Americki barbari spaljuju Kur'an

Bucko22

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
Ista crkva sa Floride koja je organizirala prosvjed protiv homoseksualaca najavila je da će organizirati 'Međunarodni dan spaljivanja Kurana', 11. septembra, na godišnjicu terorističkih napada na SAD. Baptistička crkva u Gainsevilleu na Floridi, na čelu s pastorom Terryjem Jonesom, poručila je da ''je islam zlo''.
''To je nasilna religija koja se pokušava prikazati kao religija mira i na taj način ujedno pokušava zavarati naše društvo'', izjavio je Jones.

Spomenuta crkva će paliti Kur'ane tokom nekoliko sati na dan terorističkog napada na SAD, 11. septembra, a cijeli događaj biti će posvećen stradalima i borbi protiv ''zla islama''.

''Pokušavamo građanima poručiti da je Isus jedini pravi put'', rekao je pastor, a ujedno se doznaje da je za spomenuti događaj osnovana Facebook grupa, koja broji oko 1000 članova, piše net.

(danas.hr)
 
Ovo je vec barbarizam nazivati Islam nasilnom religijom i plus spaljivati svijetu knjigu Kur'an je znak ludila kod Amerikanaca i oni su mogu reci veliki gubitnici.Oni nista nece moci uciniti Islamu jer islam zivi medju muslimane i zato mozete se uvjeriti kakvi su to ljudi koji nemaju postovanja prema jednoj velikoj religiji Islamu.
 
A sta je islam nego nasilna religija? Sta je ona donela osim zla, smrti i razaranja?
Oces da kazes da je Dzihad ispravan? Da je otimanje tudje zemlje i ubijanje nevinih dozvoljeno?
To nijedna religija ne sme da dozvoljava. Islam jeste zlo, doduse spaljivanje Kurana je preterano, ali svejedno, da nije bilo arapa i turaka, sada ne bi uopste bilo Muslimana u Evropi, a samim tim ni najvece mafije(Albanska)
 
A sta je islam nego nasilna religija?
Kol'ko se ja u teologiju razumem, tesko da se sama religija moze nazvati nasilna, pre ogranicavajuca. U tom smislu, nishta nije drugacija od drugih Avramskih religija, izuzev rigoroznog Sherijatskog prava.
Sta je ona donela osim zla, smrti i razaranja?
Rat, smrt i razaranja nije donela religija per se, vec individue koje na pogreshan nachin tumache tu religiju. Muslimane danas u svetu posmatraju kroz Bin Ladena i talibane, Srbe kroz Mladica i Karadzica, ne znajuci da su to samo 'crne ovce', i da velika vecina tih naroda ne deli njihove svetonazore.
ali svejedno, da nije bilo arapa i turaka, sada ne bi uopste bilo Muslimana u Evropi, a samim tim ni najvece mafije(Albanska)

Ne znam kako stojish sa Istorijom, ali Albanci sa Arapima i Turcima nikakve veze nemaju. Prema vazecim dvema teorijama, ili su samostalno sisli sa Kavkaza ili su potomci Ilira, tako da ti to shto si rekao nema veze sa zhivotom.
Kao ni ovo za mafiju...
Da nema Albanske mafije, bila bi neka druga.. Italijanska, Rumunska, Kineska... i to ama bas nikakve veze sa religijom nema ;)
 
Ista crkva sa Floride koja je organizirala prosvjed protiv homoseksualaca najavila je da će organizirati 'Međunarodni dan spaljivanja Kurana', 11. septembra, na godišnjicu terorističkih napada na SAD. Baptistička crkva u Gainsevilleu na Floridi, na čelu s pastorom Terryjem Jonesom, poručila je da ''je islam zlo''.
''To je nasilna religija koja se pokušava prikazati kao religija mira i na taj način ujedno pokušava zavarati naše društvo'', izjavio je Jones.

Spomenuta crkva će paliti Kur'ane tokom nekoliko sati na dan terorističkog napada na SAD, 11. septembra, a cijeli događaj biti će posvećen stradalima i borbi protiv ''zla islama''.

''Pokušavamo građanima poručiti da je Isus jedini pravi put'', rekao je pastor, a ujedno se doznaje da je za spomenuti događaj osnovana Facebook grupa, koja broji oko 1000 članova, piše net.

(danas.hr)

Ovo je vec barbarizam nazivati Islam nasilnom religijom i plus spaljivati svijetu knjigu Kur'an je znak ludila kod Amerikanaca i oni su mogu reci veliki gubitnici.Oni nista nece moci uciniti Islamu jer islam zivi medju muslimane i zato mozete se uvjeriti kakvi su to ljudi koji nemaju postovanja prema jednoj velikoj religiji Islamu.

