Maltretiranje u vezi.

da
ne mogu, ne zelim da gledam takve klipove i da citam vesti o bilo kakvom nasilju
maltretiranju
zena muskaraca dece zivotinja
jedino sto mogu da kazme da bih osobe koje su sklone tom vidu ispoljavanja agresije
mucila na javnim trgovima
al polako
da im stosporije dodje mila smrt
 
dokazivanje nadmoci, kompleksi vise ili nize vrednosti, tata mu tukao mamu kad je bio mali pa je poprimio model ponasanja, bio luzer u srednjoj i peglali ga svi pa sad se sveti preko zena, impotentan pa je besan na ceo svet...ma moze biti milion mogucih razloga
 
uh pazi.
verovatno je kompleksas
znas ono, u pubertetu si, ruzan si, aknav si, mialjav si, neproporcionalan i nesimetrican
al ti dobro ide istorija i politicka nauka pa se okrenes tome i posvetis do koske i za 20 godina postanes ambasador
j ebo nisi jer kako bi takav nikakav da j ebes
a onda kad ostaris i pomislis da je sve u redu pocinje da se pojavljuje vrh ledeneog brega
i frustracione epizode i epizode pocinju premijerno da se prikazuju posle godina nesvesnog pripremanja
 
uh pazi.
verovatno je kompleksas
znas ono, u pubertetu si, ruzan si, aknav si, mialjav si, neproporcionalan i nesimetrican
al ti dobro ide istorija i politicka nauka pa se okrenes tome i posvetis do koske i za 20 godina postanes ambasador
j ebo nisi jer kako bi takav nikakav da j ebes
a onda kad ostaris i pomislis da je sve u redu pocinje da se pojavljuje vrh ledeneog brega
i frustracione epizode i epizode pocinju premijerno da se prikazuju posle godina nesvesnog pripremanja

Ne pricamo samo o ambasadorima, ima ih u svim profesijama.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ko je rekao da ima veze sa profesijom?
ja sam rekla da se ti psihoze javljaju posle kao iskaljivanje nekog podsvesnog nezadovoljstva zbog nekih stvari koje su ostale neprozivljene
"profesija" je tu samo bila trenutno nadoknadjivanje tih propustenih stvari
 
Ja i dalje mislim da ima mnogo osoba na balkanu koje maltretiraju svoju zenu/devojku, i ja i dalje mislim da to ima veze sa slikom zene u tom drustvu!

Treba se takodje znati da zakonski zena jeste zasticena ali da i u redovima zakona -----> sudija, milicionera i doktora i dalje cesto vazi "sta su dva tri samara"
 
Srbi ženu tuku, šutiraju, dave, vređaju i siluju

Žrtva porodičnog nasilja u Srbiji je prosečno obrazovana žena, srednjeg životnog doba, nasilje trpi između 15 i 20 godina. Najčešće je udarana pesnicom, šutirana, davljena, uz to vređana i psovana, a u 10 odsto slučajeva i silovana. Međutim, tendencija je da se sve više javljaju mlađe žene koje su već posle nekoliko godina lošeg braka shvatile da nikad neće biti bolje, rekla je Tanjugu koordinatorka Savetovališta protiv nasilja u porodici Vesna Stanojević.

Ona objašnjava da je najgora situacije kod žena srednjih godina koje su ponele određene modele ponašanja od kojih ne odustaju, a tako vaspitavaju i svoje ćerke.

''Žene od 50 godina će svojoj ćerki od 20 ili 30 reći 'ma nije to ništa strašno i mene je tvoj otac maltretirao, proći će to njega, godine idu, neće moći uvek tako''', navela je Stanojevićeva i dodala da to u opšte nije tačno, jer ''godine idu, ali sa godnima uvek ide i ludilo''.

