Hmmm....

vipgirl

Primećen član
Poruka
895
I za zene i za zdravlje....
Odgovori zena bi bili pozeljniji i molim sve da se ne prolupavaju i pametuju nesto posebno!
Da li je to samo faza ili nesto drugo?
Vec duze vreme sam stalno nervozna, placem za svaku sitnicu..., a nemam nekih problema koji me opterecuju i nisam zivcana osoba :sad2:
Pocelo je strasno da mi smeta pa me interesuje....
Da li vam se desavalo tako nesto?
 
Poslednja izmena:
Da li vam se desavalo tako nesto?

Naravno.
Obrati paznju na ishranu, san i bavi se nekim istocnjackim zenskim sportovima, jogom, pilatesom, tae bo-om, uci trbusni ples... Nakani se da zavolis i nauci se da volis fizicku aktivnost.
Ja nikad nisam uspela da ustalim san, sem na jedno krace vreme prosle godine od marta do jula kad sam najkasnije isla u krevet u pola jedan a ustajala svakog jutra u pola sedam. Nikad se bolje nisam osecala. Trenutno mi ne polazi za rukom da redovno i lepo spavam, kao ni da se svakodnevno hranim zdravo i redovno meditiram i istezem se, ali planiram da dam sve od sebe da se vratim u proslu godinu.
Inace, otkad sam pocela da praktikujem svenavedeno, izbegavam uspesno konflikte, stalozena sam, cak retko dizem glas i osecam se manje vise dobro i energicno.
 
Da,dešavalo mi se..neprekidna zlovoljnost na rubu plača,bez razloga,bez povoda,bez ijedne naznake kojom bih opravdala svoje stanje..duboko u tebi postoji skriveno nezadovoljstvo kojeg možda nisi ni svjesna..nema recepta,to je individualno,ali svima pomaže sasvim sigurno neka sportska aktvinost..evo,kad se meni to desilo prije par godina,svakodnevno sam plivala i vozila bicikl,šetala sa psima i jela isključivo vegeterijansku hranu..kopala po sebi tražeći uzrok i puštala suze da teku,nekad se i to mora..i prođe,vjeruj..sretno:)
 
I za zene i za zdravlje....
Odgovori zena bi bili pozeljniji i molim sve da se ne prolupavaju i pametuju nesto posebno!
Da li je to samo faza ili nesto drugo?
Vec duze vreme sam stalno nervozna, placem za svaku sitnicu..., a nemam nekih problema koji me opterecuju i nisam zivcana osoba :sad2:
Pocelo je strasno da mi smeta pa me interesuje....
Da li vam se desavalo tako nesto?

Desavalo mi se u PMS-u,tada sam vrlo razdrazena,placljiva i u glavnom mi sve smeta,ali sreca je sto sve to traje dok traje PMS nakon prestanka nestaju i sve te ''tegobe''.
 
Kada sam u PMS-u to mi je sasvim normalno,tada mi i sve smeta.
Greba me je zagrebuckala ovim u drugom stanju. Mece nema skoro mesec dana :think:
Inace mi je neredovna, ali stavi te u situaciju da se zapitas....
Moguce je i da je zbog nespavanja, lose ishrane. Kada dodje leto sve mi se poremeti.
Obicno sam nervozna oko ispita,ali ispiti su prosli a nervoza ostala...
Mozda bih mogla da pocnem da se bavim trcanjem i voznjom bicikle....
 
Poslednja izmena:
Kada sam u PMS-u to mi je sasvim normalno,tada mi i sve smeta.
Greba me je zagrebuckala ovim u drugom stanju. Mece nema skoro mesec dana :think:
Inace mi je neredovna, ali stavi te u situaciju da se zapitas....
Moguce je i da je zbog nespavanja, lose ishrane. Kada dodje leto sve mi se poremeti.
Obicno sam nervozna oko ispita,ali ispiti su prosli a nervoza ostala...
Mozda bih mogla da pocnem da se bavim trcanjem i voznjom bicikle....

Kako bre mece nema mesec dana? Pa zar ti to nije dovoljan okidač da pomisliš da nešto ne valja... ne mislim samo na trudnoću, nego ovako, generalno?
Ako su ti odlepili hormoni vrlo verovatno da si zbog njih takva....
 
Kako bre mece nema mesec dana? Pa zar ti to nije dovoljan okidač da pomisliš da nešto ne valja... ne mislim samo na trudnoću, nego ovako, generalno?
Ako su ti odlepili hormoni vrlo verovatno da si zbog njih takva....

