Da li je PVO Srbije 1999 obrorila B-2 stelt bombarder

Da li je PVO Srbije 1999. oborila B-2,stelt bombarder

  • da

  • možda

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Tema je upitna i koliko je to ovde, toliko je to i u Americi samo reč protiv reči. Tvrdnja da su do 2003. šraf po šraf ponovo sastavljali avion, skupljali ljude i ponovo formirali hale, ne bi li napravili ponovo Spirit of Mizuri se ne može dokazati, ali ni oboriti.

Slično se govori i za nosač aviona Teodor Ruzvelt. Reklo bi se samo da je ovo rasprava nalik onoj između ateista i vernika, gde se poneki vernik pređe, pa se upusti u raspravu sa ateistom, tj. spusti se na njegov nivo.
 
Hajde da se pozabavimo malo načinima na koje je sve uočljiva ova letilica. Dakle prvo to. Stavku po stavku uvideti koliko je moguće na radaru decimetarskog i metarskog dijapazona ugledati letilicu na osmatračkom radaru.

Na centimetarskom i milimetarskom dijapazonu, letilica je jako teško uočljiva, praktično sa jako jako male udaljenosti se može videti.
 
Hajde da se pozabavimo malo načinima na koje je sve uočljiva ova letilica. Dakle prvo to. Stavku po stavku uvideti koliko je moguće na radaru decimetarskog i metarskog dijapazona ugledati letilicu na osmatračkom radaru.

Na centimetarskom i milimetarskom dijapazonu, letilica je jako teško uočljiva, praktično sa jako jako male udaljenosti se može videti.
Nema potrebe da nagađamo kako je otkriven F-117 i B-2.

Pripadnici PVO koji su ih oborili, Zoltan Dani i Đorđe Aničić (ako sam dobro zapamtio imena), kao i drugi pripadnici te jedinice, o tome su više puta govorili veoma jasno.

Po njima F-117 je uistinu malo teži za otkrivanje od npr. MiG-21, ali je sasvim fino uočen i na osmatračkom i na nišanskom radaru. Problem im je bio samo dejstvo naših radara, da ih ne bi pogađali antiradarskim raketama.
Što se tiče B-2, nije bilo apsolutno nikakvih problema da ga otkriju!
Svetleo je na ekranu kao novogodišnja jelka. Da stvar bude još i gora po B-2, Aničić tvrdi (između redova) da su čak naši radari za rano otkrivanje hvatali tankovanje B-2 negde iznad Slovenije, ili Jadrana.

Sad dakle, ako i ima nekog smisla da avion sniženog radarskog odraza, bude uhvaćen iz donje polusfere sasvim jasno, ali kakav je to koncept da ga hvataju kojekakvim krntijama na dometima od 600 km?

Koliko ja znam, naši vojni radari za rano otkrivanje imaju domet (maksimalni) beše oko 1000 - 1200 (?) km, ali su bili u praktično jedva upotrebljivom stanju, pa je tih nekih 600 km otkrivanja u stvari bio neki maksimum? A ako su hvatali B-2 na 600 km sa civilnim radarima - prosto neverovatno...

Da je sve to urađeno manje više standardnim procedurama i opremom naše PVO, pokazala je i svađa oko toga između Danija i ostalih pripadnika te jedinice, jer je Dani pokušao da sve zasluge pripiše nekim svojim navodnim otkrićem, pa su ga brzo spustili na zemlju. Jedino što ostaje upitno kod tih obaranja, je da li možda izvesni rusi nisu našima otkrili neki nepoznati režim rada tih radara, ili neku takvu poslasticu? To iz razloga što više njih pominje boravak nekog rusa (belorusa?) u toku tih dejstava, mada niko od njih ne tvrdi da im je taj i pomagao, ali da pretpostavimo, mada i to nema smisla.

U svakom slučaju, izgleda da jedini pravi smisao F-117 i B-2, leži u njihovim softverima, koji dobivši podatke od BPL i izviđačkih letelica primoravaju te avione da se šunjaju koridorima na kojima je njihovo otkrivanje sa zemlje jako teško. Sledeći njihov adut je brojna pratnja letelica naoružanih sa antiradarskim raketama, koji na svako paljenje nekog radara sa zemlje, odgovaraju salvama antiradarskih raketa. Dok je veličina radarskog odraza samih letelica F-117 i B-2 u suštini nebitna, pa i ako dosta smanjena. Ostalo bi bilo, kao po običaju SAD-a, glorifikovanje i reklama svojih proizvoda.
 
