DUDUK - biseri

MD

Početnik
Poruka
4
molim za pomoc
duduk
kad upalm kompjuter na norton av , mi se pojavljuje poruka sa sadrzajem expired subscription sta je to u stvari?



kupio sam knjigu
duduk
kupio sam knjigu nova unutrasnost pc od petera nortona ima li neke knjige koju mi preporucujete o telekomunikacijama pozdrav za sve duduk

Agent Orange:
Telefonski imenik...



cuo sam da ima
duduk:
cuo sam da na zapadu ima bezicne govornice za fiksnu telefoniju zna li neko sajt proizvodjaca


ko zna sta je ovo
duduk:
ko zna sta je ovo eror 404 stalno pise na nekim sajtovima forbriden moim za save

sanja:
jel ti znas sva slova?





zdravo
duduk:
hvala na pomoci ,stvari stoje ovako imam 40gb maxtoron je podeljen i na 98 iddn linija icq i otluk exprs



kad je poceo na zapadu?
duduk:
kad je poceo prvo da se koristi net ,na zapadu i koje su pre usluge nudili a koje sada u odnosu na nase isp hvala



sta znace skracenice
duduk:
sta znace skracenice ex ,bx pa friz ploce



na kojoj je cpu fabricli ?
duduk:
koja je fabricka frekfencija za cpu ,mislim da je to 2.4ghz ili je veca i koja je max velicina za overklokovanje ,hvala




moze li da budu u jednom?
duduk:
moze li i monitor ,i tv da budu u jednom kucistu ,i ko proizvodi monitore u kome je i masina u sklopu monitora do sad se nisam javljao ,a vidim da i drugi pitaju proste stvari ,a nebi bilo lose kad bi se u stvarnosti negde sreli , ili da organizujemo neku zurku ,molim komentar ,i pozdrav svima cao duduk

Кулиража:
Ne, ja ovo nisam procitao, oci me varaju, sutra idem kod ocnog ili mozda bolje sad da mi se ne bi prividjale kojekakve azdaje...
Da li si ti mislio ozbiljno?????
Ma jok ipak ja ne vidim dobro tek sad sa,m svestam toga.
PS.Masine koje dolaze sa monitorom su laptopovi, a ima poneka konfiguracija kao 'dell', 'Mac' koje uz svoje standardne (neizmenljive) konfiguracije daju i monitore.

codemaker:
I ... Boze kakva ce to zurka da bide
Stvarno bih voleo da upoznam tog momka, ne mogu da verujem kakva pitanja postavlja i odakle ih izvlaci. Ovamo je prikljucen na internet, znaci zna sta je racunar (u nagovestajima), a sa druge strane, postavlja pitanja, kao da se javlja iz neke sume, nakon 45 godina izbivanja iz civilizacije...
drago41
Podseca me na one JAPANCE sto su se krili 40 godina u sumama Indonezije jer nisu znali da je drugi svetski rat zavrsen. (ko zna mozda i n...?)

kessa:
Pretpostavljam da je čovek mislio na monitor sa ugradjenim tv tjunerom. Čini mi se da sam vidjao neke oglase za tft monitore sa tv tjunerom, u svakom slučaju postoji externi tv tjuner koji može lepo da pomiri takve zahteve. U poslednjem SK pročitao sam da postoji klasa All-in-One kućnih računara kod kojih je hardver smešten u kućište lcd ili plazma displeja

