Vracanje izbrisanih fajlova

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Radoje Kandic

Zainteresovan član
Poruka
218
Dakle, uradio sam kompletnu reinstalaciju Windows-a. Medjutim, komp se onda opet pokvario, pa sam ga odnio u servis jer mi je bilo smor da radim oko njega :D I oni su mu ubacili novi RAM tamo i izbrisali mi fajlove i sa druge sistemske particije D: na kojoj nijesu bili sistemski fajlovi, vec neki drugi bitni podaci koje sam ja cuvao tu da se ne bise izbrisali reinstalacijom.Medjutim, u servisu su ipak izbrisali podatke sa oba diska.Postoji li neki siguran i bezbjedan nacin za vracanje podataka?Hvala puno :)
 
Ukoliko nisi koristio tu particiju moguće je skoro 100% da povratiš podatke bilo kojim alatom za undelete fajlova. Malo guglaj po netu, možda ima i nekih koji su freeware, za ove druge skini preko torenta. Ukoliko si tu particiju ipak koristio za smeštaj podataka, ili ako ju windows koristi iz bilo kojeg razloga, onda će jedan deo fajlova ostati nepovratno izbrisan, zavisno od količine novoupisanih podataka i od stepena fragmentacije starih podataka. Preporučuje se pokretanje programa u safe-modu, i OBAVEZNO da se povraćeni podaci ne zapisuju na particiju D veće na neku drugu. Ako ti baš zapne oko programa pogledaću na net-u pa ću ti javiti.
 
Nemam sta da dodam a da nije vec receno osim : evo ga jos jedan Dr. House :hahaha:

Salu na stranu,ko danas sebe sve ne naziva serviserom to je uzas,lepo napravljena particija za podatke a druga za OS i programe i oni obrisu obe,mislim stvarno:dash: ,a obavezno utrpaju neku njihovu komponentu trebala ona ili ne ,samo da uzmu koji dinar. Probaj par programa
ovde imas 5 besplatnih inace ja koristim recover my files (koji se kao placa)
Veca verovatnoca da ces izvuci nesto je ako na toj particiji nisi upisivao nista novo,i kad budes vracao obrisano smestaj je na C particiju (drugu u odnosu na onu sa koje vrsis povracaj podataka) vecina programa ce ti na to skrenuti paznju
 
Od besplatnuh programa najbolji je Recuva koji kada pokreneš možeš da biraš gdje da traži:


Što se tiče profi programa to ti mogu preko pp poslati
 

Prilozi

  • Picture1.png
    Picture1.png
    91,9 KB · Pregleda: 27
  • Picture2.png
    Picture2.png
    78,8 KB · Pregleda: 24
Samo lupate u prazno!
Mozes bez problema izvuci podatke sa hard diska!
Samo skini GetDataBack for NTFS ili Fat32 i sa njim bez problema ces vratiti.
99% fajlova ces vratiti a mozda i svih 100%
Samo pre svega moras znati koju fat tabelu O.S je koristio pre reinstalacije systema.
FAT32 ili NTFS...
I obavezno,nista ne ubacuj na hard sa kojeg zelis da povratis podatke...Da bi uspeo sve da povratis sto je izbrisano...
Pozzz
 
Samo lupate u prazno!
Mozes bez problema izvuci podatke sa hard diska!
Samo skini GetDataBack for NTFS ili Fat32 i sa njim bez problema ces vratiti.
99% fajlova ces vratiti a mozda i svih 100%
Samo pre svega moras znati koju fat tabelu O.S je koristio pre reinstalacije systema.
FAT32 ili NTFS...
I obavezno,nista ne ubacuj na hard sa kojeg zelis da povratis podatke...Da bi uspeo sve da povratis sto je izbrisano...
Pozzz

Eto, rekao si nešto što niko od nas nije znao....bravo profesore....samo nemoj tako žuriti sa prijedlozima....
 
Dakle, uradio sam kompletnu reinstalaciju Windows-a. Medjutim, komp se onda opet pokvario, pa sam ga odnio u servis jer mi je bilo smor da radim oko njega :D I oni su mu ubacili novi RAM tamo i izbrisali mi fajlove i sa druge sistemske particije D: na kojoj nijesu bili sistemski fajlovi, vec neki drugi bitni podaci koje sam ja cuvao tu da se ne bise izbrisali reinstalacijom.Medjutim, u servisu su ipak izbrisali podatke sa oba diska.Postoji li neki siguran i bezbjedan nacin za vracanje podataka?Hvala puno :)
Sada bez šale , ponekada se mora obrisati i D particija jer se mora uraditi reparticionisanje diskova , pogotovu ako ti se neki virus zavuče u masterboot record drugačije ga nije moguće istrebiti.
E sada kada odneseš u servis i kažeš ne dirajte D , oni gledaju da ti spasu podatke sa D ako ima i jedan virus na D sve obrišu , a to je tvoj problem jer imaš ili nemaš te podatke negde nasnimljene.
Ako imaš recimo oštećen disk a želiš da sačuvaš podatke sa diska , onda će oni reći OK ali to košta toliko i toliko (lupam recimo od 5 do 8000 din ,zavisno od veličine diska) , još ako je neki veliki bekap i više.
tako da .. a tebe je mrzelo... ***
 
Mozes probati sa Recuva-om. On je besplatan. Sa njim sam u nekoliko navrata uspeo da povratim izbrisane fajlove, ali ne vise od 80%.

Moj ti je predlog File scavenger. On se placa, ali vredi probati sa trial verzijom da li moze pronaci fajlove. Ako uspe lako ces ga registrovati.
 
izbrisao sam korpu za smece na vindows visti biznis,gde da je skinem sa interneta nazad?

Start->Control Panel->Appearance and Personalization->Personalization and then click "change desktop icons" from the left-hand column. From there just check Recycle Bin and click OK.


ili malo jednostavnije:

Desni klik na desktop/ Personalize/ gore u lijevom uglu pise Change Desktop Icons, kliknuti na to i samo u novo otvorenom prozoru stiklirati Recycle bin.
 
Poslednja izmena:
Kao sto napomenuh,100% garantujem da mozete povratiti izgubljene podatke sa programom GetdataBack for NTFS ili Fat32 tabelom.Tacno je da nije besplatan,ali za sve ima resenja ali ne za svakog,samo za one koji se umeju snaci sto znaci morate da googlate.
Ja sam googlao i program je sada besplatan naravno.SKinite verziju 2.31 otvorite je a ja cu vam ovde javno dati SERIAL...iregistrujte ga bez problema,nakon toga uputsvta za povracaj podataka.Ako ne,javite mi se pa cu vam poslati i program i Serial za registraciju i mozete lock temu!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top