Poliranje Box Cooler-a i procesora,performanse,i utisci

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.040
.
Nabavio sam box cooler (za socket 775 sa kontrolom rpm-a ) od kolege forumasa za 150din,prava bagatela s obzirom da mu je cena 350 i 500 po radnjama. Odlucim se za poliranje tj. smirglanje baze kao i procesora s tim da uporedim performanse sa starim box kulerom. Posto sam kasno uvideo da mi je stari dosta manjih gabarita a samim tim i test ne bi bio korektan,i da slike ne bi propale, odlucio sam da postavim ono sto sam dobio sa ovim kulerom,slike,temperature i postupak.

33tjw36.jpg
2cxudkz.jpg


Inace se ne polira box cooler,vec neki tipa coolermaster hiper i takvi. Poenta je ta da sto baza ima vecu refleksiju tj. mirror efekat tim bolje,mutne baze ne valjaju,isto vazi i za cpu. Tu se gleda i njihova glatkoca,posto nalezu jedan na drugi i poliraju se kako bi se izbegle mikro neravnine koje inace termalna pasta pokriva i popunjava.

Ja nisam mogao da ispunim sve uslove tipa,4 granulacije smirgle (krupnije su mi bile nepotrebne) ,polir pasta koja se inace koristi i za dijamante ( Farecla G10-oko 2000 din) ,i naravno bolji cooler .
Pratio sam uputstvo da se smirgla kvasi,ispira i da se sve to radi na parcetu stakla posto je ono najravnija podloga. Granulacije koje sam koristio su 1000 i 2000 ,polir pastu nisam koristio. Termalnu pastu koju sam stavio spada u klasu srednjeg kvaliteta a to je cooler master high performance.
I evo slika:

COOLER PRE POLIRANJA


256vhpv.jpg
14szcaw.jpg


POSLE

ionj0g.jpg



CPU PRE POLIRANJA

14474nc.jpg


POSLE

2dccqp4.jpg



S obzirom da ljudi provode po par sati u "poliranju",menjaju 4 smirgle,koriste na kraju polir pastu,i cooler koji ce dati bolju refleksiju nego box ,ja sam ipak zadovoljan,kod njega je razlika primetna za nijansu,dok je kod procesora razlika ocigledna (malo sam se zaneo pa je poceo i bakar da izbija,al to sve zahvaljujuci cinjenici da je cpu bio na sredini ulubljen :hahaha: )


TEMPERATURE


Intel Dual-Core E1200 1.6GHz,1.3V ,memory 800Mhz



a4x5bs.jpg
33o2ypc.jpg
(temperatura vazduha u kucistu )


8xrdzq.jpg
2ed9u8i.jpg




Intel Dual-Core E1200 2.4GHz,1.3V ,memory 1000Mhz

fxs860.jpg
33o2ypc.jpg
(temperatura vazduha u kucistu )

n2jv2t.jpg
2ed9u8i.jpg



Kao sto sam rekao razlika izmedju starog box-a i novog je drasticna tako da ne bi bilo fer da ih uporedjujem ,plus sto je novi poliran zajedno sa procesorom i stavljena "normalna" termalna pasta ,al informativno samo,na starom su temperature isle min 32c - max 63c (na 2Ghz),dok je na 2.4Ghz isla preko 75c


2Ghz cpu,memory 833Mhz
25k3bbo.jpg

2crnajb.jpg




2Ghz cpu,memory 833Mhz
fx81fl.jpg

1p884o.jpg



Ovako izgleda baza na starom box-u,tako da ni ne iznenadjuje lose preuzimanje toplote zajedno sa njegovim malim dimenzijama i zvakom od paste ( ok,razumem cpu je low budget i nije namanjen klokovanju al ipak)

213q32w.jpg



I sta reci na kraju nego to da sam se zabavio,nesto novo naucio,igrao se sa fotoaparatom,najvaznije dobio na smanjenju temperature,i naravno smanjio buku,posto ovaj sad ima control rpm :super:
Video snimak koji mi je dosta stvari prakticno pojasnio je ovaj,jeste da je radjen za drugi forum al nadam se da ce moderatori imati razumevanja pa ce ga ostaviti,svi smo mi deca nekog foruma :klap:


Toliko od mene,do sledece ludorije :whistling:
 
Poslednja izmena:
Moja greska ,1600rpm je 50% a 3200rpm je 100% snage, kada je bio na 1300 to je bilo 37% zaboravio sam sta sam postavio u bios-u. Zanimljivo je to da on i kada je cpu na 50c ne ide na full br. obrtaja vec je isao samo do 2700.Moracu da sacekam toplije dane da ga jos jednom opteretim :)

edit:ja sam se previse zabrinuo kada se pojavio bakar,on i treba da se pojavi i da cpu postane ovakav

Slika%206.jpg


cpu_lapp.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top