Свиђају ми се по неки потези...Америке.:ok:
 
Ista crkva sa Floride koja je organizirala prosvjed protiv homoseksualaca najavila je da će organizirati 'Međunarodni dan spaljivanja Kurana', 11. septembra, na godišnjicu terorističkih napada na SAD. Baptistička crkva u Gainsevilleu na Floridi, na čelu s pastorom Terryjem Jonesom, poručila je da ''je islam zlo''.
''To je nasilna religija koja se pokušava prikazati kao religija mira i na taj način ujedno pokušava zavarati naše društvo'', izjavio je Jones.

Spomenuta crkva će paliti Kur'ane tokom nekoliko sati na dan terorističkog napada na SAD, 11. septembra, a cijeli događaj biti će posvećen stradalima i borbi protiv ''zla islama''.

''Pokušavamo građanima poručiti da je Isus jedini pravi put'', rekao je pastor, a ujedno se doznaje da je za spomenuti događaj osnovana Facebook grupa, koja broji oko 1000 članova, piše net.

(danas.hr)

velika glupost!!a još viša kad joj se predaje takva važnost:cool:
 
Ista crkva sa Floride koja je organizirala prosvjed protiv homoseksualaca najavila je da će organizirati 'Međunarodni dan spaljivanja Kurana', 11. septembra, na godišnjicu terorističkih napada na SAD. Baptistička crkva u Gainsevilleu na Floridi, na čelu s pastorom Terryjem Jonesom, poručila je da ''je islam zlo''.
''To je nasilna religija koja se pokušava prikazati kao religija mira i na taj način ujedno pokušava zavarati naše društvo'', izjavio je Jones.

Spomenuta crkva će paliti Kur'ane tokom nekoliko sati na dan terorističkog napada na SAD, 11. septembra, a cijeli događaj biti će posvećen stradalima i borbi protiv ''zla islama''.

''Pokušavamo građanima poručiti da je Isus jedini pravi put'', rekao je pastor, a ujedno se doznaje da je za spomenuti događaj osnovana Facebook grupa, koja broji oko 1000 članova, piše net.

(danas.hr)

Eto, konacno jedna lepa inicijativa. :)
 
I ne cudi me sto pale nesto sto nije deo njihovog nasledja... Vise me cudi kada se u Americi, koja je nastala kao hriscanska drzava, okupi gomila ljudi i pali krstove i Biblije...

I da, ukapiraj da njima kuran kao neka sveta knjiga nista ne znaci, ali im znaci kada par, alahom nadrogiranih idiota, krene sa bombama oko pasa i ubija sve redom...

Kuran se ne pali zbog onoga sto pise u njemu, nego zbog takvih fundamentalista koji nikako ne doprinose menjanju misljenja o islamistima....
 
Ista crkva sa Floride koja je organizirala prosvjed protiv homoseksualaca najavila je da će organizirati 'Međunarodni dan spaljivanja Kurana', 11. septembra, na godišnjicu terorističkih napada na SAD. Baptistička crkva u Gainsevilleu na Floridi, na čelu s pastorom Terryjem Jonesom, poručila je da ''je islam zlo''.
''To je nasilna religija koja se pokušava prikazati kao religija mira i na taj način ujedno pokušava zavarati naše društvo'', izjavio je Jones.

Spomenuta crkva će paliti Kur'ane tokom nekoliko sati na dan terorističkog napada na SAD, 11. septembra, a cijeli događaj biti će posvećen stradalima i borbi protiv ''zla islama''.

''Pokušavamo građanima poručiti da je Isus jedini pravi put'', rekao je pastor, a ujedno se doznaje da je za spomenuti događaj osnovana Facebook grupa, koja broji oko 1000 članova, piše net.

(danas.hr)

Боље би им било да своју борбу усмере против америчког империјализма.Напад на СТЦ само је резултат спољне политике коју америка води а чак постоје и индиције да се за сам напад знало у Вашингтону али да се ништа није предузело.
 
I ne cudi me sto pale nesto sto nije deo njihovog nasledja... Vise me cudi kada se u Americi, koja je nastala kao hriscanska drzava, okupi gomila ljudi i pali krstove i Biblije...

I da, ukapiraj da njima kuran kao neka sveta knjiga nista ne znaci, ali im znaci kada par, alahom nadrogiranih idiota, krene sa bombama oko pasa i ubija sve redom...

Kuran se ne pali zbog onoga sto pise u njemu, nego zbog takvih fundamentalista koji nikako ne doprinose menjanju misljenja o islamistima....









