Mi kao lideri

Lider...za mnogo stvari.....za bune protiv dahija...svih vrsta i velicina.....

uglavnom kad god treba neko da se buni ili da se raspravlja..ili da nesto govori pred mnogo ljudi..posalju mene jer sam maher za sve tri stvari.....
istorija,politika....to mi odlicno ide....i tu sam lider......
sve vrste baratanja racunarskom tehnologijom..i tu sam uglavnom lider....
poznavanje filozofije...i tu..
poznavanje fizike...i tu...
poznavanje psihologije,psihoanalize..i slicnih frojdovskih nauka i tu...
knjizevnost..i tu...
jezici..i tu...
resavanje iq testova,zagonetki,logickih sranj.a..itd..uglavnom sve te stvari radim 5-6 puta brze nego drugi...
taktike...
poznavanje vojne tehnike...
lider sam u svemu sto probam...apsolutno mislim da nema stvari u kojoj nisam najbolji ako me zanima....

uopste trebalo bi mi 5 strana da nabrojim sve stvari u kojima sam uvek prvi..i bar duplo bolji od bilo koga sa kime se takmicim...

lideri se radjaju...i postaju..zavisi..
Al si se prosro, aj teraj dalje, teraj dalje
 
:lol:

Inace ja sam na to vise gledao kao na neku specificnost, tj da je svako specifican po necemu u drustvu,i ima neku ulogu u njemu, npr jedan je organizator, drugi je burzuj koji finansira(tj casti), treci je luda koja zabavlja ostale i sl...

A sto se tice mene, necu da napisem. :P
 
ja sam došla na funkciju lidera u nekim manjim grupama po principu "Vođa", pripovetka Radoja Domanovića. Ko je čitao, biće mu jasno, ko nije...pa ukratko, govori se o jednom narodu, pogubljenom koji prati čoveka koji ni reč ne progovara već samo sedi i kao razmišlja, on ih vodi na neko bolje mesto, i dalje ćuti... kad stignu do provalije (usput skoro svi pomru od raznih nepogoda), on im otkriva kako je zapravo slep.

elem, lider mora biti osoba koja iako nije bolja od drugih ima sposobnost da ih uveri da jeste.
mora biti egocentrična, pomalo tiranin i sebična...
 
Ja cu pokusati da se ubacim u biznis zvani politika. Jednom nedeljno dodjem u skupstinu,upalim laptop dok oni nesto *****ju,ili malo dremam i plata mi bude 1000 evra + topli obrok+regresi+dnevnice :D
 
Zavisi... lider sam u pojedinim situacijama, kada treba nešto govoriti u ime grupe, istupiti ispred neke grupe i prezentovati nešto, ili recimo ukoliko postoji podela na više grupa od kojih svaka ima po jednog predstavnika, ja sam gotovo uvek bio predstavnik jedne... e, sad... koje su to sfere? Recimo da okej stojim sa politikom, kada se razgovara o temama vezanim za politiku, filozofiju, književnost itd, jako se ističem ukoliko to poželim, naravno... medjutim, kod mene to ide ovako: ukoliko objektivno sagledam situaciju i procenim da u odredjenoj grupi postoji neko ko odredjenu temu može prezentovati na način bolji od mog, a to je opet neko ko ima više iskustva, znanja, mudrosti pa i godina, spreman sam da mu prepustim mesto "lidera" u tom slučaju, i da naučim ponešto. Medjutim, ukoliko (što se do sada dešavalo, već sam napomenuo) mene pripadnici te grupe odaberu za predstavnika, preuzimam poziciju. Ili ukoliko sam procenim da niko nema jači kapacitet da predvodi u tom trenutku, sam se namećem (naravno, ne busanjem u grudi i toliko očigledno, već svojim postupanjem i zalaganjem vučem sve u tom pravcu).

Mislim da se lider i radja i postaje, nema tu nekih pravila. Recimo, kada sam čitao biografiju Mahatme Gandija, tokom njegovog srednjoškolskog života, pa i kasnije, niko nije mogao ni da pretpostavi šta će postati... ili recimo Hitler... Vinston Čerčil... i mnogi drugi...

Jednostavno, lider je neko ko ume da probudi viziju u haosu, ko ima izražen takmičarski i svaki drugi duh, ali i onaj ko svojim šarmom, inteligencijom i elokvencijom ume da pridobije protivnike.

U jednoj grupi, nije lider onaj čovek koji najviše zna o nekoj oblasti, već onaj koji možda zna i manje, ali to što zna na vrlo ubedljiv, zanimljiv i šarmantan način uspeva da prezentuje. To je suština.
 
misim da je jako ponizavajuce priznavati u svom drustvu nekog za lidera u vezi bilo cega,cim se to pojavi kod mene se javljaju ospice,i izbije rat,redovno
jak sam lider,al' samo sebe vodim,i po zenska one at the time eventualno:mrgreen:

najgora je rabota sto u kuci imam cetiri liedra,treba li vam koji?:mrgreen:
 
Lider...za mnogo stvari.....za bune protiv dahija...svih vrsta i velicina.....

uglavnom kad god treba neko da se buni ili da se raspravlja..ili da nesto govori pred mnogo ljudi..posalju mene jer sam maher za sve tri stvari.....
istorija,politika....to mi odlicno ide....i tu sam lider......
sve vrste baratanja racunarskom tehnologijom..i tu sam uglavnom lider....
poznavanje filozofije...i tu..
poznavanje fizike...i tu...
poznavanje psihologije,psihoanalize..i slicnih frojdovskih nauka i tu...
knjizevnost..i tu...
jezici..i tu...
resavanje iq testova,zagonetki,logickih sranj.a..itd..uglavnom sve te stvari radim 5-6 puta brze nego drugi...
taktike...
poznavanje vojne tehnike...
lider sam u svemu sto probam...apsolutno mislim da nema stvari u kojoj nisam najbolji ako me zanima....

uopste trebalo bi mi 5 strana da nabrojim sve stvari u kojima sam uvek prvi..i bar duplo bolji od bilo koga sa kime se takmicim...

lideri se radjaju...i postaju..zavisi..

cek cek malo si promasio ili te uzavreo duh ponese:lol:,nije pitanje u cemu smo dobri ili bolji od drugih vec de smo predvodnici

a to i to sto se toga tice vec,sto vecina kazu,jel,izazvao bih te al' zao mi da u svih tih 5 budes drugi
 

Back
Top