Svejedno, cinjenice govore u prilog tvrdnji da je vise aviona f117 i b2 oboreno:

Obustavljena proizvodnja i jednih i drugih, a f117 povucen iz upotrebe.

Pretnje udarima po civilnim ciljevima bez odabira (tzv tepih bombi) pred kraj bombardovanja kao jedino preostalo oruzje, jer se konvencionalno pokazalo kao nedovoljno da se porazi srpska vojska.

Ostaje zakljucak da je NATO porazen, a da srpski predsednik nije zeleo obimne civilne zrtve koje bi nastupile ako kumanovski sporazum ne bi bio potpisan.


E, sad moze lock na temu, osim ako neko nema drugi logican zakljucak.
 
Znači, materijalno jedino imamo naše radare i mogućnost da ih ispitamo u hvatanju stelt letilica ili mogućnost da probaju da lociraju mamac veličine efektivnog odraza, koji ima stelt avion, da se utvrdi njegova daljina otkrivanja i mogućnost zahvata, pa da se odradi bojevo gađanje i to na visinu sa koje B-2A vrši ispuštanje vođene bombe. Jedino tako možemo probati da dokažemo izvodljivost naših tvrdnji.

Odmah se rađa novo pitanje - ima li naša PVO takva gađanja i da li ih je ikada imala?

Dakle, dok ne budem bio siguran u tvrdnje, ja ću se boriti protiv zatvaranja teme, a kolege, koje žele dokaz za svoje tvrdnje, verujem da će me podržati.
 
Znači, materijalno jedino imamo naše radare i mogućnost da ih ispitamo u hvatanju stelt letilica ili mogućnost da probaju da lociraju mamac veličine efektivnog odraza, koji ima stelt avion, da se utvrdi njegova daljina otkrivanja i mogućnost zahvata, pa da se odradi bojevo gađanje i to na visinu sa koje B-2A vrši ispuštanje vođene bombe. Jedino tako možemo probati da dokažemo izvodljivost naših tvrdnji.

Odmah se rađa novo pitanje - ima li naša PVO takva gađanja i da li ih je ikada imala?

Dakle, dok ne budem bio siguran u tvrdnje, ja ću se boriti protiv zatvaranja teme, a kolege, koje žele dokaz za svoje tvrdnje, verujem da će me podržati.
Vidite j.p.SU, zaista nemamo uopšte mesta za pretpostavke, jer su naši vojnici sve potrebno rekli o ovim događajima, čak i više od toga.

Pre svega veličina radarskog odraza F-117 i B-2, ostaje nepoznata, ali radi se o kompleksnom podatku, koji ni za druge letelice nije nikada fiksna vrednost. Zavisi od mnogo faktora, npr: stanja letelice (površina), ugla u odnosu na radarsku stanicu koja treba da ga hvata, daljine stanice, talasne dužine stanice, itd.

Znači da je gotovo sigurno da niko nije vežbao da obara F-117 ili B-2, već iz razloga što se te letelice sigurno vide na radarima. Druga je stvar ako je odbijeni signal neverovatno slab, pa dolazi do mešanja sa raznim drugim signalima, od ptica, vrtloga prašina, što se kod radara smatra smetnjama i što softver radara automatski otklanja sa ekrana. Čisto sumnjam da je i softver tu nešto menjan, jer nemoguće je da te letelice imaju odraz manji od ptica (u svim uslovima i pravcima). Pa i da imaju, dovoljno je rutinski sniziti nivo brisanja šuma i "nevidljivi" će biti viđen.

Priče o nevidljivosti do otvaranja spremnika za bombe, su najobičnije podvale i čista SAD propaganda! Pre svega niko ozbiljan to nije ni pominjao, jel je to besmisao, poput onog o nevidljivosti F-117 i B-2. Pa na primer, naša pogotovu raketna PVO je otvarala vatru na NATO letelice (gotovo) isključivo kada su se one VRAĆALE sa zadatka, jel nisu hteli da rizikuju sa padom aviona u naseljima (što je poznato). Ili kako objasniti da su amerikanci imali obaveštajni podatak da su naši na 600 km pratili tankovanje B-2? Na kraju, poznati su slučajevi o iznenadnom otkrivanju pogotovu F-117, od strane samih NATO aviona, a ti lovci su imali nemerljivo slabije radare od zemaljskih. Opet pa F-117 je pogođen iznad Buđanovaca, a šta je tamo imao da gađa bombama? A sasvim je sigurno da je F-117 daleko manjeg odraza od B-2. Pa onda i sledeće, ako su i otkriveni od strane radara za osmatranje dok su otvarali spremnike, zašto bi ih držali otvorene više od 20 sekundi, da ih posle hvata nišanski radar naše PVO? Ceo niz apsurda rađa takva apsurdna tvrdnja, pa je slobodno možemo smestiti u propagandu NATO-a.