codemaker:
Ma, ok, mozda je i mislio na to, ali brate...
Pa ako ne zna ni da definise sta pita, neznam... valda je nacuo nesto da postoji, a nema pojma sta, pa covek pita.
Zanimljivo je samo sto se ovaj cova ponasa kao da je pao sa Marsa a opet bi svasta da zna. Ko dete kad zapitkuje o stvarima o kojima ne zna (i ne moze znati za svoje doba), ali i kad bi mu objasnio, ne vredi, jos nije sazreo. Ne znam kako bi informaciju iskoristio, sve i kad je dobije, znanjem koje ima.
Jos uvek sam ubdjen da je "duduk" neki zaludan duduk, pa rasipa pitanja ko sumanut.
Ima ga na vise mesta na forumu, pod raznim "nick". Interesuje ga i bandere, povezivanje paricama, govornice, komutacija, TV u ekranu, povezivanje na sprat i tako u nedogled.
A sva je prilika da se veselo zabavlja. Jer, ne moze neko, ko barem ume da ukljuci racunar, poveze se, startuje Netscape ili IE, "nabode" adresu krstarice i posalje poruku, da bude toliko blesav i da postavlja takva nebulozna pitanja.
Da gramatiku i ne pominjem. Sto rece jedna moja mlada rodjaka - "mislim, stvaaarno.. "


zassto isdn ne moze
duduk:
zanima me zasto isdn ne moze da vrsi zabranu odlaznih poziva 99,063,4 imam aparat fmn i on ne dozvolava zakljucavanje telefona ,odem u korisnicki servis i dam zahtev oni mi daju sifru ,probam iopet nece ,kazu da analogni telefoni hoce da prime tu funkciju a isdn ne podrzava o cemu je tu rec zar isdn ne moze nesto sto moze analogna centrala

codemaker:
Razumem da imas pitanja na koje zelis odgovor. To je ok, ako neko zna, odgovorice ti.
Zanima me samo, da li ti pises namerno bez ikakve interpunkcije i gramatickih pravila, ili nisi isao u skolu, ili si lenstina pa tamo ama bas nista nisi naucio?
Vec me nerviras tom svojom nepismenoscu.

duduk:
imam srednju skolu a nisam znao da si ti neki tu postavljen da korigujes na forumu, ili izigravas nekog drkadziju ,ako ti se ne svidja moja pitanja nemoj ih otvarati ovo nije konkurs ili noviarski tekst pa treba lektor da prekontrolise pre nego sto ide na stampanje ,toliko od mene pametnjakovicu

fifa:
stvarno je pravi duduk, sigurno je zavrsio osnovnu skolu i to peki leki za srednju nisam bas siguran Ako je neko razumeo pitanje neka odgovori coveku, ja stvarno nisam razumeo sta je pisac hteo da kaze U svakom slucaju sledeci put plati nekom da ti otkuca tekst, pitanje, odgovor, sta vec pises posto te niko ne razume

codemaker:
Vidi drugar, ako nesto zelis da napises, mozes to uraditi na dva nacina. Jedan je na idiotski kao sto si i napisao u pitanju, a drugi je malo gramaticki ispravnije i to je sve.
Posto kazes da imas srednju skolu, ok, to znaci da bi trebao da umes da napises nekoliko suvislih prosto prosirenih recenica. Znaci li to da mozes a neces? Ako neces, to je vez za*bavanje naroda ovde.
Nisam ja zaduzen za lektorisanje, jednostavno svaku poruku otvorim, da nesto naucim ili pomognem ako mogu. To vazi i za tvoja precesto nesuvisla pitanja, jer bez obzira sto si nepismen, treba ti pomoci ako se moze.
I ne radi se o "prekontrolisati pre stampe", vec o tome da pises kao naturalizovani Japanac, sa 3 sata kursa naseg jezika.
Prema tome, skrati jezik i pisi normalno pa ce ti biti i pomoci ovde.



koja je brzuna ?
duduk:
koja je brzina ie 6 opere,i drugih pretrazivaca i u kojim se jedinici izrazava ,koji je najbrzi pretrazuvac a i za postu me zanima ima ili bolje od otluk exresa i koji je bolji



da li moze
duduk:
pitam ako upadne virus na xp os dali moze da zarazi i 98 koji se nalazi na istom hdd i joj jedno pitanje zbog cega nekad nece da se otvore ikonice na ie i otluk dali ima veze sa nekim virusom ,i jos nesto molim da mi odgovorite a oni sto mnogo znaju .neka se uzdrze ,i oni su pocinali pa nisu dosta znali u staryu ,a sada se junace ,zasto ako su toliko pametni ne rade kod bil gejtsta a ne da zezaju preko foruma ,jer ima dosta ljudi koji su pocetnici i pitaju jednostavne stvari .pozdrav od duduka




ima li program
duduk:
ima li program za sve sifre sajta koji se pamte pa na forunima dali se negde sldiste ili je to u adres buk



kako je moguce?
duduk:
kako je moguce da udjem na internet skinem postu i tek se onda konektujem inace koristim win98 i xp a isp je www.milnet.co.yu

