PISMO PREDSEDNIKU

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Pismo predsedniku

"Poštovani gospodine predsedniče,
Ja rek'o da iskoristim priliku da Vas obavestim da ovo u Srbiji ništa ne valja. Baš ništa, predsedniče. Gde god da pipnete, šta god da pogledate, sve je trulo. Nigde dobrog rešenja, nigde jasne, osmišljene dugoročne politike i strategije. Sve se svodi na dnevno politikanstvo i sakupljanje jeftinih poena. A najgore je to što nema nade, to što se ne vidi perspektiva. Sad, može biti, gospodine predsedniče, da mi obični smrtnici grešimo, može biti da nismo dovoljno pametni da sagledamo Vašu veliku državnu strategiju, ali verujte mi da je prosečan Srbin danas u većem beznađu i očaju nego što je to bio usred NATO agresije 1999. godine.

Evo, predsedniče, svi vi iz vrha vlasti ovih dana pričate o Kosovu. Kažete - ne damo 'svetu srpsku zemlju', kažete - nikada nećemo priznati lažnu državu, kažete - Srbija, ni po koju cenu, neće odustati od svog teritorijalnog integriteta i suvereniteta. Bravo, gos'n predsedniče! Ali, šta još? Ima li u toj državnoj 'kosovskoj priči' nečeg konkretnijeg od zvečećih parola? Ima li preciznog plana, ima li moćnih saveznika koji su spremni da zalegnu za „našu stvar", postoji li neki, bilo kakav rezervni položaj? Šta ćemo, na primer, gospodine predsedniče, ako i u Njujorku prođemo kao prase u Teheranu, to jest kao Vuk Jeremić u MSP-u?

I zašto opet, gospodine predsedniče, proglašavamo pobedu iako svi vidimo da smo izgubili?! Kako je moguće da Vi u Skupštini kažete da je Srbija u Hagu pretrpela težak udarac, a da odmah potom ne kažete ko je za to kriv? Zar nije normalno, predsedniče, da politički odgovaraju oni koji su nas uveli u još jedan težak poraz, u novu nacionalnu frustraciju?!

Da li, dakle, gospodine predsedniče, ova i ovakva Srbija uopšte može da odbrani Kosovo? Da li Srbija sa najmanjom platom, najnestabilnijim kursom, najvećim stepenom korupcije i ubedljivo najotuđenijom političkom elitom u Evropi može bilo šta konkretno da učini u odbrani svojih interesa? Da li demokratska Srbija sa politikom „tihog, diplomatskog rata" može da, na kraju priče, prođe bolje od slobističke Srbije? Konačno, da li je zaista moguće da Srbija uđe u EU, a da se prethodno ne odrekne Kosova?! I kako uopšte Srbija kao država može da funkcioniše u uslovima stalnog sukoba sa najmoćnijim zemljama Evrope?

Nekako mislim, gospodine predsedniče, da ja, mali srpski novinar, imam pravo da vas evo javno pozovem da nam odgovorite na ova pitanja. Biće, predsedniče, da ovaj naš napaćeni narod ima pravo da zna istinu. Pa kakva god ta istina bila.

P. S. Gospodine predsedniče, ako već niste, na „Jutjubu" obavezno preslušajte najnoviji hit Beogradskog sindikata „Welcome to Srbija". Biće Vam od koristi..."

Dragan J. Vučićević

http://www.pressonline.rs/sr/kolumne/story/127657/Pismo+predsedniku.html

------------
Da li biste se prikljucili svojim potpisom na ovako sroceno pismo, da li biste nesto dodali, oduzeli, predlozili?
 
Vučićević je priličan ljugavko...Što bi rekli pljuvač za iznajmljivanje.
U nečem je u pravu,nešto je plaćena propaganda.Sve u svemu to...

Tema nije licni opis i licno vidjenje novinara, tema je sadrzaj teksta!
Dakle, sta bi ti ovde oduzemo, dodao, ne bi se slozio, slozio bi se, itd.
Ako je ovo jedini odgovor sto si dao, u redu. Dovoljno. Ne za novinara, naravno...
 
Pa to je kao da ja kao svoj stav iznesem argument protivnika pa svoj kontra-argument pa onda kažem da oba ne valjaju a pritom ne otkrijem svoje pravo stajalište,niti ponudim rešenje.
 
Vučićević je priličan ljugavko...

тежак.


али "медисјки јавни сервис (европске :ролл: ) србије, наше право да знамо све" би требало ова питања да постави. сви они знају да промукну дерући се у микрофоне на монтажним бинама обаћевајући куле и градове у предизборним кампањама, а врло ретко или никад не објашњавају конкретно шта су урадили и зашто нису урадили оно што су рекли да ће да ураде или у ствари очекују да то сами скапирамо, да се подразумева.
 
Pa to je kao da ja kao svoj stav iznesem argument protivnika pa svoj kontra-argument pa onda kažem da oba ne valjaju a pritom ne otkrijem svoje pravo stajalište,niti ponudim rešenje.

Ja se slazem, dakle, ali, ja bih imala jos ponesto dodati.
Nista, ici cemo stavku po stavku, sto je brzo to je kuso, a meni i inace se prebacuje da sam brzopleta, sto (ni)je tacno:rtfm:
 
тежак.


