Komp za jace igre preporuke (bitno da podrzava sve igre koje izadju u naredne 2god)

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.943
Komp za jace igre preporuke (bitno da podrzava sve igre koje izadju u naredne 2god najmanje godinu dana)

Ja kupujem samo kuciste i interesuje me koje su perfonmanse najbolje za to sto trazim?
Da li je to izvodljivo sa 25 000 din i koji bi komp najbolje zavrsio poso kolko tolko za te pare?

Bitno mi je a rade neke nove igre ka sto su Prince of Persia "The Forgotten Sands", Assassin creed 2, The Witcher 2 "Assassins of Kings" Sve verzije strategije "Total war"
i cekam ovu novu igru "Legends of troy"

Bitno mi je da komp podrzava ove igrice pa sad vidite da li bih ja nekako mogao da uklopim sve ovo kolko tolko za ove pare?

Dosadilo mi je da se nerviram i sto mi komp ne pdrzava dobar deo igrica jer je star vec 7 ipo godina i vreme je da kupim nov pa mi je birno bar da budem miran nekih god dana ipo najvise 2 da mogu da igram do tad te neke novije igre a posle bas me briga vise i ne planiram da uzimam komp samo zbog toga.
 
sumnjam da ces za 25.000 moci da kupis iole sto valja. A da se nadas da ces moci da igras igre koje izlaze u naredne dve godine jos manje. Mozda i mozes ako planiras da igras na min detaljima i niskoj rezoluciji, al ako hoces da uzivas onda budi spreman da potrosis min 50.000din. Trebace ti min neki i5 sa dobrom plocom i barem 4gb memorije sto je vec preko 25.000din, dobra graficka je oko 20.000din, hdd 1TB je recimo 7000din, napajanje za to oko 5000din ( kinesko da kupis je glupo )... znaci bez 50.000din male su sanse da ces moci da u naredne dve godine uzivas u igrama. Pogotovo sto ce biti sve zahtevnije.
 
Komp za jace igre preporuke (bitno da podrzava sve igre koje izadju u naredne 2god najmanje godinu dana)

Ja kupujem samo kuciste i interesuje me koje su perfonmanse najbolje za to sto trazim?
Da li je to izvodljivo sa 25 000 din i koji bi komp najbolje zavrsio poso kolko tolko za te pare?

Bitno mi je a rade neke nove igre ka sto su Prince of Persia "The Forgotten Sands", Assassin creed 2, The Witcher 2 "Assassins of Kings" Sve verzije strategije "Total war"
i cekam ovu novu igru "Legends of troy"

Bitno mi je da komp podrzava ove igrice pa sad vidite da li bih ja nekako mogao da uklopim sve ovo kolko tolko za ove pare?

Dosadilo mi je da se nerviram i sto mi komp ne pdrzava dobar deo igrica jer je star vec 7 ipo godina i vreme je da kupim nov pa mi je birno bar da budem miran nekih god dana ipo najvise 2 da mogu da igram do tad te neke novije igre a posle bas me briga vise i ne planiram da uzimam komp samo zbog toga.

Bold: WTF? :eek:

za 25000 dinara da kupis PC koji ce gurati igre koje izadju u naredne 2 godine? Pa za taj novac ne mozes da kupis ni PC koji ce da pokrene danasnje igre :D

Salu na stranu, treba ti bar duplo toliko da bi sastavio nesto ozbiljnije...

Uzmes lepo i7-920, neku solidnu ATI grafu da ne bacas pare na nVidiu i 4-6gb rama DDR3 i da te bog vidi... ne zaboravi dobro napajanje za ovakvu konfiguraciju :)
 
sumnjam da ces za 25.000 moci da kupis iole sto valja. A da se nadas da ces moci da igras igre koje izlaze u naredne dve godine jos manje. Mozda i mozes ako planiras da igras na min detaljima i niskoj rezoluciji, al ako hoces da uzivas onda budi spreman da potrosis min 50.000din. Trebace ti min neki i5 sa dobrom plocom i barem 4gb memorije sto je vec preko 25.000din, dobra graficka je oko 20.000din, hdd 1TB je recimo 7000din, napajanje za to oko 5000din ( kinesko da kupis je glupo )... znaci bez 50.000din male su sanse da ces moci da u naredne dve godine uzivas u igrama. Pogotovo sto ce biti sve zahtevnije.