Nikada i nije bila redovna, pa nisam bila razdrazljiva. Da su mi hormoni poludeli to jeste sigurno!
Kada sam bila kod ginekologa pre par meseci rekla je da je sve u redu i da ce se to vec stabilizovati, a ako hocu da izazivam da mogu da pijem neke kontraceptivne pilule.
Bas i nisam za to jer sam cula da u njima ima dosta hormona, a i moja sestra je pila neke i nista nije postigla time. Dok ih je pila imala je, kada je prestala opet nista, a izmaljavila se od njih. Ona sada pije neki caj(neki miks) i to joj pomaze. Pila sam i ja, nekada je pomagalo, ali sada ne, a smucilo mi se da ga pijem jer je odvratan.
A na trudnocu bas i ne ciljam, samim tim sto mi je neredovna meca.
 
Poslednja izmena:
Samo da se resim ovoga jer izludjujem i samu sebe,a kamoli druge, a decko mi jadnik najvise trpi. Saveti su vise nego dobrodosli.
 
Poslednja izmena:
Nikada i nije bila redovna, pa nisam bila razdrazljiva. Da su mi hormoni poludeli to jeste sigurno!
Kada sam bila kod ginekologa pre par meseci rekla je da je sve u redu i da ce se to vec stabilizovati, a ako hocu da izazivam da mogu da pijem neke kontraceptivne pilule.
Bas i nisam za to jer sam cula da u njima ima dosta hormona, a i moja sestra je pila neke i nista nije postigla time. Dok ih je pila imala je, kada je prestala opet nista, a izmaljavila se od njih. Ona sada pije neki caj(neki miks) i to joj pomaze. Pila sam i ja, nekada je pomagalo, ali sada ne, a smucilo mi se da ga pijem jer je odvratan.
A na trudnocu bas i ne ciljam, samim tim sto mi je neredovna meca.

Pa čekaj, ne razumem, ako si imala nezaštićen odnos valjda ćeš prvo na trudnoću pomisliti? :think:
Naravno da u pilulama ima dosta hormona, a to da ti se sestra izmaljavila od pilula su gluposti - maljavi se od policističnih jajnika koji su razlog neredovnih menstruacija. Ja pijem pilule dosta dugo i nije mi porasla ni jedna dlaka više!
 
Samo da se resim ovoga jer izludjujem i samu sebe,a kamoli druge, a decko mi jadnik najvise trpi. Saveti su vise nego dobrodosli.

Pa koje simptome tacno imas? Kad se javljaju?

Vrlo je moguce da je od neredovne menstruacije, ali ne mora da znaci.
Kontraceptivne pilule nisu one kao nekad, vise ne rastu brkovi i brada :lol:,
cak se nekad smanjuje maljavost, lice postaje cistije itd.
 
Pa koje simptome tacno imas? Kad se javljaju?

Vrlo je moguce da je od neredovne menstruacije, ali ne mora da znaci.
Kontraceptivne pilule nisu one kao nekad, vise ne rastu brkovi i brada :lol:,
cak se nekad smanjuje maljavost, lice postaje cistije itd.

Nisam tip osobe da mora sve da bude kako ja hocu, ali u poslednje vreme :besna:.
I najmanja sitnica mi zasmeta, a ako trebam da kazem sta je ili jos gore da se poprica o tome odmah pocinjem da placem, uzas. I ako mi nesto zasmeta precutim, ali koliko god se trudim da izbegnem to plakanje nema sanse, suze same teku.
Ne mogu da kazem, nije tako po ceo dan, ali cesto se desava.
 
Nisam tip osobe da mora sve da bude kako ja hocu, ali u poslednje vreme :besna:.
I najmanja sitnica mi zasmeta, a ako trebam da kazem sta je ili jos gore da se poprica o tome odmah pocinjem da placem, uzas. I ako mi nesto zasmeta precutim, ali koliko god se trudim da izbegnem to plakanje nema sanse, suze same teku.
Ne mogu da kazem, nije tako po ceo dan, ali cesto se desava.

Sto je hedonista rekao - izvadi hormone,
a mogla bi i hormone stitne zlezde.

A ne bi bilo lose da porazgovaras sa nekim psihologom.
 
Polako, mlada si, opusti se, bavi se nečim što mnogo voliš, ili uvedi neku potpuno novu aktivnost :super: ili hobi :ok: , nešto da ti malo skrene misli, pa šta ako i malo plačeš, nije smak sveta.
 
Nisam tip osobe da mora sve da bude kako ja hocu, ali u poslednje vreme :besna:.
I najmanja sitnica mi zasmeta, a ako trebam da kazem sta je ili jos gore da se poprica o tome odmah pocinjem da placem, uzas. I ako mi nesto zasmeta precutim, ali koliko god se trudim da izbegnem to plakanje nema sanse, suze same teku.
Ne mogu da kazem, nije tako po ceo dan, ali cesto se desava.

počni da piješ bedoxin (vitamin B), kažu da dobro utiče na nervni sistem, pa i nervozu...
 

Back
Top