Svemir vrvi od zivota

Ostario bi jer je to relativno mirovanje odnosno kreces se sa planetom Zemljom, Suncevim sistemom itd iako mirujes u odnosu na neku referentnu tacku u prostoru. Ali kada bi sve oko tebe mirovalo onda bi to bilo apsolutno mirovanje i ne bi stario.

Kada bi sve mirovalo, kao recimo na orbitalnoj stanici, koja bi ispratila rotacije i kretanja celog solarnog cirkusa, opet bi na istoj ostario.

A zašto?

Zato što bi tvoje ćelije nastavile, van okolnosti, da rade svoje....


Ćak i za vreme leta nadsvetlosnom brzinom, ti bi ostario u "roku"...
 
Kada bi sve mirovalo, kao recimo na orbitalnoj stanici, koja bi ispratila rotacije i kretanja celog solarnog cirkusa, opet bi na istoj ostario.

A zašto?

Zato što bi tvoje ćelije nastavile, van okolnosti, da rade svoje....


Ćak i za vreme leta nadsvetlosnom brzinom, ti bi ostario u "roku"...

Mislio sam kad bi apsolutno sve mirovalo, ceo univerzum, znaci sve...(i celije) Tj kada bi vreme stalo... :mrgreen:

A jesi cuo za dva brata, jedan ostao na Zemlji, a drugi je u svemirskom brodu koji se krece skoro brzinom svetlosti, nakon svog putovanja se vrati na Zemlju ali vidi da je njegov brat vise ostario od njega... Vreme sporije protice kad se kreces brzinom svetlosti... Onda bi sporije stario... Mislim da bi cak bilo moguce putovati kroz vreme kad bi se napravio svemirski brod cija bi brzina bila veca od brzine svetlosti... Ne znam tacno gde sam procitao da vreme u crnim rupama stoji... Znaci da bi iz crne rupe mogao da posmatras kako vreme tece velikom brzinom, samo treba savladati ogromnu gravitaciju... :think:

Ovo bice bi moglo da prezivi cak i na Marsu... Inace je najizdrzljivije sto se tice uslova za zivot...

Vodeni medved:

http://1.***************/_pPulO30Q5zo/R0yczTxlniI/AAAAAAAAAA8/PgtvlIxrxBU/s320/vodeni+meda1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne, bre...

Vreme (tvoje) na tim svetlosnim brzinama isto prolazi, ali okolno vreme brže.

Evo, ovako...

Zamisli da si od rođenja na velikom brodu, koji piči brzinom svetlosti i koji ima sat,
I ti ćeš videti da se sat normalno pomera, godina će ti biti ista kao godina na zemlji. Ništa se ne menja. Starite isto, ti i tvoji saputnici.

Ali, zato, tvoja generacija na zemli će biti odavno mrtva, kad ti budeš imao 30 god. (nisam radio matematiku, ovo sa 30 god samo pretpostavljam)

Ipak, tvojoj generaciji vreme je išlo normalno, kao i tebi!
Niko nije ostao uskraćen, ni ti, ni zemljani.

Ali, ako prekineš putovanje, i vrneš se na zemlju, onda se razlika vidi!
Tvoja genercija sve matore prdonje, a ti momak od 25 god.

I to je zato što pri višim brzinama, vreme sporije teče, al SAMO u odnosu na okolinu. Putniku ide isto!
Okolini vreme ide normalno, ali sa aspekta okoline, u brodu koji piči svetlosnom, vreme ide mnogo usporeno!

Relativitet, druže moj, relativitet!
 
Relativitet, druže moj, relativitet!



Prema formuli relativiteta, kada se jedno (materijalno) telo krece brzinom svetlosti, ONO PRESTAJE BITI MATERIJA i pretvara se u energiju. Zbog toga vreme prestaje da postoji kao faktor.

Iz toga sledi logican zakljucak da je energija, ako joj se smanji brzina ustvari - materija...

Jedina poznata stvar koja moze da uspori energiju i pretvori je u materiju je - HLOROFIL.
 
Ne, bre...

Vreme (tvoje) na tim svetlosnim brzinama isto prolazi, ali okolno vreme brže.

Evo, ovako...

Zamisli da si od rođenja na velikom brodu, koji piči brzinom svetlosti i koji ima sat,
I ti ćeš videti da se sat normalno pomera, godina će ti biti ista kao godina na zemlji. Ništa se ne menja. Starite isto, ti i tvoji saputnici.

Ali, zato, tvoja generacija na zemli će biti odavno mrtva, kad ti budeš imao 30 god. (nisam radio matematiku, ovo sa 30 god samo pretpostavljam)

Ipak, tvojoj generaciji vreme je išlo normalno, kao i tebi!
Niko nije ostao uskraćen, ni ti, ni zemljani.

Ali, ako prekineš putovanje, i vrneš se na zemlju, onda se razlika vidi!
Tvoja genercija sve matore prdonje, a ti momak od 25 god.