Bitno mi je a rade neke nove igre ka sto su Prince of Persia "The Forgotten Sands", Assassin creed 2, The Witcher 2 "Assassins of Kings" Sve verzije strategije "Total war"
i cekam ovu novu igru "Legends of troy"
 
Bitno mi je a rade neke nove igre ka sto su Prince of Persia "The Forgotten Sands", Assassin creed 2, The Witcher 2 "Assassins of Kings" Sve verzije strategije "Total war"
i cekam ovu novu igru "Legends of troy"

Moras razumeti da min 200eura kosta graficka koja ti je sada neophodna da igras igre onako kako Bog zapoveda. To je vec 20.000dinara. Za 250Eura ( i manje po sadasnjem kursu ) nikako neces moci da uzmes/kupis masinu koja ce moci da gura nove igre u narednih godinu-dve. Sve nove igre imaju takve takve teksture da ti treba min 4Gb da bi radile kako treba. Isto ti treba i neki dobar procesor, min i5 + dobra ploca. A nemoj da zaboravis ni kvalitetno napajanje. To je najvazniji deo na kome NESMES DA STEDIS. Jer ne vredi da rizikujes 500eura ako ti napajanje crkne i sprzi plocu/procesor.
500eura koliko ti te kostao nov comp nije vise puno, Za te pare mozes sve to da pazaris sto sam ti naveo.
Znaci procesor + ploca, 4GB memorije, 1TB HDD, graficka u rangu od oko 200eura i napajanje. Sa time ces biti siguran da ces moci da igras igre koje izlaze u naredne dve godine, cak i u visokoj rezoluciji sa high detaljima.
Jedno moras da razumes, svi programi rade kao sto su i radili na masinama starim 10godina, al jedini nacin da prodaju nove kompjutere je da unapreduju grafiku i zahtevnost igara. To je industrija koja donosi pare i jednim i drugim.
 
ja sam kupovao samo delove za kuciste i za 30 000 sam uspeo da kupim maticnu,grafu,procesor i ram. Jos je to bilo na nekim novogodisnjim snizenjima. Znaci nisam uzeo hard,kuciste,napajanje i cd rom,ali te stvari imam od starog kompa pa sam se snasao. ne mozes da uzmes jaci komp bez 40 000-50 000. Ili mozes ovako kao ja da kupis. meni ne seckaju igre i mogu da igram bilo koju (u stvari slagao sam te malko mi je metro 2033 seckao ona prva misija kada se prvi put posibas sa onim cudovistima u zgradi posle mi nigde nije pravio problem islo je na maksimumu kao od sale)!
 
Komp za jace igre preporuke (bitno da podrzava sve igre koje izadju u naredne 2god najmanje godinu dana)

Ja kupujem samo kuciste i interesuje me koje su perfonmanse najbolje za to sto trazim?
Da li je to izvodljivo sa 25 000 din i koji bi komp najbolje zavrsio poso kolko tolko za te pare?

Bitno mi je a rade neke nove igre ka sto su Prince of Persia "The Forgotten Sands", Assassin creed 2, The Witcher 2 "Assassins of Kings" Sve verzije strategije "Total war"
i cekam ovu novu igru "Legends of troy"

Bitno mi je da komp podrzava ove igrice pa sad vidite da li bih ja nekako mogao da uklopim sve ovo kolko tolko za ove pare?

