Stitna zlezda

...sta nije jasno 100% niko ne moze biti siguran, pa ni najveci strucnjak.....a jesam sigurna da su mogli bolje da su mogli da traze jos tad recimo ovaj skener, pa da se vidi
da nije vena u pitanju, vec ko zna sta..ali nisu, nije ih bilo briga...jos su boli i pritiskali koliko su mogli po tome da provere koliko me boli i tako...i svasta jos izgovorili, samo
sto ja to nemam snimljeno i ne mogu da dokazem....a niam mala i znam savrseno kako se ponasa lekar koji zeli da se zauzme za pacijenta, a kako kad ne zeli....

pa kad kazes "sigurna sam" to znaci isto sto i "sigurna sam 100%".
u svakom slucaju, meni je zanimljivo uvek da steknem uvid u to sta pacijenti ocekuju da lekar sve treba da uradi. naravno, pre svega je pristojnost obavezna i ako toga nije bilo, to je druga stvar. ali to sto ti nisu uradili skener, a ti mislis da je trebalo, to ne znaci puno. vec sam ti objasnio gore zasto.
 
Evo i ja da se prikljucim na temu stitna zlezda :-) Moja mama je operisana u januaru ove god.Sve je proslo ok.Sad nakon 9 meaeci hormoni i dalje u haosu .Pre dva meseca kada je vadila nalaze tsh:0.060 ft4: 22.43 a pre dvadana je isto radila i nalazi su sledeci tsh: 0.020 ft4 33.94 zanima me vase misljenje o ovome jer vidim da ima dosta ljudi koji znaju dosta o ovoj temi
 
Evo i ja da se prikljucim na temu stitna zlezda :-) Moja mama je operisana u januaru ove god.Sve je proslo ok.Sad nakon 9 meaeci hormoni i dalje u haosu .Pre dva meseca kada je vadila nalaze tsh:0.060 ft4: 22.43 a pre dvadana je isto radila i nalazi su sledeci tsh: 0.020 ft4 33.94 zanima me vase misljenje o ovome jer vidim da ima dosta ljudi koji znaju dosta o ovoj temi

Mali savet - kada pisete vrednosti koje ste dobili iz neke laboratorije, obavezno napisite i referentne vrednosti te iste laboratorije tj sta vam pise na listu, a ne npr sa interneta da se stavljaju "univerzalni" ili da vam neko kaze napamet da je normalno od toliko do toliko i sl.

Ovo sto se ovde vidi bi trebalo biti snizeni TSH a povicen Ft4, inace ova 2 hormona su povratna sprega preko koje funkcionise komunikacija izmedju stitaste zlezde i hipofize.
Hipofiza luci TSH odn stimulisuci tireoidni hormon kojim sugerise i tera stitastu zlezdu da proizvodi svoj T4 hormon,. Kada je TSH veliki, onda nam to govori da je i FT4 obicno mali i da se ne luci dovoljno zbog necega, i obrnuto - kada je TSH mali i ispod granica, onda je T4 veliki i ide se u stanje hipertireoze.

Tako da mi to lici na stanej hipertireoze, e sad ne znam za nesto mnogo preciznije i strucnije da objasnim sta kako.... Sta je konkretno operisala? Covrice neke ili celu zlezdu izvadila? Za 9 meseci bi trebalo da je sve u redu.
Da li je vadila i radila ona antitela za stitastu zlezdu da se vidi da li nije u pitanju bio Hasimoto ?

Sta joj njen endokrinolog govori? Da li vadi krv u nekoj respektabilnoj laboratoriji ili po nekim maleckim privatnim, ko zna kakvim?
 
Ponasace se otprilike isto kao i t4. Inace, ako recimo treba da ogranicis analize na samo 2 parametra, to su najcesce ft4 i tsh

I vidis tako sam zavrsila sa t3 na donjoj granici jer mesecima nisam pratila t3 i imala sam ceo sou od lupanja srca do glavobolja ne ponovilo se.
Znam da nisam usamljen slucaj.
Ne znam sta je tesko pogledati sve hormone?
 
