Bora Đorđević, teški Srbin Biti nacionalista nije ništa ružno

Poruka
4.285
Bivši savetnik ministra kulture u kameno doba Koštunice Vojislava, Bora Đorđević, nekadašnji najveći prijatelj Baje Malog Knindže, čovek koji se hvalio da poseduje lične karte SAO Krajine, Republike Srpske, SAO Zapadne Slavonije, SAO Istočne Slavonije, ničim izazvan obreo se intervjuom na stranicama lista “Danas” u pokušaju da na tuđem, latiničnom terenu osvoji nostalgičnu pobedu Srpstva nad nesrećnim, a iznenađenim čitaocima koji ga se možda i sećaju

POGLEDAJ DOM SVOJ, ANĐELE: Gomila ljudi mi i danas zamera: „Ma šta ćeš ti u politici, pa ti si rok muzičar“. Ja im obično odgovorim: „Svako ima pravo da navija za koga hoće. Neko navija za Zvezdu, a neko čak i za Partizan“. Svoja politička ubeđena ne bih nikada menjao, ali tačno je da mi je bavljenje politikom štetilo. I dobro je da mi ljudi to kažu, dok mi zameraju bavljenje politikom. Dobro je sve dok mi ne negiraju umetnost. Gadno bi bilo kada bi govorili: „Borine pesme ne valjaju zato što se on bavi politikom“. Tada bi mi bilo veoma neprijatno. Ni ja ne moram da cenim neke svoje kolege, ali uvek ću da cenim njihovu dobru muziku.

DVORSKA BUDALA: Prija mi što sam opozicija ponovo. Bilo mi je lepo kada sam bio savetnik ministra za kulturu. Tada sam volontirao i ponosan sam na taj period svog života. Mislim da sam tada uradio par korisnih stvari za kulturu. Mada, teško je da bih se ponovo prihvatio tako nečega jer politika ipak zahteva celog čoveka. Prihvatio bih možda nešto manje obavezujuće. Toliko posla imam trenutno da padam na nos od umora, pa bi i verovatno i takva ponuda morala da sačeka.

JA IMAM SVOJ MALI SVET I OKO NJEGA KINESKI ZID: Niko nije bio prorok u svom selu. To je velika čast koju je Slovenija ukazala meni i grupi.. Iskreno ne znam da li postoji još neki bend na svetu kome je objavljena poštanska marka. Ne znam ni da li postoji bend na svetu koji može na koncertu da započne bilo koju svoju numeru, a da narod otpeva celu pesmu do kraja. Tako da imam razloga da budem ponosan na neke stvari koje sam do sada uradio.

JA SAM JOŠ ONA ISTA BUDALA: Koncert sa Cecom Ražnatović ispred Skupštine za Srpsku Novu godinu 2007. godine? Jaka stvar. Ponovio bih bez problema. Milion puta sam svirao zajedno sa narodnjacima u inostranstvu, a ovo je možda prvi put bilo za Beograd. Jeste bilo specifično, ali bila je Nova godina i red je da se ljudi raduju. Ima i toga da su mi neki fanovi zamerili. Normalno. Mada ipak mislim da mi većina ne zamera.

E, MOJ DRUŽE ZAGREBAČKI, EVO NAS KOD VAS U PLJAČKI: Kao prvo, biti nacionalista nije ništa ružno. To samo znači biti pripadnik svoje nacije, ne mrzeti druge. Ono drugo se zove šovinizam i to je svima jasno. Mislim da nisam usamljen. Svoje stavove se ne plaši da iskaže ni Cane (Zoran Kostić, frontmen grupe Partibrejkers). On je takođe otvoreno veliki Srbin. Ostali se međutim plaše da će im to štetiti poslu i da neće moći da idu po drugim sredinama. Evo pre neki dan smo svirali u Portorožu i došla je ekipa Torcide (navijača Hajduka) iz Splita. Došla je jedna ekipa Srba iz Hrvatske koju su inače deklarisani Bed Blu Bojsi (navijači Dinamo Zagreba). I tako jedni tokom svirke viču: „Boro Srbine“, a sa druge strane čujem: „Boro Ustašo“, a svi su ostali do kraja koncerta.
MUZIČARI KOJI PIJU NIKAD NISU ZNALI GDE JE BINA: Pevaću do poslednjeg daha. Proslavu 30 godina grupe hteli smo da pravimo na Marakani i maltene smo već sve ugovorili, ali nažalost na kraju smo odbijeni zbog bojazni da ćemo kao Čola i Ceca uništiti travu, a bio je red da je jednom i mi malo izgazimo. Onda nam je Arena ostala kao alternativa, a na tom nastupu praktično smo već ušli u 31. godinu. Eto, došli smo u to doba da već lažiramo, smanjujemo godine. Šalim se, trebalo je ipak veličanstveno obeležiti jubilej, da pokažemo da još nismo otpisani.