Ona kao primer navodi slučaj čoveka koji ima 80 godina i zlostavlja svoju ženu od 75 godina. ''To traje i dalje, jer ju je on ceo život zlostavljao, zašto bi sada u 80. promenio neke stvari'', rekla je Stanojevićeva.
Prema njenim rečima u "sigurnim kućama" ima sve više mlađih žena i da je u ovogodišnjih sedam meseci u Savetovalištu primljeno 2.800 poziva.

''One imaju mnogo bolje šanse da nastave samostalan život, samo im je potrebno pružiti šansu pri izlasku iz kuće'', istakla je Stanojevićeva, napomenuvši da je neophodno da institucije, ukoliko se u zemlji želi smanjiti nasilje, podrže ženu kad izađe iz "Sigurne kuće".

''Već treću godinu za redom pričam da žene koje izlaze iz 'Sigurne kuće' treba da dobiju neku materijalni pomoć, otprilike na nivou koliko dobijaju žene hraniteljice u hraniteljskim porodicama'', ukazala je Stanojevićeva i dodala da to nije mnogo, ali je dovoljno da, pored plate, koja često ne iznosi više od dvadesetak hiljada, može sama da se izdržava.

Kaže da saradnja s policijom nije loša, ali i da se veoma često dešava da među pripadnicima policije i dalje postoje predrasude da je žena kriva kada je nasilje u porodici u pitanju.

Aktivistkinja mreže "Žene protiv nasilja" Aleksandra Nestorov je, govoreći o porastu nasilja nad ženama, navela da na nivou države ne postoji jedinstvena evidencija na osnovu koje se može proceniti da li postoji trend rasta. Prema njenim rečima, ipak se može izneti podatak da prosečno godišnje pomoć od Autonomnog ženskog centra zatraži oko 1.000 žena.

Nestorov je kazala da su žene (78 odsto) te koje najčešće prijavljuju nasilje u porodici - psihološko, fizičko, ekonomsko nasilje i uznemiravanje. Oko 9,3 odsto prijava dolazi zbog seksualnog nasilja, silovanja, pokušaja silovanja i seksualnog uznemiravanja, osam odsto prijava zbog trauma usled diskriminacije, seksizma, rasizma, homofobije i u sedam odsto slučajeva se radi o traumama usled loših porodičnih odnosa, alkoholizma i slično.
 
Na osnovu rezultata istraživanja "Krivično delo nasilja u porodici - aktuelna pravosudna praksa", koje je rađeno u Beogradu i Nišu, u više od 50 odsto slučajeva koji su procesuirani vršeno je samo fizičko nasilje, udaranje pesnicom, šutiranje, davljenje, šamaranje, ujedanje, izvrtanje ruke, udaranje drvenom palicom, kaišem, udaranje glave žrtve u zid, ubadanje nožem. U 40 odsto slučajeve postoji i fizičko i psihičko nasilje, a samo psihičko koje podrazumeva vređanje, psovanje, uznemiravanje telefonom, pretnje da će zapaliti kući, baciti bombu, pobiti sve u preostalim slučajevima.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/72017/Srbi-
 
Jok bre normalna pojava

`par samarcica` kakva je to zena, jel ona drzi do sebe imalo, stvarno ne mogu da verujem kako zena prica kao da je to nesto normalno , :dontunderstand: u sustini pridrzavam se onog ako je jednom udari on je kriv, a vec drugi put je ona , sto je sa njim .... ja ne bi mogla.... da sam na njenom mestu dobio bi vreo tiganj u glavu pa da vidim jel bi mi prisao na 100 metara...a kad bi mi prisao isla bi mu na parastus :pop:
 
`par samarcica` kakva je to zena, jel ona drzi do sebe imalo, stvarno ne mogu da verujem kako zena prica kao da je to nesto normalno , :dontunderstand: u sustini pridrzavam se onog ako je jednom udari on je kriv, a vec drugi put je ona , sto je sa njim .... ja ne bi mogla.... da sam na njenom mestu dobio bi vreo tiganj u glavu pa da vidim jel bi mi prisao na 100 metara...a kad bi mi prisao isla bi mu na parastus :pop:

Yea baby talk to me dirty:per:
 

Back
Top