FrontPage ili Dreamweaver?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

neznostopalo

Zainteresovan član
Poruka
134
Pozdrav svima,

Šta mislite u kojem, od dva pomenuta programa, je bolje praviti web sajtove i zašto? Da li programom FrontPage mogu da se naprave dobri Web sajtovi? Koji program je bolji za početnika? Koja verzija Dreamweaver-a je najbolja za pravljenje sajtova? Da li preko FrontPage-a mogu da se ubace Flash baneri?

Hvala na odgovorima.
 
Moje iskustvo:
Kada sam počinjao da radim sajtove (HTLM i CSS) radio sam u CoffeeCupHTML editor, posle nekog vremena sam presao na pomenuti FrontPage, ali kad sam presao na Dreamweaver CS3 vise se ne skidam sa dreamweavera, zato ti preporucujem Dreamweaver CS3, u njemu imac i dosta vec zavrsenih stvari, samo ih ubacis na zeljeno mesto, npr. dropdown meni....i slicno
DREAMWEAVER CS3
 
ja sam se igrao i sa jednim i sa drugim samo dotle dok nisam shvatio kako se table koristi
onda sam poceo sam da pisem kod, pa naucio php, pa javascript, i sad samo sibam...

mada dw je ozbiljniji alat od fp-a i to prilicno. ne znam za nove verzije, ali fp koji je dolazio uz office2000 je bio propast za bilo sta sto treba da bude cross-browser kompatibilno, a tek javascript i mouseover je posebna prica...
pravio je neke fantomske js fajlove :mrgreen:
 
Dreamweaver je свакако озбиљнији алат
Е сад, ако си апслоутни почетник а треба ти колико-толико озбиљнији сајт онда би ти препоручио joomla-u. Имаш мали милион темплејта, и све ти се своди на убацивање компоненти и модула, ту нема памети :)
Иначе ако би тако нешто "ручно" покушао да направиш морао би савладати JavaScript, PHP (што се тиче функционалности) у најмању руку....
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top