KTULU:
Znam ja takvog jednog garija koji je preko outlook express primao postu bez konekcije i eno ga sedi sad u dusevnoj bolnici



koji je bolji
duduk:
ko ima bolji signal nokija, ili simens



services sta je
duduk:
imam win98 i kad nista ne raim sa kompjuterom na ekranu se ispisuje this program ilegal operation inace hdd je 40gb i imam jos xp na istom hdd o cemu je rec




kako na yahoo
duduk:
kako na yahoo da prikacim sliku objasnite mi proceduru ,molim vas slike su na hdd




sta je ovo
duduk:
safe mod i cemu sluzi ,zasto kad sam na 98 odjednom se upali poruka waring neko upozorenje dali je u pitanju memorija ili nesto drugo


dali ima optickog prenosa
duduk:
gde se primenjuje opticki prenos za fizicka lica kod nas ili je yo samo za firme ili je kombinacija opticki cu parica molim objasnjenje




kojom se oznakom izrazava brzina pretrazivaca
duduk:
kojom se oznakom izrazava brzina pretrazivaca


dali preko modema
duduk:
dali preko modema moze da udari grom treba se izvuci iz zida




zasto se desava
duduk:
zasto se desava kad se podze sistem pre nego sto se pokazu ikonice sve se pojave win ikonice pa posle normalno


kako je moguce
duduk:
kako je moguce a sam kod 2-3 provajdera a da se konektujem istovremeno p[ostoji li program ili je u pitanju 2 modem


koji isp
duduk:
koji isp ima logove o odlaznim porukama hvala


sta znaci?
duduk:
kad neki isp ima na primer 200 ulaznih linija dali toliko korisnika su u datom trenutku na netu i sta su corista a sta je kicma neta u srbiji i u svetu


koji su to isp
duduk:
koji su to isp koji su povlasceni od telekoma kad njima ne postavljaju pupinove kalemove?




ima li u samoj oznaci?
duduk:
na svakoj ploci ima li da se prpzna dali je integrisana ili ne sta je via i kit oznake





sta je ovo
duduk:
sta je ovo bx i lx ploca


koliko ima
duduk:
centala u nekom gradu i kako su one povezane do korisnika hvala



koji proizvodjci?
duduk:
koji proizvodjaci imaju 6 agp ploce i koji sve uredaji imaju bios u komp

rastamann:
hahahaah
E stvarno si duduk...




dali mogu
duduk:
dali mogu da hakeri upropaste komp da ga sprze da moze samo da se baci ili ga samo softverski zezaju


koji je minimum?
duduk:
koji je minimum za os xp minimum konfiguracije hvala


moze li
duduk:
moze li sa dva modema na internet u jednom kuciste biti povezano






Koja je brzima xp?
duduk:
brzina xp os i koliko zauzima na hdd

GZ:
Nisam siguran sta je pjesnik htio da kaze




gde se koriste
duduk:
gde se koriste 2 procesora, dva hdd ,dva modema dali se koriste jos maxi ploce i mini ili samo za atx kucista

Кулиража:
Ja mislim da se sve to koristi u racunarima, ali za razliku od ljudi racunari (jos uvek) nisu ziva bica pa im ne treba jedinka suprotnog pola



