GA ATI Radeon 9550 128bit ili GA Nvida FX 5500FX 128 bit

ATI.

Rekao sam vec, nVidia se u seriji GeForce FX pokazala slabija od Radeona. Uostalom mozes da isprobas obe ako hoces pa koja ti se vise svidi. Razlika nije mnogo velika.

PS : nikako ne uzmimaj verzije koje u na kraju svog naziva imaju sufiX SE ili Magic ili nesto slicno... Uzimaj "ciste" verzije! Razlika u ceni nije velika ali zato performanse... :shock:
 
Nema to veze ni sa Gigabyteom ni karticom ni chipom, nego ATi nikako nemoze da se skrpi da napravi dobre drivere. Tako imas situaciju, uzmes novu igru, zayebava, stvis najsvezije drivere, radi, al' sad imas problem sa nekim starijim naslovima. Takodje ima i tripova neke stare igre rade sa jednim driverima, druge ne, promenis drivere i situacija se obrne, one koje nisu radile prorade koje su radile nece vise.
Pa ti vidi.
 
ATi sto je ocigledno jel je nVidia stvarno zabrljala sa FX serijom.Ali postoji bolji izbor.Naime ja sam ati fan pa sam kupio Ati radeon 9600SE...Kartica je ok.Tako da ti toplo preporucujem 9600SE jel je brza,hladnija,i ostvaruje bolje rezultate u odnosu na 9550.Obe kartice poseduju memoriju na 64 bita pa...Ali ako bas zelish 9550 onda kupi bar ASUS Radeon 9550 GE (ima memorijsku magistralu na 128 bita!!!) ali realno gledano sporija je od 9600 se! Ako padne izbor na nVidiu onda dodaj 5-10 evra i kupi 5600XT nije losha lepo tera(cena joj je oko 80-87 evra).
M.P. Ako uzmesh ATi 9600 SE nemoj da instaliras drajvere koje si dobio uz karticu nego nabavi drajver verzije 4.1 !!!!
jos jedna M.P. Za sve ove kartice koje sam naveo treba ti MINIMUM procesor od 2 GHz (ili vise) da bi uspeo nesto da izvucesh od tih grafickih (od 9600 SE sa mojim proceorom od 2250MHz izvlacim preko 80% snage te graficke!!!!!).
 
krak:
ATi sto je ocigledno jel je nVidia stvarno zabrljala sa FX serijom.Ali postoji bolji izbor.Naime ja sam ati fan pa sam kupio Ati radeon 9600SE...Kartica je ok.Tako da ti toplo preporucujem 9600SE jel je brza,hladnija,i ostvaruje bolje rezultate u odnosu na 9550.Obe kartice poseduju memoriju na 64 bita pa...Ali ako bas zelish 9550 onda kupi bar ASUS Radeon 9550 GE (ima memorijsku magistralu na 128 bita!!!) ali realno gledano sporija je od 9600 se! Ako padne izbor na nVidiu onda dodaj 5-10 evra i kupi 5600XT nije losha lepo tera(cena joj je oko 80-87 evra).
M.P. Ako uzmesh ATi 9600 SE nemoj da instaliras drajvere koje si dobio uz karticu nego nabavi drajver verzije 4.1 !!!!
jos jedna M.P. Za sve ove kartice koje sam naveo treba ti MINIMUM procesor od 2 GHz (ili vise) da bi uspeo nesto da izvucesh od tih grafickih (od 9600 SE sa mojim proceorom od 2250MHz izvlacim preko 80% snage te graficke!!!!!).
Chovek nije ni pitao za 64-bitne kartice.Chisto da se chovek ne predje,GV-R955128D je 128-bitni model Gigabytove kartice a GV-R955128T je 64-bitni i razlikuju se k'o nebo i zemlja!Usput,ti si prvi od koga chujem da je 9600SE OK :shock:
 
Vec sam rekao : ako neko planira da menja karticu neka obrati paznju na taj dodatak (sufix) SE. To je osiromasena verzija pune graficke kartice 9600. Opet cu reci da je razlika u ceni skoro neprimetna (od 3 do maXimum 7 evra) ali zato performasne i kvalitet... :shock: To vam govorim iz licnog iskustva jer sam uzeo ASUS GF FX 5200 Magic 128MB . To Magic uopste nisam primetio u nazivu i onda... :cry:
 
father:
krak:
ATi sto je ocigledno jel je nVidia stvarno zabrljala sa FX serijom.Ali postoji bolji izbor.Naime ja sam ati fan pa sam kupio Ati radeon 9600SE...Kartica je ok.Tako da ti toplo preporucujem 9600SE jel je brza,hladnija,i ostvaruje bolje rezultate u odnosu na 9550.Obe kartice poseduju memoriju na 64 bita pa...Ali ako bas zelish 9550 onda kupi bar ASUS Radeon 9550 GE (ima memorijsku magistralu na 128 bita!!!) ali realno gledano sporija je od 9600 se! Ako padne izbor na nVidiu onda dodaj 5-10 evra i kupi 5600XT nije losha lepo tera(cena joj je oko 80-87 evra).
M.P. Ako uzmesh ATi 9600 SE nemoj da instaliras drajvere koje si dobio uz karticu nego nabavi drajver verzije 4.1 !!!!
jos jedna M.P. Za sve ove kartice koje sam naveo treba ti MINIMUM procesor od 2 GHz (ili vise) da bi uspeo nesto da izvucesh od tih grafickih (od 9600 SE sa mojim proceorom od 2250MHz izvlacim preko 80% snage te graficke!!!!!).
Chovek nije ni pitao za 64-bitne kartice.Chisto da se chovek ne predje,GV-R955128D je 128-bitni model Gigabytove kartice a GV-R955128T je 64-bitni i razlikuju se k'o nebo i zemlja!Usput,ti si prvi od koga chujem da je 9600SE OK :shock:
Ne kapiram... zasto nije ok? :? ? meni je ok ... Ali naravno da ima boljih ali sto da ne 9600 SE? Aj objasni mi malo to..... STO?
 

Back
Top