I to je zato što pri višim brzinama, vreme sporije teče, al SAMO u odnosu na okolinu. Putniku ide isto!
Okolini vreme ide normalno, ali sa aspekta okoline, u brodu koji piči svetlosnom, vreme ide mnogo usporeno!

Relativitet, druže moj, relativitet!

Pa sad kad pogledam i jeste tako. Vremenska dilatacija.
 
Pa šta te to čudi u ovolikom svemiru...

Ne bi me iznenadilo ni otkrivanje humanoidnih rasa na tim planetama.
Najverovatnije da su slićni nama, usled evolutivnih uslova planete.

Gravitacija, atmosfera itd.
Ako ima drugih životinja, i flore, sigurno imaju dve ruke i noge, i hodaju uspravno.
 
Pa šta te to čudi u ovolikom svemiru...

Ne bi me iznenadilo ni otkrivanje humanoidnih rasa na tim planetama.
Najverovatnije da su slićni nama, usled evolutivnih uslova planete.

Gravitacija, atmosfera itd.
Ako ima drugih životinja, i flore, sigurno imaju dve ruke i noge, i hodaju uspravno.

ne iznedađuje me, ali ovo je prvi put da neko nešto tako koliko-toliko argumentovano i kaže
 
Samo je pitanje vremena kada cemo napredovati toliko da otkrijemo zivot slican nasem. Ali kad tad, ako ova plantea prezivi dotle.... Vec vidim Vojsku kako zauzima planete i milijarderi placaju parcele zemlje, grade vile...samo ne znam kome, cije ce biti te planete?.....
 
Samo je pitanje vremena kada cemo napredovati toliko da otkrijemo zivot slican nasem. Ali kad tad, ako ova plantea prezivi dotle.... Vec vidim Vojsku kako zauzima planete i milijarderi placaju parcele zemlje, grade vile...samo ne znam kome, cije ce biti te planete?.....

Tvoje,moje sigurno nece biti. . Ni ovo nije tvoja planeta,niti nasa, na kojoj trenutno zivis. .. A kad bi te pitao kakva je tvoja planeta, nebi dao tacan odgovor.
 
Definitivno vrvi životom, a kakvim? Možda i saznamo jednog dana. Do tada, ako ga ne vidimo ne znači da ne postoji :-)

Tacno. Ne znaci da ne postoji ako mi neznamo za njega. Tako je onaj nas predsednik rekao o rezoluciji EU za Kosovo - Neznamo dal postoji,a to znaci da ne postoji. LoL Sve greske do greske, a ozbiljni ljudi. . Mada sad sam ja malo zalutao,ali da kazem poentu. Kazu 2012 ce se otkriti za postojanje vanzemaljaaca.
 
Pa šta te to čudi u ovolikom svemiru...

Ne bi me iznenadilo ni otkrivanje humanoidnih rasa na tim planetama.
Najverovatnije da su slićni nama, usled evolutivnih uslova planete.

Gravitacija, atmosfera itd.
Ako ima drugih životinja, i flore, sigurno imaju dve ruke i noge, i hodaju uspravno.

Pa ovde na tvojoj planeti ima bica sa par ruku,nogu,glava i svakojakih ekstremiteta. glava. Sad ti razmisljaj.
 
Tacno. Ne znaci da ne postoji ako mi neznamo za njega. Tako je onaj nas predsednik rekao o rezoluciji EU za Kosovo - Neznamo dal postoji,a to znaci da ne postoji. LoL Sve greske do greske, a ozbiljni ljudi. . Mada sad sam ja malo zalutao,ali da kazem poentu. Kazu 2012 ce se otkriti za postojanje vanzemaljaaca.


Da, kažu. Tako su rekli štošta i za 06.06.2006. i za 2000-tu god., itd. Verujem da će se neka promena desiti 2012-te, ali čini mi se da se promene već dešavaju i to vidno, međutim, to nije tema.
Ako se oslanjamo na logiku, logično je da u svemiru postoje druge civilizacije, ili kako god ih zvali. Zašto nas ne kontaktiraju? e to je pravo pitanje. Da, kontaktiraju pojedince ili grupice i mi u to možemo da verujemo, ali ne moramo. Možda im nismo zanimljivi, a možda su još uvek na nivou kromanjonaca :think: Da te glava zaboli ... Hiljadu pravih pitanja, malo pravih odgovora :dash:
 
Da, kažu. Tako su rekli štošta i za 06.06.2006. i za 2000-tu god., itd. Verujem da će se neka promena desiti 2012-te, ali čini mi se da se promene već dešavaju i to vidno, međutim, to nije tema.
Ako se oslanjamo na logiku, logično je da u svemiru postoje druge civilizacije, ili kako god ih zvali. Zašto nas ne kontaktiraju? e to je pravo pitanje. Da, kontaktiraju pojedince ili grupice i mi u to možemo da verujemo, ali ne moramo. Možda im nismo zanimljivi, a možda su još uvek na nivou kromanjonaca :think: Da te glava zaboli ... Hiljadu pravih pitanja, malo pravih odgovora :dash:

Gledao sam emisiju na history channel - univerzum. Govore da mozda postoje druge civilizacije u nasoj galaxiji ali da im nismo najverovatnije zanimljivi,jer smo mala planeta i umalom suncevom sistemu. Slazem se sa tobom da kad bi nas kontaktirali nebi kontaktirali obicne ljude nego vladajucu elitu(globalnu). Mi smo u 3D zivotinje biljke 1D , zivotinje 2D a i 4,5,6,7 su ovde negde samo ih nevidimo tj percepciramo, nazalost. Ja mislim da je sve to zbog manipiulacije nase dnk sto je spala na dve spirale. Navodno to su uradili draco reptili da bi nas lakse manipulisali.
 