:kafa:
 
Ista crkva sa Floride koja je organizirala prosvjed protiv homoseksualaca najavila je da će organizirati 'Međunarodni dan spaljivanja Kurana', 11. septembra, na godišnjicu terorističkih napada na SAD. Baptistička crkva u Gainsevilleu na Floridi, na čelu s pastorom Terryjem Jonesom, poručila je da ''je islam zlo''.
''To je nasilna religija koja se pokušava prikazati kao religija mira i na taj način ujedno pokušava zavarati naše društvo'', izjavio je Jones.

Spomenuta crkva će paliti Kur'ane tokom nekoliko sati na dan terorističkog napada na SAD, 11. septembra, a cijeli događaj biti će posvećen stradalima i borbi protiv ''zla islama''.

''Pokušavamo građanima poručiti da je Isus jedini pravi put'', rekao je pastor, a ujedno se doznaje da je za spomenuti događaj osnovana Facebook grupa, koja broji oko 1000 članova, piše net.

(danas.hr)


gledajuci realno spaljivanje knjiga mnogo je manje zlo od spaljuvanja zgrada i ljudi ..i to bilo gde i na bilo kojem mjestu ....reci mi gde je neko siguran a da nece biti mozda spaljen u ime ...kako to oni vicu ili pisu/.......prije nedo stisnu gumb.....i ubiju sve u ojkolici i to bez obzira na vjeru :sad2:
 
Kol'ko se ja u teologiju razumem, tesko da se sama religija moze nazvati nasilna, pre ogranicavajuca. U tom smislu, nishta nije drugacija od drugih Avramskih religija, izuzev rigoroznog Sherijatskog prava.

Rat, smrt i razaranja nije donela religija per se, vec individue koje na pogreshan nachin tumache tu religiju. Muslimane danas u svetu posmatraju kroz Bin Ladena i talibane, Srbe kroz Mladica i Karadzica, ne znajuci da su to samo 'crne ovce', i da velika vecina tih naroda ne deli njihove svetonazore.


Ne znam kako stojish sa Istorijom, ali Albanci sa Arapima i Turcima nikakve veze nemaju. Prema vazecim dvema teorijama, ili su samostalno sisli sa Kavkaza ili su potomci Ilira, tako da ti to shto si rekao nema veze sa zhivotom.
Kao ni ovo za mafiju...
Da nema Albanske mafije, bila bi neka druga.. Italijanska, Rumunska, Kineska... i to ama bas nikakve veze sa religijom nema ;)

Rat smrt i razaranja doneli su ljudi koji su se vodili tom religijom. Bin Laden je fiktivan lik i on nema veze sa arapima/turcima iz srednjeg veka. A to sto kazes da su to samo crne ovce, objasni onda milione i milione crnih ovaca koje su napali i pokorili danasnju Spaniju i Portugal, Severnu obalu africkog kontinenta, Grcku, citav Balkan. Pa ti vidi.

A Albanci su Iliri isto onoliko koliko sam i ja jaci od Muhameda Alija.
 
Kol'ko se ja u teologiju razumem, tesko da se sama religija moze nazvati nasilna, pre ogranicavajuca. U tom smislu, nishta nije drugacija od drugih Avramskih religija, izuzev rigoroznog Sherijatskog prava.

Rat, smrt i razaranja nije donela religija per se, vec individue koje na pogreshan nachin tumache tu religiju. Muslimane danas u svetu posmatraju kroz Bin Ladena i talibane, Srbe kroz Mladica i Karadzica, ne znajuci da su to samo 'crne ovce', i da velika vecina tih naroda ne deli njihove svetonazore.


Ne znam kako stojish sa Istorijom, ali Albanci sa Arapima i Turcima nikakve veze nemaju. Prema vazecim dvema teorijama, ili su samostalno sisli sa Kavkaza ili su potomci Ilira, tako da ti to shto si rekao nema veze sa zhivotom.
Kao ni ovo za mafiju...
Da nema Albanske mafije, bila bi neka druga.. Italijanska, Rumunska, Kineska... i to ama bas nikakve veze sa religijom nema ;)

Mislim da religija, ko religija nije losa...Ali uvek i svuda se nadju neke fundamentalisticke budale koje i ljude i religiju prikazuju u pogresnom svetlu.

Mada, vidim da puno muslimana, sirom sveta pokusava da proglasi Islam kao lek za sve i svasta.Transparenti tipa - Europe is the cancer, islam is the answer.I to mi se uopste ne dopada.Cinjenica da je velika vecina muslimana fundamentalisticka i radikalan i da poksuavaju na sve nacine da budu jedini uticaj u svetu.
 