Suštinski, te letelice (ali i sve druge) su oborene uobičajenim postupcima naše raketne PVO! Jedina je razlika u tome, da su naši usled dejstva antiradarskih raketa, morali da celu proceduru otkrivanja i gađanja maksimalno skrate, o čemu svi oni stalno svedoče. Imali su i radare za otkrivanje na koje nisu mogle da dejstvuju antiradarske rakete, zbog sistema rada, pa su uspevali i satima da prate situaciju u vazduhu. Ukratko jedan upale, radi oko sat vremena, pa ga ugase i premeste, a drugi pripremljeni upale, pa sve tako. Jel se (opravdano) računalo da NATO-u treba bar sat vremena (u praksi 5-10 sati) da podigne avion za lokaciju takvih radara, locira, pa onda spreme i pošalju grupu aviona za uništenje.

Mene u suštini čudi samo jedno, zašto su obelodanili uspehe samo te jedinice i obaranje samo tih NATO aviona?
Jel je sve ostalo o tim događajima poznato u nekoj razumnoj meri. A brojne druge događaje ni ne pominju?
I taj B-2, kako su dobili odobrenje da taj događaj kao vojna lica pod zakletvom, uopšte i spomenu?
 
Niko nije polozio zakletvu da cuti,niko nije proglasio eventualno obaranje B2 drzavnom tajnom,zasto se ne bi smelo pricati onda.Jel su i duge gace vojna-drzavna tajba je li 15 posto od ukupnog brojnog stanja VS zene,na naslovnoj krstarice u vestima,kod svih radara a naveo sam koje smo imali i koju modifikaciju na jednom,koristi se doplerov efekat kao nacin refleksije radarskog odraza i sam princip rada,neki raketni sistemi su imali modifikaciju TOS-televizijski osmatracki sistem te su mogle biti ispaljenje bez rada nisanskog radara i TOS je funkcionisao do oko 30 kilometara udaljenosti,operater je preko tv ekrana upravljao raketom sa palicom iz komandnog modula ali takodje nekih oko 20 posto raketnih sistema je imalo tu modifikaciju,nijedan radar za vreme NATO agresije nije radio duze od minut,samostalno,general Velickovic je upravo poginuo u radarskoj stanici ignorisuci savete potcinjenih da gase radar,smatrajuci da NATO nece dovoljno brzo reagovati,ali,stigao je HARM,ajmo dalje strucnjaci,volim cuti vasa misljenja.
 
Niko nije polozio zakletvu da cuti,niko nije proglasio eventualno obaranje B2 drzavnom tajnom,zasto se ne bi smelo pricati onda.Jel su i duge gace vojna-drzavna tajba je li 15 posto od ukupnog brojnog stanja VS zene,na naslovnoj krstarice u vestima,kod svih radara a naveo sam koje smo imali i koju modifikaciju na jednom,koristi se doplerov efekat kao nacin refleksije radarskog odraza i sam princip rada,neki raketni sistemi su imali modifikaciju TOS-televizijski osmatracki sistem te su mogle biti ispaljenje bez rada nisanskog radara i TOS je funkcionisao do oko 30 kilometara udaljenosti,operater je preko tv ekrana upravljao raketom sa palicom iz komandnog modula ali takodje nekih oko 20 posto raketnih sistema je imalo tu modifikaciju,nijedan radar za vreme NATO agresije nije radio duze od minut,samostalno,general Velickovic je upravo poginuo u radarskoj stanici ignorisuci savete potcinjenih da gase radar,smatrajuci da NATO nece dovoljno brzo reagovati,ali,stigao je HARM,ajmo dalje strucnjaci,volim cuti vasa misljenja.
:)
Prvo nije Vam tačno da niko od vojnih lica nije položio zakletvu da će čuvati vojnu tajnu - svi su.
Nisam siguran ni da je tačno da su imali ispravne te "Vaše" TOS-ove, ali nije bitno.
Nije tačno da ni jedan radar naše PVO nije smeo da radi sat vremena.

