zavarivanje aluminijuma

Cao!
Vidim da ti se zuri sa odgovorom...
Pretpostavljam da si sa metalurgije, ako je tako, onda bolje da se javi neki metalurg...
Ja se ne bavim u znacajnijoj meri hemijskim promenama u metalu, masinci su vise narucioci odr. karakteristika materijala. :?

Al legure su dosta problematicne za zavarivanje tako da se one dosta spajaju zakivcima ili vijcima.
Problematicnost potice od npr. stvaranja oksidne skrame na povrsini koja se uspesno resava fuzionim postupcima zavarivanja u atmosferi inertnih gasova (TIG i MIG postupak).
Drugi problem je npr. velika refleksivnost energije sa povrsine sto otezava odn. onemogucava zavarivanje npr.laserskom metodom a takodje izaziva i lokalna pregrevanja.
(Koliko ja znam) trenutno najpogodnija metoda za zavarivanje aluminijuma je tzv. frikciono zavarivanje (friction stir welding)koje je omogucilo spajanje mnogih Al legura koje do sad uopste nisu mogle da se zavaruju.Ova metoda je zasnovana na zagrevanju i omeksavanju metala frikcionim dejstvom elektrode, tako da nije potrebno dovoditi dodatni materijal. Ova metoda je primenjena kod spajanja najnovijeg kompozita na bazi Al, tzv. Glare kod aviona A380.
Difuziono spajanje je takodje metoda koja se ubraja u metode zavarivanja i bazirana je na difundovanju atoma jednog elementa u drugi pod dejstvom povisenog pritiska i temperature, ali bez vidljive rastavne linije. Jacina ovako dobijenog spoja je jednaka jacini osnovnog materijala.
Eto, nadam se da ti je ovo barem malo pomoglo. Ako ti treba nesto detaljnije, javi sta tacno, pa ako mogu da pomognem...Inace, dosta stvari imas na internetu u vezi metalurgije aluminijuma pa probaj i tako...
Sto se tice promena karakteristika metala prilikom zavarivanja, masinci se vise bave njihovim mehanickim promenama nego hemijskim.
Postoji jos niz drugih nacina izrade elemenata od npr. aluminijuma koje isljucuju zavarivanje ili ga u znatnoj meri eliminisu, ako te tako nesto interesuje, tu vec nesto mogu da pomognem.
:P Cao!
 

Back
Top