objasnite mi

symbad

Zainteresovan član
Poruka
145
Canon A75, P mod:

1. Za sta prva opcija odozgo koja ima vrednost od -2 do +2
2. ISO SPEED, kada ga treba drzati na 50, kada na 100, kada na 200, kada na 400.
3. sta znaci predzadnja opcija EVALUATIVE , CENTER WEIGHTED AVG., SPOT.
4. Sta znaci opcija MF, to je verovatno Manual fokus, kako njega rteba da podesim i
5. Sta znaci kada se na mestu Manual fokus ponekad pojavi cvetic.

Mozda su pitanja malo glupa, ali sobzirom da imam ovaj aparat voleo bih da mu barem iskoristim sve te funkcije, citao sam uputstvo koje sam dobio uz njega, ali je ono poprilicno siromasno.
 
Evo ja ga nemam al pretpostavljam da cu pogoditi :wink:

opcija -2 do +2 mi sumnjivo mirise na kompenzaciju ekspozicije :wink:

ISO vrednsot je ekvivalentna ISO/ASA vrednosti filma (d'oh sto bi reko cika Homer :wink: ) i oznacava osetljivost senzora (u tvom slucaju) na svetlo znaci manje svetla visa vrednost (takodje ima veze sa ekspozicijom)

EVALUATIVE , CENTER WEIGHTED AVG., SPOT. su ti modovi merenja svetla tj sa vise zona, ceo kadar sa posebnom vaznoscu centralnog dela, i spot merenje koje meri samo u malom ogranicenom prostoru (imas sigurno nekakav kruzic ili slicnu oznaku koja ti tacno pokazuje u kom segmentu meris) opte ima ceze sa ekspozicijom :wink:

Zadnja dva pitanja su sigurno objasnjena u uputstvu citaj pazljivije :wink:

E a sad ako te ekspozicija i njene vrednosti zbunjuju (ako te ne zbunjuju mojne nas zaje* :lol: ) pogledaj na sledecoj adresi, bices mnogoooogooooo "pametniji" :wink: :lol:

http://www.agfanet.com/en/cafe/photocourse/cont_index.php3
 
Hvala za to "decko" :lol: :lol: :lol:

Ma jok ajde da sam mu rekao "ne smaraj nego se informisi", ali izgleda dao ovoj zivcanoj mladezi smeta i kad pokusas da im pomognes ili mozda ocekuju da im ja ispisem ovde sve ono sto mogu da nadu na adresi koju sam dao :roll: Hmmm bas me zanima koliko njih je spremno da na ovom forumu ispise omanju knjigu :roll:
Uostalom coveku se niko nije javio pa sam pokusoa koliko mogu da mu pomognem e sad sto ima svakakvih budala stvarno nije moja krivica :evil:
 
Anonymous:
Hvala za to "decko" :lol: :lol: :lol:

Ma jok ajde da sam mu rekao "ne smaraj nego se informisi", ali izgleda dao ovoj zivcanoj mladezi smeta i kad pokusas da im pomognes ili mozda ocekuju da im ja ispisem ovde sve ono sto mogu da nadu na adresi koju sam dao :roll: Hmmm bas me zanima koliko njih je spremno da na ovom forumu ispise omanju knjigu :roll:
Uostalom coveku se niko nije javio pa sam pokusoa koliko mogu da mu pomognem e sad sto ima svakakvih budala stvarno nije moja krivica :evil:

Pa ako imas ime napisi ga, nemoj se kriti iza toga "Gost" i glumiti sveznalicu.
 
Maximum:
Pa ako imas ime napisi ga, nemoj se kriti iza toga "Gost" i glumiti sveznalicu.

Hmmmm a tebi u krstenici i licnoj karti pise Maximum????????? Su ti matorci profani matematike zaljubljeni u svoju struku :roll:
Kakve veze ima moje ime i ostale generalije sa cinjenicom da sma coveku naglasio da pogadjam i rekao mu sta bi to moglo biti???? Nesto ne vidim da je dobio neku korisniju informaciju od nekog ko se ne krije iza "Gost" vec se krije iza nekakvog nicka :roll:

Mislim da li ime koje sam napisao sada daje mojim odgovorima neku vecu tezinu :roll: :roll: :roll:

Ehhhhh ima onaj stih
"...Protiv gluposti ljudske
Bogovi sami uzalud se bore..."
 
goste, zasto imas potrebu da se krijes?
inace kad se logujes kao nick , neko ko hoce konkretno tebe nesto da pita moze da ti posalje i privatnu poruku, npr ako hoce da mu razjasnis neko objasnjenje, bez uplitanja nekih koji npr daju nepotrebne ili suvisne komentare.
pozdrav.
 
Ne krijem se, samo ne osecam potrebu da se registrujem, drugo ne vidim da su Xara i Maximum nesto otvoreniji po pitanju identiteta ili po mogucnosti da ih neko kontaktira privatnom porukom :roll: Drugo sto se daljih razjasnjavanja tice pa ja zato i uputih coveka na jedno od IMHO najboljih mesta za to na Netu ali neki koji se valjda ne kriju to proglasise za zlonamerno pametovanje :roll: mada i dalje ne vidim da se nako javio sa nekim drugim korisnim informacijama :roll: ali su svi tako spremni za napad na druge .... :roll: :roll: :roll:
 
Anonymous:
Hvala za to "decko" :lol: :lol: :lol:

Ma jok ajde da sam mu rekao "ne smaraj nego se informisi", ali izgleda dao ovoj zivcanoj mladezi smeta i kad pokusas da im pomognes ili mozda ocekuju da im ja ispisem ovde sve ono sto mogu da nadu na adresi koju sam dao :roll: Hmmm bas me zanima koliko njih je spremno da na ovom forumu ispise omanju knjigu :roll:
Uostalom coveku se niko nije javio pa sam pokusoa koliko mogu da mu pomognem e sad sto ima svakakvih budala stvarno nije moja krivica :evil:
Hvala puno na objasnjenju, lepo asi objasnio sve sto sam naveo, no pusti i ne obaziri se na odgovore, pozdrav i hvala jos jednom.
 

Back
Top