E da je meni 622MBps ... steta, probudih se :(
codemaker:
E da je meni 622MBps ... steta, probudih se :( Odgovorite sa citatom
E morao sam ovo da posaljem, jer sam najpre proplakao a zatim pogledao kroz prozor i video "prolece je a ja u Srbiji ...."
Ponude koje je kompanija za koju radim dobila:
Internet T-1
From $399/mo
Internet T-1 is the standard for businesses seeking mission critical Internet connectivity. Providing up to 1.54 MBps of dedicated bandwidth
Internet DS-3
Starting at $3000/mo
DS-3 circuits provide businesses and ISP’s with up to 45MBps of dedicated Internet connectivity.
Internet OC-3 - OC-192
Starting at $8,750/mo
Optical Carrier lines provide content providers, ASP’s/ISP’s and large enterprises with up to 622Mbps of dedicated Internet connectivity. -
Trenutno su na T-1 liniji i kukaju da je presporo... Ja imam 256Kbs stalne linije i IP, i sav sam sretan a tamo prelaze na neke brzine i linije za koje nisam ni cuo (DS-3 ili OC-3) Kako li tek radi na 622Mbps, moj bogo Prosli puta kada sam bio kod njih, nisam mogao da se odvojim od Interneta na T-1 liniji. Propustio mnoge ruckove... Cinilo mi se brzina munje... A sada...
Jeste da kosta, ali brate fercera, uzasi od brzina. Nije to tragedija, vec je tragedija, sto ne vidim kada bi se uopste kod nas moglo na tako nesto racunati

duduk:
prijatelju imas li sat od tih ponudjaca tvojoj firmi a mozes li ove vrednosti da prevedes na srpski posto slabo se snalazim




kakvo je iskustvo
duduk:
ibm dell acer kakvo je iskustvo sa ti racunarima ,aplle zanima me koje su kod njih komponente


dva broja u 1 kartici
duduk:
dali ima kod nas kartica sa 2 broja i koliko na zapadu moze biti broja na jednoj kartici





zasto 064?
duduk:
zasto 064 ima 7 broja na racunu a 063 6 broja na racunu u cemu je razlika

kompozitor:
Duduce, to ti je kao na fruli, svaki broj ti je jedna rupa, sto znaci sto vise broja bolja svirka.


koliko moze sajta?
duduk:
koliko moze sajta da stane na 1 server ,i iz cega se sastoji isp vrste uredaja


Kako da znam
duduk:
kako da znam ima li softver i kako? da utvrdim kad kupim racunar da su komponente nove da verujem prodavcu na casnu rec ima li neko taj problem

POP Mare:
Kad kupis nesto dobijes garanciju sta ce ti bolja potvrda

duduk:
pa ovo je srbija a ne zapad moze da pise sta hoce ali nema veze sa mozgom



nekoliko potanja
duduk:
dali je dobra opcija vracanje sistema xp na tacku vracanja i zasto passvord nije na cirilici


sta znaci na tel
duduk:
sta znaci na tel master kod za nokije p +w za zakljucavane operatera ili ne


kako dell
duduk:
koje su proizvodjaci u dell kompjuteri hdd,ploca memorija zvucna .graficka


Ima li to i kod nas
duduk:
ima li to i kod nas u inostranstvu na primer na bankomatima mozes bilo koje banke da podizes pare a kod nas samo na primer bankomat delte ne moze na vojvodjansku i obrnuto i koja je razlika izmedju reljefne i ravne kartice dali u nivo zastite



Kako neko moze?
duduk:
Kako neko moze da vidi koji os koristim koji ie koji mi je isp? dali je u pitanju neki haker ili nesto drugo



jjjh
duduk:
dali ie ima cokie i dali je to dobro za broswer ,ko ima tu opciju od brosvera



sta je u dell kompjuter?
duduk:
koji su proizvodjaci koji se ugradjuju u dell ili on sve sam pravi od hdd ,maticne ploce memorije itd molim za komentar i kolko ide max cena za jedan pc i koje bi vi komponente tj od kog proizvodjaca kad bih ste birali

drago41:
Svaka ti cast dosadniji si od mene!

Lord British:
Pa jel' chovek lepo napisao da je DUDUK?








 
27.gif
37.gif
 

Back
Top