Da li je doslo vreme za "Mladu Bosnu" i "Crnu ruku" ?

Cer

Primećen član
Poruka
570
Muslimanski ekstremizam i verski i politicki je u ekspanziji, najvise u Bosni a onda i u Raskoj oblasti. Siptari idu ka svom konacnom cilju 'Velika Albanija', separatisti u Vojvodini sa isturenim Cankom napred i zutima, Madjarima i ustasama za njim idu ka udaljenju pokrajine od Srbije, nacionalne manjine su zasticene kao beli medvedi a Srbi u sopstvenoj drzavi ne mogu glavu da podignu. Zapad ozbiljno planira Reubliku Srpsku da unisti. Vlast nam je nestabilna, slaba, nesposobna, delom kriminalna. Predsednik je marioneta, koji bespogovorno izvrsava naloge zapada i Turaka, a prethodno je vojsku unistio.itd.itd.
Da li patriote i rodoljubi medju Srbima treba da se organizuju? Situacija ekonomska i politicka je sve teza, vlast samo koliko da se odrzi, zaduzuje se, a ostalo joj je jos samo dva-tri javna preduzeca da proda jer je sve drugo rasprodala. Mi smo ugrozeni kao nikada do sada, i spolja i iznutra. Sa obe strane Drine nad Srbima se nadvijaju jos crnji oblaci. Da li treba da nas razbiju u potpunosti, pa tek onda da se borimo za svoj identitet, nezavisnost, prava.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Muslimanski ekstremizam i verski i politicki je u ekspanziji, najvise u Bosni a onda i u Raskoj oblasti. Siptari idu ka svom konacnom cilju 'Velika Albanija', separatisti u Vojvodini sa isturenim Cankom napred i zutima, Madjarima i ustasama za njim idu ka udaljenju pokrajine od Srbije, nacionalne manjine su zasticene kao beli medvedi a Srbi u sopstvenoj drzavi ne mogu glavu da podignu. Zapad ozbiljno planira Reubliku Srpsku da unisti. Vlast nam je nestabilna, slaba, nesposobna, delom kriminalna. Predsednik je marioneta, koji bespogovorno izvrsava naloge zapada i Turaka, a prethodno je vojsku unistio.itd.itd.
Da li patriote i rodoljubi medju Srbima treba da se organizuju? Situacija ekonomska i politicka je sve teza, vlast samo koliko da se odrzi, zaduzuje se, a ostalo joj je jos samo dva-tri javna preduzeca da proda jer je sve drugo rasprodala. Mi smo ugrozeni kao nikada do sada, i spolja i iznutra. Sa obe strane Drine nad Srbima se nadvijaju jos crnji oblaci. Da li treba da nas razbiju u potpunosti, pa tek onda da se borimo za svoj identitet, nezavisnost, prava. .
Bojim se da si u pravu. Zato je sa organizovanjem srpskih patriota trebalo krenuti poodavno, ali kad vec nije do sada trebalo bi sto pre.
Pre svega treba raditi na tome da se ako je moguce demokratskim putem smeni ova vlast jer je nesposobna i korumpirana. U zapadnoj stampi malo malo pa se pojavi clanak kako je nas vrli precednik i njegovo drustvo uzelo lovu da uradi posao, a koliko ga dobro radi svaki dan sve vise osecamo nasopstvenoj grbaci.
A ako vlast nije moguce smeniti demokratskim metodama uvek mozemo i trebamo da ih smenimo na isti nacin na koji su i oni dosli na vlast. treba organizovati nove "oktobarske" promene.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dragi moj prijatelju, "postavljac" ima 30 godina. I borio se kako protiv Milosevica tako i protiv ovih koji su nekoliko puta gori od Milosevica. A ustavni poredak je srusen jos onoga dana kada je Djindjic protivustavnom uredbom kidnapovao bivseg predsednika u vozilu za dostavu hrane u CZ-u, pa ga tajno prebacio preko Drine stranim vojnicima i to na Vidovdan. E od njega, pa ako hocemo posteni da budemo i od 5.oktobra 2000 pocinje rusenje ustavnog poretka, cime je dat signal zapadu da sa nama moze kako hoce, jer je kod nas sve moguce ako se politicari nagode. Dok su Milosevicu na noge dolazaili ministri i visoki funkcioneri sa zapada, u vreme Djindjica, Zivkovica, Kostunice, ambasadori su otvarali nogom vrata u vladi i mesali se u svakodnevnu politiku. Rusenje izdajnickog rezima, nije rusenje ustavnog poretka, nego zastita.
 
