Da li ste se pomirili sa kosovskom realnoscu?

Da li ste se pomirili sa kosovskom nezavisnoscu - realnoscu

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ja jesam.nema sta.nasa drzava ni jednom nije donela neki stvarni plan na koji nacin bi povratili kosovo i metohiju i sta bi posle sa oko 1,5 miliona albanaca radili posto bi oni tako postali drugi narod po brojnosti u srbiji.
ko bi predstavljao te albance u Narodnoj skupstini i da li bi nasa zemlja mogla da sprovede vlast na prostoru koji nije vec 11 g pod kontrolom drzave Srbije,gde vec postoji generacija koja nije rodjena u Srbiji niti govori srpski.
 
Jesam. Da je Kosovo ostalo u sastavu Srbije za 20 godina bi Srbija bila preimenovana u Siptarija, usled razlike u prirodnom prirastaju(bejbi buma kod njih i bele kuge kod nas), bio bi isti scenario kao sa Kosovom, samo sto bi Srbija bila u pitanju(postali bi manjina u sopstvenoj drzavi)...
Samo mi zao sto nismo uspeli da iskombinujemo neku podelu, kad nam je nudio Ahtisari nismo hteli, eto nam ga sad....

Znaci de facto je njihovo, iako je kulturno, istorijski i de jure nase, i (bilo) kolevka nase istorije...
 
Зашто се смејеш, они јадни, Тадић и Јеремић, једини остали да бране Косово.

Погледај колико се људи одазвало на овај, молебан испред храма. Петоро... са све патријархом.

samim tim sto je skoro 70 zemalja priznalo kosovo i metohiju je znak gubitka.to je trecina zemalja u UN.
 
Donekle. Ipak donekle sam i bio optimista oko moguceg kompromisa oko eventualne podele, no i to je ova garnitura na celu sa Tadicem i ovim blentavim Jeremicem upropastila.

Eh, bre, i ti :D

Izgleda da su svi gajili neki neosnovan optimizam. Mislim, valjda je svakom iole normalnom čoveku posle bombardovanja '99. bez odobrenja SB postalo jasno da SAD ne ebu nikog i ništa, uostalom kao i sve moćne države od pamtiveka.

Ta fora o nekakvim medj. pravima, konvencijama i ostalim glupostima je priča za jadne, male, slabe i siromašne, kao što smo mi da se šatro nadaju nekakvim smešnim postulatima pravde.

I kao što jednom rekoh izvesnom forumašu: šta ti vredi što si u pravu, ako se pobiješ sa jačim od sebe i dobiješ batine. To ti je kao kad si kliner u osnovnoj, pa na tebe skoče trojica osmaka, a ti prvak i sam si. Dok ne porasteš i ojačaš ili stekneš mnogo jake ortake, ostaje ti da se kriješ, sklanjaš se i probaš da budeš potpuno neprimetan, a ne da se kurčiš. Mi smo se kurčili pred Amerima, pa eto nam sad gde smo. Daj Bože da nas što pre zaborave inače će da nas tlače još ebem li ga koliko.
 
samim tim sto je skoro 70 zemalja priznalo kosovo i metohiju je znak gubitka.to je trecina zemalja u UN.

Ја сам најискреније ово видела као добру ствар за Србију на дуже стазе.
Добили смо крила за евентуални заокрет политике, негде у будућности /(можда не са овом владом, можда не и са следећом.. али нека ће имати довољно храбрости да пресече).
 
treba prihvatiti realnost.

Tesko je. Jer realnost danas to je nocna mora za normalne ljude, bez obzira na Kosovo.

Зашто се смејеш, ови јадни, Тадић и Јеремић, једини остали да бране Косово.

а погледај колико се људи одазвало на овај, молебан испред храма. Петоро... са све патријархом.

I tu treba biti oprezan u proceni. Moguce da je neko "zatisje pred buru" i da ce nesto, neka sitnica biti 'kap u casi".
 

Back
Top