluba. Mada, nece se naigrati vlade ni u lejkersima, neki novi centar tamo divlja, bolji je i od brajanta.
Inace, divac se vraca u igru za ne vise od desetak dana, valjda.
 
Iskreno da vam kazem do prosle sezone sam bio navijac Kingsa ali od ove ih bukvalno prezirem!
1.Divac je oteran, i sve im se sada polako vraca
2.Stojakovic me je letos tako razocarao da se i sada jezim kad mu cujem ime
3.Arko Arena nikada vise nece biti onako vruca hala, opet jer je Divac oteran
4.Tim se deli na Webera i Stojakovica od kojih se ne zna ko je nabedjeniji ili izvikaniji igrac
5.Divac ce uvek igrati koliko zeli jer je on moralista i covek za atmosferu i u tome u NBA nikada nece biti prevazidjen!

Inace ove sezone bicu uz San Antonio Sparse i Hjuston Rokice, jer uzivam kada gledam tandeme poput Dankan-Ginobili i Megrejedi-Ming!
Ajde iskreno da li vam od ova dva tandema vece uzivanje pruzaju solisti Pedja i Weber?
 
Po meni veliku ulogu igraju 2 igraca.Veber i Bibi.Kad gledam utakmicu pomislim da mozda igra Bibi i Veber (kao tim) protiv Sijetla recimo.Sve se svodi na njihovu ja tebi ti meni,dok se drugi igraci potpuno zapostavljaju.Mozda gresim ali mislim da Adelman i nema odresene ruke po pitanju koliko ce ko minuta provesti u igri,itd.Ocigledno je da iza njih dvojice stoji lobi,na koji niko drugi ne moze da utice.Jer nemoguce je da Veber na jednoj utakmici od 27 ili 40 suteva pogodi samo 3 i Adelman ga posle toga jos uvek drzi u igri i forsira da sve ide preko njega...Pritom mi je jako smesno to sto imitira Divca kao centar....Uostalom setite se koliko je samo utakmica izgubio Sacramento prosle godine povratkom Vebera u tim... :(
 
[/quote]Nadamo se svi da ce biti samo trenutna.
Ko voli da se jezi: PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJKA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,Pedja Stojakovic,PEDJA STOJAKOVIC :lol: :lol: :lol:[/quote]

Ja se jezim na to ime, on nije covek!I zelim Kingsima da ih ugase, a ceo onaj tim sem Dzeksona i Kristija neka sto se mene tice streljaju, pokolju, sta vec!

Pedja Stojakovic=Vuk Brankovic
 
Nadamo se svi da ce biti samo trenutna.
Ko voli da se jezi: PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJKA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,Pedja Stojakovic,PEDJA STOJAKOVIC :lol: :lol: :lol:[/quote]

Ja se jezim na to ime, on nije covek!I zelim Kingsima da ih ugase, a ceo onaj tim sem Dzeksona i Kristija neka sto se mene tice streljaju, pokolju, sta vec!

Pedja Stojakovic=Vuk Brankovic[/quote]

Preterujes. :roll:
 
vlama:
Inace ove sezone bicu uz San Antonio Sparse i Hjuston Rokice, jer uzivam kada gledam tandeme poput Dankan-Ginobili i Megrejedi-Ming!
Ajde iskreno da li vam od ova dva tandema vece uzivanje pruzaju solisti Pedja i Weber?

Tandemi... Glupost. Meni trenutno po stilu igre najvise odgovaraju Dallas i Phoenix. Oni sada igraju onu brzu dinamicnu igru koja je nekad krasila Sacramento. Posebno me je iznenadio Phoenix. I Seatle ove godine igra mnogo bolje nego prosle...

Naravno i SAS i HOU su dobri timovi sa tandemima Mega zvezda. Verujem da ce imati mnogo dobrih igara i atraktivnih poteza, ali sve je to radi bolje prodaje karata, a ne dobijanja utakmica... Cisti marketing. Licno podrzavam timsku igru (dobro :roll: Dallas je one-man show, priznajem). Timove u kojima vlada ona posebna magija...

Jos uvek se nadam da ce Sacramento opet biti "onaj stari". Trejdom Webera... Mada sve je verovatnije da ce otici Stojakovic. Najcesce se pominje Indijana. Trenutne glasine govore da bi to mogao da bude trade Ron Artest <-> Pedja. Mada su se pre mesec-dva pominjali i Bucksi, Utah, pa cak i Lakersi.

Divac? Stvarno ne razumem ljude koji pljuju po Divcu. Covek jedva stoji na nogama, a ljudi od njega ocekuju da igra do 60te godine. Ne budite smesni. Divac moze efektivno da odigra pola utakmice. Zato je uvek vazno da iza njega stoji dobar backup center. Tako da se ja ne bojim za Divca u Lejkersima. Uvek ce on moci da racuna na svojih pola utakmice. I znaci njegovo prisustvo Lejkersima. No, to ce se videti tek u decembru... Kad bude zaigrao sa Lejkersima.
 
Nadamo se svi da ce biti samo trenutna.
Ko voli da se jezi: PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJKA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,Pedja Stojakovic,PEDJA STOJAKOVIC :lol: :lol: :lol:[/quote]

Ja se jezim na to ime, on nije covek!I zelim Kingsima da ih ugase, a ceo onaj tim sem Dzeksona i Kristija neka sto se mene tice streljaju, pokolju, sta vec!