I vidis tako sam zavrsila sa t3 na donjoj granici jer mesecima nisam pratila t3 i imala sam ceo sou od lupanja srca do glavobolja ne ponovilo se.
Znam da nisam usamljen slucaj.
Ne znam sta je tesko pogledati sve hormone?

naveo sam hipoteticku situaciju u kojoj bi te neko ogranicio na 2 parametra, nisam rekao da to treba uraditi tako.
bio na donjoj granici, ali u okviru normalnog raspona?
 
Ponasace se otprilike isto kao i t4. Inace, ako recimo treba da ogranicis analize na samo 2 parametra, to su najcesce ft4 i tsh

MIkelo, stalno slusam one budaletine iz teretana kako uzimaju te neke da l T3 il T4 da se eto ubrza metabolizam tela, da izgube masne naslage, da se izdefinisu, pa zeznu posle stitastu zlezdu i mnogi se zale da imaju tremore ruku.... (uzimaju i clenbuterol). Sta zapravo njima rade ti hormoni stitaste zlezde i zasto ih toliko uzimaju (ovi sa sporta) ? Mislim, tebe pitam posto si takoreci doktor, a oni sto pricaju pricaju, pola od toga su mitovi i legende i netacne tvrdnje, pa da znam za sigurno....
 
pa upravo tako kako si i rekao, ubrza se celijski metabolizam, pa se trose energetski depoi. i sve je to bajno u teoriji, dok ne shvatis da mozes da dovedes sebe u stanje hipertireoidizma, sa svim potencijalnim simptomima koje to stanje nosi. drugi problem je sto onda suprimiras sekreciju sopstvenih hormona (klasican mehanizam negativne povratne sprege) pa ako duze vreme to radis, pa prestanes, rizikujes da imas hipotireoidizam.
 
pa upravo tako kako si i rekao, ubrza se celijski metabolizam, pa se trose energetski depoi. i sve je to bajno u teoriji, dok ne shvatis da mozes da dovedes sebe u stanje hipertireoidizma, sa svim potencijalnim simptomima koje to stanje nosi. drugi problem je sto onda suprimiras sekreciju sopstvenih hormona (klasican mehanizam negativne povratne sprege) pa ako duze vreme to radis, pa prestanes, rizikujes da imas hipotireoidizam.

A je l se dovedu i do zapaljenja stitaste zlezde ili? Je l mogu tako i Hashimoto da izazovu ili Grejvs-Bazedovljevu bolest (secam se iz srednje, onih slika buljavih ljudi), odn da zeznu antitela za stitastu i stvore autoimunu bolest ili ne?

Znas sta, nekada kada ih gledam, oni su sve ono suprotno "losim pacjentima" (ti vezbaci).....Oni ce sve uzeti samo da se salo smanji a misici odu u sto vecu hipertrofiju, sa sto vecom gustinom misicnih vlakana a sto manje vode...A tek hiperplazija, ah, taj mit je najomiljeniji i svima je san da ga nekako nagone da se desi . Da ne citiram Krileta koji se obraca Bakicu "Ma oni bi i g....no pojeli samo da budu sto veci"

:kokice: :lol:
 
pa znas kako, s obzirom da se o autoimunskim bolestima i dalje ne zna sve sto bi trebalo da se zna, ne mozemo da kazemo da sigurno nece do toga da dodje. postoje lekovi za neke bolesti potpuno nevezane za stitastu zlezdu, bolesti koje su potpuno nevezane za endokrini sistem, kod kojih pri upotrebi postoji rizik od nastanka autoimunskih oboljenja stitaste zlezde.
 
pa znas kako, s obzirom da se o autoimunskim bolestima i dalje ne zna sve sto bi trebalo da se zna, ne mozemo da kazemo da sigurno nece do toga da dodje. postoje lekovi za neke bolesti potpuno nevezane za stitastu zlezdu, bolesti koje su potpuno nevezane za endokrini sistem, kod kojih pri upotrebi postoji rizik od nastanka autoimunskih oboljenja stitaste zlezde.

Koji su to lekovi da znamo da ne pijemo te lekove ?


:tease::tease::tease::zplez:
 
:D

ovi konkretno na koje sam ja pomislio se ne piju i nema sanse da naidjes na njih u apoteci, a i sanse da ce ti ikad biti potrebni su minimalne, tako da ne brini :D

Ma zezam se ja, na konto teoreticara zavere, znas oni sto mrze "Big Farmu" ala Radovan i ostali ha ha.