Neću uopšte da polemišem oko toga, a General Veličković je poginuo baš na (valjda) najopasnijem radaru PVO.

Ja stručnjak jesam (dal loš, dobar), ali ako će neko da me uči o onome gde nisam, onda ne bi trebalo da ima greške u početku, sredini i kraju.

Ovo sad da napišem, stručnjak i Komandant mi je ispričao o radaru koji sme da radi sat vremena, zato što je (dal) metarski, pa pravi Harmu veličinu cilja od kruga prečnika (?) do 1 km. A Harm nema dve tone eksploziva da bi bio bar malo opasan za takve ciljeve, već nešto zaista malo (kao jedna, dve ručne bombe). Pa ću valjda njemu pre verovati?

Sad i ovo da kažem, dok se komandna lica (Majori pa naviše), smatraju odgovornim. Npr. kada bi izašao neki Major pa javno na TV rekao: "Mi smo tog i tog dana oborili 10 B-2...". Vojska bi morala to javno da demantuje!

Ako bi izašao neki podoficir, ugovorac, vojnik, rezervista, to ne bi bilo ozbiljno shvaćeno.
Tako i u životu, neki važni su mi u četiri oka pričali SVAŠTA o tom ratu, što ne bi ponovili javno NIKADA! Pa zaključite šta je u pitanju, nije uopšte teško.

Dok sam od podoficira, rezervista, vojnika, slušao baš SVAŠTA!
Neki su IZRIČITO tvrdili da nismo NATO-u oborili NIŠTA! Po njima je F-117 pao sam od sebe.
Drugi su IZRIČITO tvrdili da smo APSOLUTNO SVE NATO letelice oborili!

Znači otkuda to da jedinica Zoltana Danija, sme govoriti i o F-117, o B-'2, čak i o onom F-16, a svi drugi tajac?
Zato jel to možemo da pretpostavljamo, dok se sve drugo o njihovom obaranju zna.
 
Poslednja izmena:
Za F-117 i F-16 postoje materijalni dokazi, olupine koje su pale na nasu teritoriju, Za ostale, nema toga, ili cak i ako ih je bilo, nisu objavljene iz nekog razloga. To je osnovna razlika.
Bilo je svakojakih prica, od nemackog Tornada koji je pao u Skadarsko jezero, preko Miraza 2000N koji je pao u more a piloti su poginuli, navodno im je Sirak odao pocast u nekom govoru pred kadetima vojne akademije, i B-2 o kome govore Anicic i Dani, pa sve do onog spiska kojim je Venik mahao, koji ipak vise lici na spisak lepih zelja.
Negde sam citao da je i u prvom zalivkom ratu ZSU-23 ocetkao jednog F-117, ali su ga odmah po obaranju, amerikanci izbombardovali do neprepoznatljivosti. Zasto se to nije desilo i 1999, ne znam, mozda su ga namerno ostavili da bi mogli da posle uzicaju novu kintu od Kongresa za nove projekte, ili su procenili da je opasno mnogo se setati u toj zoni, pitanje da li cemo ikada da saznamo tacno kakva je igranka bila u pitanju.

Mislim da je 1999 pokazala da su ameri bacili ogromne kolicine novca na stelt tehnologiju (koju su pre 1999 nazivali 'nevidljivom', a posle toga 'smanjenog radarskoh odraza', a ispalo je da stelt avion ne moze samostalno da izvrsi zadatak, totalno neprimecen od strane protivnika. Jer ako njemu EA-6 ili EF-111, plus drugi avioni u SEAD konfiguraciji, treba stalno da krce put kroz PVO, onda se postavlja pitanje, sta ce im uopste stelt karakteristike, koje znacajno umanjuju letne osobine, sto vazi i za F-117 i za B-2. Onda je bolje koristiti B-1B, on bar moze da pobegne kad zagusti.

Ponekad cak pomislim da su im Rusi namerno podmetnuli Pjotra Ufimceva da skrljaju ogromne pare na u sustini nepotrebne projekte.
 
