Jel moguce dokazati kvalitet umetnichkog dela?

Htedoh svašta nešto, ali onda naiđoh na ovo.


Ovde je više ekvivalent priznatoj umetnosti.

Priznato je u najvećem broju slučajeva carevo novo odelo.

Da , sve što se može reći o takozvanim umetničkim radovima rečeno je u toj metafori . Uglavnom je reč o
dodvorivanju vladajućoj eliti i stvaranje prostora da preko takozvanih umetničkih
vrednosti skladište kapital ( privatne i državne kolekcije ) , kako bi ostavili slobodan
prostor za dodatnu kreaciju novca i njegov ekvivalenta - zlato ( berzanske i državne
pljačke stanovništva preko inflatornih tokova ) .Koliko je takvih radova nedostupno
kontinuiranom javnom uvidu ( samo da se napumpa njihova tržišne vrednost ) , a da ne
govorim o plaćenim studijama koje trebaju da u javnosti stvore enormne vrednosti istih, da
bi preko tako stvorenih kvazi vrednosti izvršila se pljačka ( trenutna ) ili potpomogla
drugi vid pljačkanja .
Dakle lepo rečeno :umetnost je od vajkada carevo novo odelo.:klap::hvala:
 
Ja stvarno vise ne znam sta da napisem kako ne bih bio nerazumljiv na ovom forumu?Koga briga da li je Betoven imao kvarne zube,ili ubio svoju macku?
Slazem se sa tobom da je vaspitanje i obrazovanje donelo,i recimo,takvo razumevanje Betovena.Kao i shvatanje sveta kao sivog.O,tome,tacnije,ja i pricam.O tom drugacijem poimanju sveta.A,Betoven ima puno udela u tome sto ja,recimo,drugacije mislim.Dakle,da svet moze (zahvaljuci i umetnosti,i Betovenu,koga su sklonili od istinskog shvatanja-u tom istom skolstvu i obrazovanju-pa se bavimo time da li je pijan ubio svoju macku! ).
Tesko da je Keba "slavuj" dosao i priblizno do razmisljanja Betovena (u muzici,a van toga,tek).
Betoven,da zakjucim,je vise od poimanja sadasnjeg (u vaspitanju i obrazovanju-namerno).On je zastava,perjanica,koju pale stalno,a poput feniksa,radja se.Uvek i nanovo,kako svet ne bi bio siv !

Čini mi se da uplićemo mnoge stvari ?
Recimo teorija simetrije je ovde nepotrebna , ne samo što ju je čovečanstvo prevazišlo
u logičkom zaključivanju , već zato što ovde nije nužno tako zaključivati ( crno - belo ;
sivo je sredina , onda je ono umerenost pa i osrednjos koja ima budućnost ) .
Zdruge strane , umetnički rad , nikako nemora ( a uglavnom je i tako ) da
proističe iz karakternih svojstava umetnika koja determinišu njegov psihološki
lik/ličnost . Hoću da kažem , da dopadljiv rad nekog umetnika nije dokaz njegovog savršenog karaktera / ličnosti ;
stoga on i nemora da nam bude uzor u vaspitanju ; čak šta više može nam poslužiti
kao negativan uzor ( za kako ne treba ) . Ali njegov negativan lik ( da tako kažem ) , nesme
nas odgurnuti od njegovog rada , ako je on u opštoj oceni dopadljiv i koristan ( onda
sam rad , može poslužiti kao obrazovno štivo i nesme biti razlog za sakrivanje negativnih
karakternih svojstava i osobina umetnika ) . Dakle objektivan istina o radu kao i o delatniku .
Mislim da Mocart nije dobar uzor za vaspitanje , ali velika se šteta čini svakom ako
se zbog onog prvog izostavi muzički opus ( koji je on stvorio ) iz vaspitanja . Isto to
mogu da kažem za Anštajna ( vanbračno živeo sa bližom sestrom i njenom ćerkom , te
pustio da se one dogovore sa kojom će se oženiti - a bio u braku sa milevom ) , ali zbog
ove njegove osobine , sasvim je štetno u vaspitanju izostaviti njegove teorije iz fizike
( čak i kad budu naučno potpuno srušene - čim prije , to za čovečanstvo korisnije ) .
Dakle , sve te stvari treba razdvojiti , a naravno i razjasniti .
:think:
 
Čini mi se da uplićemo mnoge stvari ?
Recimo teorija simetrije je ovde nepotrebna , ne samo što ju je čovečanstvo prevazišlo
u logičkom zaključivanju , već zato što ovde nije nužno tako zaključivati ( crno - belo ;
sivo je sredina , onda je ono umerenost pa i osrednjos koja ima budućnost ) .
Zdruge strane , umetnički rad , nikako nemora ( a uglavnom je i tako ) da
proističe iz karakternih svojstava umetnika koja determinišu njegov psihološki
lik/ličnost . Hoću da kažem , da dopadljiv rad nekog umetnika nije dokaz njegovog savršenog karaktera / ličnosti ;
stoga on i nemora da nam bude uzor u vaspitanju ; čak šta više može nam poslužiti
kao negativan uzor ( za kako ne treba ) . Ali njegov negativan lik ( da tako kažem ) , nesme
nas odgurnuti od njegovog rada , ako je on u opštoj oceni dopadljiv i koristan ( onda
sam rad , može poslužiti kao obrazovno štivo i nesme biti razlog za sakrivanje negativnih
karakternih svojstava i osobina umetnika ) . Dakle objektivan istina o radu kao i o delatniku .
Mislim da Mocart nije dobar uzor za vaspitanje , ali velika se šteta čini svakom ako
se zbog onog prvog izostavi muzički opus ( koji je on stvorio ) iz vaspitanja . Isto to
mogu da kažem za Anštajna ( vanbračno živeo sa bližom sestrom i njenom ćerkom , te
pustio da se one dogovore sa kojom će se oženiti - a bio u braku sa milevom ) , ali zbog
ove njegove osobine , sasvim je štetno u vaspitanju izostaviti njegove teorije iz fizike
( čak i kad budu naučno potpuno srušene - čim prije , to za čovečanstvo korisnije ) .
Dakle , sve te stvari treba razdvojiti , a naravno i razjasniti .
:think:

Opet,i opet ! Ja govorim o tome da svet ne mora da bude crno-beli,ili siv,vec u boji ! A od nas to zavisi. I,usput,kako Betovena (jer ih strasi) sklanjaju od te ideje. Mogucnosti,dakle.Inace,bez te mogucnosti ne vidim smisao ljudskog postojanja.Osim,kao sto neki hoce (bas hoce!) da nam nametnu - "hleba i igara". I umetnost,filozofija,nauke...jesu put ka toj mogucnosti. A umetnik,ako ne sledi tu ideju,sta je? Muzikant,ili moler,recimo.Samo o tome pricam.Samo (a,malo li je ?).
 
Opet,i opet ! Ja govorim o tome da svet ne mora da bude crno-beli,ili siv,vec u boji ! A od nas to zavisi. I,usput,kako Betovena (jer ih strasi) sklanjaju od te ideje. Mogucnosti,dakle.Inace,bez te mogucnosti ne vidim smisao ljudskog postojanja.Osim,kao sto neki hoce (bas hoce!) da nam nametnu - "hleba i igara". I umetnost,filozofija,nauke...jesu put ka toj mogucnosti. A umetnik,ako ne sledi tu ideju,sta je? Muzikant,ili moler,recimo.Samo o tome pricam.Samo (a,malo li je ?).

pa dobro , nije stvarno malo .:ok::klap:
 

Back
Top