Znas njihovo reagovanje kakvo je i o cemu dan-noc brinu? - E upravo ovo sto sam iskarikirao. To je njihova spika. :mrgreen:

:super:

:deda2:
 
Sve sve ali kad mi neko kaze da mi nije nista a pijem lekove za ovo,to me najvise nervira.

Pa jos kada dodaju - Ma zasto pijes to, ja da sam na tvom mestu ja bih sve to bacila/bacio u kantu.

Pa onda idu gluposti - "Treba covek da se moli bogu, da ide u crkvu, da bude nasmejan, da bude optimista a ne pesimista, da se raduje, da nije dosadan, da ne kukumavci i prica o bolestima itd". I tako, oni zdravi kojima ne fali ni dlaka sa glave ti lepo izdrobe o tvom zivotu ali iz njihove ugodne i siroke koze.

P.s. Pa na koliko ti vadis krv i kontrolises tsh i ft4 ? Sta bese rece, kakva su ti ona antitela za stitastu, je l si radila i to?

- - - - - - - - - -


Jao bre....check this out:

Doktor Oleg Torsunov savjetuje svima, koji imaju problem sa štitnjačom, a posebno pacijentima sa smanjenom funkcijom štitne žlijezde, da pomognu svom oboljelom organu tako što će – pjevati (grlena čakra!)

Aha, znaci fora je sto nam nije razradjena "grlena cakra". :roll::roll::roll: :hahaha:

Eto, pa znao sam jedno 80% da ce pisati glupost na tom sajtu i da ne pisu medicinski strucnjaci cim se zove "lek iz prirode tacka kom".

Koje bre brdo gluposti, i kroz neke univerzalne savete i life coaching se uvek indirektno protura new age sektasenje.

Kakve cakre bre kakve gluposti? :dash:

Zato diskriminisem odmah napamet sve ovakve sajtove i bez citanja, jer ono, u 90% slucajeva budes u pravu sto ih napamet hejtujes . :whistling:

P.s. Vidim svi ovi pevaci i pevacice - Niko od njih nema ni Hashimota ni nista bezazlenije sa stitastom zlezdom a razvaljuju koliko pevaju....

Da im nije mozda lepo otvorena lumbalna cakra i ona analna, ili nisu otvorili trece oko u ceonom reznju?
 
Da plava energija iliti grlena cakra,ja to praktikujem dok meditiram.Imas odredjene mantre koje izgovaras za svaku cakru i tako da ne duzim.
Vadim na svaka 3 meseca inace samo sam se sad za*ebala zbog neke pametne osobe pa nisam na vreme vadila.Anti tela su u redu radila sam ih pre oko godinu dana tako nesto ne drzi me za rec.
Inace u vezi cakri imas 2 pravca hindu i kabalisticke i tako.Samo su imena zamenjena.
i da to nije sekta i ne znaci da ako to praktikujem da pripadam istoj i da sam se udaljila od Boga aman vise,ja samo radim sta mi prija,a vi koji cete me ZLONAMERNO napasti se prvo informisite i malo prosirite vidike.
To je istina evo od kad je otvaram sposobnija sam u razgovoru sa ljudima cak mi nije vise blam da pricam sa nepoznatima na fon,imala sam neki trip oko toga kad sam bila u depresiji onoj,i mnogo bolje saradjujem.
I jos nesto za dusebriznike,ako ja vas ne napadam za molitve i ikone zaebite me price i napadanja za ovo sto ja radim,hvala unapred.
 
Sekta je samo naziv za izdvojenost necega od neke celine. To o cemu pricas pripada religiji.

Cakre ne postoje i ti uticaji cakri na lecenje ljudi, "progledavanje", otvaranje sestog cula, unapredjenje zivota, komuniciranje sa univerzummom i sta god sarlatani new age-a kazu za to.

To se dosta popularise u ovo moderno vreme i jos se mesa sa medicinom da kao ispadne nesto ozbiljno.

Istina je sledeca - to ne postoji i nema nikakav uticaj na coveka, to je obicna glupost, veceg efekta od placeba nema, kao i sve drugo, npr horoskop ili bacanje brasna na prozor protiv uroka.

Ako si uz to neki vernik (npr hriscanski pravoslavac) onda trebas i paziti da ne radis to i ne razmisljas to, bacena je anatema za sve te mantre i stvari koji su van pravoslavnog ucenja, tako da ono, ako nesto postujes, gledaj da se ne kosi sa necim drugim sto je anatemisano od strane te vere koju covek ima.

