Da li je izvodljivo???

???

  • Moguće

  • Nije


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

SQUID

Elita
Banovan
Poruka
15.397
Klubovi podržavaju predsedničku inicijativu

Predsednici Srbije i Hrvatske, Boris Tadić i Ivo Josipović, podržali su ideju o osnivanju regionalne fudbalske lige, a ovakva inicijativa uglavnom je naišla na odobravanje od strane klubova, ali i saveza. Na primer, generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Zoran Laković obradovao se zbog toga što su dva predsednika razgovarala o fudbalu.

- Ponosni smo na predsednika Tadića što daje značaj fudbalu i sportu uopšte. U vremenu težnje ukrupnjavanja tržišta treba razmišljati o ostvarivanju alternativnih prihoda klubova, pošto je skoro jedini način prodaja igrača. Ipak, prvo je potreban apsolutno konsenzus svih klubova, o sastavu lige, što mislim da nije slučaj. Drugo, neophodna je dozvola UEFA, a treći faktor je garancija državnih organa za bezbednost navijača - rekao je Laković za Sportski žurnal, a predsednik Partizana Dragan Đurić takođe je "za".

- Projekat bi konačno trebalo da se ostvari. Dobili smo sjajnu inicijativu i ostalo je samo da se funkcioneri klubova dogovore o modelu takmičenja. Regionalna liga bi podigla nivo fudbala i obnovila prijateljske veze između ljudi iz bivše Jugoslavije. I UEFA će podržati ovaj projekat kada shvati da iza njega stoje države, jer njih zanima samo bezbednost na stadionima - kazao je Đurić.

Zvaničan Stav Crvene zvezde nije iznet, ali je sportski direktor Ivan Adžić rekao šta lično misli o tome...

- O toj temi se još nije pričalo u klubu, ali kada dođe vreme iznećemo stav. Što se mene tiče, ja sam uvek za odigravanje jakih utakmica i da bude što više publike na tribinama. Ne znam samo kako bi se rešilo pitanje bezbednosti - rekao je Adžić, a slično je rečeno i u Vojvodini.

- Klupska tela se nisu bavila tom temom, ali mogu sigurno da kažem da Vojvodina takvu ideju ne bi odbila unapred. Iz našeg ugla, ima prostora za razgovor, s tim da sve prethodno mora dobro da se izanalizira. Da se prouče razlozi "za" i "protiv" i da se vidi šta to donosi, gledano prema Evropi. Ima tu još otvorenih pitanja, a da ne pominjem bezbednost - rekao je generalni sekretar "stare dame" Radisav Rabrenović.

Za ostvarenje ovakve ideje zalažu se i predstavnici banjalučkog Borca i podgoričke Budućnosti. To su potvrdili direktor za sportska pitanja Borca, Darko Ljubojević, kao i sportski direktor Podgoričana, Vlada Bulatović. Za njih bi to bilo odlično jer bi se svorila kvalitetna liga, a gostovanja Dinama, Hajduka, Vardara...bi bila dobar "mamac" za publiku.


http://www.sportal.rs/news.php?id=31796


Ja mislim da bi ovo bilo dobro, poboljšao bi se kvalitet fudbala.
Al' koliko je to izvodljivo???:think:
 
Ni slična.:rtfm::mrgreen:
Ovo je da su klubovi podržali, i da li je izvodljivo?!:D

A nije šija nego vrat...daj ga uebi....Nego neko napisa nešto o vanrednom stanju...možda samo kada bi se igrale utakmice sa Hrvatskim timovima...al ja bi tu klubove ograničio na maksimum 100 navijača...da mogu da povedu...to nije problem obezbediti...sve ostalo je već rizik...a što se tiče lige ja sam za....
 

Back
Top