Kakav vam je karakter...

E ove novajlije kad mi tako lupe temu :roll: :roll: :roll:
Ali dobro svi smo mi bili pocetnici oprasta im se :wink:
Anyway...Na moj karakter uticala je mikstura roditeljskog (veoma dobrog) vaspitanja i zakona ulice (kako ovo opasno zvuci :lol: )...
Zato sam sad tako i syeban!!! :roll:
Moguce,ma sigurno je u tome i genetika imala velikog udela!!! :D
 
moje lichno misljenje je da genetika ima malo uticaja na chovekov karakter-mislim da nije nikakvo opravdanje "da je neko rodjen sa tim"...a to sto se pojavljuje npr. nasilne nasledne linije otac-sin, tu uglavnom treba traziti odgovora u vaspitanju...sad, genetika svakako ima nekog uticaja, ali taj uticaj je toliko mali u poredjenju sa vaspitanjem i uticajim okoline...takvo je barem moje vidjenje...
sto se tiche mene, ja sam nezgodan sluchaj-sa jedne strane sam jako lepo kucjni vaspitana, da pomazhem bakama i dekama kad im je tesko nesto da nose( :wink: )i takve stvari, ali sa drge strane imam neverovatan revolt prema "urodjenoj autoritativnosti" kao sto je autoritet starijih, odnosno autoritet koji se ne zasluzuje nego se poklanja...kao i prema postovanju, kad bi trebalo da postujes neke ljude i ako oni to ne zasluzuju...tako da sam jako rastrzana izmedju te dve stvari...pa je i moj karakter tako malo-chudan... :?
 
e pa mi ucili iz psihologije u II godini bas o tome...
da vas malo, dakle, smorim... :pPp
postoje dve 'vrste' razvoja coveka... filogeneteski i ontogenetski razvoj. (8 e pa sad... filogenetski je razvoj coveka kao vrste... tu uticu rad, drustveni zivot...
elem... ono sto je nama bitno :lol: ~ontogenetski razvoj je razvoj coveka kao bica... pa sad tu uticu tri stvari - nasledje (sto bi mi rekli geni :pPp), sredina u kojoj se nalazimo (blah... okolina (8) i nasa aktivnost.
pa smo tu sad ucili razne experimente... ciji je utocaj najbitniji... bio je neki primer sa dve bebe bliznakinje (dakle, isto nasledje, geni...), a zivele su u drugim porodicama... (dakle, drugacija sredina...) zakljucak je da su po temperamentu bile jako slicne, medjutim... karakterne osobine se veoma razlikuju...
ja ne znam sta da kazem :pPp da li se slazem sa ovim ili ne... :roll: pa mislim da su i geni i okolina bitni... ne znam sta vise, ali bitni su... na mene jako utice moja porodica... ne mogu da kazem da okolina ne utice na mene, jer utice jako... ali, ili sam ja svesna tih promena ili one nisu stalne... (8
 
Mirjana/ Minja:
Šta mislite da je odredilo vaš karakter? Ako ste povodljivi, naivni, druželjubivi ili namćorasti... zašto ste? [u]Da li je na vas više uticala genetika(nasleđe od roditelja) ili okolina i ljudi među kojima ste odrasli?[/u][/u]

roditelji.Sjajno su me vaspitali(mogu to reci bez komplexa).Ali opet,na neke stvari u mom karakteru oni nisu vrsili uticaj!recimo to sto volim svoj pravac u muzici.To sam skapirala iz "okoline",ali recimo genetika je sto sam talentiovana za crtanje......
 
Shinoda:
Da se nadovezem na ovo sto je JoGood rekla za oblacenje...Mojoj kewi te cini mi se tako krivo sto sam hoper da ne zna sta ce... :cry: :cry: :cry:
Uopste ne razume zasto se ja tako oblacim...

eh oblachenje...koliko je problema imala mala danaestogodisnja pankerka Marija sa svojom mamom oko toga...hvala Bogu, sad se MALO bolje slazemo, iako pa-daleko od toga da imamo isti ukus...mojoj mami svaka chast-ali mislim da bi ona volela da sam fenserka...
 
Da, bas kao sto je bleach rekla... btw, mi to vec presli 8) sad radimo ucenje, tj zavrsili smo 8) ustvari, koga briga? :shock: :lol:
Ja mislim... ja nemam pojma. Ima tu svega pomalo. A ne umem da odgovorim, jer nekako... ne znam jos kakva sam :shock: , pa da mogu da kazem: na svoje roditelje jesam/nisam. I mislim da u karakter ne spada to da li ti umes da crtas, ili si nadaren za matematiku (sto ja nisam nasledila od svoje mame i bas mi je zao :shock: ). Na mene je uticala sredina, drustvo, pa i TV, i muzika, koji danas mozda najvise uticu na drustvo - nazalost. Ali, recimo, TV je na mene uticao tako da NE pocnem da slusam muziku koju promovise nasa najgledanija TV stanica, da se ne oblacim tako, jednostavno, da NE prihvatim te norme koje postavlja. Skoro uopste ne gledam TV i to smatram svojim velikim uspehom.
I ja sama nekako uticem na sebe... ne znam kako da to objasnim... Recimo, sama sebe hocu/necu da menjam, zavisi o cemu se radi... i onda sebe nagradjujem... kaznjavam... redje kaznjavam, nisam toliki karakter :P
Tea je spomenula knjige... tacno... i knjige... :wink:
Uh... ovo je bilo baaaas konfuzno... :roll: Cini mi se da nisam ni odgovorila na temu... :roll:
 
Ernesto_Che:
Shinoda:
Da se nadovezem na ovo sto je JoGood rekla za oblacenje...Mojoj kewi te cini mi se tako krivo sto sam hoper da ne zna sta ce... :cry: :cry: :cry:
Uopste ne razume zasto se ja tako oblacim...

eh oblachenje...koliko je problema imala mala danaestogodisnja pankerka Marija sa svojom mamom oko toga...hvala Bogu, sad se MALO bolje slazemo, iako pa-daleko od toga da imamo isti ukus...mojoj mami svaka chast-ali mislim da bi ona volela da sam fenserka...


Hi hi hi, ja nemam takvih problema 8) Moja mama je u fazonu: ,,Ti kupujes, ti ces i da nosis...'' sto meni sasvim odgovara... Pre par godina me je vrbovala da kupim ono sto je ,moderno' ili bi mi sama kupila tako nesto :shock: ali vreme cini svoje 8) Bravo za mamu :P
 

Back
Top