Lepa Brena traži odštetu od Brčko distrikta

Zelen bor

Poznat
Poruka
7.963
Blic - Pre sat i 37 minuta
Pevačica Fahreta Živojinović, poznatija kao Lepa Brena, tužila je Brčko distrikt 14. oktobra prošle godine za naknadu štete od 200.000 konvertibilnih maraka (102.683 evra), jer joj je oduzeto pravo građenja, a pred lokalnim pravosuđem u toku je glavna rasprava.

Pozivajući se na dokument iz Pravobranilaštva u Brčkom, "Dnevni avaz" navodi da je Lepa Brena jedna od 62 pravna i fizička lica čija je tužba protiv Brčko distrikta veća od 50.000 KM.


Ukupna potraživanja ova 62 pravna i fizička lica od Brčko distrikta iznose 148.820.269 KM.

Distrikt su tužili i Dragomir Jurošević i Raco Simić, koji traže odštetu od 148.290 i 766.050 KM na ime naknade štete zbog neosnovanog lišavanja slobode, jer su bili pritvoreni zbog sumnje da su počinili ratni zločin u Brčkom, što nije dokazano.

Prema tvrdnjama nekoliko visokih funkcionera u Vladi Brčko distrikta, ova lokalna zajednica bi mogla da bankrotira zbog velikog broja tužbi, odnosno većih i manjih odštetnih zahteva, koji se nezvanično procenjuju na oko 300 miliona KM

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ne mogu da je podnesem tu Fahretu samo zato sto je ka muslimanka uzela Srbina za muza.Bolje joj je bilo da je uzela za muza Halida ili Ferida.Ne znam koliko vi to shvatate ozbiljnim ali nisam za mijesane brakove.Bolje da je Crnca uzela nego sto je uzela Srbina.

Pa možda Boba ima isti....ko crnac....bole mulu uvo ko je hebe...samo dok to dobro radi...( p.s. ovo je iz ličnog iskustva iz Bihaća 91 i 92..):hahaha::hahaha::hahaha:
 
Salim se, naravno.Iz kulture nikad mi ne bi bilo krivo da muslimanka uzme nemuslimana jer to jedan prirodni kompromis izmedju svih muskaraca.

Mijesani brakovi su u mnogo slucajeva ispali kao nesupjesni ali ima i izuzetaka gdje je mijesani brak jedan zdrav brak zasnovan na razumu.

Druga stvar je sto po meni mijesani brak je veoma tesko da se odrzava jer je zasnovan na suprotnostima i po Islamu muslimanki je zabranjeno da uzme nemuslimana osim ako primi Islam.
 
Salim se, naravno.Iz kulture nikad mi ne bi bilo krivo da muslimanka uzme nemuslimana jer to jedan prirodni kompromis izmedju svih muskaraca.

Mijesani brakovi su u mnogo slucajeva ispali kao nesupjesni ali ima i izuzetaka gdje je mijesani brak jedan zdrav brak zasnovan na razumu.

Druga stvar je sto po meni mijesani brak je veoma tesko da se odrzava jer je zasnovan na suprotnostima i po Islamu muslimanki je zabranjeno da uzme nemuslimana osim ako primi Islam.

Vidi ovako: NEMA RAZLIKE izmedju mesanih brakova i onih "cistokrvnih" ako su oba bracna partnera NORMALNA.

Ako je jedno nenormalno i POLITIKA MU JE VAZNIJA OD LICNOG ZIVOTA, tada nastaje problem. Ipak, takvi su, na srecu, u manjini.

Problem u mesovitim brakovima nastaje ako se neko ozeni (ili uda) sa nekom osobom cija je kultura, vaspitanje i obicaji jako daleko nego sto su nasi (na primer ozeni se Filipinkom ili Bolivijankom).

Tada treba mnogo strpljenja i mudrosti sa obe strane da se brak odrzi.
 

Back
Top