Gledao sam emisiju na history channel - univerzum. Govore da mozda postoje druge civilizacije u nasoj galaxiji ali da im nismo najverovatnije zanimljivi,jer smo mala planeta i umalom suncevom sistemu. Slazem se sa tobom da kad bi nas kontaktirali nebi kontaktirali obicne ljude nego vladajucu elitu(globalnu). Mi smo u 3D zivotinje biljke 1D , zivotinje 2D a i 4,5,6,7 su ovde negde samo ih nevidimo tj percepciramo, nazalost. Ja mislim da je sve to zbog manipiulacije nase dnk sto je spala na dve spirale. Navodno to su uradili draco reptili da bi nas lakse manipulisali.

Gledala sam i ja nešto slično. Znači, kada bi našli znake života negde u svemiru, ili našoj galaksiji (a ne sumnjam da jesu, samo neće to obelodaniti), mi bismo poslednji za to saznali. Kada kažem MI, mislim na nas, obične smrtnike :neutral:
Pošto još uvek nismo tehnološki "bogovi", izračunali su koliko bi trebalo vremena da stigne poruka koju bi poslali nekim tamo vanzemaljcima i cifra je ispala apsurdna. Drugim rečima, bolje i da ne šaljemo ništa, svakako nećemo doživeti da vidimo ili čujemo odgovor. Mislim da su to sve priče za malu decu i da se komunikacija može uspostaviti na mnoge druge načine, ali na koje, to znaju oni koji nameravaju da se obrate ET-ju.
Kako kaže jedna vrlo mudra osoba: Još će se o tome čuti :D
 
Gledala sam i ja nešto slično. Znači, kada bi našli znake života negde u svemiru, ili našoj galaksiji (a ne sumnjam da jesu, samo neće to obelodaniti), mi bismo poslednji za to saznali. Kada kažem MI, mislim na nas, obične smrtnike :neutral:
Pošto još uvek nismo tehnološki "bogovi", izračunali su koliko bi trebalo vremena da stigne poruka koju bi poslali nekim tamo vanzemaljcima i cifra je ispala apsurdna. Drugim rečima, bolje i da ne šaljemo ništa, svakako nećemo doživeti da vidimo ili čujemo odgovor. Mislim da su to sve priče za malu decu i da se komunikacija može uspostaviti na mnoge druge načine, ali na koje, to znaju oni koji nameravaju da se obrate ET-ju.
Kako kaže jedna vrlo mudra osoba: Još će se o tome čuti :D

Aha. . znas, ja sa rezervom uzimam to sto kazu NASA naucnici. Oduvek sam imao neke sumnje u to sto govore i da nama plasiraju neku sasvim drugu besmislenu nauku. A da oni znaju pravu nauku. Znas. . kad nekom narodu ponudis pogresno resenje a ti im nekazes da je pogresno, oni to nece znati i bice srecni jer su dobili resenje. Tako oni nama govore stvari da bi nesto znali iako je to besmisleno a mi to nenzamo jer nismo upuceni.
 
Aha. . znas, ja sa rezervom uzimam to sto kazu NASA naucnici. Oduvek sam imao neke sumnje u to sto govore i da nama plasiraju neku sasvim drugu besmislenu nauku. A da oni znaju pravu nauku. Znas. . kad nekom narodu ponudis pogresno resenje a ti im nekazes da je pogresno, oni to nece znati i bice srecni jer su dobili resenje. Tako oni nama govore stvari da bi nesto znali iako je to besmisleno a mi to nenzamo jer nismo upuceni.


Slažem se. Narodu se kaže "istina", a ti dokaži da je to laž. Ništa ja ne uzimam zdravo za gotovo, pogotovo ono što nam prekookeanske komšije serviraju. Uvek smo bili radoznali kada su ovakve teme u pitanju, veoma sam toga svesna i zato se trudim koliko god mogu da gradim sopstveno mišljenje o svemu.
Ipak ne mogu da ne opazim nelogičnost u par stvari, znamo da 1969 čovek prvi put bio na mesecu (recimo :think:) i kada uporedimo tehnološke mogućnosti tada i sada, zar se ne čini da stojimo u mestu? Da li sada znamo više? Zar je moguće da je tehnologija toliko otišla ispred čovečanstva da se smatra da još uvek nismo dovoljno psihički jaki, da prihvatimo istinu? Da li smo programirani da prihvatamo samo mrvice, ili sem mrvica zapravo tamo negde drugo ne postoji?
 

Back
Top