JA RATUJEM SAM: I sam sam sebe otpisivao nekoliko puta. Kada smo 2006. svirali u Areni padale su opklade da li ću uopšte izdržati koncert. Bio je jedan momenat kada sam bio krajnje malodušan i prema sebi i prema Čorbi. U ratno vreme, izdali smo album“Labudova pesma“ koji nikada nije bio adekvatno promovisan. Sam rat je krajnje depresivna pojava i tada sam mislio da će taj album biti moja „labudova pesma“. Najdraže mi je bilo kada smo u postavi sa Čuturom (Nikola Čuturilo) i Džindžerom (Vidoja Božinović) objavili album „Istina“. Pre toga su nas svi otpisali, a onda je usledio veliki „kambek“ gde je „Anđeo“ kao pesma nažalost pojeo sve ostale na tom albumu, a na njemu ima mnogo kvalitetnih numera. Ta postava Riblje čorbe je apsolutno prašila, kao i ova sadašnja koja traje već 27 godina.

PEKAR, LEKAR, APOTEKAR: Ma shvatio sam da mogu da radim bilo šta, što da ne... Evo, pišem kolumne za pojedine novine, član sam Udruženja književnika, čak i Udruženja slikara... Moj prvi posao u životu bio je stolarski, a bio sam i moler. Ništa mi od toga nije teško padalo i mislim da mi ni sada ne bi bio problem bilo čime da se bavim.

NEĆU DA ISPADNEM ŽIVOTINJA: Orvel je napravio „1984“ u kojoj se prvi put pojavljuje Veliki brat kao nevidljivi diktator, koji se samo preko ekrana obraća naciji, izmišlja rat sa spoljnim svetom, drži ih u poslušnosti. Sada ovaj Veliki brat maltretira tamo neke male ljude za šaku para. Nije mi, hvala Bogu, nuđeno da budem u Velikom bratu. Nuđeno mi je u par navrata da budem u Farmi, ali naravno da sam odbio. Nikada ne bih ni prihvatio tako nešto. Druga Orvelova knjiga „Životinjska farma“ govori o tome kako su životinje preuzele vlast i sve su jednake, samo su neke više od drugih. Sličan je rijaliti šou, ali shvatio sam da su na ovoj Farmi svinje preuzele vlast.

files.php


http://www.e-novine.com/entertainme...i/39760-Biti-nacionalista-nije-nita-runo.html
 
Boru je slušala i još uvek sluša cela bivša Juga.Mogu da ga mrze oni koji ga ne vole.:mrgreen:

апсолутно.

Него нису ми јасни они који преносе не оригиналан текст већ верзију коју сервирају е-новине и пијани Петар Луковић..........А е-новине су пред гашењем из финансијских разлога - нико их не чита колико су добре и објективне.
 
За мене ваља само ова прва Погледај дом свој анђеле.Иако се као односи на Косово уствари одговара наразне начине.Остало нула бодова.Ипак је то лечени алкос.

Па???

Чорба је направила огроман број песама који су постале део екс-ју рок евергрина........(лутка са насловне стране, два динара друже, кад ходаш, када падне ноћ, ја ратујем сам, хајде сестро слатка, свануло је изнад..., амстердам, последња песма о теби, немој срећо, волим жене, на западу ништа ново.............)
У ствари нико није направио толики број легендарних песама као пијани бора.
 
Па???

Чорба је направила огроман број песама који су постале део екс-ју рок евергрина........(лутка са насловне стране, два динара друже, кад ходаш, када падне ноћ, ја ратујем сам, хајде сестро слатка, свануло је изнад..., амстердам, последња песма о теби, немој срећо, волим жене, на западу ништа ново.............)
У ствари нико није направио толики број легендарних песама као пијани бора.

Знам ал ове које се спомињу су политичке.Капираш.Мислила сам на ове спомињане песме у посту.
 
Знам ал ове које се спомињу су политичке.Капираш.Мислила сам на ове спомињане песме у посту.

никада се ништа не гледа парцијално.............само свеобухватно и једино на тај начин се може дато коначни суд


а и " ја ратујем сам"
"пекар лекар апотекар"
и погогото

"Нећу да испаднем животиња"

су легендарне песме
 
апсолутно.

Него нису ми јасни они који преносе не оригиналан текст већ верзију коју сервирају е-новине и пијани Петар Луковић..........А е-новине су пред гашењем из финансијских разлога - нико их не чита колико су добре и објективне.

Опет Пера Луковић ....

:roll::roll::roll:
 
За мене ваља само ова прва Погледај дом свој анђеле.Иако се као односи на Косово уствари одговара наразне начине.Остало нула бодова.Ипак је то лечени алкос.