Ako si pak ateista onda te bas briga mozes sve raditi, i ne moras nista postovati, odn sve mozes mixovati, ali opet ostaje istina ista - cakre ne postoje niti rade ono sto se kaze za njih da rade. TO JE RELIGIJA, new age, a ne naucna cinjenica i medicinska metoda koja je postigla neke efekte u experimentalnoj i kontrolnoj grupi. To ti je glupost sa istoka slicna kao i uzimanje srebrne vode, sangejzing, bretarijanstvo i tako gomila tog istocnjackog new age-a.
 
Sekta je samo naziv za izdvojenost necega od neke celine. To o cemu pricas pripada religiji.

Cakre ne postoje i ti uticaji cakri na lecenje ljudi, "progledavanje", otvaranje sestog cula, unapredjenje zivota, komuniciranje sa univerzummom i sta god sarlatani new age-a kazu za to.

To se dosta popularise u ovo moderno vreme i jos se mesa sa medicinom da kao ispadne nesto ozbiljno.

Istina je sledeca - to ne postoji i nema nikakav uticaj na coveka, to je obicna glupost, veceg efekta od placeba nema, kao i sve drugo, npr horoskop ili bacanje brasna na prozor protiv uroka.

Ako si uz to neki vernik (npr hriscanski pravoslavac) onda trebas i paziti da ne radis to i ne razmisljas to, bacena je anatema za sve te mantre i stvari koji su van pravoslavnog ucenja, tako da ono, ako nesto postujes, gledaj da se ne kosi sa necim drugim sto je anatemisano od strane te vere koju covek ima.

Ako si pak ateista onda te bas briga mozes sve raditi, i ne moras nista postovati, odn sve mozes mixovati, ali opet ostaje istina ista - cakre ne postoje niti rade ono sto se kaze za njih da rade. TO JE RELIGIJA, new age, a ne naucna cinjenica i medicinska metoda koja je postigla neke efekte u experimentalnoj i kontrolnoj grupi. To ti je glupost sa istoka slicna kao i uzimanje srebrne vode, sangejzing, bretarijanstvo i tako gomila tog istocnjackog new age-a.
Pa vidis recimo jedan ugledan doktor tu kod mene je rekao da sam potencijal,covek ne osporava sve to,cak sta vise mu je I zanimljivo.Bas sam se lepo ispricala sa njim u vise navrata,znaci to je doktor a ne sarlatan I slicno.Ja radim to 15 godina skoro I ne mislim da prestanem,I mislim da bi promenio misljenje kad bi se nasao u mom drustvu I osetio energiju kao doktor sa pocetka price.Ono znas da je nesto a ne znas da objasnis.Napisala sam moje stav ove vezane za crkvu I sve tako da nema mesta anatemama I slicnom.Opusti se I oslobodi duh I slusaj srce.
 
Pa vidis recimo jedan ugledan doktor tu kod mene je rekao da sam potencijal,covek ne osporava sve to,cak sta vise mu je I zanimljivo.Bas sam se lepo ispricala sa njim u vise navrata,znaci to je doktor a ne sarlatan I slicno.Ja radim to 15 godina skoro I ne mislim da prestanem,I mislim da bi promenio misljenje kad bi se nasao u mom drustvu I osetio energiju kao doktor sa pocetka price.Ono znas da je nesto a ne znas da objasnis.Napisala sam moje stav ove vezane za crkvu I sve tako da nema mesta anatemama I slicnom.Opusti se I oslobodi duh I slusaj srce.

Necu komentarisati koliko ova prica zvuci uverljivo. Reci cu samo ovo: ako ti je neki lekar zaista to rekao, to je isto kao da ti je to rekao neki pilot, ili neki kamiondzija, posto se u medicini cakre i meditacija proucavaju koliko i teorija relativiteta.
 
Evo na primer,taj doktor,kod njega kad se lecim znam na cemu sam,a vecina samo odugovlaci.Uvek bude kako je rekao.Nemam razloga da ne verujem coveku a jos i podrzava cakre i sve.A tebi ako cakre nisu poznate preslikaj drvo zivota na oscilatorna kola pa nauci nesto. :)
 

Back
Top