kad svetle data lampice na modemu a vi nista ne radite?

Ne znam kako je kod vas.Kod ADSL-a imaš 3 svećice.Power,Adsl,Internet i ako imaš više kompujtera povezanih na ruter lampice 1,2,3,4.One su skoro stalno uključene i svetlucaju.
kod nas ima 5 lampica. 2 su non stop ukljucene, jedna lampica za pc je ukljucena samo kad je upaljen komp, a ostale 2 su za primanje i slanje podataka sa internete.E sad meni nije jasno kako meni te 2 lampice povremeno trepere kada mi je ugasen komp kako mogu biti na internetu...
 
pa sta onda moze da bude ako ti je recimo cak i ugasen komp a svetle te lampice?

Te lampice obicno svetle samo kada nesto skidate ili saljete sa neta, kada ucitavate stranicu ili skidate sa torenata. Cim se ucita stranica recimo te lampice vise ne svetle. I zasto onda ovo?
Ako je komp ugašen a te lampice trepere , onda
nešto obično nije u redu sa samom konekcijom ;) (bilo da je kablovski ili adsl ili nešto treće)
Tačan uzrok vidiš u priručniku od samog modema. Uglavnom tamo piše ne uvek pod troubleshooting sekcijom.

Meni na primer jedno vreme se prekidao telefonski kabl i onda adsl pošizi :udriglavu:
 
kad svetle data lampice na modemu, send i receive a vi nista ne radite, tj. u tom trenutku ne trazite nista u internet brouzeru ili vam je cak iskljucen komp? Da li to znaci da vas hakuju ili nesto drugo?
Не, то значи да ти је модем мало побрљавио па је потребно да га ресетујеш, или на дугме или извлачењем кабла на пар минута.
 

Back
Top