Nemacka univerzitet

Poruka
17.135
Da li neko od vas zna, neki nemacki univerzitet koji nudi studiranje na engleskom u oblasti prirodnih nauka . Moja drugarica iz odeljenja ide na to samo iz menadzmenta nekog, a i mislim da je to privatni mada mozda gresim, a ja ne znam nemacki da bih mogao toliko duboko da zalazim u pretragu . :lol: Pa ako neko zna mogao bi da podeli informaciju sa mnom . ;)
 
Da li neko od vas zna, neki nemacki univerzitet koji nudi studiranje na engleskom u oblasti prirodnih nauka . Moja drugarica iz odeljenja ide na to samo iz menadzmenta nekog, a i mislim da je to privatni mada mozda gresim, a ja ne znam nemacki da bih mogao toliko duboko da zalazim u pretragu . :lol: Pa ako neko zna mogao bi da podeli informaciju sa mnom . ;)

Koliko znam,imam poznanicu koji studira na Hajndrikovom univerzitetu u Diseldorfu postdipolomske studije na engleskom.Oni su vecim delom specijalizovani za prirodne nauke(ona studira molekularnu biologiju post-diplomske studije).Sad,predpostavljam da ima i osnovnih studija ;)
 
Koliko znam,imam poznanicu koji studira na Hajndrikovom univerzitetu u Diseldorfu postdipolomske studije na engleskom.Oni su vecim delom specijalizovani za prirodne nauke(ona studira molekularnu biologiju post-diplomske studije).Sad,predpostavljam da ima i osnovnih studija ;)

E u tome je caka . Ja znam da ima graduate studije tamo ali za undergrauate (osnovne akademske) ne znam . :neutral:
 
Sad,ono sto sigurno znam,posto sam se interesovao pre nekog vremena za to,jeste jakobsov univerzitet u bremenu...Tamo imaju undergraduate studije na engleskom jeziku iz prirodnih nauka...Sad,problemcic je u tome sto je privatni fakultet :confused:
 
http://www.jacobs-university.de/foundation-fees

Da, kako da ne :lol: 23. 000 jevrica :lol: Sta je to za mene :roll:


Iskreno toga se i plasim . Izgleda da nisa osim privatnih nema na engleskom na osnovnim akademskim studijama . Ti proveri kod te cure sto znas, ali ja ne pridajem mnogo nade svemu ovome . Pitao sam za Nemacku inace jer sam se prekalkulisao nesto ovde . Prvo sam hteo USA medjutim kada sam stavio na papir , mene bi jedna godina u USA kostala kolko i dve godine na ovom privatnom Jacobs-u :neutral: A zamisli da treba 4 godine da provedes tamo :lol: Ono, nema pojma . I tu je USA otpala . Sada mi ostaje nesto da probam da nadjem u Evropi ali da je na engleskom predavanja i da ne traze sertifikat o znanju nemackog jezika kao "prekopotrebno" vec ono, da ucim nemacki jezik na fakultetu kod njih sto je takodje moguce negde negde ... Jos kad bih ja nasao do pocetka septembra takav nekakav fakulte bilo bi to sjajno, jer se pripreme za inostrane fakultete obicno pocinju jos u okobru :/
 
Poslednja izmena:
Eh... i ja bih u Nemačku da idem, ali me interesuju prava (za sad, a mislim da će i za 2,5 godine).
Istraživala sam nešto i većina njih traži da imam završenu gimnaziju.. :roll:
Mada... čula sam i da ćemo mi morati da polažemo i gimnazijsku maturu da bismo mogli da studiramo. :neutral:
Možda bi to nekako i pomoglo...
 

Back
Top