ezoterija(neko vas posmatra)

kreki samuraja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.028
Koliko tinejdzere zanimaju okultne nauke, u krajnjem slucaju i alhemija, koliko u to veruju i ko su najistaknutije licnosti za njih iz tih mracnih krugova.

Ja cu prva,
prvi put se susrecem sa pravim okultnim saznavsi za Elifasa Levija i njemu slicne, kasnije Antona Laveja, njegovu satanisticku Bibliju i istoimeni crkvu i njegovo izopaceno vesticje potomstvo,a potom i Suzan Etkins i ostalu kompaniju koja kolje trudnice, pored pilica.

Je l Faust spada u knjizevni okultizam
 
Imao sam davno neku zanimljivu knjigu o tom nekom okultizmu. tj. crnim misama u Francuskoj u 17. veku , mdam de Monpasan ,LaVoas ,trovanje ljubavnika i uglednih clanova drustva ko pilica ,satanisticke orgije,bacanje uroka ,gudra ,crna magija ... bas bi mogao ponovo da procitam kad bi znao gde je ....
 
Koliko tinejdzere zanimaju okultne nauke, u krajnjem slucaju i alhemija, koliko u to veruju i ko su najistaknutije licnosti za njih iz tih mracnih krugova.

Ja cu prva,
prvi put se susrecem sa pravim okultnim saznavsi za Elifasa Levija i njemu slicne, kasnije Antona Laveja, njegovu satanisticku Bibliju i istoimeni crkvu i njegovo izopaceno vesticje potomstvo,a potom i Suzan Etkins i ostalu kompaniju koja kolje trudnice, pored pilica.

Je l Faust spada u knjizevni okultizam
Mogao bih cisto onako da citam da vidim kakve su to gluposti,a ako ima neceg glupljeg od verovanja u ne zabranjene religije onda je to verovanje u djavola i sl.
 
A inace, iz one onlajn novinske redakcije izgleda da su prekinuli saradnju pre nego je i pocela.
Otkucam pricu na cetri strane posaljem i postavim i jedno pitanje. Rekli mi lepo da pitam sve sta mi nije jasno i ja pitam je l mogu ja u nekom tekstu da koristim vulgarizam, recimo "je biga". Vise mi se ne javise. Da l je zbog lose price, da l zbog loseg pitanja, u svakom slucaju...
 
Znas sta bi bilo do jaja.. Da otkrijes da je to u stvari knjiga tvoje babe. A da je ona dobila od svoje babe. I tako par generacija unazad i dodjes do otkrica da ti je neka baba tamo bila ridjokosa, a sta su Francuzi radili prirodnim ridjokosama? Spaljivali ih na lomaci ko vestice
Pa moguce , iako mislim da je bilo neko izdanje tipa Svjetlost Sarajevo ili BIGZ neka 88.- 89. koliko se secam :think: al mi se tvoja verzija puno vise svidja . :D
 
Koliko tinejdzere zanimaju okultne nauke, u krajnjem slucaju i alhemija, koliko u to veruju i ko su najistaknutije licnosti za njih iz tih mracnih krugova.

Ja cu prva,
prvi put se susrecem sa pravim okultnim saznavsi za Elifasa Levija i njemu slicne, kasnije Antona Laveja, njegovu satanisticku Bibliju i istoimeni crkvu i njegovo izopaceno vesticje potomstvo,a potom i Suzan Etkins i ostalu kompaniju koja kolje trudnice, pored pilica.

Je l Faust spada u knjizevni okultizam

Интересује ме, читао сам и читам о томе... Иначе, Ла Веј није веровао у окултизам, он је обичан атеиста...
 

Back
Top