Ista crkva sa Floride koja je organizirala prosvjed protiv homoseksualaca najavila je da će organizirati 'Međunarodni dan spaljivanja Kurana', 11. septembra, na godišnjicu terorističkih napada na SAD. Baptistička crkva u Gainsevilleu na Floridi, na čelu s pastorom Terryjem Jonesom, poručila je da ''je islam zlo''.
''To je nasilna religija koja se pokušava prikazati kao religija mira i na taj način ujedno pokušava zavarati naše društvo'', izjavio je Jones.

Spomenuta crkva će paliti Kur'ane tokom nekoliko sati na dan terorističkog napada na SAD, 11. septembra, a cijeli događaj biti će posvećen stradalima i borbi protiv ''zla islama''.

''Pokušavamo građanima poručiti da je Isus jedini pravi put'', rekao je pastor, a ujedno se doznaje da je za spomenuti događaj osnovana Facebook grupa, koja broji oko 1000 članova, piše net.

(danas.hr)

KAKO MRZE SVAKOG KO NJIMA NESTO UCINI A KAD ONI UBIJAJU ARAPEI KAD SU NAS GAĐALI ONDA JE TO BILO FER I POSTENO MA SPALIO BI JA BIBLIJU KAD IM JE BOG DOZVOLIO DA JE ONI NOSE!
 
Rat smrt i razaranja doneli su ljudi koji su se vodili tom religijom.
Rat smrt i razaranja su doneli ljudi koji su se vodili bilo kojom religijom, u bilo kom verskom ratu...
Negde su to muslimani, negde katolici, negde pravoslavci, protestanti, ovi, oni...
Sveta inkvizicija, Tridesetogodishnji rat, Francuski verski ratovi, Katolicko-protestantski ratovi u Engleskoj, Skandinaviji, ratovi kod nas '90tih... sve u ime neke religije, tako da muslimani po vodjenju takvih ratova nit' zaostaju, nit' idu napred, samo su u ovom trenutku aktuelni.
Bin Laden je fiktivan lik i on nema veze sa arapima/turcima iz srednjeg veka.
Bin Laden nije fiktivan lik, i ko je uopshte rekao da ima veze sa Arapima i Turcima? :eek:
A to sto kazes da su to samo crne ovce, objasni onda milione i milione crnih ovaca koje su napali i pokorili danasnju Spaniju i Portugal, Severnu obalu africkog kontinenta, Grcku, citav Balkan.
Hmm, kol'ko beshe imash godina, 14-15? Znachi josh uvek niste u shkoli obradjivali kolonijalizam i imperijalizam 19. veka. Francuska je zauzela cetvrtinu Afrike, UK isto toliko i ceo Indijski potkontinent i josh par zemalja u susedstvu, Portugal ceo Brazil par stotina godina ranije, Belgija, Shpanija, i Holandija isto par zemalja u Afro-Aziji...
Po chemu se to razlikuje od Tursko-Arapskih ranijih osvajanja? Ili od Rimskog carstva?
Ni po cemu. Hebiga, bilo takvo vreme da su se imperije shirile po sistemu 'ono sto osvojis-tvoje je', i cak ni tu Turci/Arapi nisu nishta napredniji/nazadniji od ostalih osvajacha, osim toga shto su bili zauzeli zemlju na kojoj zivish, pa vucesh istorijske traume.
A Albanci su Iliri isto onoliko koliko sam i ja jaci od Muhameda Alija.
Imash li ti neki artefakt koji potvrdjuje da oni nisu Iliri?
Ja recimo pojma nemam shta su i odakle su, boli me uvo na kraju krajeva, al' ako zauzimash neki stav logichno je da imash objasnjenje i argument za svoju tvrdnju, umesto shto se frljash stavovima o poreklu naroda jer ih, eto mrzish.


Uostalom, ne znam kako smo dosli do ovih istorijskih tema? Ti islam tumacish kroz Bin Ladena, i srednjovekovne Turke, a ja kroz svetle primere u sadasnjosti. Mnogo je lakse biti pozitivan u zivotu, veruj mi :ok:
 
Poslednja izmena:
A sta je islam nego nasilna religija? Sta je ona donela osim zla, smrti i razaranja?
Oces da kazes da je Dzihad ispravan? Da je otimanje tudje zemlje i ubijanje nevinih dozvoljeno?
To nijedna religija ne sme da dozvoljava. Islam jeste zlo, doduse spaljivanje Kurana je preterano, ali svejedno, da nije bilo arapa i turaka, sada ne bi uopste bilo Muslimana u Evropi, a samim tim ni najvece mafije(Albanska)

Šta je ijedna religija dobro donijela?
 

Back
Top