:hahaha::hahaha::hahaha:...pa i ti si patoloska lezbaca, pa ti niko ne trazi da te abjuzinguje
:rotf::rotf::rotf:
 
За мене ваља само ова прва Погледај дом свој анђеле.Иако се као односи на Косово уствари одговара наразне начине.Остало нула бодова.Ипак је то лечени алкос.

Hajde sada u cosak i lupaj glavom u zid ,kao i svaka l..ka,jer kakve veze ima muzika sa tvojom proustaskom ideologijom i sexualnim afinitetima.Slusaj onog Tupsona i uzivaj.
 
Nacionalista i uvlakac...
Licemer i seljacina.
Kao zeza Slovence pa onda drzi koncerte i uvlaci im se u buljooooo.
Jos i savetnik kod onog ljubitelja macaka...
Politicka prostitutka.
Jos kad cujem onog Andjela...povraca mi se.

Па повраћај - али не овде.
Па који си ти мој "грађанин" да пљујеш по легенди српског рока.

Запитај се шта си ти у свом животу урадио. - сероњо
Да иоле ишта вредиш не би сррао по нету.
 
Nacionalista i uvlakac...
Licemer i seljacina.
Kao zeza Slovence pa onda drzi koncerte i uvlaci im se u buljooooo.
Jos i savetnik kod onog ljubitelja macaka...
Politicka prostitutka.
Jos kad cujem onog Andjela...povraca mi se.

Al bre,cobane muzicar mora da bude u trndu,a Bora je covek koji to ume a uz to nam jos kroz pesme kaze puno toga
 
"Bora Đorđević, teški Srbin Biti nacionalista nije ništa ružno

Sledeci tu istu logiku, nista ruzno nije biti ni Hrvat i nacionalista...

Eto, i Tompson mozda ima dobrih pesama, samo ja ne volim da ga slusam...

Veliki i pravi umetnici su uvek iznad nacionalizma.

Pa ako su svi u okruzenju nacionalisti moras i ti da bi parirao,Bora samo lepo sroci i kaze to sto vecina nas misli,a dokazao je milion puta da je veliki rokr,muzicar i pesnik
 
Ma koliko god on bio nacionalista, pjesme su mu odlicne ... Mada zadnja dva albuma daleko ispod proseka ...Odrastao sam uz njegove pjesme ...

Taman tako, a ja sam se inatio s domacim rock'n'rollom dok su svi moji drugari iz razreda mi govorili "A kako mozes to da slusas, to je od tebe starije, a vidis sta je muzika" i puste Saka Polumentu :lol:

A to sto je on nacionalista, sam on kaze da mu to skodi, i zaista jeste, jer o sebi stvara negativnu sliku, ali njemu kao muzicaru mogu samo da se klanjaju mnoge danasnje zvijezde.
 
Poslednja izmena:
Boru je slušala i još uvek sluša cela bivša Juga.Mogu da ga mrze oni koji ga ne vole.:mrgreen:

:amen:

апсолутно.

Него нису ми јасни они који преносе не оригиналан текст већ верзију коју сервирају е-новине и пијани Петар Луковић..........А е-новине су пред гашењем из финансијских разлога - нико их не чита колико су добре и објективне.

Pa najlakse je da oni koji ga ne vole, tj hoce da ga naprave okorelim zlocinackim nacionalistom izvlace iz konteksta ono sto je Bora rekao... Ali dzaba im! Mogu da mu pljunu pod prozor!

За мене ваља само ова прва Погледај дом свој анђеле.Иако се као односи на Косово уствари одговара наразне начине.Остало нула бодова.Ипак је то лечени алкос.

Mogu reci da je to sigurno jedna od najboljih, ali ima jos mnooogo dobrih pesama...
I ne mozes da sudis o tome kakav je neko muzicar na osnovu toga da li je alkos ili ne!
Pa imas koliko oces primera u svetu: najbolji muzicari su pili i drogirali se... Ne opravdavam ih ali nikako na osnovu toga ne mozes da ocenjujes njihovu muziku! :rtfm:

Знам ал ове које се спомињу су политичке.Капираш.Мислила сам на ове спомињане песме у посту.

Pa cinjenica je da je Bora jedini, pevao o tadasnjem stanju u zemlji, kritikovao vlast, zbog cega je i lezao u zatvoru... Ali jedini on je imao hrabrosti da sve to iznese javnosti!

Ma koliko god on bio nacionalista, pjesme su mu odlicne ... Mada zadnja dva albuma daleko ispod proseka ...Odrastao sam uz njegove pjesme ...

Jeste nacionalista, ali ne toliko okoreo koliko hoce da mu prikace... Covek jednostavno voli svoju zemlju!
Pa sveprisutno je to da kvalitet pesama opada kako idu godine... Ima poneka koja je dobra ali uglavnom su sve losije...
 

Back
Top