APEL SVIMA ZA POMOC

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
U ulici Sv.Save na Vracaru nalazi se pas sa koznom ogrlicom, verovatno izgubljen. Pas je potpuno crne boje, mesanac, slikala sam ga ali nemam nacina da sliku prenesem iz telefona na komp trenutno. Ono sto stvar cini hitnom je da je pas povredjen, tesko se krece po svoj prilici ga je udario auto. Ja nemam mogucnosti da ga prenesem, htela sam da ga odvedem u obliznje dvoriste gde znam da se nalazi improvizovana kucica, ali je strahovito zaskicao kad sam pokusala da ga podignem na noge, a da ga nosim ne mogu. On je pre 15 min. lezao ispred ulaza u hotel slavija lux.
Pokusacu da stavim sliku uskoro.
 
...jos malo info. Kucu sam na'ranila, eno je jos lezi kod hotela Slavija Lux, malo dalje od ulaza prema trgu. Moze da stoji na nogama, ali sepa kad hoda i ni makac kad hoces da ga povedes negde. Rekao mi je jedan cika da se on tu mota vec nekoliko dana, i da ga je i on hranio...U svakom slucaju, ja bih volela da mogu da ga prebacim u to dvoriste sa kucicom, pa ako ima interesenata da mi malo pomognu u toj akciji, moci cu posle 16h, nek se jave Tanji na 065956004.
 
Nista, ziv je, i dalje hramlje, nahranila sam ga danas... nisam nikog zvala jer jednostavno ne vidim da bi neko mogao da mu pomogne, dok god je na ulici, na ulici je, ja da ga vodim kuci ne mogu tako da sve sto mogu jeste da pozovem one koji zive u blizini da ga ponekad nahrane i daju mu vode. Ja cu to ciniti dok ne otputujem. Ordinira na Slaviji - potez hotel Slavija, ul.Sv. Save, a danas sam provalila da je nekako presao ulicu i legao tamo na parking gde pauk dovozi vozila. Hranila sam ga, a taksisti me zainteresovano posmatrali...samo sam cekala kad ce neko nesto "pametno" da kaze. Doduse ima tu jos dobrih dusa koje ga nahrane i napoje.
Da hoce da podje sa mnom, odvela bih ga u improvizovanu kucicu za pse u blizini, prilicno je ususkana i zasticena. Ali nece, opire se i skici. Odoh sad.
 
Ma ja sam imala slicno iskustvo... U kraju nemacki ovcar sa ogrlicom bio,kad mu pridjes rezi, nije mogao da ustane na noge, sedeo je i po kisi na istom mestu, uspela sam nekako da mu dodam vodu a hranu sam mu dobacivala. 3 dana je bio na istom mestu, ljudi me gledali u fazonu ova je luda kad sam mu donosila da jede, zvala sam sve i sva, svaku mogucu sluzbu, smejali su mi se u slusalicu, 4-og dana nije ga bilo, i nem pojma sta mu se desilo
 
3 dana je bio na istom mestu, ljudi me gledali u fazonu ova je luda kad sam mu donosila da jede, zvala sam sve i sva, svaku mogucu sluzbu, smejali su mi se u slusalicu, 4-og dana nije ga bilo, i nem pojma sta mu se desilo

To mi je tako poznato. Ja batalila - ako ne mogu da uzmem zivotinju kod sebe, oglasim je i budem joj staratelj do udomljenja, kapiram da tu malo sta moze da se ucini. Svi zastitari su vec krcati zivotinjama, a oni jedini imaju iskrenu zelju da pomognu. Od organizacija slaba vajda - mogu da ti malo pomognu oko udomljavanja, ali za smestaj zivotinje do udomljavanja moras sam da se pobrines. A ako ne mozes - kuca ili maca su na ulici, gde ih danas bude sutra ne.

A kuca sa Slavije je nestala. Obigrala sam ceo kraj malocas, nigde ga nema. Ostala je hrana nepojedena u torbi....

Evo njegove slike. Definitivno je muzjak. Za slucaj...da ga ipak...neko negde vidi.

Strasno mi je zao :sad2:

i5w26e.jpg
 
Znam, ti bi sigurno pomogla da mozes :) Kuce i dalje nema. Mogu samo da se nadam da je imao srece i da ga je neko zastitio. Prosle godine smo E.Cat i ja spasile jedno macence (zbog kojeg su se moje macke toliko napunila buvama da nisam mogla pola godine da ih ocistim :aha:) i uspela sam da pomognem da se udomi jedna mala kuca preko koleginice. A njih je toliko puno....:(
 
tek sad vidim sliku kuce.
danas sam isla makenzijevom,i ona manja raskrsnica pre taksi stanice kod cuburskog parka,mislim da sam videla ovu kucu.
skroz mi lici na njega,bio je sam i imao ogrlicu...ma bas lici...a skrenuo mi je paznju jer je strahovito lajao na jedno kuce koje je islo sa svojom gazdaricom..
 

Back
Top