...
Negde sam citao da je i u prvom zalivkom ratu ZSU-23 ocetkao jednog F-117, ali su ga odmah po obaranju, amerikanci izbombardovali do neprepoznatljivosti. Zasto se to nije desilo i 1999, ne znam, mozda su ga namerno ostavili da bi mogli da posle uzicaju novu kintu od Kongresa za nove projekte, ili su procenili da je opasno mnogo se setati u toj zoni, pitanje da li cemo ikada da saznamo tacno kakva je igranka bila u pitanju.
...
Ponekad cak pomislim da su im Rusi namerno podmetnuli Pjotra Ufimceva da skrljaju ogromne pare na u sustini nepotrebne projekte.
Ta priča o oborenim F-117 u Iraku, zaista je u opticaju u vojnim krugovima. Ja sam recimo čuo o dva oborena, ali ne i da su bili uništeni, već jedan izvučen helikopterom, drugi pao na njihovo područje (otprilike tako).
:)
Istorija se ponavlja, Irak obori prvi F-117, pa tajac, a "prvi" oboriše naši 1999!
Sad prvi B-2 oborismo mi, ali tajac, pa će neko treći imati tu čast.

Nisam uopšte siguran da bi SAD bio baš tako lako prevaren od bilo koga. Pre će biti da je SSSR toliko odmakao u razvoju sa MiG-25/31, MiG-29, Su-27, Tu-160, itd. da je sujetnim amerikancima jedino preostalo da prave neke nazovi letelice budućnosti. Svako ko se razume u menadžersko reklamne poslove, zna da se reklama mora isplatiti, pa tako uložene pare u "nepobedivi stelt" itekako se SAD-u vraćaju kroz ugled SAD u svetu. Ima za to bezbroj primera.
srbija se u kumanovu obavezala da nece da objavi gubitke nato pakta, kao sto vidimo, postuje sta jeste obaveza srbije.

oboreno je vise nego sto je objavljeno, manje nego sto bi mi voleli. to je prava istina...
Ma jasno kao dan, pa nigde nema ni traga da VJ-VS o tome uopšte govori. A itekako bi mogli, jel postoje snimci razgovora svih NATO pilota sa centralama, da o drugim stvarima ne govorimo. Ali me čudi da Daniju i Aničiću neko nije rekao npr: "Ajd pričajte o tom F-117, to je bilo trećeg dana rata, stigla kamera pa snimala za TV odmah. Ali zaboravite taj B-2, jednostavno ga zaobiđite, ili..."
Izgleda da je HTV objavila snimak požara od B-2 u Spačvanskim šumama, pa je to onda opšte poznata stvar. A i sami amerikanci, prvo su izbrisali taj B-2 sa spiska svojih letelica, slali čudna pitanja našim ljudima, itd. Pa onda ukapirali da ipak i taj događaj mogu da sakriju (bar javnosti).

O tome da naše hrabre protivavionce ponižavaju na taj način, nema potrebe da pišemo u sveopštem poniženju.
 
ukratko, mnogo hvaljena i preskupa stealth tehnologija im ne radi. tacnije, radi u pratnji drugih aviona za zastitu (tako bi i avion za zaprasivanje
komaraca mogao da bombarduje vasington, pa da se posle tvrdi da je cudo vojne tehnike).

sa druge strane, stealth tehnologija je toliko kostala da bar mora da ostane bar ubedjenje da radi, pa su nam tu velicanja ucinka stealth avina garantovana za
mnogo godina unapred.

dobro, evo, priznajemo, potpuno je nevidljiv pa da zivimo dalje normalno ... :dash:
 
Evo i ovo.
Zoltan Dani je pričao da je on lično napravio neki specijalan uređaj, koji je pomagao radaru da vidi F-117?!
Lepo čovek ispriča, mada se malo smeškao i crveneo.

Ja sad da vas pitam, očigledno je daleko od glupog i ne normalnog čoveka, odakle njemu ideja da priča takve priče, koje su ostali prebrisali za pet minuta?

Mislim da mu je neko pretpostavljen sugerisao (ili ga ucenio, nagradio...) da priča takve besmislice. Znači da se neko veoma trudi da sakrije te događaje.
 
Evo i ovo.
Zoltan Dani je pričao da je on lično napravio neki specijalan uređaj, koji je pomagao radaru da vidi F-117?!
Lepo čovek ispriča, mada se malo smeškao i crveneo.