Ja ostajem Srbin Pravoslavac sa verom u Hrista i spasenje. A vi koji hocete da u sopstvenoj drzavi budete marginalizovani i obespravljeni, da vam svakodnevno Turcin iz Ankare dolazi i udara vam packe, da se klanjate vehabijama, da razmisljate televizorom a ne glavom, slobodno. Borba za opstanak je ujedno borba za carstvo nebesko. Naravno da nemamo cime, jer je onaj hostapler unistio vojsku, ali to ne znaci da sedimo skrstenih ruku.
 
Poslednja izmena:
Dragi moj prijatelju, "postavljac" ima 30 godina. I borio se kako protiv Milosevica tako i protiv ovih koji su nekoliko puta gori od Milosevica. A ustavni poredak je srusen jos onoga dana kada je Djindjic protivustavnom uredbom kidnapovao bivseg predsednika u vozilu za dostavu hrane u CZ-u, pa ga tajno prebacio preko Drine stranim vojnicima i to na Vidovdan. E od njega, pa ako hocemo posteni da budemo i od 5.oktobra 2000 pocinje rusenje ustavnog poretka, cime je dat signal zapadu da sa nama moze kako hoce, jer je kod nas sve moguce ako se politicari nagode. Dok su Milosevicu na noge dolazaili ministri i visoki funkcioneri sa zapada, u vreme Djindjica, Zivkovica, Kostunice, ambasadori su otvarali nogom vrata u vladi i mesali se u svakodnevnu politiku. Rusenje izdajnickog rezima, nije rusenje ustavnog poretka, nego zastita.

I trebalo je skota da izruči. Kamo sreće da ga nije ni bilo.
 
Samo sto sada ne mozemo da menjamo Karadjordjevice i Obrenovice naizmenicno...

Ne vidim da bi iko od javnih licnosti bio priznat za apsolutnog vodju. Cak i da neko bude nasilno izbacen - morali bi da budu izbori, a onda moze da bude bilo sta.
Mada smo mi ionako zreli za diktaruru, nismo jos prosli tu fazu. Pogledajte samo, u zadnjih 200 godina smo ubili svakog vladara koji je bio za otvaranje i kulturu, a svaka cvrsta ruka ili diktator je radio sta je hteo do kraja.
Jedino smo Milosevica isporucili na sud - ali je i on ostao bez presude.
 
Inace posledice delovanja Mlade Bosne i slobodno zidarske Crne ruke,
su bile katastrofalne po srbe iz citavog regiona.
Izrodili su glupana zvanog Gavrilo Princip,
ciji je nepotrebni i antisrpski atentat na Ferdinanda, zavio u crno buducnost Srbije.

Za tvoju informaciju, Austrougarska je imala u planu unistenje Srbije jos od dolaska Petra I na presto, i nakon Balkanskih ratova na zalaganje Austrougarske, Srbija nije dobila izlaz na more preko tada jos ne postojece Albanije, a Crnogorci su morali da se povuku iz Skadra. Medjutim to Austrougarima nije bilo dovoljno, vodili su neku vrstu "carinskog rata" protiv Srbije. Bilo je pitanje samo dana, kada ce Nemacka i Austrougarska otoceti I sv.rat.
A Mlada Bosna, borila se za prava potlacenih Srba u anektiranoj Bosni. Taj njegov cin je castan i herojski.
 
Samo sto sada ne mozemo da menjamo Karadjordjevice i Obrenovice naizmenicno...

Ne vidim da bi iko od javnih licnosti bio priznat za apsolutnog vodju. Cak i da neko bude nasilno izbacen - morali bi da budu izbori, a onda moze da bude bilo sta.
Mada smo mi ionako zreli za diktaruru, nismo jos prosli tu fazu. Pogledajte samo, u zadnjih 200 godina smo ubili svakog vladara koji je bio za otvaranje i kulturu, a svaka cvrsta ruka ili diktator je radio sta je hteo do kraja.
Jedino smo Milosevica isporucili na sud - ali je i on ostao bez presude.

Ok komentar. Sve je to tacno. Ja sam samo hipoteticki postavio tu temu jer me ubi nepravda.
 
Ok komentar. Sve je to tacno. Ja sam samo hipoteticki postavio tu temu jer me ubi nepravda.

Noralno, ovo i jeste tema za razgovore. Samo sto je kod nas ispravno stanje stvari retka pojava. A pravda... ima tu mnogo cinilaca i obicno nije kriva samo jedna strana.

Bolje da bar probamo da uradimo bilo sta, nego da samo gledamo okolinu. Nikakva vlast ne moze da pomogne ako samo sedimo, gundjamo i pijemo pivo ispred tv-a.
 
Noralno, ovo i jeste tema za razgovore. Samo sto je kod nas ispravno stanje stvari retka pojava. A pravda... ima tu mnogo cinilaca i obicno nije kriva samo jedna strana.

