eUropska demokratija: u Grckoj vojska razbila strajk

Нема девалвације у евро зони. Дала баба динар да уђе, а дала би десет да изађе.

И то је занимљива лекција онима који би некад, можда, могли да уђу у евро зону, ако евро зона опстане. За нас то наравно не важи јер ми никад нећемо ући ни у ЕУ, а камоли у евро зону.
 
to je tacno
ovo je plastican primer unistavanja domace privredne grane od strane evropske unije

To nije kljucna privredna grana, a EU ti je kao veliki ring u kome se ne gleda sto je neko super-teska a neko pero-laka kategorija. To jeste licemerno, ali ebiga....u nekim domenima je i dobro, jer mali mogu da ponude istu stvar po manjoj ceni.

Grci moraju da se pomire sa tim da ce neki recimo slovenacki ili poljski prevoznici dati povoljnije cene njihovim rafinerijama.

Svakako nece prodavati more, restorane i hotele, a od toga zapravo i zive.
 
To nije kljucna privredna grana, a EU ti je kao veliki ring u kome se ne gleda sto je neko super-teska a neko pero-laka kategorija. To jeste licemerno, ali ebiga....u nekim domenima je i dobro, jer mali mogu da ponude istu stvar po manjoj ceni.

aha znas kad ce mali da ostvare ekonomiju obima u istoj sferi u razmerama kao veliki - nikad a mozda ni tad
 
Грци су потпуно ненормални, разумем ја њих (не кажем дасу у праву) и чак подржавам њихову борбеност, али у сред туристичке сезоне радити овако нешто!:dontunderstand: То се зове самоубиство, и то само показује колико су људи глупи и не виде даље од свог носа. Еј бре неке селендре у сред ничега (али поред мора) пуне туриста који купују гомиле потребних и беспотртебних глупости, тоне и тоне изеденог гироса, локумадеса (крофни) и калампокија (кукуруза) ........... све је то огромна лова које сигурно неће бити ако наставите са овом суицидном политиком "браћо"!
 
Грци су потпуно ненормални, разумем ја њих (не кажем дасу у праву) и чак подржавам њихову борбеност, али у сред туристичке сезоне радити овако нешто!:dontunderstand: То се зове самоубиство, и то само показује колико су људи глупи и не виде даље од свог носа. Еј бре неке селендре у сред ничега (али поред мора) пуне туриста који купују гомиле потребних и беспотртебних глупости, тоне и тоне изеденог гироса, локумадеса (крофни) и калампокија (кукуруза) ........... све је то огромна лова које сигурно неће бити ако наставите са овом суицидном политиком "браћо"!




Potpuno se slazem sa tobom. Raditi ovo sto oni rade u sred turisticke sezone je pogubno. Uopste mi nije jasno kako oni razmisljaju.
 
Људи се боре за своја права, код нас би могло да прође да се плате смање за 30% без икаквог проблема, пристали би наши и да не примају плате, као што и пристају.
Није штрајк још готов, мислио сам да ће да ударе на камионџије, али прпа, бато.
Колико сам схватио, њих нема више од 500, оних који су упали у Владу.
 
Грци су потпуно ненормални, разумем ја њих (не кажем дасу у праву) и чак подржавам њихову борбеност, али у сред туристичке сезоне радити овако нешто!:dontunderstand: То се зове самоубиство, и то само показује колико су људи глупи и не виде даље од свог носа. Еј бре неке селендре у сред ничега (али поред мора) пуне туриста који купују гомиле потребних и беспотртебних глупости, тоне и тоне изеденог гироса, локумадеса (крофни) и калампокија (кукуруза) ........... све је то огромна лова које сигурно неће бити ако наставите са овом суицидном политиком "браћо"!


:lol:
Па то и јесте поента штрајка - да блокираш нормалан живот и функционисање државе, да би навео државу да испуни твоје захтеве. Не видим ту ништа чудно.

Шта мислиш, да ли би ишта могли да ураде у зимској сезони кад влада мртвило? Могу тада да закрче улице Атине и Солуна, али тада дефинитивно не би постигли толики ефекат као сада ђто га постижу.

Смешно ми је оно што се дешава код нас - кад се грађани погођени нечијим штрајком буне против штрајкача, уместо да и они навале на државу да што пре реши тај проблем.
 
А моги су да изнајме Акрополу на 100 година и решили би се дуга.Ал не то је грчки понос,они радије жицаре.


Па да им на крају остане само голо брдо... :roll:

А стубови би завршили у неком музеју, вероватно у Лондону где су и започели скупљање делова тог храма...
 
Sramota me je kada čitam ove komentare koje odvaljuju ovde jedan deo forumaša na štrajk u grčkoj.
Ljudi tamo samo štite svoj posao i svoje zarade sa kojima prehranjuju svoje porodice , kao i sopstvene živote da ne bi dospeli na prosjački štap.
Bore se za svoje živote i svoja prava koja im i pripadaju , za razliku od ljudi koji žive ovde.
Spska posla što bi neko rekao.
 

Back
Top