Ja sad da vas pitam, očigledno je daleko od glupog i ne normalnog čoveka, odakle njemu ideja da priča takve priče, koje su ostali prebrisali za pet minuta?

Mislim da mu je neko pretpostavljen sugerisao (ili ga ucenio, nagradio...) da priča takve besmislice. Znači da se neko veoma trudi da sakrije te događaje.

izmedju danija i anicica su krenule neke varnice i tu nesto nije kako treba. sta, ne znamo, niti treba da znamo (ni da nas zanima).

drzava se nece oglasiti, sta god i dani i anicic kazu ide samo njima na savest. obojica su, kao posledica okupacije, penzionisana.
 
izmedju danija i anicica su krenule neke varnice i tu nesto nije kako treba. sta, ne znamo, niti treba da znamo (ni da nas zanima).

drzava se nece oglasiti, sta god i dani i anicic kazu ide samo njima na savest. obojica su, kao posledica okupacije, penzionisana.
Jes vala, baš je okupacija - totalna!
Mene muka uhvati kad se setim da nas nisu okupirali vojno - jel nisu ni mogli. Nego mi glupani izabrasmo njihove strvine odavde, pa su ih oni uveli na kvarno u državu. E sad kuku lele - kasno.

A Deni i Đorđe, dva u ratu proverena čoveka, stručnjaka, koji su imali tu mogućnost da provere teoriju u praksi. Umesto da napreduju i školuju mlade kadrove, vrše odabir naoružanja i odobravaju i kreiraju taktičke postupke.
U najplodonosnijim godinama oteraše u penziju, da prime mlade cure u vojsku, radi evropskih "vrednosti".
I tako u celoj vojsci i državi uopšte!

Lepo su ih nagradili (nagrdili) za obaranje NATO aviona, pa ih još i svađaju.
Tako to "ide" ovde u svakom smislu i sektoru.
 
Jes vala, baš je okupacija - totalna!
Mene muka uhvati kad se setim da nas nisu okupirali vojno - jel nisu ni mogli. Nego mi glupani izabrasmo njihove strvine odavde, pa su ih oni uveli na kvarno u državu. E sad kuku lele - kasno.

A Deni i Đorđe, dva u ratu proverena čoveka, stručnjaka, koji su imali tu mogućnost da provere teoriju u praksi. Umesto da napreduju i školuju mlade kadrove, vrše odabir naoružanja i odobravaju i kreiraju taktičke postupke.
U najplodonosnijim godinama oteraše u penziju, da prime mlade cure u vojsku, radi evropskih "vrednosti".
I tako u celoj vojsci i državi uopšte!

Lepo su ih nagradili (nagrdili) za obaranje NATO aviona, pa ih još i svađaju.
Tako to "ide" ovde u svakom smislu i sektoru.

...a mozda je i to reklama, pipanje, ispitivanje...kao dobar policajac i los policajac, pa kome vise veruju...
 
Teodolite idi koji post unzad,ili stranu imas linkove ka youtube-u jedan od njih ti je intervju sa k-dantom brigade koji svedoci o obaranj B2,licis mi na iskandera ,al nema veze,malo procesljaj temu,.....
Hvala na ovoj preporuci. Vidim da je skoro sve rečeno, što smo mi bespotrebno pretresali ponovo. Dobro je što postoje linkovi ka izjavama Aničića, Zoltana i drugih.

Ovo mi upade u oči:
Postoji prica da je negde krajem 1999 na batajnicki aerodrom, nocu u tajnosti, sleteo americki transportni avion. Ocevidac prica da je video tridesetak osoba koje su ukrcane na avion. Bili su u pratnji vojne policije i, kako je ta osoba mogla da raspozna u mraku, uniforme im nisu bile iste. Avion je takodje odleteo u najvecoj tajnosti. Pretpostavka je da su to bili zarobljeni piloti...sada, koliko je to tacno, naravno saznacemo tek za 10-15 godina, a mozda i nikada...
Priča itekako postoji. Jedino gde su razlike je: Nije bilo krajem 1999, već u junu i to po danu. Nije bilo 30-ak, već 50-etak, a neki i na nosilima. Jedino što je možda bilo i više tura?

Pročitao sam i o kodeksima i potpisivanju. Nema šta da se naročito potpisuje, sem da ti je pročitano da nešto postaje tajnom.
 

Back
Top