али "медисјки јавни сервис (европске :ролл: ) србије, наше право да знамо све" би требало ова питања да постави. сви они знају да промукну дерући се у микрофоне на монтажним бинама обаћевајући куле и градове у предизборним кампањама, а врло ретко или никад не објашњавају конкретно шта су урадили и зашто нису урадили оно што су рекли да ће да ураде или у ствари очекују да то сами скапирамо, да се подразумева.
Brale u njegovim novinama.Kao i u Kurir-u koji je ista škola,rade polupismeni likovi koji znaju da kleveću i lažu dobro i zato ih tamo drže.Jadna je Srbija ne samo s Kurirom nego sa svim ostalim ''demokratskim'' medijima.
 
FacetsOfYellowMan.jpg








Di si zutac.:hahaha::hahaha::hahaha:
killing-trolls-copia.jpg

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Вучићевић би да искористи прилику за самопромоцију и успут да изрекламира Београдски Синдикат.Када се само сетим колико се до пре пар година клео у Курир и колико га је после тога на сва уста пљувао са све Рајом Родићем за којег је тврдио да је криминалац и да ће ићи у затвор,што се на крају показало да је тачно али та чињеница му није сметала дако га је Курир "лебом ранио"
Што се тиче његовог обраћања председнику,сматрам да је оно на месту без обзира што је упућено од личности сумљивог квалитета.Народ има право да тражи да се лица одговорна за фијаско пред МСП-ом позову на одговорност,пошто су све ове године водили политику обмане.Проблем је у томе што су они сами себи судије које увек за себе донесу ослобађајућу пресуду,упкос незадовољству већег дела грађана.
 
Kad bismo trazili odgovor, da li bi ga dobili?
Ja mslim da NE, ne, ja sam sigurna da NE BI!
Duzan je da na neke stvari iz ovog pisma odgovori, on ima medijskog prostora i za baciti, samo tzv. Javni servis je bukvalno njegov, ali, bas bi nasli crvku kojoj cemo se moliti:(
 
а најбоље да новинар предлаже како да се овди држава
Ma kad vidiš neke čobane odavde koji podržavaju demagogiju,ne mislim naravno na Bilju i Vračarca,pa i Forest green je makar dosledan,neke nedefinisane likove,jasno ti je da moraš da budeš protiv toga:D
 
Вучићевић би да искористи прилику за самопромоцију и успут да изрекламира Београдски Синдикат.Када се само сетим колико се до пре пар година клео у Курир и колико га је после тога на сва уста пљувао са све Рајом Родићем за којег је тврдио да је криминалац и да ће ићи у затвор,што се на крају показало да је тачно али та чињеница му није сметала дако га је Курир "лебом ранио"
Што се тиче његовог обраћања председнику,сматрам да је оно на месту без обзира што је упућено од личности сумљивог квалитета.Народ има право да тражи да се лица одговорна за фијаско пред МСП-ом позову на одговорност,пошто су све ове године водили политику обмане.Проблем је у томе што су они сами себи судије које увек за себе донесу ослобађајућу пресуду,упкос незадовољству већег дела грађана.

Pa, necemo valjda ici napred a stalno gledati nazad?
Ne razumem!
Vucicevi je bio, pa svi smo nesto BILI, ja se secam kad sam bila prvak, pa vise nisam, itd.
Da li si ti cuo da hlebe poskupljuje, a da cmeo mleko UVOZITI, halo, mi cemo uvziti mleko po mnogo visim cenama, jer nas stocni fond se unistava polako ali siugrno. Juce je iznesen podatak, da u susednim zemljama (dakle u bivsim nam "bratskim" Republikama) subvencije koje stocari dobija, cas su 19 puta vece od onih koje dobijaju nasi, i da recimo u bratsom RS ta subvencija iznosi nekih 19.din (da pretvorimo u dinare) a nasi stocari dinar i nesto pride, dakle ni dva!

I, zar mi da UVOZIMO mleko i da ga u prodavnicama vec nema u dovoljnim kolicinama, a kad stigne, bice skuplje jer je uvezeno.To normalan covek ne moze da pojmi, samo to, o ostlaom, pa tema je, bice:roll:
 
Ma kad vidiš neke čobane odavde koji podržavaju demagogiju,ne mislim naravno na Bilju i Vračarca,pa i Forest green je makar dosledan,neke nedefinisane likove,jasno ti je da moraš da budeš protiv toga:D
Hvala:)
Ali...
Iznesi SVOJE misljenje, pobije demagoske postove, ja ne mogu, prosto ne mogu da pronadjem ista a da bih mogla da negiram.

Nista mi nije jasno oko ove Rezolucije o Kosovu, jedni kazu da smo gotovi ako prihvate, drugi da smo urnisani ako NE prihvate, a mozda sam ja glupa pa ne mogu da skontam, ali ne mogu!
EU nas napada da nismo trazili njhovo misljenje prilikom pisanja, Boris Tadic kaze da JESMO, i sta ja treba da radim?
Da ih sve suocim?
Otkud meni ta sansa?
 
Pismo je izuzetno naivno, smesno i glupo do bola....

Pokazuje apsolutno nepoznavanje funkcionisanja demokratije.

Kada bi politika bila ono sto se po povrsini vidi - svi bi bili dobri politicari (a dobrih politicara je jako malo).

Jos uza sve posmo je populisticko, jer tako situaciju vide u Srbiji svi oni koji sa politikom i REALNOSCU blage veze nemaju.

U politici su sve pojave uzrocno posledicne, a taj nesretni Tadic je samo POSLEDICA RANIJIH UZROKA.

On niti moze nesto, niti odlucuje nesto.

I BILO KOGA, od 10 miliona Srba, da postavite na njegovo mesto, ili bi bili isti, ili gori od njega.
 

Back
Top