Pedja Stojakovic=Vuk Brankovic[/quote]
Ako je kao ti verovatno (sta vise,sigurno) nije covek! Fasisto kako mozes tako da pricas,sram i stid da te bude! :x :evil:
 
snaja88:
Nadamo se svi da ce biti samo trenutna.
Ko voli da se jezi: PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJKA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,PEDJA STOJAKOVIC,Pedja Stojakovic,PEDJA STOJAKOVIC :lol: :lol: :lol:

Ja se jezim na to ime, on nije covek!I zelim Kingsima da ih ugase, a ceo onaj tim sem Dzeksona i Kristija neka sto se mene tice streljaju, pokolju, sta vec!

Pedja Stojakovic=Vuk Brankovic[/quote]
Ako je kao ti verovatno (sta vise,sigurno) nije covek! Fasisto kako mozes tako da pricas,sram i stid da te bude! :x :evil:[/quote]

Ma cale ti fasista..!Evo uspela si da me osramotis i postidis sad bih najradije u zemlju propao (e da se ja zbog takvih bedacim), a to da li sam covek ne mozes da tvrdis dok se sama ne uveris da nisam, i zato bih te molio da me ne vredjas, jer to niko ne radi pa neces ni ti, nadam se da smo se razumeli!

A sto se Stojakovica tice, ma neka da i 123 poena, ne zanima me taj covek!

I izvinio bih se sto sam ukaljao ime Vuka Brankovica kad sam ga poredio sa Stojakovicem, za Vuka jos uvek nije dokazano da li je samo u pesmi izdao Srbiju, a za ovog drugog svi sve znamo!
 
Sacramento uzima Pacific i za mene nije pitanje hoce li u play-off, nego koliko ce se u njemu zadrzati ove sezone... Ocekujem najmanje reprizu drugog kruga, s tim da bi ishod mogao biti povoljniji. Ozbiljna konkurencija – San Antonio, Minnesota, Dallas.
Divac? Bio je najvazniji Covjek, ali mislim da vicevi u svlacionici, bodrenje sa klupe, hemija, ne moraju presudno uticati na rezultat (osvajanje prstena). Sta je uopste hemija? Pippen i Rodman nisu razgovarali, ali se na parketu to nije osjetilo. Jordan Grantu uzme veceru – nisi zasluzio da jedes – i kao posljedicu imamo? Dinastiju.
Dugorocno, moze se ispostaviti da je veci propust Kingsa sto su Gerald Wallacea ostavili nezasticenog na ekspanzivnom draftu zarad "srce na teren" Doug Christieja, od prepustanja Divca Lakersima.
Zdravi, Kingsi su medju cetiri na Zapadu, a ni tada se ne bih kladio protiv njih.
Mijenjati Stojakovica za Artesta ne cini se previse pametnim. Covjek je na pocetku sezone trazio "da se malo odmori, mjesec dana". Dovesti ga pred play-off... :)

P.S. Divac jeste jedan od najinteligentnijih igraca u ligi i jedan od najboljih visokih dodavaca, ali da je jedan od najboljih asistenata u istoriji NBA :arrow: :D
 
Mars Blackmon:
Sacramento uzima Pacific i za mene nije pitanje hoce li u play-off, nego koliko ce se u njemu zadrzati ove sezone... Ocekujem najmanje reprizu drugog kruga, s tim da bi ishod mogao biti povoljniji. Ozbiljna konkurencija – San Antonio, Minnesota, Dallas.
Divac? Bio je najvazniji Covjek, ali mislim da vicevi u svlacionici, bodrenje sa klupe, hemija, ne moraju presudno uticati na rezultat (osvajanje prstena). Sta je uopste hemija? Pippen i Rodman nisu razgovarali, ali se na parketu to nije osjetilo. Jordan Grantu uzme veceru – nisi zasluzio da jedes – i kao posljedicu imamo? Dinastiju.
Dugorocno, moze se ispostaviti da je veci propust Kingsa sto su Gerald Wallacea ostavili nezasticenog na ekspanzivnom draftu zarad "srce na teren" Doug Christieja, od prepustanja Divca Lakersima.
Zdravi, Kingsi su medju cetiri na Zapadu, a ni tada se ne bih kladio protiv njih.
Mijenjati Stojakovica za Artesta ne cini se previse pametnim. Covjek je na pocetku sezone trazio "da se malo odmori, mjesec dana". Dovesti ga pred play-off... :)

P.S. Divac jeste jedan od najinteligentnijih igraca u ligi i jedan od najboljih visokih dodavaca, ali da je jedan od najboljih asistenata u istoriji NBA :arrow: :D

A sta je sa Lejkersima sa Brajantom, Divcem, Lamar Odomom ili Hjustonom sa Mingom, Mekgrejdijem, Dzim Dzeksonom i Finiks Sansima koji su strasno pojacani?U cemu su tu Kingsi jaci od njih?
Ipak, slazem se sa tim da su Minesota i San Antonio najjaci na Zapadu, dok mi se situacija u Dallasu ne svidja ipak je Novicki prakticno sam, ostao bez Nesha (Finiks) i sam njegov trejd puno ce ih kostati!
 
Sta se desava sa Kingsima? Serija 7-0.
Kazem ti – od Divca ne ocekuj nista spektakularno. Niti od bilo kojeg igraca sa 37 godina, a da se ne zove Michael Jordan. Jim Jackson je bio rezerva u Sacramentu. Potreban komentar?
Phoenix vjerovatno ulazi u play-off, za Lakerse nisam siguran. Dallas bi opet mogao imati najboljeg sestog igraca u Jerry Stackhouseu, sto ce reci da ima vrlo dobru petorku. S Nowitzkim kao prvom zvijezdom...
Artestov je zahtjev za pauzom pozitivno rijesen. Jeste da će odmarati duze nego sto je planirao, ali dobro... :P Zavrsena prica o trejdu.

Poz.
 

Back
Top