Bolje da bar probamo da uradimo bilo sta, nego da samo gledamo okolinu. Nikakva vlast ne moze da pomogne ako samo sedimo, gundjamo i pijemo pivo ispred tv-a.

E moj prijatelju ja zato i ne gledam TV, da bih sebe postedeo nerviranja, ali uopste ne gledam, odjavio sam kablovsku, ukljucujem ga samo kad gledam svoje diskove. Uglavnom sam posvecen duhovnom zivotu i manastiru. :bye:
 
Inace posledice delovanja Mlade Bosne i slobodno zidarske Crne ruke,
su bile katastrofalne po srbe iz citavog regiona.
Izrodili su glupana zvanog Gavrilo Princip,
ciji je nepotrebni i antisrpski atentat na Ferdinanda, zavio u crno buducnost Srbije.

Pa ladno neko još vjeruje da je ubistvo Ferdinanda razlog za WW1:lol:
Razlog je jačanje Srbije sa dolaskom Petra I na prestol i uvećanje teritorije Srbije nakon Balkanskih ratova,ta ista Austrija je spriječila aneksiju Albanije Srbiji a i Drag nach osten je odigrao svoje.
 
Muslimanski ekstremizam i verski i politicki je u ekspanziji, najvise u Bosni a onda i u Raskoj oblasti. Siptari idu ka svom konacnom cilju 'Velika Albanija', separatisti u Vojvodini sa isturenim Cankom napred i zutima, Madjarima i ustasama za njim idu ka udaljenju pokrajine od Srbije, nacionalne manjine su zasticene kao beli medvedi a Srbi u sopstvenoj drzavi ne mogu glavu da podignu. Zapad ozbiljno planira Reubliku Srpsku da unisti. Vlast nam je nestabilna, slaba, nesposobna, delom kriminalna. Predsednik je marioneta, koji bespogovorno izvrsava naloge zapada i Turaka, a prethodno je vojsku unistio.itd.itd.
Da li patriote i rodoljubi medju Srbima treba da se organizuju? Situacija ekonomska i politicka je sve teza, vlast samo koliko da se odrzi, zaduzuje se, a ostalo joj je jos samo dva-tri javna preduzeca da proda jer je sve drugo rasprodala. Mi smo ugrozeni kao nikada do sada, i spolja i iznutra. Sa obe strane Drine nad Srbima se nadvijaju jos crnji oblaci. Da li treba da nas razbiju u potpunosti, pa tek onda da se borimo za svoj identitet, nezavisnost, prava.

Kuku!

Jel ovo poziv u rat?!

Dokle vise?!
 
Inace posledice delovanja Mlade Bosne i slobodno zidarske Crne ruke,
su bile katastrofalne po srbe iz citavog regiona.
Izrodili su glupana zvanog Gavrilo Princip,
ciji je nepotrebni i antisrpski atentat na Ferdinanda, zavio u crno buducnost Srbije.

Да он то није урадио иснеирали би они већ нешто, чекали су само погодан тренутак.
 
Bojim se da si u pravu. Zato je sa organizovanjem srpskih patriota trebalo krenuti poodavno, ali kad vec nije do sada trebalo bi sto pre.
Pre svega treba raditi na tome da se ako je moguce demokratskim putem smeni ova vlast jer je nesposobna i korumpirana. U zapadnoj stampi malo malo pa se pojavi clanak kako je nas vrli precednik i njegovo drustvo uzelo lovu da uradi posao, a koliko ga dobro radi svaki dan sve vise osecamo nasopstvenoj grbaci.
A ako vlast nije moguce smeniti demokratskim metodama uvek mozemo i trebamo da ih smenimo na isti nacin na koji su i oni dosli na vlast. treba organizovati nove "oktobarske" promene.

pa cemu sluze pokret 1389,Nasi itd :think: da zaplase gejovce ,nije valjda samo to :hahaha:
 
Poslali onog siljokurana da ubije Austrijskog prestolonaslednika i njegovu trudnu zenu.
I posle dostojanstveni Srbijanski politicari nisu dali da Austrija vodi istragu.o tpm teroristickom cinu.
ne , verovace srbijancima o postenoj istrazi.
Ubiju ti cara buduceg i da verujes o postenoj istrazi i sudjenju.
I izginulo trecina stanovnistva.
Ovi Srbijanci imaju taj neki samoubilacki , unistriteljski gen i zato svi i beze glavom bez obzira.
Najgore je sto je razvijenija i kulturnija i civilizovanija Vojvodina uvucena u tu Balkansku
rupu iako je srednja Evropa.
 

Back
Top