E ovako,moglo bi da se skrpi do 25000 komp koji ce da ti podrzava ove igrice sto si naveo,ali nema sanse da ovo sto ti sastavim podrzava igrice sledece 2 godine.

Recimo nesto ovako:

Kuciste kupi nekog kineza za 5-10e,ako i polovno,samo da je ocuvano ( da nista nije slomljeno i da ima citave sve drzace unutra-ja skoro uzeo staro neo kuciste,sa ruckom za nosenje za 400 kinti,a mogu ti reci da ima bolje limove od danasnjih kineza sto kostaju 20-30e...cak ima i otvore za kabl menadzment :D )....5e

Napajanje recimo Codegen Codegen 500W 20+4 pin...bez obzira na komentare na itsvetu,odlicno se pokazalo,moze da tera solidno jake potrosace...godinu dana garancija+2 sata konektora,za cenu od 15e odlicna kupovina)...15e

Ploca recimo MSI 770-G45...najbolja ploca u ceni do 55e...odlicna za kasniju nadogradnju...am3+ddr3....55e

Procesor AMD Athlon II X2 215 2.7GHz 1MB BOX...40e

Hard disk Western Digital Caviar Blue 320GB 7k 8MB SATA300...35e

Memorija GEIL 2GB 1333MHz DDR3....40e

Graficku kupis polovnu u oglasima mozes da naletis na dobre modele za do 40-50e koji ce da ti voze te igrice...recimo ati 3870,,koji moze da se nadje za 50e...ispod ati 3850 ne uzimaj nista,starije serije su slabije.....50e

Optiku..dvd citac za 10e :D ....10e

Ovo ti sve izadje na oko 26000.
 
Bold: WTF? :eek:

za 25000 dinara da kupis PC koji ce gurati igre koje izadju u naredne 2 godine? Pa za taj novac ne mozes da kupis ni PC koji ce da pokrene danasnje igre :D

Salu na stranu, treba ti bar duplo toliko da bi sastavio nesto ozbiljnije...

Uzmes lepo i7-920, neku solidnu ATI grafu da ne bacas pare na nVidiu i 4-6gb rama DDR3 i da te bog vidi... ne zaboravi dobro napajanje za ovakvu konfiguraciju :)

Ove komentare nemoj uopste da slusas...nikola pa nemaju svi kes da kupe i7...ova konfa sto sam naveo u prethodnom postu ce da mu vozi sve navedene igrice na pristojnim detaljima...
Total war moze da igra na nekoj osrednjoj cetvorci...assassins creed 2 i novi prince of persia ce da mu rade lepo na pristojnim detaljima ( recimo na mom kompu-iz potpisa-igram novi prince of persija na 1280x960 na high detaljima...igrica izgleda prelepo...meni vise od toga ne treba...tako ce i on moci da je igra,konfa koju sam naveo je po performansama slicna mojoj ).
 
Poslednja izmena:
Kupi konzolu ili se pripremi da izdvojis oko 1000 evrica za komp.

Imas opciju da puknes oko 500-700 i da uzivas ovu godinu, a onda opet moras da menjas, ili da platis vise i uzivas godinu dana duze. Mada ja bojkotujem sve te gadove sto prave komponente za komp. *** kako ocekuju da neko igra igre na kompu kada jedna grafa kosta 250 evra. Mozda u Americi.

Zato sam kupio xbox360, nista ne secka, svaku igru pusta i sluzi me i nadam se sluzice me jos mnogo mnogo mnogo vremena.
 
Ma da. Koje preporuke. Gdje vama očevi rade, u majkrosoftu? I7 jedina opcija? Preporučujem isto ono što i reciklaža. Ali to je jedini način. I to da nađeš takvu grafičku. I nadati se da ćeš narednih 2 god pokretati igre....... pa kad malo bolje razmislim ni to nije nemoguće. Reciklaža, da li se ovom atlonu mogu otključati još 2 jezgra?
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top